Σελίδα 4 από 28 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 413

Θέμα: Η πρώτη μου μηχανή: VOGE 500ds

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2022
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα. Νέος στο φόρουμ κι εγώ. Οδηγώ από το 2004. Τώρα έχω μια Aprilia Pegaso 2003 ie και πλέον ψάχνομαι να πάρω κι εγώ καινούργια. Είμαι ανάμεσα στο Voge 500DS, Benelli TRK 502 και CF 650MT.
    Το πιο όμορφο στα μάτια μου το Benelli αλλά λόγο του ύψους μου (μόλις 1,70) με δυσκολεύει με τον όγκο και τα κιλά του. Το CF με χαλάει η μούρη του. Εμφανισιακά χάνει όλους τους πόντους από τη μούρη για μένα. Το DS 500 ήταν στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά όχι στις πρώτες επιλογές στην αρχή. Όσο όμως το ψάχνω θεωρώ πως είναι ότι πιο όμορφο (για εμένα τουλάχιστον) ότι πιο βολικό (για το ύψος μου) και γενικότερο ότι πιο VFM βάση των εξτρά που έχει στο βασικό εξοπλισμό. Με 20€ βάλω χούφτες, και θα περιμένω να ξαναβγάλει τη προσφορά που τρέχει τώρα που με την αγορά της συν 100€ παίρνεις το τριβάλιτσο. Τώρα δεν έχω συγκεντρώσει όλο το ποσό μιας και είμαι στα 38 μου μπαμπάς 4 παιδιών οπότε οι προτεραιότητες είναι άλλες. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω καταφέρει να αλλάξω τη γριούλα μου με μια νέα Voge 500DS. Αυτό το νήμα με τις απαντήσεις που έχετε δώσει με βοήθησε να κλίνω λίγο παραπάνω προς το DS ακόμα.
    Καλές βόλτες σε όλους και πάντα όρθιοι.

  2. #47
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DominusTyrannus Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Νέος στο φόρουμ κι εγώ. Οδηγώ από το 2004. Τώρα έχω μια Aprilia Pegaso 2003 ie και πλέον ψάχνομαι να πάρω κι εγώ καινούργια. Είμαι ανάμεσα στο Voge 500DS, Benelli TRK 502 και CF 650MT.
    Το πιο όμορφο στα μάτια μου το Benelli αλλά λόγο του ύψους μου (μόλις 1,70) με δυσκολεύει με τον όγκο και τα κιλά του. Το CF με χαλάει η μούρη του. Εμφανισιακά χάνει όλους τους πόντους από τη μούρη για μένα. Το DS 500 ήταν στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά όχι στις πρώτες επιλογές στην αρχή. Όσο όμως το ψάχνω θεωρώ πως είναι ότι πιο όμορφο (για εμένα τουλάχιστον) ότι πιο βολικό (για το ύψος μου) και γενικότερο ότι πιο VFM βάση των εξτρά που έχει στο βασικό εξοπλισμό. Με 20€ βάλω χούφτες, και θα περιμένω να ξαναβγάλει τη προσφορά που τρέχει τώρα που με την αγορά της συν 100€ παίρνεις το τριβάλιτσο. Τώρα δεν έχω συγκεντρώσει όλο το ποσό μιας και είμαι στα 38 μου μπαμπάς 4 παιδιών οπότε οι προτεραιότητες είναι άλλες. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω καταφέρει να αλλάξω τη γριούλα μου με μια νέα Voge 500DS. Αυτό το νήμα με τις απαντήσεις που έχετε δώσει με βοήθησε να κλίνω λίγο παραπάνω προς το DS ακόμα.
    Καλές βόλτες σε όλους και πάντα όρθιοι.
    Καλώς ήλθες, με το καλό να το πάρεις το μηχανάκι, πρωτίστως, όμως να χαίρεσαι τα παιδιά σου!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #48
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DominusTyrannus Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Νέος στο φόρουμ κι εγώ. Οδηγώ από το 2004. Τώρα έχω μια Aprilia Pegaso 2003 ie και πλέον ψάχνομαι να πάρω κι εγώ καινούργια. Είμαι ανάμεσα στο Voge 500DS, Benelli TRK 502 και CF 650MT.
    Το πιο όμορφο στα μάτια μου το Benelli αλλά λόγο του ύψους μου (μόλις 1,70) με δυσκολεύει με τον όγκο και τα κιλά του. Το CF με χαλάει η μούρη του. Εμφανισιακά χάνει όλους τους πόντους από τη μούρη για μένα. Το DS 500 ήταν στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά όχι στις πρώτες επιλογές στην αρχή. Όσο όμως το ψάχνω θεωρώ πως είναι ότι πιο όμορφο (για εμένα τουλάχιστον) ότι πιο βολικό (για το ύψος μου) και γενικότερο ότι πιο VFM βάση των εξτρά που έχει στο βασικό εξοπλισμό. Με 20€ βάλω χούφτες, και θα περιμένω να ξαναβγάλει τη προσφορά που τρέχει τώρα που με την αγορά της συν 100€ παίρνεις το τριβάλιτσο. Τώρα δεν έχω συγκεντρώσει όλο το ποσό μιας και είμαι στα 38 μου μπαμπάς 4 παιδιών οπότε οι προτεραιότητες είναι άλλες. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω καταφέρει να αλλάξω τη γριούλα μου με μια νέα Voge 500DS. Αυτό το νήμα με τις απαντήσεις που έχετε δώσει με βοήθησε να κλίνω λίγο παραπάνω προς το DS ακόμα.
    Καλές βόλτες σε όλους και πάντα όρθιοι.
    επιγραμματικα επειδη εχω κανει τεστ το DS500 (το παρηγγειλα μολις εμαθα προχτες την προσφορα)αλλα και παλαιοτερα το cfmoto 650.
    ds500 47hp,cfmoto 650 61hp,εμφανης η διαφορα ,και αισθητη στον δρομο.
    500 πολυ σταθερο στις στροφες,650 λιγο βαρυτερο στις κλειστες,πολυ σταθερο κι αυτο στην εθνικη
    500 ελαφρως καλυτερη ποιοτητα κατασκευης,αισθητη οπτικα.
    650 καλυτερες αισθητα οι επιδοσεις λογω κυβικων και ιππων και λιγωτερο θορυβωδες.
    500 αρκετα καλο κιβωτιο αριστη εργονομια στα 1,85 και 140 κιλα μου
    650 λιγο πιο σκληρο κιβωτιο χωρις να ενοχλει επισης αριστη εργονομια.
    τα ιδια φρενα και τα δυο.
    ιδια ανεμοκαλυψη.
    καλυτερα ελαφρως (τουλαχιστον ονομαστικα )περιφεριακα στο 500 (νισσιν φρενα ,εναντι jhuan ,και καγιαμπα αναρτησεις)
    ABS που απενεργοποιειται στο 500,για χρηση σε χωμα.
    Η επιλογη του 500 εναντι του 650 εγινε για λογους προσφορας βαλιτσων,αντιπροσωπειας και καταναλωσης βενζινης που στο 650 λογω κυβικων και ιππων ειναι μεγαλυτερη,καθως και λογω ανταλλαγης του παλαιου μου σκουτερ σε πολυ καλη τιμη.Πιστευω να βοηθησα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #49
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DominusTyrannus Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα. Νέος στο φόρουμ κι εγώ. Οδηγώ από το 2004. Τώρα έχω μια Aprilia Pegaso 2003 ie και πλέον ψάχνομαι να πάρω κι εγώ καινούργια. Είμαι ανάμεσα στο Voge 500DS, Benelli TRK 502 και CF 650MT.
    Το πιο όμορφο στα μάτια μου το Benelli αλλά λόγο του ύψους μου (μόλις 1,70) με δυσκολεύει με τον όγκο και τα κιλά του. Το CF με χαλάει η μούρη του. Εμφανισιακά χάνει όλους τους πόντους από τη μούρη για μένα. Το DS 500 ήταν στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά όχι στις πρώτες επιλογές στην αρχή. Όσο όμως το ψάχνω θεωρώ πως είναι ότι πιο όμορφο (για εμένα τουλάχιστον) ότι πιο βολικό (για το ύψος μου) και γενικότερο ότι πιο VFM βάση των εξτρά που έχει στο βασικό εξοπλισμό. Με 20€ βάλω χούφτες, και θα περιμένω να ξαναβγάλει τη προσφορά που τρέχει τώρα που με την αγορά της συν 100€ παίρνεις το τριβάλιτσο. Τώρα δεν έχω συγκεντρώσει όλο το ποσό μιας και είμαι στα 38 μου μπαμπάς 4 παιδιών οπότε οι προτεραιότητες είναι άλλες. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω καταφέρει να αλλάξω τη γριούλα μου με μια νέα Voge 500DS. Αυτό το νήμα με τις απαντήσεις που έχετε δώσει με βοήθησε να κλίνω λίγο παραπάνω προς το DS ακόμα.
    Καλές βόλτες σε όλους και πάντα όρθιοι.
    Καλωσήλθες! Δεν εχω να σου γραψω κατι παραπάνω, τα παντα τα εχω γράψει σε αυτο το θέμα και σε ενα ακόμα που εχω ξεκινησει. Θα το βρεις ευκολα. Για οτι πληροφορία χρειαστεις είμαι εδω.

  5. #50
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.188
    Καλοτάξιδος και Καλορίζικη!!
    Να έχεις το νου σου στα κουτιά και στα παπιά!
    Πάντα όρθιος και να ξέρεις ότι στατιστικά, μία φορά στα 4 χρόνια έχουμε πτώση.. Μην απογοητευτείς..keep riding!!

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2022
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    επιγραμματικα επειδη εχω κανει τεστ το DS500 (το παρηγγειλα μολις εμαθα προχτες την προσφορα)αλλα και παλαιοτερα το cfmoto 650.
    ds500 47hp,cfmoto 650 61hp,εμφανης η διαφορα ,και αισθητη στον δρομο.
    500 πολυ σταθερο στις στροφες,650 λιγο βαρυτερο στις κλειστες,πολυ σταθερο κι αυτο στην εθνικη
    500 ελαφρως καλυτερη ποιοτητα κατασκευης,αισθητη οπτικα.
    650 καλυτερες αισθητα οι επιδοσεις λογω κυβικων και ιππων και λιγωτερο θορυβωδες.
    500 αρκετα καλο κιβωτιο αριστη εργονομια στα 1,85 και 140 κιλα μου
    650 λιγο πιο σκληρο κιβωτιο χωρις να ενοχλει επισης αριστη εργονομια.
    τα ιδια φρενα και τα δυο.
    ιδια ανεμοκαλυψη.
    καλυτερα ελαφρως (τουλαχιστον ονομαστικα )περιφεριακα στο 500 (νισσιν φρενα ,εναντι jhuan ,και καγιαμπα αναρτησεις)
    ABS που απενεργοποιειται στο 500,για χρηση σε χωμα.
    Η επιλογη του 500 εναντι του 650 εγινε για λογους προσφορας βαλιτσων,αντιπροσωπειας και καταναλωσης βενζινης που στο 650 λογω κυβικων και ιππων ειναι μεγαλυτερη,καθως και λογω ανταλλαγης του παλαιου μου σκουτερ σε πολυ καλη τιμη.Πιστευω να βοηθησα.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ. Ιδιαίτερα κατατοπιστικες οι πληροφορίες σου.

    Σας ευχαριστώ όλους.

  7. #52
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Νεωτερα μετα απο 2000 χλμ .
    Οσο παει και το φχαριστιεμαι περισσοτερο.
    Μετα το πρωτο σερβις των 1000 χλμ αλλαχτηκαν τα λαδια του εργοστασιου ,με bel ray ester based 10-40 ημισυνθετικα,(τσινισανε λιγο στο σερβις αλλα τα βαλανε τελικως μιας και ηταν και 2 προδιαγραφες παραπανω τα δικα μου ημισυνθετικα ,γιατι η αντιπροσωπεια συνιστα silcolene 10-40 συνθετικα ή ημισυνθετικα ,τα οποια ομως τα χρεωνει 11 και 6 ευρω αντιστοιχα ακριβωτερα το λιτρο,) και το μηχανακι εγινε βουτυρο στο κιβωτιο,και στην λειτουργια του.Εξακολουθει να ειναι λιγο παραπανω θορυβωδες,και με λιγους κραδασμους παραπανω για τα γουστα μου,αλλα συνηθιζεται σιγα σιγα .Οταν θα ερθει σε καμμια 30000 χλμ η αλλαγη των γραναζιων ΙΣΩΣ βαλω 2 δοντια μικροτερο πισω γραναζι.
    Τιποτα δεν τριζει,τιποτα δεν εχει ξεβιδωθει,δεν εχει παρουσιασει μεχρις στιγμης απολυτως τιποτα.Ενας μικρος κραδασμος στο φρεναρισμα απο 35 στα 15 χλμ/ωρα εχει εξαφανισθει,(στρωσαν τα τακακια και οι floating δισκοπλακες οπως μου ειπαν στο σερβις)και γενικως ειμαι πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης.Ακλονητο σε ευθειες και στροφες (δεν ειμαι o agostini)και γενικως στις ταχυτητες που κινουμαι, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Ησυχασε και η μεση μου απο την πισω αναρτηση του σκουτερ που ειχα .
    Τα φωτα πολυ καλα,η οθονη πολυ καλη,και η μεση καταναλωση σ αυτα τα 2000 χλμ με 10% χρηση πολης, 15% εθνικη (μεχρι 110 χλμ/ωρα gps) και 75% επαρχιακο δικτυο ολων των ειδων, (βουνα,πεδιαδες κλπ μεχρι 90 χλμ/ωρα gps) 3,55 λιτρα /100 χλμ. Μονοκαβαλλος 140 κιλα βαρος αναβατη.
    Θα ακολουθησουν νεωτερα στα 5000 χλμ που θα εχουν γινει οι καλοκαιρινες διακοπες στο χωριο ,και θα εχει γινει και το 2ο σερβις.Εκει θα εχει αξιολογηθει και το εξτρα καλυμμα-σελλακι που παρελαβα προχτες.ΟΨΟΜΕΘΑ.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 18/07/2022 στις 14:01.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    316
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Νεωτερα μετα απο 2000 χλμ .
    Οσο παει και το φχαριστιεμαι περισσοτερο.
    Μετα το πρωτο σερβις των 1000 χλμ αλλαχτηκαν τα λαδια του εργοστασιου ,με bel ray ester based 10-40 ημισυνθετικα,(τσινισανε λιγο στο σερβις αλλα τα βαλανε τελικως μιας και ηταν και 2 προδιαγραφες παραπανω τα δικα μου ημισυνθετικα ,γιατι η αντιπροσωπεια συνιστα silcolene 10-40 συνθετικα ή ημισυνθετικα ,τα οποια ομως τα χρεωνει 11 και 6 ευρω αντιστοιχα ακριβωτερα το λιτρο,) και το μηχανακι εγινε βουτυρο στο κιβωτιο,και στην λειτουργια του.Εξακολουθει να ειναι λιγο παραπανω θορυβωδες,και με λιγους κραδασμους παραπανω για τα γουστα μου,αλλα συνηθιζεται σιγα σιγα .Οταν θα ερθει σε καμμια 30000 χλμ η αλλαγη των γραναζιων ΙΣΩΣ βαλω 2 δοντια μικροτερο πισω γραναζι.
    Τιποτα δεν τριζει,τιποτα δεν εχει ξεβιδωθει,δεν εχει παρουσιασει μεχρις στιγμης απολυτως τιποτα.Ενας μικρος κραδασμος στο φρεναρισμα απο 35 στα 15 χλμ/ωρα εχει εξαφανισθει,(στρωσαν τα τακακια και οι floating δισκοπλακες οπως μου ειπαν στο σερβις)και γενικως ειμαι πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης.Ακλονητο σε ευθειες και στροφες (δεν ειμαι o agostini)και γενικως στις ταχυτητες που κινουμαι, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Ησυχασε και η μεση μου απο την πισω αναρτηση του σκουτερ που ειχα .
    Τα φωτα πολυ καλα,η οθονη πολυ καλη,και η μεση καταναλωση σ αυτα τα 2000 χλμ με 10% χρηση πολης, 15% εθνικη (μεχρι 110 χλμ/ωρα gps) και 75% επαρχιακο δικτυο ολων των ειδων, (βουνα,πεδιαδες κλπ μεχρι 90 χλμ/ωρα gps) 3,55 λιτρα /100 χλμ. Μονοκαβαλλος 140 κιλα βαρος αναβατη.
    Θα ακολουθησουν νεωτερα στα 5000 χλμ που θα εχουν γινει οι καλοκαιρινες διακοπες στο χωριο ,και θα εχει γινει και το 2ο σερβις.Εκει θα εχει αξιολογηθει και το εξτρα καλυμμα-σελλακι που παρελαβε προχτες.ΟΨΟΜΕΘΑ.
    Εντυπωσιακή η κατανάλωση, καλορίζικη.
    Τα κάγκελα τα έχεις επάνω; Λένε μεταφέρουν κραδασμούς.

  9. #54
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Εντυπωσιακή η κατανάλωση, καλορίζικη.
    Τα κάγκελα τα έχεις επάνω; Λένε μεταφέρουν κραδασμούς.
    Ναι,πανω ταχω.Δεν θα το μαθω ποτε ,διοτι ΔΕΝ θα τα βγαλω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Νεωτερα μετα απο 2000 χλμ .
    Οσο παει και το φχαριστιεμαι περισσοτερο.
    Μετα το πρωτο σερβις των 1000 χλμ αλλαχτηκαν τα λαδια του εργοστασιου ,με bel ray ester based 10-40 ημισυνθετικα,(τσινισανε λιγο στο σερβις αλλα τα βαλανε τελικως μιας και ηταν και 2 προδιαγραφες παραπανω τα δικα μου ημισυνθετικα ,γιατι η αντιπροσωπεια συνιστα silcolene 10-40 συνθετικα ή ημισυνθετικα ,τα οποια ομως τα χρεωνει 11 και 6 ευρω αντιστοιχα ακριβωτερα το λιτρο,) και το μηχανακι εγινε βουτυρο στο κιβωτιο,και στην λειτουργια του.Εξακολουθει να ειναι λιγο παραπανω θορυβωδες,και με λιγους κραδασμους παραπανω για τα γουστα μου,αλλα συνηθιζεται σιγα σιγα .Οταν θα ερθει σε καμμια 30000 χλμ η αλλαγη των γραναζιων ΙΣΩΣ βαλω 2 δοντια μικροτερο πισω γραναζι.
    Τιποτα δεν τριζει,τιποτα δεν εχει ξεβιδωθει,δεν εχει παρουσιασει μεχρις στιγμης απολυτως τιποτα.Ενας μικρος κραδασμος στο φρεναρισμα απο 35 στα 15 χλμ/ωρα εχει εξαφανισθει,(στρωσαν τα τακακια και οι floating δισκοπλακες οπως μου ειπαν στο σερβις)και γενικως ειμαι πολυ ικανοποιημενος μεχρι στιγμης.Ακλονητο σε ευθειες και στροφες (δεν ειμαι o agostini)και γενικως στις ταχυτητες που κινουμαι, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Ησυχασε και η μεση μου απο την πισω αναρτηση του σκουτερ που ειχα .
    Τα φωτα πολυ καλα,η οθονη πολυ καλη,και η μεση καταναλωση σ αυτα τα 2000 χλμ με 10% χρηση πολης, 15% εθνικη (μεχρι 110 χλμ/ωρα gps) και 75% επαρχιακο δικτυο ολων των ειδων, (βουνα,πεδιαδες κλπ μεχρι 90 χλμ/ωρα gps) 3,55 λιτρα /100 χλμ. Μονοκαβαλλος 140 κιλα βαρος αναβατη.
    Θα ακολουθησουν νεωτερα στα 5000 χλμ που θα εχουν γινει οι καλοκαιρινες διακοπες στο χωριο ,και θα εχει γινει και το 2ο σερβις.Εκει θα εχει αξιολογηθει και το εξτρα καλυμμα-σελλακι που παρελαβα προχτες.ΟΨΟΜΕΘΑ.
    Η καταναλωση απο την οθονη η η πραγματικη?Μου φαινεται πολυ χαμηλη..Εγω παιζω 4.2-5 λιτρα..Εκτος αν οδηγας τερμα συντηρητικα

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Εντυπωσιακή η κατανάλωση, καλορίζικη.
    Τα κάγκελα τα έχεις επάνω; Λένε μεταφέρουν κραδασμούς.
    Οντως μεταφερουν κραδασμους ομως οχι πολυ δυνατους κ ενοχλητικους..

  12. #57
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Η καταναλωση απο την οθονη η η πραγματικη?Μου φαινεται πολυ χαμηλη..Εγω παιζω 4.2-5 λιτρα..Εκτος αν οδηγας τερμα συντηρητικα
    Οι ταχύτητες είναι αυτές που ανέφερα στο κείμενο.Γενικα ταξιδεύω από δευτερεύον οδικό δίκτυο,και ελάχιστα πόλη.Την κατανάλωση που αναφέρεις την είδα μόνο σε 2 γεμίσματα από άγνωστο μου βενζινάδικο,και όχι απ' αυτό που βάζω συνήθως,το οποίον έκλεβε 30%.Προσοχη έχουμε γεμίσει απατεώνες.Η κατανάλωση που αναφέρω είναι η πραγματική,αλλά γενικά και η οθόνη είναι αρκετά αξιόπιστη.

  13. #58
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Νεωτερη καταναλωση(2850 χλμ εχουν γινει μεχρι στιγμης) σε χτεσινη βολτα ΑΘΗΝΑ-ΕΡΕΤΡΙΑ-ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΣΚΑΛΑ ΩΡΩΠΟΥ-ΑΘΗΝΑ,με διαδρομη απο επαρχιακο δικτυο,-οχι εθνικη οδο, και ταχυτητες μεχρι 95 χλμ /ωρα , 3,15lt/100 χλμ. Με στρωτη οδηγηση ομως ,και σεβασμο στα ανοιγματα του γκαζιου.VOGE 500DS ,μονοκαβαλλος,137 κιλα.


    ΥΓ. τα κιλα του αναβατη σταδιακα κατεβαινουν λογω ραψιματος του στοματος με σακοραφα,και καθημερινης ασκησης με πολυ περπατημα.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 24/07/2022 στις 15:10.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #59
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος

    ΥΓ. τα κιλα του αναβατη σταδιακα κατεβαινουν λογω ραψιματος του στοματος με σακοραφα,και καθημερινης ασκησης με πολυ περπατημα.
    Λογικό το βρίσκω με 2,20 το λίτρο....


    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    και πολυ καλα κανεις.....
    αν το συνεχισεις γερα σε λιγο θα εχεις το 500 και θα ειναι σαν να εχεις το 650

Σελίδα 4 από 28 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. η πρωτη μου μηχανη...ποια???
    από nirvana_g1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2009, 20:54
  2. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2008, 06:33
  3. βοηθεια... Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ..............
    από giannikos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 20:30
  4. Η πρώτη μου μηχανή?
    από trumpet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 10:27
  5. Η πρώτη μου μηχανή?
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2008, 18:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF