Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: Ισοθερμικό παντελόνι για χειμώνα

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Στις ανηφόρες είμαι με ένα ζεστό ιστοθερμικό και ένα ζευγάρι γάντια. Όταν πιάσω κορυφή βουνού, πριν αρχίσω την κατηφόρα, φοράω δεύτερο ισοθερμικό, δύο χειμερινά ποδηλατικά jacket και δεύτερο ζευγάρι γάντια πάνω από τα άλλα, που έχω στην τσάντα. Με σωστό εξοπλισμό όλα γίνονται.
    Ρε συ, κουράστηκα μόνο που το διάβασα

  2. #47
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.058
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris19 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, επανέρχομαι μετά από κάποιες χειμερινές βόλτες. Υπενθυμίζω ότι είχα αγοράσει το Nordcap Antifreeze Pants. Η πιο πρόσφατη βόλτα έγινε την Πέμπτη που μας πέρασε (13/1) σε θερμοκρασίες μεταξύ -1 oC και 3 oC και με ταχύτητες μέχρι 90 km/h. Πάνω από το ισοθερμικό φορούσα καθημερινό τζιν παντελόνι και στα πόδια καθημερινά μποτάκια, όχι ιδιαίτερα ψηλά. Με το εν λόγω ντύσιμο και στις συνθήκες που ανέφερα παραπάνω ένιωθα μια "μικρή ψυχρούλα", δηλαδή όχι κάτι που να μου προκαλεί δυσφορία και να με αποσπά από την οδήγηση. Μπορώ να πω ότι προς το παρόν είμαι πολυ ευχαριστημένος. Δεν ξέρω βέβαια πως αποδίδει σε ταχύτητες αυτοκινητόδρομου με σταθερά 120-140 km/h, αν επιχειρήσω κάτι τέτοιο θα γράψω την εμπειρία μου! Καλές βόλτες και με προσοχή παιδιά!

    Τσίμπησα το συγκεκριμένο χθες, το φόρεσα απόψε για το πηγαινέλα στην δουλειά + κάποια έξτρα χλμ (40χλμ σύνολο, με καθημερινό τζιν από πάνω) και προστάτεψε μια χαρά. Πολύ καλή περίπτωση

  3. #48
    Καλημέρα
    Εσείς που έχετε το Nordcap Antifreeze Pants όταν φτάνετε στον προορισμό σας το βγάζετε ή μένετε με αυτό;
    Θέλω να πάρω κι εγώ αλλά δεν ξέρω άν είναι ανεκτό στο να το φοράς όταν δεν είσαι στην μηχανή.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από goumis hornet Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα
    Εσείς που έχετε το Nordcap Antifreeze Pants όταν φτάνετε στον προορισμό σας το βγάζετε ή μένετε με αυτό;
    Θέλω να πάρω κι εγώ αλλά δεν ξέρω άν είναι ανεκτό στο να το φοράς όταν δεν είσαι στην μηχανή.
    Καλημέρα, εξαρτάται από το πόσο ιδρώνεις και τη θερμοκρασία του χώρου.

    Για καθιστική εργασία και κίνηση σε περιβάλλον γραφείου δε νομίζω να έχεις θέμα.

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα, εξαρτάται από το πόσο ιδρώνεις και τη θερμοκρασία του χώρου.

    Για καθιστική εργασία και κίνηση σε περιβάλλον γραφείου δε νομίζω να έχεις θέμα.
    Καλημέρα
    Σωστα,καθιστική εργασία σε γραφείο κάνω και θα βγώ και σπάνια για καμιά δουλειά.
    Απο θέρμανση δεν έχουμε και την καλύτερη οπότε νομίζω θα είμαι εντάξει.

    Ευχαριστώ πολύ!

  6. #51
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.058
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από goumis hornet Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα
    Σωστα,καθιστική εργασία σε γραφείο κάνω και θα βγώ και σπάνια για καμιά δουλειά.
    Απο θέρμανση δεν έχουμε και την καλύτερη οπότε νομίζω θα είμαι εντάξει.

    Ευχαριστώ πολύ!
    Θα σαι μια χαρά τότε..

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από goumis hornet Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα
    Σωστα,καθιστική εργασία σε γραφείο κάνω και θα βγώ και σπάνια για καμιά δουλειά.
    Απο θέρμανση δεν έχουμε και την καλύτερη οπότε νομίζω θα είμαι εντάξει.

    Ευχαριστώ πολύ!
    Να είσαι καλά, στην τελική αν ζοριστείς για οποιονδήποτε λόγο πετάγεσαι στο μπάνιο, το βγάζεις και το ξαναφοράς πριν φύγεις

  8. #53
    Νέο μέλος Το avatar του/της Sid.Stavros
    Εγγραφή
    16/06/2019
    Μηνύματα
    26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Το αμέσως επόμενο στρώμα είναι το γνωστό σε όλους μας fleeze.
    Χωρις παρεξηγηση ειναι Fleece.
    Το φοραω με πατεντα μεσα απο το παντελονι της δουλειας δηλαδη: αγορασα Φλις με το μετρο,το εδωσα στην γυναικα μου για πλυσιμο και αφου στεγνωσε καλα το εδωσα στον ραφτη.Ο λογος ηταν για να ''μαζεψει'' και να ερθει στα ισα του πριν ραφτει γιατι μετα το ραψιμο στο πρωτο πλυσιμο θα εμπαζε και θα εκανε ζαρα.
    Επειδη δεν ειχα εμπειρια απο τετοια αλλα και επειδη δεν ηθελα κατι που πιθανον να με ζεσταινε πολυ σε κινησεις το εβαλα απο το γονατο και κατω,η διαφορα απο σκετο το υφασμα ειναι φοβερη. Δεν περναει αερας αλλα και σε περιπτωση που περπατησεις με αυτο δεν ''αναβεις'' απο κατω οπως πχ με σκελεα. Δεν το καταλαβαινει καποιος καθως σε κοιταζει καθως δεν ειναι Τσοχα να στο βαραινει και να το κανει ακαμπτο. Φυσικα για μηχανη και πολλη ωρα δεν κανει γιατι απλα μπαινει αερας κατω απο το παντελονι και ακομη και 8αρα αρβυλα να φορας ολο και κατι θα περασει.
    Εκανα μετα αναλογη πατεντα και στην επενδυση του τζακετ (με Φλις δηλαδη) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Εσωτερικά γάντια για χειμώνα??
    από hercul στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2008, 21:21
  2. Παντελόνι για Clover Rc 100
    από Airetikos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2007, 18:50
  3. Παντελόνι για touring και off-road
    από road spirit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2007, 12:12
  4. Ισοθερμικό Παντελόνι Colori
    από dom στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 15:25
  5. ΜΟΥΦΑΝ ΓΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ
    από possidi στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 14:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF