Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Νιάλα - Δοκίμι - Περιστέρι - 3 μερες χωματινης πανδαισιας 5-7/11/2021

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Μπράβο σε όλους σας.Σας ζηλεψα ρε αλάνια! Ηταν σαν να ειμουν και εγω εκει!Ιδικά τα βράδια στον απολογισμό της μέρας που πέρασε!
    Να είστε όλοι καλά να ξαναπατε!Τι ωραία παρέα!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Μια σφήνα πριν γράψω κανονικά.

    Ήταν τόσο γεμάτη αυτή η βόλτα και είδαμε τόσες ομορφιές μαζεμένες που από τότε δεν έχω κάνει άλλη χωμάτινη βόλτα οn OFF στα πέριξ της Αττικής ή στους γειτονικούς νομούς αφού νιώθω γεμάτος.

    Να είμαστε υγιείς να την κοπανάμε που και που και να περνάμε καλά.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Τι να πει κανείς για αυτήν την απίστευτη εξόρμηση. Ο XLgeorge γνώρίζει άριστα τα μέρη εκεί πάνω και ήταν δεδομένο ότι με αυτόν πλοηγό θα πάτε στα καλύτερα και θα δείτε τις εικόνες μαγείας που είδαμε και στις φωτό. Φυσικά καμία φωτό δε μπορεί να αποτυπώσει τη βιωματική εμπειρία αλλά αυτός είναι και ο λόγος που ταξιδεύουμε αλλιώς θα βλέπαμε φωτογραφίες και θα ήταν το ίδιο...

    Το πάσο της Τριγγίας ήταν να το κάνω πριν 2 βδομάδες μετά την ανάβαση στον Αμμουτσέλο(το βουνό πάνω απο το Κλείνοβο) αλλά δυστυχώς με έπιασε λάστιχο ανεβαίνοντας και δεν πρόλαβα να κάνω οτιδήποτε άλλο. Το αφήνω σαν εκρεμμότητα.


    Δύο επισημάνσεις


    1) Το Δοκίμι Χαλικίου(γνωστό στους ντόπιους ως σκέτο Δοκίμι) θεωρείται ξεχωριστό βουνό και η κορυφή του είναι απο τα δεξιά ανεβαίνοντας για Ανήλιο. Είναι το κόκκινο τριγωνάκι στο χάρτη με υψόμετρο 1974m. XLGeorge εσύ που είσαι κοντά, όταν περάσεις ξανά απο εκεί ανέβα στην κορυφή να θαυμάσεις την καλύτερη οπτική γωνία του Λάκμου και όχι μόνο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Δοκίμι Χαλικίου.JPG 
Προβολές:	208 
Μέγεθος:	73,0 KB 
ID:	433063


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	δοκιμι.JPG 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	39,3 KB 
ID:	433064



    2) Η Λουπάτα όπως και η Μαροσα είναι κορυφές του Αυγού το οποίο έχει μεγιστο υψόμετρο 2148m



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αυγό.JPG 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	58,2 KB 
ID:	433065



    Προτείνω μια εξίσου καταπληκτική διαδρομή απο την Πύρρα η οποία καταλήγει σε παλιά στάνη κοντά στην κορυφή του Αυγού, δυτικά της Λουπάτας https://goo.gl/maps/fjoFvVgQDt3KGzGp7 , η θέα του Αυγού απο εκεί είναι εκπληκτική. Απο εκεί μπορεί κανείς να κάνει λίγο πίσω και κινούμενος ανατολικά να πάει απο χώμα Νεραϊδοχώρι είτε Περτούλι είτε Ελάτη απο το λιβάδι της Βλάχας. Αν και είμαι σίγουρος ότι κάποιες απο αυτές ο Γιώργος θα τις έχει κάνει αν όχι όλες. Το γράφω να υπάρχει.




    Κύριοι η μικρή και ευέλικτη παρέα δεν έχει αντίπαλο σε αυτά τα εκδρομικά και απο ότι φάνηκε υπήρξε χημεία μεταξύ σας και στο οδηγικό σκέλος παρόλο που είχατε διαφορετικών δυνατοτήτων μηχανάκια. Η εξόρμησή αυτή ήταν φανταστική. Υγεία πάνω απο όλα και με το καλό η επόμενη.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #19
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δύο επισημάνσεις

    1) Το Δοκίμι Χαλικίου(γνωστό στους ντόπιους ως σκέτο Δοκίμι) θεωρείται ξεχωριστό βουνό και η κορυφή του είναι απο τα δεξιά ανεβαίνοντας για Ανήλιο. Είναι το κόκκινο τριγωνάκι στο χάρτη με υψόμετρο 1974m. XLGeorge εσύ που είσαι κοντά, όταν περάσεις ξανά απο εκεί ανέβα στην κορυφή να θαυμάσεις την καλύτερη οπτική γωνία του Λάκμου και όχι μόνο.
    Να ομολογησω οτι δεν ηξερα / ειχα προσεξει στο χαρτη οτι υπαρχει (και) κορυφη Δοκιμι, οι ντοπιοι χρησιμοποιουν την ονομασια για ολη αυτη την περιοχη εκει γυρω και ετσι τη χρησιμοποιησα κι'εγω στον τιτλο του νηματος, ευχαριστουμε για την επισημανση!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δύο επισημάνσεις
    2) Η Λουπάτα όπως και η Μαροσα είναι κορυφές του Αυγού το οποίο έχει μεγιστο υψόμετρο 2148m

    Προτείνω μια εξίσου καταπληκτική διαδρομή απο την Πύρρα η οποία καταλήγει σε παλιά στάνη κοντά στην κορυφή του Αυγού, δυτικά της Λουπάτας https://goo.gl/maps/fjoFvVgQDt3KGzGp7 , η θέα του Αυγού απο εκεί είναι εκπληκτική. Απο εκεί μπορεί κανείς να κάνει λίγο πίσω και κινούμενος ανατολικά να πάει απο χώμα Νεραϊδοχώρι είτε Περτούλι είτε Ελάτη απο το λιβάδι της Βλάχας. Αν και είμαι σίγουρος ότι κάποιες απο αυτές ο Γιώργος θα τις έχει κάνει αν όχι όλες. Το γράφω να υπάρχει.
    Ακριβως, η οροσειρα του Αυγου εχει αυτες τις τρεις κορυφες, το Αυγο που ειναι η πιο δυτικη κορυφη (2148μ), τη Μαροσα στη μεση (2020μ) και τη Λουπατα ανατολικα (2066μ). Η διαδρομη απο τη Λουπατα στο Αυγο μεσω Μαροσας και το αντιθετο ειναι πολυ δυσκολη ορειβατικη διαδρομη, βαζω τον επομενο σχετικο συνδεσμο του φιλου Νικου Κ. για οσους ασχολουνται με την ορειβασια.

    https://anevenontas.gr/loupata-maros...-koryfogrammh/

    Απο την αλλη, η αναβαση μεχρι την κορυφη Λουπατα ειναι πολυ ευκολη οταν ανεβει κανεις με μηχανη μεχρι το πυροφυλακιο στα 1980μ εφ'οσον εχει μονο 100μ υψομετρικη διαφορα απο κει, και αυτη την αναβαση την κανω καθε χρονο. Η αναβαση στην κορυφη Αυγο γινεται απο τη στανη που περιγραφει ο Billy στην οποια φτανει κανεις με αλλο χωματοδρομο που ξεκιναει απο τον χωματοδρομο Πυρρα-Νεραϊδοχωρι και ανεβαινει προς τις "κεραιες" αλλα ενω την εχω στο προγραμμα καθε χρονο για ν'ανεβω μετα ορειβατικα στην κορυφη Αυγο, ολο κατι αλλο συμβαινει και δεν την κανω, ελπιζω του χρονου. Τις αλλες διαδρομες που περιγραφεις Billy τις εχω κανει και το Πυρρα-Νεραϊδοχωρι-Κορπο(-Λιβαδι Βλαχας) ητανε στη φετινη διαδρομη με τα παιδια.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Κύριοι η μικρή και ευέλικτη παρέα δεν έχει αντίπαλο σε αυτά τα εκδρομικά και απο ότι φάνηκε υπήρξε χημεία μεταξύ σας και στο οδηγικό σκέλος παρόλο που είχατε διαφορετικών δυνατοτήτων μηχανάκια. Η εξόρμησή αυτή ήταν φανταστική. Υγεία πάνω απο όλα και με το καλό η επόμενη.
    Ευχαριστουμε πολυ και παλι και ελπιζω/ελπιζουμε να βρεθουμε και να συνταξιδεψουμε στα υπεροχα βουνα της περιοχης!
    " the PouroDuro spirit "

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    934
    Χορταστική βόλτα με μπόλικα αλπικά κομμάτια και πολύ δάσος χαμηλότερα,απο μια πολύ δεμένη παρέα,τι άλλο να ζητήσει κανείς!
    Οι φωτό πάνω απο την Βερλίγκα και το κατέβασμα προς Καλαρρύτες,μου επανέφεραν ωραίες αναμνήσεις απο παλιότερες δικές μου εξορμήσεις!
    Μια απορία που αφορά την πρώτη μέρα.Απο οτι λέει ο Γιώργος στην αφήγηση και το ίδιο φαίνεται και στον χάρτη,κάνετε ενα πισωγύρισμα απο την Νιάλα και κατεβαίνετε Άγραφα για να βγείτε μέσω Αγραφιώτη στο διάσελο του Αγίου Νικολάου.
    Να υποθέσω οτι ήταν αδιάβατο το δύσκολο κομμάτι της Νιάλας,η απλα έπαιξε κάτι άλλο!
    Στην επόμενη!




    να βγείτε μέσω Αγραφιώτη στο διάσελο τουΑγίου Νικολάου.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    815
    Θεματάρα, βολτάρα και ευχαριστούμε που την μοιραστήκατε μαζί μας.
    "Βρουμ" σε όλους λοιπόν.

    Το όλο θέμα είναι η ζωντανή απόδειξη ότι τα γούστα δεν βγαίνουν με βάση τα specs, αλλά από την παρέα και την καλή διάθεση.

    Και ένα έξτρα στη CCMάρα.

  7. #22
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Χορταστική βόλτα με μπόλικα αλπικά κομμάτια και πολύ δάσος χαμηλότερα,απο μια πολύ δεμένη παρέα,τι άλλο να ζητήσει κανείς!
    Οι φωτό πάνω απο την Βερλίγκα και το κατέβασμα προς Καλαρρύτες,μου επανέφεραν ωραίες αναμνήσεις απο παλιότερες δικές μου εξορμήσεις!
    Μια απορία που αφορά την πρώτη μέρα.Απο οτι λέει ο Γιώργος στην αφήγηση και το ίδιο φαίνεται και στον χάρτη,κάνετε ενα πισωγύρισμα απο την Νιάλα και κατεβαίνετε Άγραφα για να βγείτε μέσω Αγραφιώτη στο διάσελο του Αγίου Νικολάου.
    Να υποθέσω οτι ήταν αδιάβατο το δύσκολο κομμάτι της Νιάλας,η απλα έπαιξε κάτι άλλο!
    Στην επόμενη!
    Ευχαριστουμε!

    Το τελευταιο κομματι της Νιαλας, οπως και σχεδον ολη η Νιαλα, δεν ειναι πια οπως ητανε καποια χρονια πριν καθως περναει τακτικα μηχανημα και καθαριζει, ειδικα το κομματι "τριεθνες"-μνημειο επειδη ανεβαινουν με αυτοκινητα μεχρι το μνημειο. Ο λογος που γυρισαμε πισω και κατεβηκαμε στο χωριο Αγραφα για να κανουμε το Αγραφα-Βραγγιανα-Αγιος Νικολαος ειναι οτι αν βγαιναμε απο το μνημειο στο εκκλησακι του Αγιου Νικολαου, το χωμα θα τελειωνε σχετικα γρηγορα. Και επειδη ξεραμε οτι το φαραγγι του Αγραφιωτη προς Βραγγιανα λεει πολυ αυτη την εποχη με τα φθινοπωρινα χρωματα, αποφασισαμε απλα να το κανουμε, βαζοντας επιπλεον χωματινα χιλιομετρα στο προγραμμα. Η δε αποφαση παρθηκε on-the-fly συζητωντας 5 λεπτα στο μνημειο της Νιαλας!
    " the PouroDuro spirit "

  8. #23
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Θεματάρα, βολτάρα και ευχαριστούμε που την μοιραστήκατε μαζί μας.
    "Βρουμ" σε όλους λοιπόν.

    Το όλο θέμα είναι η ζωντανή απόδειξη ότι τα γούστα δεν βγαίνουν με βάση τα specs, αλλά από την παρέα και την καλή διάθεση.

    Και ένα έξτρα στη CCMάρα.
    Αντι-Βρουμ!!

    Να συμπληρωσω οτι το CCMάκι (ή μαλλον CCMάρα ) με το μακρυμα της μεταδοσης που εχει κανει ο Κωστας και την μεταποιημενη σελα (εχει και την οριτζιναλ-σανιδέ για πιο εντουραδικο χωμα) ταξιδεψε μια χαρα ακομα και στα πολλα ασφαλτινα χιλιομετρα, φορτωμενο με σαμαρια.
    " the PouroDuro spirit "

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Να γράψω και δύο λόγια τι παίχτηκε με το CCM. Ανέφερα πιο πάνω πως κάπου στην Θήβα άρχισε να κάνει κόλπα, μια έπαιρνε μία όχι κτλ

    Έβγαλα σέλα και το πίσω αριστερό καπάκι για να τσεκαρω τους πόλους της μπαταρίας και είδα πως η βίδα του θετικού πόλου ήταν λάσκα. Αυτή ήταν "η ζημιά" που με ταλαιπώρησε.

    Όμως το βράδυ του Σαββάτου και αφού φτάσαμε Ελάτη, φάγαμε και ήπιαμε τα τσιπουράκια μας, έπαθε γενικό μπλακάουτ προς της επιστροφή στο κατάλυμα. Αυτό με ανησύχησε λίγο αλλά το τσέκαρα επιτόπου παρέα με τον Τίμο που γνωρίζει από τέτοια και η νεκροψία έδειξε πως είχε ξεκουμπώσει η φίσα της ασφαλειοθήκης. Με μια πένσα δόθηκε η λύση και δεν ξαναέκανε κιχ από τότε.

    Nα προσθέσω πως η πλεξούδα του είναι ταλαιπωρημένη από τους προηγούμενους ιδιοκτήτες αλλά έχω στην αποθήκη μια μεταχειρισμένη σε πολύ καλή κατάσταση που θα μπει σύντομα πάνω. Παράλληλα θέλω να αλλάξω και την μάσκα με μια που να έχει προβολέα με λάμπα Η4 γιατί αυτή που έχει τώρα έχει λαμπα 25w και δεν βλέπω καλα τη νύχτα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Να γράψω και δύο λόγια τι παίχτηκε με το CCM. Ανέφερα πιο πάνω πως κάπου στην Θήβα άρχισε να κάνει κόλπα, μια έπαιρνε μία όχι κτλ

    Έβγαλα σέλα και το πίσω αριστερό καπάκι για να τσεκαρω τους πόλους της μπαταρίας και είδα πως η βίδα του θετικού πόλου ήταν λάσκα. Αυτή ήταν "η ζημιά" που με ταλαιπώρησε.

    Όμως το βράδυ του Σαββάτου και αφού φτάσαμε Ελάτη, φάγαμε και ήπιαμε τα τσιπουράκια μας, έπαθε γενικό μπλακάουτ προς της επιστροφή στο κατάλυμα. Αυτό με ανησύχησε λίγο αλλά το τσέκαρα επιτόπου παρέα με τον Τίμο που γνωρίζει από τέτοια και η νεκροψία έδειξε πως είχε ξεκουμπώσει η φίσα της ασφαλειοθήκης. Με μια πένσα δόθηκε η λύση και δεν ξαναέκανε κιχ από τότε.

    Nα προσθέσω πως η πλεξούδα του είναι ταλαιπωρημένη από τους προηγούμενους ιδιοκτήτες αλλά έχω στην αποθήκη μια μεταχειρισμένη σε πολύ καλή κατάσταση που θα μπει σύντομα πάνω. Παράλληλα θέλω να αλλάξω και την μάσκα με μια που να έχει προβολέα με λάμπα Η4 γιατί αυτή που έχει τώρα έχει λαμπα 25w και δεν βλέπω καλα τη νύχτα.

    25w σημαίνει φως παπιού. Δηλαδή αν τύχει και σε πιάσει νύχτα στα επαρχιακά κομμάτια δε βλέπεις τίποτα! Απαραίτητη η μετατροπή με τον προβολέα αλλά απο επάρκεια ρεύματος πως πάει το CCM? Θα τον σηκώνει χωρίς να ταλαιπωρείται το κύκλωμα?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    25w σημαίνει φως παπιού. Δηλαδή αν τύχει και σε πιάσει νύχτα στα επαρχιακά κομμάτια δε βλέπεις τίποτα! Απαραίτητη η μετατροπή με τον προβολέα αλλά απο επάρκεια ρεύματος πως πάει το CCM? Θα τον σηκώνει χωρίς να ταλαιπωρείται το κύκλωμα?
    Φοράει τα ίδια πηνία με το DRZ 400s που έχει H4 λάμπα. Βέβαια το μηχανάκι πονάει στα πηνία, είναι το κουσούρι του οπότε θα το ψάξω μήπως βρω ενισχυμένα.

    Έχω και ένα προβολάκι led και κάτι γίνεται.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Τα μαμά πηνία βγάζουν περί τα 200 watt. Σηκώνει εύκολα 55w λάμπα, το ξέρω από το δικό μου που φοράει H3c 55W (μία σκάλα).

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Μόλις βρεθώ κάπου με wifi θα ανεβάσω και γω μερικές φωτογραφίες.

    Αυτό που ήθελα να τονίσω ως τότε είναι πως είμαστε πολύ τυχεροί που ζούμε στην Ελλάδα και μπορούμε ακομα να οδηγούμε στα υπέροχα βουνά της. Πάντα με σεβασμό στην φύση, στα ζωντανά και στους ανθρώπους του βουνού.

    Οι ομορφιές της πατρίδας μας είναι ανεξάντλητες και πάντα έχει να δώσει στον ταξιδιώτη το κάτι παραπάνω.
    Και τονίζω (ξανά, με έπιασε το πολιτικό μου σήμερα) πως για μένα αυτές οι εκδρομές είναι ταξίδι και όχι χώμα με την extreme έννοια. Κάποτε αν η βόλτα είχε πολύ άσφαλτο δυσανασχετούσα, κακώς, πολύ κακώς.

  14. #29
    "Χωματερο" Μελος Το avatar του/της XLGeorge
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    193
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Οι ομορφιές της πατρίδας μας είναι ανεξάντλητες και πάντα έχει να δώσει στον ταξιδιώτη το κάτι παραπάνω.
    Και τονίζω (ξανά, με έπιασε το πολιτικό μου σήμερα) πως για μένα αυτές οι εκδρομές είναι ταξίδι και όχι χώμα με την extreme έννοια. Κάποτε αν η βόλτα είχε πολύ άσφαλτο δυσανασχετούσα, κακώς, πολύ κακώς.
    Αυτο ακριβως Κωστα! Και το extreme καθαρα εντουραδικο χωμα ευπροσδεκτο, αλλο ειναι αλλο πραμα που χρειαζεται ελαφρο "πριονι". Αλλα σε πολλες διαδρομες για να φτασει κανείς σε τετοια μερη με φοβερες ομορφιες χρειαζονται και αρκετα ασφαλτινα χιλιομετρα, οποτε μιλαμε για μικτο ταξιδι με πιο all-round μηχανακι. (Σημειωση: δε λεω adventure γιατι απεχθανομαι τον ορο.)
    " the PouroDuro spirit "

  15. #30
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Μπράβο σας αρχικά και πάντα τέτοια !
    Ζηλεύω(με την καλή έννοια) και ευχαριστιέμαι πολύ να διαβάζω τέτοιες βόλτες,είναι κάτι που δεν έχω κάνει ακόμα αλλά το ζητάω όλο και πιο πολύ
    porca miseria.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Είναι κάτι τέτοιες μέρες…
    από free rider στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:58
  2. μερες καλες...
    από sotpag στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2005, 20:08
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52
  4. 1250χλμ σε 2 μέρες
    από THEOD στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2004, 09:35
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2004, 17:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF