Σελίδα 2 από 28 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 407

Θέμα: ΑΓΟΡΑ vstrom 650 ερωτησεις

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Εντάξει το οτι είναι απο εμπορο απο μονο του δεν λέει και πολλά. Και εγώ έχω αγοράσει απο έμπορο και μάλιστα ενω η μηχανή φαινόταν και ακουγόταν χαρτί η τιμή ηταν τόσο φθηνή που πήγα με μηχανικό εκεί και μετα απο τρεις μέρες την πήγα κ σε άλλο συνεργειο για 2η γνώμη. Την δεύτερη μαλιστα μου είπε "αμα δεν το πάρεις μην ξαναρθεις".

    Αυτο που θέλω να πω είναι οτι και γνώσεις να εχεις κ μονο ψυχολογικά μια διαβεβαίωση απο ενα συνεργειο σου δίνει σιγουριά.

    Επείσης όπως είπε ο basilis _k6 το 24.000 χλμ δεν είναι μαγικός αριθμός. Όπως λες έχει βιβλιο σέρβις. Κοιτά ποτε έγινε ρύθμιση βαλβίδων. Μπορεί να έγινε στις 65.000 χλμ. Τοτε χρειάστηκε τοτε έγινε. Αφού η σωστη λογική είναι να το πάρεις κ να πας για σέρβις έτσι κ αλλιως δεν είναι και πολλά να ψαξεις ακόμα.

    Κτ τελευταιο. Δεν είναι και καμία προσφορά τα 3700. Απο οτι ειδα κ εγώ γύρω στα 4.000 παιζουν πολλά V strom. Δεν είναι δλδ οτι αν δεν πάρεις το συγκεκριμένο δεν θα ξαναβρεις.
    Η αληθεια ειναι οτι κελεπουρι δεν ειναι με την ενοια που το λες αλλα τοσο παιζουν.. δυσκολα βρισκεις πλεον του 2008 3700 τιμη.. του 2006 πιο πιθανο.. εν τελη το κλεισα σημερα αφου μου ειπαν οτι θα μου κανουν δωρεαν λαδια φιλτρο αλλαγη.. ο μηχανικος στο εξουσιοδοτημενο σημερα που το ξαναπηγαν και μιλησαμε ειπε μονο τακακια λαστιχα θελει.. οποτε του δωσα 40 για τακακια! Λαστιχα θα δω τωρα..

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Κοιτα υπαρχει book service οποτε γυρισμενα χιλιομετρα δεν παιζουν.. Τωρα δεν θα κατσω να μπω σε τρελα σκηνικα.. εχει μπουκ ενημερωμενο κανονικα. Μου πε σημερα που πηγα οτι ο προηγουμενος στα 70 αλλαξε μονος του λαδια φιλτρο και δεν το χε παει για σερβις παρολαυτα θα μου αλλαξουν δωρεαν φιλτρο λαδια και μου πε να κανω το επομενο σερβις στα 80.000 το μεγαλο και δεν παθαινει κατι αν περιμενει..

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Ναι.. δεν κανω ελεγχο οταν παιρνω απο αυτον τον εμπορο..κακως βεβαια αλλα που να φερνω μηχανικο εκει?? Δεν εχω και κανεναν.. τελος παντων βιβλιο σερβις κοιταω και να ακουω τον κινητηρα..Τρακαρισμενο το ελεγχω αν ειναι.. τωρα αλλαξαμε και τακακια 40 ευρω πριν την παρω.. μονο λαστιχα θελει μου παν.. Απλα ψαχνω να βρω μπαγκστερ δερματινο και καρινα απο κατω και 2 3 ακομα πραματακια μεταχειρισμενα. Αν υπαρχει κατι υποψιν πειτε

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    καλοταξιδο φιλε ,αν μπορεις να εισαι μπροστα η στειλε δικο σου ατομο να δειτε αν αλλαξουν οντως λαδια φιλτρο κλπ ...
    μηπως ο εμπορος ειναι στην καλλιθεα κ λεγεται vinios ?
    ετσι απο περιεργεια ρωταω...

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οταν ακουω κατι τετοια...Ο εμπορος οταν του το πα μου πε οτι θελει καθε 40.000 χλμ και οχι καθε 24.000 μου προκαλει μεγαλο ενδιαφερον το να αγοραζεις μεταχειρο απο εμπορους.
    Το 500αρικο με σερβις κ ελαστικα δεν το γλυτωνεις.&-
    Τωρα αν ο προηγουμενως αφησε το σερβις των 72Κ επειδη ηταν μεγαλο/ακριβο κ εριξε κ αλλη μια 3αρα χιλιομετρα δεν ξερω κατα ποσο φροντιζε/συντηρουσε το μοτο του.
    Θα πρεπει να βασιστεις στον εμπορο που βλεπω οτι τον εχεις σε εκτιμηση κ εισαι σιγουρος...
    Τελικα το γλιτωσα. Διοτι ειπε στο εξουσιοδοτημενο να το κανω το σερβις το μεγαλο στα 80.000 χλμ δεν πειραζει απλα να αλλαχτουν φιλτρα λαδια και μου τα καναν δωρο.. ηθελε τακακια και εδωσα 40 ευρω.. μονο λαστιχα μενουν.. Τωρα στα 80.000 θα φτασω καλοκαιρι με την χρηση που κανω οποτε θα μαι καλυτερα οικονομικα.. Του βαλα και εναν συνεγερμο να χω το κεφαλι μου ησυχο..

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι καλή αγορά να τη πάρεις 3700 και να ρίξεις αλλά 600.
    Αν το σέρβις μανιουαλ λέει κάθε 24.000 σιγά μη την έκανε ο προηγούμενος στα 72.000 αφού όπως λες είχε παει πιο νωρις.
    Του εμπόρου τα κάθε 40.000 μη τα ακούς καθόλου.
    Πάνω στη πορωση σου μη κάνεις κίνηση.
    Καταρχήν είναι πολλά τα λεφτά για 13 χρόνια μηχανή που πάει στα 14.
    Επίσης τι σημαίνει θα τη πάνε στη Σουζούκι για έλεγχο?
    Εσύ πρέπει να τη πας για να μάθεις τι χρειάζεται.
    Αφού έχεις πάρει 5 μηχανές από κει σε ξέρουν και θα σου δώσουν τη μηχανή να τη πας και αλλού για έλεγχο εκτός από τη Σουζούκι που θα τη πάνε αυτοι
    Την πηρα τελικα φιλε. Ειπε ο μηχανικος οτι θελει λαδια φιλτρο να ναι οκ και τακακια περα απο λαστιχα. Οποτε μου καναν δωρο λαδια φιλτρο και τακακια πληρωσα 40 ευρω. Λαστιχα τελος του μηνα θα αλλαξω. Ηταν καλη η τιμη. Στο καρ που κοιταξα δεν υπηρχαν του 2008 σε τετοια τιμη μονο του 2006..γενικα την πηρα οσο θα την επαιρνα απο ιδιωτη.. Χαιρομαι γιατι δινοντας 500 εν τελη θα χω μια εξαιρετικη μηχανη που δεν σπαει δεν χαλαει.. τα 75.000 ακουγοντε πολλα ισως αλλα εχω γνωρισει ατομο με 170.000 χλμ σε στρομ και δεν ειχε βγαλει σχεδον τιποτα

  7. #22
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Εσύ ξέρεις φίλε μου, καλά χιλιόμετρα!

    Για όποιον το διαβάσει στο μέλλον, δεν υπάρχει το "δεν πειράζει" και έχει μόνο μία απάντηση: "καλύπτετε αντικατάσταση;"

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Εσύ ξέρεις φίλε μου, καλά χιλιόμετρα!

    Για όποιον το διαβάσει στο μέλλον, δεν υπάρχει το "δεν πειράζει" και έχει μόνο μία απάντηση: "καλύπτετε αντικατάσταση;"
    Αν εννοεις αν μου καλυπτουν αντικατασταση απο τον εμπορο θα σου πω οτι δεν ξερω! Αν χαλασει κατι ομως σιγουρα θα με βοηθησουν οπως και παλαιοτερα που χα ενα θεματακι με εμα tdm που χα και τελικα μου πε ελα απο δω να το δουμε!

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οταν ακουω κατι τετοια...Ο εμπορος οταν του το πα μου πε οτι θελει καθε 40.000 χλμ και οχι καθε 24.000 μου προκαλει μεγαλο ενδιαφερον το να αγοραζεις μεταχειρο απο εμπορους.
    Το 500αρικο με σερβις κ ελαστικα δεν το γλυτωνεις.&-
    Τωρα αν ο προηγουμενως αφησε το σερβις των 72Κ επειδη ηταν μεγαλο/ακριβο κ εριξε κ αλλη μια 3αρα χιλιομετρα δεν ξερω κατα ποσο φροντιζε/συντηρουσε το μοτο του.
    Θα πρεπει να βασιστεις στον εμπορο που βλεπω οτι τον εχεις σε εκτιμηση κ εισαι σιγουρος...

    Μια ερωτηση επειδη ειμαι ψιλοχαμενος τι λαστιχα να βαλω?? Εχω ακουσει αποψεις μπερδεμενες για ολα.. καποιοι λενε καλα λογια αλλοι κακα.. αλλα τι να επιλεξω?? Θελω να ναι ασφαλτινα αλλα και για χωμα οταν θα μπω που και που!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Καλορίζικο φίλε! Καλοτάξιδο! Βγάλε και μια φωτογραφία να το δούμε!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Μια ερωτηση επειδη ειμαι ψιλοχαμενος τι λαστιχα να βαλω?? Εχω ακουσει αποψεις μπερδεμενες για ολα.. καποιοι λενε καλα λογια αλλοι κακα.. αλλα τι να επιλεξω?? Θελω να ναι ασφαλτινα αλλα και για χωμα οταν θα μπω που και που!
    χωμα δεν ξερω. ειχα καποτε τακουνια αλλα ηταν για κανονικό offroad και δεν πηγαιναν καλα στο δρομο. heidenau k60...
    Κοίτα scorpion rally , trailmax mission και anakee που θεωρω ειναι πιο δρομου.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Καλορίζικη εύχομαι

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικη εύχομαι
    Ευχαριστω πολυ φιλε μου!

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    καλοταξιδο φιλε ,αν μπορεις να εισαι μπροστα η στειλε δικο σου ατομο να δειτε αν αλλαξουν οντως λαδια φιλτρο κλπ ...
    μηπως ο εμπορος ειναι στην καλλιθεα κ λεγεται vinios ?
    ετσι απο περιεργεια ρωταω...
    Χαχαχ σιγα μην πηγαινα στον βινιο.. Τρελος ειμαι???
    Απο ενα εξαιρετικο μαγαζι στον πειραια το πηρα με πολυ πολυ καλες αξιολογησεις απο χρηστες. Αν κανεις σχετικη ερευνα θα το βρεις ευκολα απλα δεν θελω να πω κατι δημοσια..

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Ψαχτηκα λιγο να δω ποσο θα μου στοιχισει ενα καλο σερβις σιγουρα με την συντηρηση που λεει η σουζουκι για αντικατασταση καθε καποια χρονια και βρηκα αυτα... Αν βαλω τα γνησια στα απαραιτητα και aftermarket σε καποια αλλα ειτε για μικρη βελτιωση ειτε για ιδια αποδοση ποσο θα μου κοστιζε.. Υπαρχει καποιος που χει κανει τα οαρακατω να ξερει πανω κατω ποσο παει αυτο το κοστουμι?

    Αλλαγη μπουζι
    Αλλαγη φιλτρου αερα
    Αλλαγη φιλτρο λαδιου και λαδια
    Σερβις μπροστινων
    Αλλαγη πισω αναρτησης
    Αλλαγη υγρο φρενων
    Αλλαγη σωληνακια φρενων
    Αλλαγη μανετες και ντιζα συμπλεκτη
    Σωληνας καλοριφερ και γενικα κολαρα
    Αλλαγη ψυκτικου κινητηρα
    Αλλαγη συστηματος αερα
    Βαλβιδες ρυθμιση
    Αλυσιδογραναζα
    Ντιζα γκαζιου
    Αντλια βενζινης
    Δισκοπλακες και τακακια

Σελίδα 2 από 28 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά VSTROM 650 10'
    από mariosf33 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2021, 22:46
  2. Αγορά μεταχειρισμένης Vstrom 650{ Tips για χρονολογία και ότι άλλο..}
    από michalios στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2019, 12:49
  3. Vstrom 650...ερωτήσεις-απορίες
    από mitridi_g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 12:50
  4. Αγορα tdm900 ή Vstrom 650
    από feanor στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 19:54
  5. ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ Vstrom 650
    από gianniotis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 13:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF