Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 50 από 50

Θέμα: Φορτιστής συντηρητής μπαταρίας

  1. #46
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Υποθετω οτι δεν μιλας για τις "αρχαιες" που προσθετες νερο (και οχι ηλεκτρολυτη, οπως καναν μερικοι ηλεκτρολογαρες και το μπωμομετρο το ειχαν για να μετρανε τα γραδα στο τσιπουρο) και βραζαν με ανοιχτα τα καπακια..
    Φλας βάζανε.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #47
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Για κατόχους του ctek ms5
    Αυτό το θέμα με το κουμπί που δεν ακούει(καθόλου πλέον) το αντιμετωπίζεται κι εσείς?
    Έχει 5 χρόνια εγγύηση, αν δεν έχει περάσει στείλε ένα εμαιλ στην εταιρεία για αντικατάσταση, είναι πολύ εξυπηρετικοί, αν έχουν περάσει 5 χρόνια κάποιος ηλεκτρονικός θα μπορούσε να το φτιάξει

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Καλα, μη φανταστεις οτι κλανουν κιολας..
    (αλλα μη πας απο πανω τους να αναψεις τσιγαρο γιατι το υδρογονο εχει την ταση να αναφλεγεται - για ηδη αναμμενο τσιγαρο, δεν υπαρχουν σοβαρες μελετες..)

    Υ.Γ.
    Υποθετω οτι δεν μιλας για τις "αρχαιες" που προσθετες νερο (και οχι ηλεκτρολυτη, οπως καναν μερικοι ηλεκτρολογαρες και το μπωμομετρο το ειχαν για να μετρανε τα γραδα στο τσιπουρο) και βραζαν με ανοιχτα τα καπακια..
    Σε φαση πατέντας έχω δει να βγάζουν τα υγρά μπαταρίας και να ρίχνουν νερό βρύσης. Και ενω η μπαταρία ηταν ψοφια έδωσε για μια δυο μιζιες. Δεν ξέρω πως και γτ αλλά μου είχε κανει τρομερή εντύπωση

  4. #49
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Σε φαση πατέντας έχω δει να βγάζουν τα υγρά μπαταρίας και να ρίχνουν νερό βρύσης. Και ενω η μπαταρία ηταν ψοφια έδωσε για μια δυο μιζιες. Δεν ξέρω πως και γτ αλλά μου είχε κανει τρομερή εντύπωση
    Γιατι προφανως δεν ειχαν φορτιστη και τραβηξαν απο τα μαλλια την οξειδοαναγωγή των κελιων/ηλεκτρολυτη..
    (απο τα άλατα του νερου, το Na+ πήγε στην κάθοδο και το Cl- στην άνοδο, σχηματιζοντας μια εντελως "επιπλαστη" διαφορα δυναμικου που "κοροϊδεψε" τον οξειδωμενο μολυβδο..)

    Υ.Γ.
    Δεν ειμαι σίγουρος ποιος απο τους Nerst, Farady, Gibbs ή Planté θα μου ανοιγε πρωτος το κεφαλι αν διαβαζε τα παραπανω..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Γιατι προφανως δεν ειχαν φορτιστη και τραβηξαν απο τα μαλλια την οξειδοαναγωγή των κελιων/ηλεκτρολυτη..
    (απο τα άλατα του νερου, το Na+ πήγε στην κάθοδο και το Cl- στην άνοδο, σχηματιζοντας μια εντελως "επιπλαστη" διαφορα δυναμικου που "κοροϊδεψε" τον οξειδωμενο μολυβδο..)

    Υ.Γ.
    Δεν ειμαι σίγουρος ποιος απο τους Nerst, Farady, Gibbs ή Planté θα μου ανοιγε πρωτος το κεφαλι αν διαβαζε τα παραπανω..
    Πουτσα σου, εχεις βαρεσει μιζα και αντε να σε πιασουν!
    pew pew pew pew pew pew !!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Συντηρητής Μπαταρίας
    από BlackAdder στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 91
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2016, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF