Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 154

Θέμα: Suzuki vstrom 650 xt vs yamaha tenere 700

  1. #61
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Χρονια πολλα.το σιγουρα τρακτερωτο λαστιχο 19αρης δικαβαλλο κτλ που εγραψες σε ποιο μχν απευθηνεσαι
    δικάβαλο
    19ρης
    τρακτερωτό
    μχν

    χμμμμμμμμμμμμ..................
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    δικάβαλο
    19ρης
    τρακτερωτό
    μχν

    χμμμμμμμμμμμμ..................
    Καταλαβα.για το vstrom παει το σχολιο

  3. #63
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    21 τροχό έχει ακόμα χειρότερα για δρόμο και ταξίδι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    21 τροχό έχει ακόμα χειρότερα για δρόμο και ταξίδι.
    Συγγνωμη δλδ απο ποσα χλμ και πανω λεγεται ταξιδι μια διαδρομη

  5. #65
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Απ' όσα αντέχει ο κ@λος του καθενός.

  6. #66
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Συγγνωμη δλδ απο ποσα χλμ και πανω λεγεται ταξιδι μια διαδρομη
    Αισθάνθηκα μία προμνησία με την ερώτησή σου. Ένα κλικ πιο δίπλα είχαμε ανοίξει σχετική κουβέντα, που κατέληξε σε τσακωμό και τώρα μερικοί δεν μιλιούνται μεταξύ τους.


    Σχετικά με το V-Strom, δοκίμασε πρόσφατα με επιτυχία στατική πτώση ένας συμφορουμήτης και δεν έπαθε τίποτα. Αντέχει στις δεξιές στατικές πτώσεις. Στις αριστερές θέλει προσοχή διότι φεύγει η φύσα του συμπλέκτη.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 25/12/2021 στις 20:03.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #67
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Εγώ πάντως να διαβεβαιώσω ότι άντεξε ένα σωρό τουμπίδια και μερικές βαπτίσεις σε ποτάμια.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Κάνε υπομονή μέχρι να βγάλει η Yamaha το Τ7 σε έκδοση πιο ταξιδιαρικη με καλύτερη σέλα, πιο μεγάλο ρεζερβουάρ, καλύτερη ζελατίνα κτλ.

    Κάπου είχα δει ότι κάνουν δοκιμές σε κάτι τέτοιο.

  9. #69
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Παιδια ωρα καλη σε ολους.να κανω μια αδιακριτη ερωτηση.πλην κατοχων των vstrom, tenere,οσοι συμμετεχετε στη συζητηση,τα εχετε οδηγησει και τα δυο?
    Ναι και η ερώτηση δεν είναι αδιάκριτη.

    Στο θέμα μας όμως... Εγώ δεν αισθάνθηκα ότι έχεις καταλήξει ακόμη και αισθητικά κάπου ή αν έχεις καταλήξει δεν είναι σε τέτοιο βαθμό ώστε να έχεις ψηθεί. Αλλιώς δε θα ανέβαζες το παρόν θέμα. Όπως είχαμε συζητήσει στο παρελθόν (οι δυο μας) υπάρχουν κι άλλες επιλογές στη κατηγορία. Μεταξύ των δυο πάντως και για τη χρήση που περιγράφεις υπερέχει ξεκάθαρα το V-Strom και μπορείς να βάλεις κάποια λάστιχα 50/50 ή 70/30 (άσφαλτο/χώμα) και να ταξιδέψεις άσφαλτο και να πατήσεις χώμα ασφαλώς. Το δίλημμα που βάζεις ενέχει σημαντικούς κινδύνους αυτό που σου αρέσει να πραγματικότητα μιας καθημερινότητας να σε κουράσει τόσο ώστε να απογοητευτείς, δε συγκρίνεις παρόμοιες μοτοσυκλέτες (και εκεί είναι που ελλοχεύει ο κίνδυνος).
    Ο kordix παραπάνω σου έδωσε μια ωραία συμβουλή, ίσως θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή ακόμη.

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Ναι και η ερώτηση δεν είναι αδιάκριτη.

    Στο θέμα μας όμως... Εγώ δεν αισθάνθηκα ότι έχεις καταλήξει ακόμη και αισθητικά κάπου ή αν έχεις καταλήξει δεν είναι σε τέτοιο βαθμό ώστε να έχεις ψηθεί. Αλλιώς δε θα ανέβαζες το παρόν θέμα. Όπως είχαμε συζητήσει στο παρελθόν (οι δυο μας) υπάρχουν κι άλλες επιλογές στη κατηγορία. Μεταξύ των δυο πάντως και για τη χρήση που περιγράφεις υπερέχει ξεκάθαρα το V-Strom και μπορείς να βάλεις κάποια λάστιχα 50/50 ή 70/30 (άσφαλτο/χώμα) και να ταξιδέψεις άσφαλτο και να πατήσεις χώμα ασφαλώς. Το δίλημμα που βάζεις ενέχει σημαντικούς κινδύνους αυτό που σου αρέσει να πραγματικότητα μιας καθημερινότητας να σε κουράσει τόσο ώστε να απογοητευτείς, δε συγκρίνεις παρόμοιες μοτοσυκλέτες (και εκεί είναι που ελλοχεύει ο κίνδυνος).
    Ο kordix παραπάνω σου έδωσε μια ωραία συμβουλή, ίσως θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή ακόμη.
    Ευχαριστω STf..παρεπτιπτοντως ,με ολο το συμπαθειο προς κατοχους του strom.μετα απο τεστ που του εκανα...δυσκολα τα πραγματα.

  11. #71
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω STf..παρεπτιπτοντως ,με ολο το συμπαθειο προς κατοχους του strom.μετα απο τεστ που του εκανα...δυσκολα τα πραγματα.
    Τι δε σου άρεσε; Σε ποιες μοτοσυκλέτες είχες βρει κάτι καλύτερο;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω STf..παρεπτιπτοντως ,με ολο το συμπαθειο προς κατοχους του strom.μετα απο τεστ που του εκανα...δυσκολα τα πραγματα.
    Ενώ πριν το τεστ ήταν μάχη για photo finish.

    Εγώ το στρώμα εχω οδηγήσει. Ογκώδες μεν, άνετο δε. Για το Yamaha η εμπειρία μου περιορίζεται στο μοτέρ του ως πρώην κάτοχος ΜΤ07. Το πιο ισορροπημένο-ολοκληρωμένο-ευχάριστο μοτέρ που εχω οδηγήσει.

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τι δε σου άρεσε; Σε ποιες μοτοσυκλέτες είχες βρει κάτι καλύτερο;
    Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσε.τιμιο και ανετο.αλλα,με σιγουρια, αν το αγορασω, το εχω πουλησει σ ενα μηνα,ισως και λιγοτερο.

  14. #74
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσε.τιμιο και ανετο.αλλα,με σιγουρια, αν το αγορασω, το εχω πουλησει σ ενα μηνα,ισως και λιγοτερο.
    Τι είναι εκείνο που αναζητάς, ώστε να σε κάνει να κρατήσεις μία μοτοσυκλέτα;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω STf..παρεπτιπτοντως ,με ολο το συμπαθειο προς κατοχους του strom.μετα απο τεστ που του εκανα...δυσκολα τα πραγματα.
    Δεν ξερεις τι θες η δεν εχεις λεφτα για αυτο που θες η απλα θες τενερε και ψαχνεις να δικαιολογησεις την αγορα του.
    Καλο κακο το στρομ ειναι αυτο που ηταν παντα και κανει ακριβως αυτο που υπόσχεται πολυ καλα. Αν περιμενες να οδηγησεις αφρικα με 9κ ευρω.... Ε απλα δεν γινετε.

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. VStrom 650 vs VStrom 650 XT
    από tamar στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2019, 19:19
  2. SUZUKI DR 650 SE vs YAMAHA XT 600 E
    από κωστας στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2013, 05:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF