Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 66

Θέμα: Μπότες η μποτάκι??

  1. #31

  2. #32
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Φαίνεται πολύ τίμια επιλογή. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θα το παραγγείλω χωρίς να το δω από κοντά και χωρίς να το δοκιμάσω. Και επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν με μποτάκια είμαι λίγο επιφυλακτικός.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Τι νούμερο φοράς;

  4. #34
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Τι νούμερο φοράς;
    No 43

  5. #35
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Δες και στο Σκρουτζ όλα τα καταστήματα μαζεμένα, μια γρήγορη έχει αρκετό πράμα ως τα 150

    Επίσης από Θεσσαλονίκη, φίλος μου αγόρασε τα παρακάτω από παπασταυρου, ωραία είναι τσεκάρισε τα

    https://www.skroutz.gr/s/16835327/TC...=skroutz_share

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Έχω πάρει από πέρσι αυτά
    https://www.motomarket-shop.gr/eksop...yper-dry-mayro

    είναι πολύ άνετα, έχουν προστασίες, είναι σχετικά ψηλά ώστε να κάλυπτουν καλά τον αστράγαλο αλλά και να μπαίνει κάτω από το μπατζάκι.
    Βέβαια, η τιμή πλέον έχει τσιμπήσει αρκετά από ότι είδα...

    Δες και αυτά, είσαι κοντά στο νούμερο
    https://www.giassaris.gr/revit-scout...RoCYgcQAvD_BwE
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  7. #37
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    να προσθεσω και αυτό, τα καζουαλ λουκ μποτάκια λόγω εμπορικότητας τα έχουν υπερτιμημένα. Ενώ τα κλασσικά μοτοσυκλετιστικά μποτες/ημιμποτα προσφέρουν περισσότερη προστασία και τεχνολογία και είναι οικονομικότερα
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.311
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Για να μην ανοίγω άλλο θέμα παραθέτω εδώ τον προβληματισμό μου.
    Προχθές μετά από 10+ έτη τα χειμερινά μου μποτάκια της Gaerne παρέδωσαν πνεύμα. Άνοιξαν από κάτω σε διάφορα σημεία και ο τσαγκάρης μου είπε ότι δεν μου εγγυάται ότι θα αντέξει η επισκευή τους. Έτσι μπήκα σε σκέψη για αγορά νέων. Αυτή την στιγμή έχω για τις ανοιξιάτικες-καλοκαιρινές βόλτες τις παρακάτω οι οποίες δεν είναι αδιάβροχες.

    Σκέφτομαι ότι από εδώ και πέρα δεν θα έχει και πολλές βροχές και κρύα οπότε ίσως να αναβάλω την αγορά και για αργότερα (εκτός και αν βρω κάποια προσφορά). Έχετε να προτείνετε κάποια με τιμή μέχρι περίπου 150 ευρώ (δύσκολα τα οικονομικά προς το παρόν);
    Αν βρεις αυτά στην πόλη για δοκιμή είναι εξαιρετικά:

    https://www.skroutz.gr/s/21870247/Al...3405-1753.html

    Εγώ έχω κατά πολύ παλαιότερο μοντέλο, ακόμη αδιάβροχα, άνετα και πραγματικά άφθαρτα.

    Το "κόψιμο" στη φτέρνα τα κάνει απίστευτα άνετα χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα με κρύο ή βροχή.

  9. #39
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Αν βρεις αυτά στην πόλη για δοκιμή είναι εξαιρετικά:

    https://www.skroutz.gr/s/21870247/Al...3405-1753.html

    Εγώ έχω κατά πολύ παλαιότερο μοντέλο, ακόμη αδιάβροχα, άνετα και πραγματικά άφθαρτα.

    Το "κόψιμο" στη φτέρνα τα κάνει απίστευτα άνετα χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα με κρύο ή βροχή.
    Στην περιγραφη τους ,αναφερει οτι ΔΕΝ ειναι αδιαβροχα.Τα εχεις δοκιμασει σε βροχη?Εχουν προστασιες σε αστραγαλους και δαχτυλα?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.311
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Στην περιγραφη τους ,αναφερει οτι ΔΕΝ ειναι αδιαβροχα.Τα εχεις δοκιμασει σε βροχη?Εχουν προστασιες σε αστραγαλους και δαχτυλα?
    Ναι, τα φορώ εδώ και χρόνια στα μεγάλα ταξίδια χωρίς πρόβλημα. Στην ουσία είναι μισή μπότα και αν τα καλύπτει κανονικά το αδιάβροχο ή το παντελόνι δε μπαίνει σταγόνα.

    Επαναλαμβάνω ότι είναι σκυλιά, όλα τα μποτάκια που έχω δοκιμάσει μου φαινόταν σχεδιασμένα να "ανοίγουν" σε συγκεκριμένα σημεία μετά από ένα διάστημα εκτός από αυτά και παλαιότερα ένα ημίμποτο της Forma.

    Έχουν τις προστασίες που αναφέρεις αλλά μην περιμένεις αίσθηση ασφαλείας σαν να φοράς αγωνιστικές Sidi που είναι σαν γύψος, έτσι;

    Θέλουν δύο μέρες στρώσιμο και μετά γίνονται βούτυρο - μεγάλο πλεονέκτημα στα ταξίδια και στην πόλη ότι περπατάς με μεγάλη άνεση.

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    134
    Θελει προσοχη, υπαρχουν τα sektor και τα sektor waterproof. Δεν ειναι ιδιο πραγμα. Τα εχω εναμιση χρονο.
    Πλεονεκτηματα:
    Καλη αδιαβροχοποιηση (τα waterproof)
    Ομορφα
    Πολυ καλες προστασιες για μποτακι πολης
    Καλα υλικα στο εσωτερικο, δε μυριζουν, δεν εχει ξεφτισει τιποτα σε καθημερινη χρηση.

    Μειονέκτηματα:
    Θελει καμια βδομαδα συνεχομενη μεχρι να σπασουν και να ειναι ανετα. Εμενα στην αρχη με χτυπησαν πολυ, σε σημειο να μην τα φοραω. Πλεον ειναι οκ.

    Αθλια κορδονια. Κοπηκαν σχεδον αμεσως και ψαχνω τι κορδονι να βαλω για να κανω δουλεια και να μην κόβεται.

    Αθλητικα φοραω 45, τα πηρα 46.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    638
    Όμορφα casual μποτάκια είναι και αυτα https://www.motoraid.eu/falco-ace-boots-brown, διάβασα αρκετά καλές κριτικές στο εξωτερικό,έχουν αδιαβροχοποιηση light και καλές προστασίες.
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    292
    Η αφορμή από ένα κουπόνι στο Σκρουτζ με οδήγησε στην πρώτη αγορά από μποτακια μηχανής.

    Είναι τα core της stylmartin.

    https://www.skroutz.gr/s/33424262/St...TYLCOR-01.html

    Όταν γίνει η παραλαβή θα γράψω πρώτες εντυπώσεις και έπειτα από τη χρήση τους ένα πιο αναλυτικό review.

    Επιλέχθηκε με το κριτήριο της προσιτής τιμής αλλά και της απλής αισθητικής.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά δεν μπορώ να κάθομαι έξω από το δικαστήριο να βγάζω και να βάζω παππούτσια. Για αυτό το λέω.
    υπάρχουν και τουαλέτες ή έλα από δω
    ανανήψαντας

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    292
    Τα μποτάκια αφίχθησαν.

    Από αισθητικής απόψεως είναι ότι καλύτερο έχω δει και φορώντας τα πραγματικά είναι πολύ άνετα, με λογικό βάρος και πολύ μαλακή ανατομική σόλα εσωτερικά.

    Προστασίες έχει στον αστράγαλο και πίσω στη φτέρνα, δυστυχώς όχι στο μπροστά μέρος.

    Όταν δοκιμαστούν και στην πράξη θα επανέλθω για περισσότερες εντυπώσεις.

    Τώρα μένει και ένα χειμερινό μπουφάν και είμαστε κομπλέ.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 19:44
  2. oxtar μπότες...
    από free rider στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2005, 10:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF