Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: Θέμα με τα φλας

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αν είναι μηχανικό το θέμα, μήπως από τη βιασύνη σου απλά δεν τραβάς τέρμα το διακόπτη, οπότε ανάβει όσο κάνει επαφή αλλά δεν "κλειδώνουν" οι επαφές στη θέση ένδειξης;
    Δεν ξέρω συνήθως όταν το κάνω πολύ γρήγορα γίνεται και κάποιες φορές αν γίνει μια μετά ξαναγίνεται πιο εύκολα.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Σιγουρέψου ότι τερματίζεις τον διακοπτη προς τα αριστερα

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Θα το σιγουρεψω αύριο αλλα πως γίνεται όμως όταν ρίχνουμε σπρέι επαφών να μην το κανει;
    Ελπίζω να εινάι κάτι απλό γιατί έχει ξενερώσει πολύ

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Αυτό που λες μου το έκανε και εμένα ένα CBF που είχα. Όταν πήγαινα να βγάλω δεξί φλας δεν μου κλείδωνε και άναβε μια-δυο φορές το πολύ και μετά έσβηνε. Το έφτιαξα ανοίγοντας το διακόπτη, καθαρίζοντας τον, και όχι μόνο μία φορά. Το φαινόμενο ήταν πιο έντονο όταν έβρεχε ή μετά από πλύσιμο. Τελικά με μπόλικο spray επαφών δούλεψε κανονικά.

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Αυτό που λες μου το έκανε και εμένα ένα CBF που είχα. Όταν πήγαινα να βγάλω δεξί φλας δεν μου κλείδωνε και άναβε μια-δυο φορές το πολύ και μετά έσβηνε. Το έφτιαξα ανοίγοντας το διακόπτη, καθαρίζοντας τον, και όχι μόνο μία φορά. Το φαινόμενο ήταν πιο έντονο όταν έβρεχε ή μετά από πλύσιμο. Τελικά με μπόλικο spray επαφών δούλεψε κανονικά.
    Το μηχανάκι έχει εγγύηση αξίζει να ασχοληθώ ? Υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν έχω θέμα βιαστικά έχω ένα . Μήπως να το παρακολουθήσω απλά ?

  6. #21
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι έχει εγγύηση αξίζει να ασχοληθώ ? Υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν έχω θέμα βιαστικά έχω ένα . Μήπως να το παρακολουθήσω απλά ?
    Να το πας και να απαιτήσεις να το φτιάξουν. Μην βάζεις χέρι, αφορμή ψάχνουν να χάσεις την εγγύηση....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Να το πας και να απαιτήσεις να το φτιάξουν. Μην βάζεις χέρι, αφορμή ψάχνουν να χάσεις την εγγύηση....
    Δεν έβαλα χέρι εγώ τους είχα πει πιστεύω είναι από το δισκοπτακι το πήγα εκεί μου είπαν τον άλλαξαν. Στην αρχή πάλι μια χαρά ίσως γιατί είχαν ρίξει και σπρέι επαφών μετά αν το έκανα γρήγορα αρκετά πάλι το ίδιο . Γενικά όταν το έδειξα το έκανα πολύ γρήγορα για να τους το δείξω. Ο ένας μου είπε.δεν είναι σωστό έτσι όπως το ανάβεις. Γενικά δεν το έκανα τόσο γρήγορα απλά κάποιες φορές τυχαίνε να μην ανάψει σήμερα θα ανεβάσω και βίντεο αν βρω τον τρόπο

  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.648
    ρε φιλε, έτυχε σήμερα και γύρναγα ολη μέρα με το σιμπι στη δουλειά και μιας και πήρε το μάτι μου το θέμα σου, προσπάθησα να μιμηθώ το "το κάνω γρήγορα".
    Εκτός του ότι με ξενίζει αυτο που λες και δεν το καταλαβαίνω πλήρως, είδα ότι όπως και να το κάνω ο διακοπτης "κούμπωνε" στη θέση που του όριζα, με το δικό του χρόνο και τρόπο. Τι αργά τι γρήγορα,όπως και αν τον πίεζα με τον ίδιο (ράθυμο) τρόπο κούμπωνε στο αριστερα/δεξιά.
    Μήπως κάνεις κάτι λάθος ρε συ (λόγω απειρίας;δεν ξερω) και ξενερώνεις άδικα;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990
    Ρε φίλε τώρα που διάβασα αυτό που έγραψε ο γάβρος, μου ήρθε μια ιδέα...

    Μήπως όταν το κάνεις "γρηγορα" όπως λες, το πατάς και προς τα μέσα κιόλας, κατά λάθος;

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ρε φιλε, έτυχε σήμερα και γύρναγα ολη μέρα με το σιμπι στη δουλειά και μιας και πήρε το μάτι μου το θέμα σου, προσπάθησα να μιμηθώ το "το κάνω γρήγορα".
    Εκτός του ότι με ξενίζει αυτο που λες και δεν το καταλαβαίνω πλήρως, είδα ότι όπως και να το κάνω ο διακοπτης "κούμπωνε" στη θέση που του όριζα, με το δικό του χρόνο και τρόπο. Τι αργά τι γρήγορα,όπως και αν τον πίεζα με τον ίδιο (ράθυμο) τρόπο κούμπωνε στο αριστερα/δεξιά.
    Μήπως κάνεις κάτι λάθος ρε συ (λόγω απειρίας;δεν ξερω) και ξενερώνεις άδικα;
    Το από δεξιά δεν υπάρχει θέμα το από αριστερά υπάρχει μόνο όταν λέω γρήγορα το κάνω με πολύ γρήγορη κίνηση. Από όταν το είχα πάρει υπήρχε το θέμα αυτό και κάποιες φορές λέω δεν άναψα φλας ο βλαμμένος και εκεί άρχισα να το παρατηρώ. Μια μέρα λοιπόν έκατσα και το έκανα να δω τι παίζει. Αν το έκανα πολύ γρήγορα με βίαιο τρόπο το κατάφερνα να δω ότι όντως ανάβει και σβεινει.(στην καθημερινότητα δεν το κάνω έτσι απλά αν το κάνω πιο απότομα και όχι χαλαρά μπορεί να μου τύχει). Με το πιο απότομα εννοώ είμαι σε μια λωρίδα και βρήκα κενό να χωθώ ε το άναβω λίγο πιο απότομα (με βίαιη κίνηση) για να χωθώ εκεί μπορεί να τύχαινε.

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε τώρα που διάβασα αυτό που έγραψε ο γάβρος, μου ήρθε μια ιδέα...

    Μήπως όταν το κάνεις "γρηγορα" όπως λες, το πατάς και προς τα μέσα κιόλας, κατά λάθος;
    Αυτό δεν νομίζω πριν το cb είχα ένα σκούτερακι. Γενικά έχω κάνει με αυτά τα 2 μηχανάκια στο σύνολο 70 χιλιάδες περίπου χιλιόμετρα. Δεν λέω ότι έχω εμπειρία αλλά νομίζω ένα φλας ξέρω πως ανάβει.
    Για τυχόν παρεξηγήσεις δεν κάνω επίθεση σε κανέναν απλα τον πόνο μου λέω . Το τονίζω γιατί κάποιες φορές ο γραπτός λόγος τυχαίνει να παρεξηγητε.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Υπάρχει τρόπος να ανεβάσω ένα βίντεο αύριο ? Να το δείξω ?

  13. #28
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει τρόπος να ανεβάσω ένα βίντεο αύριο ? Να το δείξω ?
    Αν βαλεις καμια με μπικινι να το κανει, θα σΕ πουμε τον τροπο να το ανεβασεις....
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Αν βαλεις καμια με μπικινι να το κανει, θα σΕ πουμε τον τροπο να το ανεβασεις....
    Χαχαχαχαχα

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    190
    Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως να ανεβάσω βίντεο ?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πρόβλημα με τα φλας
    από ntafs στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2012, 20:14
  2. Προβλημα με τα φλας..(μαλλον διακοπτης)
    από atopos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 01:11
  3. Θέμα με τα τακάκια ???
    από THEOD στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2008, 20:20
  4. Βοήθεια με τα φλας
    από pakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2006, 10:56
  5. Cbr'00f πρόβλημα με τα φλας
    από kachius στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2006, 18:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF