Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 154

Θέμα: Suzuki vstrom 650 xt vs yamaha tenere 700

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου ptc.ειμαι στα 50 βαδιζω στα 51.θα τα οδηγησω και τα δυο.μ αρεσει το ασπροκοκκινο tenere ,λες να με κραξουν οταν με δουν ν τ οδηγω κοτζαμ κολογερος?
    ΖΜΠΟΥΤΣΑΣ τι θα πουν οι αλλοι αδερφε! Ζουμε για εμας και τους αγαπημενους μας οχι για τους αλλους!

    Μηχανη αγοραζουμε αυτη που μας αρεσει και επειδη μας αρεσει συνηθιζουμε τις οποιες ιδιαιτεροτητες της.
    Αυτη τη συμβουλη μου την εδωσε φιλο πριν 25 χρονια και με βαση αυτη πηρα τοτε μια Africa Twin 750.
    Εμαθα με αυτη να ταξιδευω διπλος και να σταματω οταν γυριζα σε ρεζερβα, πατησα χωμα μονος και με συνεπιβατη, μπηκα σε ποταμι, επεσα και το φχαριστηθηκα! Η μοτο δεν υπαρχει πια, εγινε σκραπ μετα απο στουκα αλλα ακομα οταν βλεπω καμια πρασινη με πορτοκαλι φλογες, ενα σκιρτημα το νιωθω.

    Αφου το Tenere γουσταρεις αυτο να παρεις! 1000 φορες να συμβιβαστεις για κατι που γουσταρεις παρα να παρεις κατι που οταν το παρκαρεις δεν γυρνας να το κοιταξεις.

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    ΖΜΠΟΥΤΣΑΣ τι θα πουν οι αλλοι αδερφε! Ζουμε για εμας και τους αγαπημενους μας οχι για τους αλλους!

    Μηχανη αγοραζουμε αυτη που μας αρεσει και επειδη μας αρεσει συνηθιζουμε τις οποιες ιδιαιτεροτητες της.
    Αυτη τη συμβουλη μου την εδωσε φιλο πριν 25 χρονια και με βαση αυτη πηρα τοτε μια Africa Twin 750.
    Εμαθα με αυτη να ταξιδευω διπλος και να σταματω οταν γυριζα σε ρεζερβα, πατησα χωμα μονος και με συνεπιβατη, μπηκα σε ποταμι, επεσα και το φχαριστηθηκα! Η μοτο δεν υπαρχει πια, εγινε σκραπ μετα απο στουκα αλλα ακομα οταν βλεπω καμια πρασινη με πορτοκαλι φλογες, ενα σκιρτημα το νιωθω.

    Αφου το Tenere γουσταρεις αυτο να παρεις! 1000 φορες να συμβιβαστεις για κατι που γουσταρεις παρα να παρεις κατι που οταν το παρκαρεις δεν γυρνας να το κοιταξεις.
    Οτι καλυτερο εχω ακουσει.πραγματικα ποσο δικιο εχεις

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Παιδια ωρα καλη σε ολους.να κανω μια αδιακριτη ερωτηση.πλην κατοχων των vstrom, tenere,οσοι συμμετεχετε στη συζητηση,τα εχετε οδηγησει και τα δυο?

    Τα έχω οδηγήσει και τα δύο. Το τενερε και σε δύσβατο χωματόδρομο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Τα έχω οδηγήσει και τα δύο. Το τενερε και σε δύσβατο χωματόδρομο.
    Για πες μας τις εντυπωσεις?

  5. #50
    Ίδιο δίλημμα πριν από κάτι μήνες, πήρα vstrom. Πιο άνετο, φορτώνεται καλύτερα, και προσωπικά με τίποτα σαμπρέλα σε μηχανή πάνω από 200 κιλα. Όσο αφορά το χώμα σίγουρα δεν έχει τις δυνατότητες του τενερε κυρίως λόγω αναρτήσεων κι όχι τόσο λόγω βαρους, αλλά με ένα χωμάτινο λάστιχα κι κάνεις πολύ ωραία πράγματα

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από black sheep Προβολή μηνύματος
    Ίδιο δίλημμα πριν από κάτι μήνες, πήρα vstrom. Πιο άνετο, φορτώνεται καλύτερα, και προσωπικά με τίποτα σαμπρέλα σε μηχανή πάνω από 200 κιλα. Όσο αφορά το χώμα σίγουρα δεν έχει τις δυνατότητες του τενερε κυρίως λόγω αναρτήσεων κι όχι τόσο λόγω βαρους, αλλά με ένα χωμάτινο λάστιχα κι κάνεις πολύ ωραία πράγματα
    Καλοταξιδο φιλε μου.

  7. #52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Καλοταξιδο φιλε μου.
    Να σαι καλά!

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Για πες μας τις εντυπωσεις?

    Το θέμα δεν είναι οι δικές μου εντυπώσεις αλλά οι δικές σου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να τα δοκιμάσεις και τα δύο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Το θέμα δεν είναι οι δικές μου εντυπώσεις αλλά οι δικές σου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να τα δοκιμάσεις και τα δύο.
    Δοκιμασα το vstrom φιλε μου.

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Ανουσιο το δίλημμα. Η χρηση που λες δεν ειναι για τενερε. Επίσης δρομο 500χλμ με τι λαστιχα θα κανεις? Γιατι αν συγκρινουμε τα δυο μηχανακια με μαμα λαστιχα τοτε το στρομ δεν βγαινει ευκολα χωμα αλλα αν βαλουμε τακουνακι οπως στο τενερε παει μια χαρα. Οι έξτρα επιδοσεις του τενερε στο χωμα δεν σε ενδιαφερουν ουτωσ η αλλως αφου είσαι δικαβαλο. Εν ολιγοις αν παρεις το τενερε μονο χανεις, δεν κερδιζεις καπου. Ασε που θα σε βαλει η γυναικα να το πουλησεις γιατι δεν θα την παλευει εκει πανω.

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Ανουσιο το δίλημμα. Η χρηση που λες δεν ειναι για τενερε. Επίσης δρομο 500χλμ με τι λαστιχα θα κανεις? Γιατι αν συγκρινουμε τα δυο μηχανακια με μαμα λαστιχα τοτε το στρομ δεν βγαινει ευκολα χωμα αλλα αν βαλουμε τακουνακι οπως στο τενερε παει μια χαρα. Οι έξτρα επιδοσεις του τενερε στο χωμα δεν σε ενδιαφερουν ουτωσ η αλλως αφου είσαι δικαβαλο. Εν ολιγοις αν παρεις το τενερε μονο χανεις, δεν κερδιζεις καπου. Ασε που θα σε βαλει η γυναικα να το πουλησεις γιατι δεν θα την παλευει εκει πανω.
    Αν τα χλμ τα εκανα μονος μου?

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Αν τα χλμ τα εκανα μονος μου?
    μονος σου εφοσον εχεις ερωτευτει το τενερε θα το αντέξεις γιατι απλα το γουσταρεις αλλα δεν ειναι για ταξιδια. βεβαια τα 500χλμ εγω τα μεταφραζω σε 200+ εθνικη και το λεω. αν εσυ πας μονο επαρχιακο μια χαρα θα περάσεις.

  13. #58
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Ψυχογράφημα, χαρας τα κουραγια σας

  14. #59
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Βαρατε με κι ας κλαίω είσαι ρε μπαγασα,αφού το θέλεις πάρτο,ότι και να σου λένε οι άλλοι.Σιγουρα τρακτέρωτο λάστιχο 19ρης τροχός για δικάβάλλο ταξίδι σε εθνικές με υψηλές ταχύτητες δεν είναι και το καλύτερο,αλλά μπρος τα κάλλη τι είναι ο πονος;.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Βαρατε με κι ας κλαίω είσαι ρε μπαγασα,αφού το θέλεις πάρτο,ότι και να σου λένε οι άλλοι.Σιγουρα τρακτέρωτο λάστιχο 19ρης τροχός για δικάβάλλο ταξίδι σε εθνικές με υψηλές ταχύτητες δεν είναι και το καλύτερο,αλλά μπρος τα κάλλη τι είναι ο πονος;.
    Χρονια πολλα.το σιγουρα τρακτερωτο λαστιχο 19αρης δικαβαλλο κτλ που εγραψες σε ποιο μχν απευθηνεσαι

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. VStrom 650 vs VStrom 650 XT
    από tamar στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2019, 19:19
  2. SUZUKI DR 650 SE vs YAMAHA XT 600 E
    από κωστας στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2013, 05:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF