Σελίδα 6 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 151

Θέμα: Ανεση για πολη-ταξιδι: Σκουτερ vs Μηχανη

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    Εγω καταλαβα οτι τα σκουτερ ειναι καλυτερα γιατι αρεσουν στους συνεπιβατες κυριως θηλυκους
    Ας αλλαξει καποιος τον τιτλο σε "παντοφλα σε δυο τροχους" και παμε παρακατω

  2. #77
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Προσοχή όσοι έχετε μοτοσυκλέτες μην τις πουλήσετε βρήκα κουβέρτα.

    https://www.youtube.com/watch?v=mdsXtHsJJIQ
    φιλαράκι για R1 έχει τίποτα? ή θα την βγάλουμε στα κρύα πάλι?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Για σωστές βόλτες, τραίνο παιδιά. Άνετο, ζεστό, και μπορείς να πάρεις κι έναν υπνάκο αντί να χρειάζεται να έχεις το νου σου στο δρόμο.
    καλό και το τραίνο, αλλά με το πλοίο νοικιάζεις καμπίνα ξυπνάς φρεσκαδούρα χώρια που φορτώνεις και το σκουτερ σου πάνω

    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Εγω καταλαβα οτι τα σκουτερ ειναι καλυτερα γιατι αρεσουν στους συνεπιβατες κυριως θηλυκους
    Ας αλλαξει καποιος τον τιτλο σε "παντοφλα σε δυο τροχους" και παμε παρακατω
    Οτι πουν οι γυναικες...Ετσι πρεπει να μαστε σουζα μην τις χασουμε χαχαχα

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    φιλαράκι για R1 έχει τίποτα? ή θα την βγάλουμε στα κρύα πάλι?



    καλό και το τραίνο, αλλά με το πλοίο νοικιάζεις καμπίνα ξυπνάς φρεσκαδούρα χώρια που φορτώνεις και το σκουτερ σου πάνω

    Συμφωνω για πλοιο αλλα πρεπει να πας καπως μεχρι το πλοιο και απο το πλοιο να πας στον προορισμο αρα η λυση ειναι μια ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΠΛΟΙΟ...

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Εδω ο αλλος κανει τον γυρο του κοσμου με βεσπα και θα του πειτε εσεις του παιδιου οτι δεν ειναι ανετα τα σκουτερ?

    Θα εκανε ο αλλος τον γυρο του κοσμου με βεσπα αν δεν ηταν ανετα τα σκουτερ?

    Δεν θα εκανε τον γυρο του κοσμου με βεσπα αν δεν ηταν ανετα τα σκουτερ

    Αρα τα σκουτερ ειναι ανετα για να κανεις τον γυρο του κοσμου......

  6. #81
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Γιατι μου αρεσει εμφανισιακα και εχει και ωραια οδηγηση! Παω τις βολτες μου και αργοτερα που θα ανοιξει ο καιρος θα παω και το ταξιδακι μου ως την κερατεα να ριξω μια βουτια
    Για ταξίδι μέχρι την Κερατέα καλό είναι το v Strom για παραέξω θες πιο ταξιδιάρικο.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Για ταξίδι μέχρι την Κερατέα καλό είναι το v Strom για παραέξω θες πιο ταξιδιάρικο.
    Μετα θες gs 1250 η ktm η triumph 1200

  8. #83
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Μετα θες gs 1250 η ktm η triumph 1200
    Και πας μπακούρι εννοείται.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #84
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Gs 1250 θες αν εισαι συνταξιουχους της ΔΕΗ και εν γένει Πασοκ για βόλτες από ζωγράφου-Κολοκοτρώνη.
    Για ταξίδια είπαμε. Scooter. Δεν θες κάτι παραπάνω.
    Ταξίδια βέβαια με πλοίο , γιατί αν δοκιμάσεις να πας π.χ. κανένα καρπενήσι με Scooter σε κόβω ευθεία στις στροφές ή σπινθήρες στα πατάκια.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Gs 1250 θες αν εισαι συνταξιουχους της ΔΕΗ και εν γένει Πασοκ για βόλτες από ζωγράφου-Κολοκοτρώνη.
    Για ταξίδια είπαμε. Scooter. Δεν θες κάτι παραπάνω.
    Ταξίδια βέβαια με πλοίο , γιατί αν δοκιμάσεις να πας π.χ. κανένα καρπενήσι με Scooter σε κόβω ευθεία στις στροφές ή σπινθήρες στα πατάκια.
    Εσυ μαλλον νομιζεις οτι τα σκουτερ ειναι οπως παλια πριν 15 χρονια που ηταν η σαρα και η μαρα! Ποιος σου ειπε οτι δεν στριβει το σκουτερ? ΠΙΟ ΠΟΛΥ εστριβα με το σκουτερ παρα με μηχανη.. ειδικα με αυτες που ειχα οπως την tdm με ψηλο κεντρου βαρους που στις στροφες πηγαινα σαν κοτα! Φιλε μου δεν τρεχουμε ολοι... Σε καμια ευθεια μπορει..σε στροφες κοτα!

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.072
    Χιλιοπαιγμενο θέμα,που όμως καλά κρατεί την κόντρα μότο vs σκούτερ,και συνήθως καταλήγει σε προσωπικές αντιπαραθέσεις του στυλ,είσαι αμπαλος ,δεν ξέρεις,είσαι νέος,δεν έχεις κάνει ταξίδι όπως εγώ και ο ΚΟΛΟΜΒΟΣ και διάφορες άλλες φαιδροτητες,ένθεν και κειθεν.Φιλε 1991 το παν είναι να κάνεις αυτό που σου γουστάρει και μην ακούς κανένα.Η συμβουλη μου είναι μην μοιράζεσαι τέτοιου είδους εμπειρίες ειδικά σε μότο φόρουμ,γιατί δεν θα βγάλεις άκρη και θα χαλάσεις και την δικιά σου διάθεση,αλλά και την διάθεση και κάποιων απ' τους συναρθρογραφους σου.

  12. #87
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Χιλιοπαιγμενο θέμα,που όμως καλά κρατεί την κόντρα μότο vs σκούτερ,και συνήθως καταλήγει σε προσωπικές αντιπαραθέσεις του στυλ,είσαι αμπαλος ,δεν ξέρεις,είσαι νέος,δεν έχεις κάνει ταξίδι όπως εγώ και ο ΚΟΛΟΜΒΟΣ και διάφορες άλλες φαιδροτητες,ένθεν και κειθεν.Φιλε 1991 το παν είναι να κάνεις αυτό που σου γουστάρει και μην ακούς κανένα.Η συμβουλη μου είναι μην μοιράζεσαι τέτοιου είδους εμπειρίες ειδικά σε μότο φόρουμ,γιατί δεν θα βγάλεις άκρη και θα χαλάσεις και την δικιά σου διάθεση,αλλά και την διάθεση και κάποιων απ' τους συναρθρογραφους σου.
    Εχεις απολυτο δικιο!! Θα σου πω ομως το εξης.. 9/10 ειναι ανω των 45 και αυτο σημαινει λιγο κολλημενοι σε αποψεις για αυτο βλεπεις να ειρωνευοντε και να μην μπορουν να αντιπαρατεθουν.πχ δεν θα σου πουν ποτε αντικειμενικη αποψη αλλα υποκειμενικη.Οι νεοι σημερα δεν ασχολουντε τοσο με μηχανες οπως παλια καμια σχεση.. Πλεον θελουν ολοι αμαξια η σκουτερ.. 8/10 εκει εξω ειναι με σκουτερ...Τα σκουτερ ειναι το μελλον για αυτο κιολας οι τιμες τους ολο και ανεβαινουν γιατι υπαρχει ζητηση εν αντιθεση με τις μηχανες που ολο και λιγοτεροι τις προτιμουν...(και απο οτι διαβασα θα βγει νομοθεσια που ολες θα ειναι αυτοματες στο μελλον και ηλεκτρικες για πολλους λογους).
    Εν το μεταξυ ηθελα να γραφτω στο vstrom hellas club και μου κανει ενας παλιος που πλεον δεν παει γιατι αλλαξε μηχανη οτι ολοι εκει ειναι μεγαλοι σε ηλικια που να πας μου λεει εκει και τι να κανεις... Εε και ετσι δεν πηγα.. Μακαρι να υπηρχαν μοτοπαρεες σε νεα ηλικια που να ναι αντικειμενικοι και να ακουγαμε παραπανω αποψεις επι του θεματος χωρις ο καθενας να υποστηριζει σθεναρα την αποψη οτι η δικια του μηχανη ειναι η καλυτερη και γενικα οτι αλλο περα απο μηχανη δεν κανει για τιποτα...Εγω εμπειρικα ξαναλεω οτι το σκουτερ σε ταξιδι ηταν οτι καλυτερο σε σχεση με μηχανη.. (μιλαω ομως για δικαβαλο) αν παω μονος ισως αυτο να αλλαξει πολυ πιθανο.. Αλλα σε δικαβαλο σε ολα τα ταξιδια και απλες μετακινησεις μεσα στην πολη το σκουτερ νικησε! Ενα 400αρι πλεον ειναι υπεραρκετο να τα κανεις ολα ακομα και να πας σε αλλη χωρα τουρινγκ θα σε βγαλει ασπροπροσωπο με τους χωρους που χει!

  13. #88
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.641
    Κάποιος έπρεπε να τα πει!

    (Ε, πουσαι, πλακιτσα κάνουμε, ότι γουστερνει ο καθένας παίρνει)
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.072
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Εχεις απολυτο δικιο!! Θα σου πω ομως το εξης.. 9/10 ειναι ανω των 45 και αυτο σημαινει λιγο κολλημενοι σε αποψεις για αυτο βλεπεις να ειρωνευοντε και να μην μπορουν να αντιπαρατεθουν.πχ δεν θα σου πουν ποτε αντικειμενικη αποψη αλλα υποκειμενικη.Οι νεοι σημερα δεν ασχολουντε τοσο με μηχανες οπως παλια καμια σχεση.. Πλεον θελουν ολοι αμαξια η σκουτερ.. 8/10 εκει εξω ειναι με σκουτερ...Τα σκουτερ ειναι το μελλον για αυτο κιολας οι τιμες τους ολο και ανεβαινουν γιατι υπαρχει ζητηση εν αντιθεση με τις μηχανες που ολο και λιγοτεροι τις προτιμουν...(και απο οτι διαβασα θα βγει νομοθεσια που ολες θα ειναι αυτοματες στο μελλον και ηλεκτρικες για πολλους λογους).
    Εν το μεταξυ ηθελα να γραφτω στο vstrom hellas club και μου κανει ενας παλιος που πλεον δεν παει γιατι αλλαξε μηχανη οτι ολοι εκει ειναι μεγαλοι σε ηλικια που να πας μου λεει εκει και τι να κανεις... Εε και ετσι δεν πηγα.. Μακαρι να υπηρχαν μοτοπαρεες σε νεα ηλικια που να ναι αντικειμενικοι και να ακουγαμε παραπανω αποψεις επι του θεματος χωρις ο καθενας να υποστηριζει σθεναρα την αποψη οτι η δικια του μηχανη ειναι η καλυτερη και γενικα οτι αλλο περα απο μηχανη δεν κανει για τιποτα...Εγω εμπειρικα ξαναλεω οτι το σκουτερ σε ταξιδι ηταν οτι καλυτερο σε σχεση με μηχανη.. (μιλαω ομως για δικαβαλο) αν παω μονος ισως αυτο να αλλαξει πολυ πιθανο.. Αλλα σε δικαβαλο σε ολα τα ταξιδια και απλες μετακινησεις μεσα στην πολη το σκουτερ νικησε! Ενα 400αρι πλεον ειναι υπεραρκετο να τα κανεις ολα ακομα και να πας σε αλλη χωρα τουρινγκ θα σε βγαλει ασπροπροσωπο με τους χωρους που χει!
    . Εγώ συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου,παρ ότι έχω γεννηθεί 31 χρόνια πριν από σένα.Οι εμπειρία της ζωής,είναι προσωπική και μοναδΙκη για τον καθενα.

  15. #90
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Εσυ μαλλον νομιζεις οτι τα σκουτερ ειναι οπως παλια πριν 15 χρονια που ηταν η σαρα και η μαρα! Ποιος σου ειπε οτι δεν στριβει το σκουτερ? ΠΙΟ ΠΟΛΥ εστριβα με το σκουτερ παρα με μηχανη.. ειδικα με αυτες που ειχα οπως την tdm με ψηλο κεντρου βαρους που στις στροφες πηγαινα σαν κοτα! Φιλε μου δεν τρεχουμε ολοι... Σε καμια ευθεια μπορει..σε στροφες κοτα!
    Αδελφέ είμαι 3 χρόνια μικρότερος σου.
    Καταλαβαίνω τι λες , αλλά αυτό που σου λένε ΟΛΟΙ είναι αντικειμενικό.
    Αυτό που περιγράφεις ως ταξίδι ειναι βόλτα. Βόλτα πας και με το ποδήλατο και το απολαμβανεις . Ταξίδι όμως δεν πας.
    Δοκίμασε το Scooter σε μια βουνίσια εξόρμηση, με στροφιλικια , με σοβαρή κλίση και πέταλα και τότε έλα να μας πεις για άνεση.
    Στην ευθεία και περπατητό να το πας μια χαρά είναι.
    Επίσης και εγώ άπειρος ξεκίνησα, τις στροφές τις έπαιρνα τιμονάτες και ακόμα μαθαίνω, αλλά ρε φίλε η αίσθηση να δίνεις κλίση στην μηχανή και να δίνεις γκάζι στην έξοδο της στροφής και να σου βγαίνει σωστά η γραμμή , για εμένα πλησιάζει κοντά στο σεξ.
    Αυτό που καταλαβαίνω και εγώ και άλλοι πολύ πιο έμπειροι από εμένα ειναι ότι η άποψη σου βασίζεται στην αδυναμία σου να οδηγήσεις σωστά μια μηχανή και καθότι το σκουτερ είναι πιο φιλικό στην οδήγηση και πιο εύκολο σου φαίνεται και πιο άνετο .
    Γνώμη μου πάντα είναι να εξασκηθείς ή να γραφτείς σε μια σχολή να μάθεις.
    Και το λέω μη ειρωνικά.
    where was Gondor when the Westfold fell?

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανή για α2 η σκούτερ 300cc-350cc
    από Aris98 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2020, 03:53
  2. Πρώτη μηχανή για τελείως αρχάριο,για πόλη (και εκδρομες )
    από tsouts στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2018, 20:11
  3. Μηχανή για πόλη και ταξίδια - Cruiser???
    από athina στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2013, 00:03
  4. Ευχές για καλό ταξίδι !!
    από makis206 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 126
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2006, 10:02
  5. Παρέα για καλοκαιρινό ταξίδι
    από panosram στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 12:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF