Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 154

Θέμα: Suzuki vstrom 650 xt vs yamaha tenere 700

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αφού ρε Κώστα το Yamaha θέλεις, τι το άνοιξες το νήμα;

    Όποιος σου λέει για στρώμα του κάνεις αντίλογο, οπότε εγώ βλέπω κάποιον που ουσιαστικά έχει αποφασίσει τι θέλει κι απλά ήρθε εδώ για επιβεβαίωση. Άλλο που δε σου βγήκε. Οπότε πήγαινε χτύπα το και καλά χιλιόμετρα.

    ΥΓ:Πρακτικά το Suzuki θα σου κάνει τη δουλειά σου καλύτερα, αλλά συμφωνώ πως είναι σαν ανάποδο γαμώτο. Οπότε σε καταλαβαίνω που θες το 700.
    Συμφωνώ με 1000. Πάντα το πήγαινα το τενερέ και θα το τσίμπαγα με κλειστά μάτια και ας είχε και πέτρες για σέλα.

    Αυτή η λύση λέει τίποτα;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αφού ρε Κώστα το Yamaha θέλεις, τι το άνοιξες το νήμα;

    Όποιος σου λέει για στρώμα του κάνεις αντίλογο, οπότε εγώ βλέπω κάποιον που ουσιαστικά έχει αποφασίσει τι θέλει κι απλά ήρθε εδώ για επιβεβαίωση. Άλλο που δε σου βγήκε. Οπότε πήγαινε χτύπα το και καλά χιλιόμετρα.

    ΥΓ:Πρακτικά το Suzuki θα σου κάνει τη δουλειά σου καλύτερα, αλλά συμφωνώ πως είναι σαν ανάποδο γαμώτο. Οπότε σε καταλαβαίνω που θες το 700.
    Φιλε μου ptc.ειμαι στα 50 βαδιζω στα 51.θα τα οδηγησω και τα δυο.μ αρεσει το ασπροκοκκινο tenere ,λες να με κραξουν οταν με δουν ν τ οδηγω κοτζαμ κολογερος?

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    975
    οι γάλλοι στο συγκριτικό ψηφίζουν σε γενικές γραμμές έρημο (Τενερε) , κυρίως λόγω του διασκεδαστικού χαρακτήρα του που οφείλεται για άλλη μια φορά στο μοτέρ του.

    https://www.motoservices.com/dossier...KTM-Suzuki.htm

    απ'ότι είδα , το Σουζούκι είναι πιο άνετο και έχει καλύτερη ανεμοκάλυψη , πιο στρωτό στο δρόμο.

    Το Τενερέ υπερέχει σε μοτέρ, είναι πιο ελαφρύ και έχει τις καλύτερες δυνατότητες στο χώμα.

    Το ΚΤΜ δεν το αναλύω , δε μας αφορά

    ΥΓ το καλοκαίρι μου είχε πει έμπορος οτι είχε ξεπουλήσει το Τ700, απο 2022 και μετά. Ελπίζω να εξομαλύνθηκε η κατάσταση.

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου ptc.ειμαι στα 50 βαδιζω στα 51.θα τα οδηγησω και τα δυο.μ αρεσει το ασπροκοκκινο tenere ,λες να με κραξουν οταν με δουν ν τ οδηγω κοτζαμ κολογερος?
    Ρε άσε τους να λένε ό,τι θέλουν, η ζωή είναι μικρή για να μη βγάζουμε γούστα φοβούμενοι τι θα πουν οι άλλοι

    Όπως σου έγραψαν από πάνω, πιο λογική κίνηση το V-Strom για τη χρήση που περιγράφεις , αλλά....Καλορίζικο το Yamaha!

  5. #35
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Να θυμίσω ότι η μοτοσυκλέτα δεν αλλάζει σε τίποτα τις πραγματικές μας ανάγκες, όπως και τις πραγματικές μας δυνατότητες. Αν τα γούστα μεταφράζονται σε οφθαλμόλουτρο τότε το σέβομαι και πάω πάσο.
    Πάντως άλματα και μονοπατάδες το T700 από μόνο του δε κάνει.
    Στη θέση του Κώστα θα κράταγα ένα screenshot για να έχει να δώσει κάτι στη σύζηγο όταν θα κρατάει τη παντόφλα, να ξέρει προς τα που να δείξει τουλάχιστον.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου ptc.ειμαι στα 50 βαδιζω στα 51.θα τα οδηγησω και τα δυο.μ αρεσει το ασπροκοκκινο tenere ,λες να με κραξουν οταν με δουν ν τ οδηγω κοτζαμ κολογερος?


    The only difference between men and boys is the price of their toys!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #37
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου ptc.ειμαι στα 50 βαδιζω στα 51.θα τα οδηγησω και τα δυο.μ αρεσει το ασπροκοκκινο tenere ,λες να με κραξουν οταν με δουν ν τ οδηγω κοτζαμ κολογερος?
    Είμαι στα 56 με το ασπροκόκκινο και χεστηκα τι θα πουν οι άλλοι. Κάνε το κουμάντο σου φιλε πριν είναι αργά.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  8. #38
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Οπότε ΔΕΝ το παίρνουμε για να μην λένε καλώστα τα γερόντια με τα Γιαμάχα
    (Εγώ πάντως εύχομαι στα 56 μου να είμαι με το 450 Rally Factory,το πΕρτικαλί εννοείται)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #39
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παρε οτι γουσταρεις να το χαρεις,μεχρι να παρεις αυτο που θα σου πει η γυναικα σου,αν δεν βολευεται.ΝΟΜΟΣ για ΛΙΓΩΤΕΡΗ γκρινια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Η λογική λέει vstrom.Αν η καρδιά λεει tenere πάρε το tenere γτ κάθε φορά που θα το βλέπεις θα λες τι βλακεια έκανες που δεν το πηρες..

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου ptc.ειμαι στα 50 βαδιζω στα 51.θα τα οδηγησω και τα δυο.μ αρεσει το ασπροκοκκινο tenere ,λες να με κραξουν οταν με δουν ν τ οδηγω κοτζαμ κολογερος?
    Ζμπούτσασ.

    Ωραίο το άσπρο-κόκκινο όντως.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παιδια ωρα καλη σε ολους.να κανω μια αδιακριτη ερωτηση.πλην κατοχων των vstrom, tenere,οσοι συμμετεχετε στη συζητηση,τα εχετε οδηγησει και τα δυο?

  13. #43
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Eγω κανένα,αλλά δεν εξέφρασα ειδική άποψη.

  14. #44
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Παιδια ωρα καλη σε ολους.να κανω μια αδιακριτη ερωτηση.πλην κατοχων των vstrom, tenere,οσοι συμμετεχετε στη συζητηση,τα εχετε οδηγησει και τα δυο?
    Αν σε πουνε αλλοι ναι ή αλλοι οχι
    Τι συμπέρασμα εσυ θα βγαλεις για τους μεν & δε?

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Παιδια ωρα καλη σε ολους.να κανω μια αδιακριτη ερωτηση.πλην κατοχων των vstrom, tenere,οσοι συμμετεχετε στη συζητηση,τα εχετε οδηγησει και τα δυο?
    Κανένα απ τα 2.

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. VStrom 650 vs VStrom 650 XT
    από tamar στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2019, 19:19
  2. SUZUKI DR 650 SE vs YAMAHA XT 600 E
    από κωστας στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2013, 05:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF