Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 66 από 66

Θέμα: Μπότες η μποτάκι??

  1. #61
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Το ευαίσθητο σημείο στο πόδι είναι ο αστράγαλος,οι μπότες (και τα καλά μποτάκια) μηχανής είναι σκληρά σε εκείνο το σημείο μέσα-έξω.
    Ναι ναι, είναι ημίμετρο... πιο πολύ λυπάμαι τα μποτάκια της μηχανής να τα πάρω να τα διαλύσω στη δουλειά.

  2. #62
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Μπορείς να βρεις safety boots που να σε καλύπτουν αλλά θέλει ψάξιμο και είναι στις ίδιες τιμές.
    Εκεί που θα τις βρεις σε καλές τιμές, έχει και motorcycle boots σε αντίστοιχες..

    Υπάρχουν και ασφαλείας πολυ άνετες, στυλάτες κ.λπ. μπορείς να τις έχεις στην δουλειά για να αλλάζεις
    και να πολλαπλασιάσεις την ζωή τους.

  3. #63
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Ναι ναι, είναι ημίμετρο... πιο πολύ λυπάμαι τα μποτάκια της μηχανής να τα πάρω να τα διαλύσω στη δουλειά.
    για αυτή την χρήση είναι, λιώστα
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #64
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Αλλη λύση είναι να αλλάζεις παπούτσια, όπως εγώ.
    The mountain is you

  5. #65
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Είπα μπας και τη γλιτώσω με το 50αρικάκι που έδωσα για της δουλειάς, μάλλον δεν το αποφεύγω, να αλλάζω είναι λίγο μανούρα γιατί η δουλειά μου δεν έχει και ωράρια και μπορεί αυτό να γίνεται 3 φορές τη μέρα.
    Σαν να έχουν μαζευτεί πολλά γιατί θέλω και ένα καλύτερο κρανάκι, μέχρι τότε τουλάχιστο από σπορτεξ ή σκαρπίνι νομίζω 1000 φορές καλύτερα η μπότα ασφαλείας!

  6. #66
    Νέο μέλος Το avatar του/της Zodd
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Τι γνώμη έχουμε για χρήση μποτας ασφαλείας αντί για μπότα μηχανής;
    Λόγω εργασίας φοράω αυτές τύπου με σίδερο μπροστά που είναι και ψηλές για τον αστράγαλο.
    Μαλακία;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Το ευαίσθητο σημείο στο πόδι είναι ο αστράγαλος,οι μπότες (και τα καλά μποτάκια) μηχανής είναι σκληρά σε εκείνο το σημείο μέσα-έξω.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Είπα μπας και τη γλιτώσω με το 50αρικάκι που έδωσα για της δουλειάς, μάλλον δεν το αποφεύγω, να αλλάζω είναι λίγο μανούρα γιατί η δουλειά μου δεν έχει και ωράρια και μπορεί αυτό να γίνεται 3 φορές τη μέρα.
    Σαν να έχουν μαζευτεί πολλά γιατί θέλω και ένα καλύτερο κρανάκι, μέχρι τότε τουλάχιστο από σπορτεξ ή σκαρπίνι νομίζω 1000 φορές καλύτερα η μπότα ασφαλείας!

    'Εχω πέσει σταματημένος (κουλάδι γαρ) με τη μηχανή να εγκλωβίζει το πόδι μου στο κενό ανάμεσα σε αυτη και στο κράσπεδο του πεζοδρομίου. Να την σηκώσω από αυτή τη θέση δεν έπαιζε και αφού δεν παιρνούσε κανείς να βοηθήσει, στήριζα το βάρος της στα προστατευτικά των αστραγάλων μέχρι να καταφέρω να ξεφρακάρω το πόδι. Την γλίτωσα με μια μελανιά σε ολη μου τη γάμπα (από την αρχική πτώση) και αστράγαλος/πελμα δεν κατάλαβαν τίποτα.

    Ο σωστός εξοπλισμός μπορεί να μας προστέψει ΚΑΙ από τέτοια ηλίθια ατυχήματα, που δεν φταίει κανείς πέρα από τον αναβάτη και που μπορεί να μην έχουμε καν σκεφτεί ότι μπορούν να συμβούν.

    Totally accurate and not out of scale depiction..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	totaly accurate depiction.png 
Προβολές:	62 
Μέγεθος:	1,9 KB 
ID:	449190

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Dainese D-Axial 44 Μποτες
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 18:44
  2. oxtar μπότες...
    από free rider στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2005, 09:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF