Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Αγορά μηχανής στην μεγάλη Βρετανία ( Αγγλία)

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263

    Αγορά μηχανής στην μεγάλη Βρετανία ( Αγγλία)

    Ξέρει κάποιος τι παίζει με τις μηχανές στην Αγγλία? Ασχολούνται με το άθλημα εκεί ή λόγω καιρού κάθονται στο αμάξι και τρώνε την μισή ημέρα .....
    Έχει κάποιος εικόνα από αυτή την χώρα ;
    Υπάρχει κάποιο αγγλικό forum που να μπορούμε να διαβάσουμε τι παίζει ;

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Τι ακριβως θελεις να μαθεις γιατι δεν ειναι σαφες αυτο που σε απασχολει.Θες να αγορασεις μηχανη στη ΜΒ ή απο την ΜΒ?
    Τελευταία τροποποίηση από Shinigami Ryuk; 25/12/2021 στις 21:07.

  3. #3
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Αν και έχω φύγει πάνω από 15 χρόνια, νομίζω ότι σε κάποιο βαθμό εξακολουθούν να ισχύουν τα παρακάτω:


    - Δεδομένου του κλίματος, η Βρετανική αγορά μοτοσυκλέτας είναι μεγαλύτερη από το αναμενόμενο.

    - Οι Βρετανοί προτιμούν κυρίως τις μεγάλες μοτοσυκλέτες και ειδκά τις Supersport. Τζίξερ χιλιάρι και τα μυαλά στα κάγκελα.

    - Επειδή τα ασφάλιστρα είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ για νέο, ο μέσος ιδιοκτήτης μοτοσυκλέτας μεγάλου κυβισμού/υψηλής ιπποδύναμης είναι σχετικά μεγαλύτερης ηλικίας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Παρ'όλα αυτά, το νησί βρίθει Ινδιάνων και Κανιβάλων. Οι Βρετανοί δεν είναι Γερμανοί - και έχουν Τζίξερ, όχι Αντβέ.

    - Μεσαίου κυβισμού, all-rounder μοτοσυκλέτες είναι συχνά courier bikes. Φαίνεται από την κατάστασή τους και τα χιλιόμετρα που κάνουν.

    - Τουλάχιστον παλιότερα, οι τιμές μεταχειρισμένων ήταν πολύ καλές. Η μεταπωλητική αξία των οχημάτων μειώνεται σχετικά γρήγορα.

    - Οι κλοπές μοτοσυκλετών είναι μάστιγα, οπότε πρέπει να είσαι σίγουρος τι αγοράζεις και από ποιον.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Το μπροςς που είχα το 2000 ήταν εισαγωγής! Ο κινητήρας και τα καλάμια είχαν πιάσει ψωρα απο το αλάτι πού ρίχνουν εκεί για το χιόνι! Μονο σε αυτό μπορώ να σε βοηθήσω εγω!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβως θελεις να μαθεις γιατι δεν ειναι σαφες αυτο που σε απασχολει.Θες να αγορασεις μηχανη στη ΜΒ ή απο την ΜΒ?
    Αγορά μηχανής στο Ηνωμένο Βασίλειο. Σε λίγους μήνες θα μεταναστεύσω και το σκέφτομαι για αγορά μηχανής γιατί για αυτοκίνητο το κόβω δύσκολο

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Οι κλοπές μηχανής είναι πιο συχνές από την Αθήνα;;;;; Δεν θέλω 1000 μηχανή . Σκέφτομαι το πολύ μέχρι 750 αν κάνω όμως την δουλειά μου και με 300-500 κυβικά θα ήμουν οκ ... Προσανατολιζομαι προς on off λόγω καιρού ή σκούτερ....

    Τι πρέπει να προσέξω ; Τι παίζει με ασφάλειες , τέλη , αγορά εξοπλισμού κτλ κτλ

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Αγορά μηχανής στο Ηνωμένο Βασίλειο. Σε λίγους μήνες θα μεταναστεύσω και το σκέφτομαι για αγορά μηχανής γιατί για αυτοκίνητο το κόβω δύσκολο
    Νομιζω οτι θα αναθεωρησεις μολις μεταναστευσεις...Ειδικα αν σκεφτεις οτι ενα μεταχειρισμενο αυτοκινητο σε αξιοπρεπη κατασταση δεν ειναι και τοσο ακριβο.Ομως περι ορεξεως...

    Αρχικα να σου πω οτι:
    If you have a full EU driving licence
    Before you can take a CBT course you must either:

    exchange your licence for a Great Britain (GB) licence
    register your licence with DVLA
    If you register your EU driving licence, you’ll have to exchange it for a GB licence after you’ve passed your theory and practical test.

    Απο εδω https://www.gov.uk/ride-motorcycle-moped.

    Γενικα θα συμφωνησω με τον Acacius αλλα θα δωσω και ενα ποιντ στον Πατερ(την ευλογια σου γεροντα).

    Οι περισσοτεροι ιδιοκτητες μοτοσυκλετων ειναι μεγαλυτερης ηλικιας.Συνεπως εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να συντηρησουν το μηχανακι οπως πρεπει.
    Ομως πολλα τα εχει φαει η σκουρια οπως λεει ο Παπασουζας.

    Οι τιμες στα μηχανακια εχουν πεσει την τελευταια διετια.Και ειναι σοκαριστικο το τι μπορεις να βρεις με 5-8κ λιρες ειδικα συγκριτικα με την Ελλαδα.

    Οσον αφορα την ασφαλεια η τιμη διαφοροποιειται απο πολλους παραγοντες,οπως το αν ειναι σε γκαραζ ή στον δρομο,αν το εχεις για commute ή για βολτες ομως σιγουρα για καποιον που δεν εχει καθολου no claim bonus ειναι αρκετα υψηλη.
    Μπορει να σου πω και μαλακια αλλα καποια στιγμη που ειχα κοιταξει εχοντας σαν παραδειγμα ενα ktm adv νομιζω ηταν κοντα στις 700 λιρες τον χρονο.

    Σχετικα τον εξοπλισμο οσους εχω δει ειναι ντυμενοι σαν αστακοι.Κρανος,μπουφαν,παντελονι,γαντια,μποτες.Ισως να το κανουν λογω συνειδητοποιησης ή καιρικων συνθηκων.Ισως να το κανουν και γιατι σε περιπτωση ατυχηματος και τραυματισμων θα τους βγαλει συνυπαιτιοτητα η ασφαλιστικη.Δεν εχω ρωτησει κανεναν για να μου λυσει αυτην την απορια.

    Τωρα το τι να προσεξεις,να προσεξεις οτι θα προσεχες και στην Ελλαδα εαν αγοραζες μηχανη.Αν και οι Αγγλοι ειναι ενα τσικ(ισως και πολλα τσικ) λιγοτερο λαμογια απο τους Ελληνες.
    Γενικα προσπαθησε να κοιτας για μηχανακια που εχουν φουλ σερβις μπουκ και οσο το δυνατον πιο καθαρο MOT

    Εδω το σαιτ για να τσεκαρεις το ΜΟΤ βαζεις την πινακιδα απο το οχημα που σε ενδιαφερει και πατας continue

    Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να πας να το ελεγξει μηχανικος ή να πας με μηχανικο να το ελεγξει.Ισως και να γινεται αλλα σιγουρα θα σου ζητησει λεφτα.

    Σχετικα με τις κλοπες πολλα ακουγονται εγω δεν εχω δει κανενα τετοιο σκηνικο ΕΞΩ απο το Λονδινο.Φιλος ειχε αγορασει το ER6n και του το εφαγαν οταν εμενε στο Λονδινο.
    Και γενικα οτι κλοπες βλεπω σχετικα με μηχανακια(σε σαιτ και ειδησεις)αφορουν το Λονδινο ή αλλες μεγαλουπολεις.

    Χωρις να προσπαθησω να σε πεισω για το αντιθετο,πιστευω οτι η αγορα μηχανης στην Αγγλια ειναι λιγο περιεργο πραγμα.

    Θα αγορασεις κατι και θα το συντηρεις για να μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις σε ιδανικες συνθηκες 2 μηνες τον χρονο,αντε το πολυ 3.
    Και οταν λεω για συνθηκες δεν εννοω το κρυο και την βροχη αλλα το βρεγμενο οδοστρωμα,που νταξ δεν ειναι επικινδυνα βρεγμαενο αλλα εγω τουλαχιστον δεν μπορω να ευχαριστηθω την οδηγηση με βρεγμενο τον δρομο.Δεν εχεις το ιδιο επιπεδο αυτοπεποιθησης με το στεγνο ωστε να το ευχαριστηθεις.

    Τελος αν το αποφασισεις και το παρεις να εχεις το νου σου γιατι εδω οι οδηγοι ειναι λιγο κατσαπλιαδες γενικα,ειδικα οταν βγαινουν στον αυτοκινητοδρομο, και λογω ελειψης παιδειας συνυπαρξης με τους μοτοσυκλετιστες δεν τους πολυπροσεχουν.

  8. #8
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Οι κλοπές μηχανής είναι πιο συχνές από την Αθήνα;;;;; Δεν θέλω 1000 μηχανή . Σκέφτομαι το πολύ μέχρι 750 αν κάνω όμως την δουλειά μου και με 300-500 κυβικά θα ήμουν οκ ... Προσανατολιζομαι προς on off λόγω καιρού ή σκούτερ....

    Τι πρέπει να προσέξω ; Τι παίζει με ασφάλειες , τέλη , αγορά εξοπλισμού κτλ κτλ
    Δε γράφεις σε τι περιοχή θα πας αλλά η άποψή μου είναι ότι αν θέλεις να κάνεις τη δουλειά σου, δε βολεύει. Βρίσκεις αξιοπρεπές αυτοκίνητο με λίγα χρήματα*, θα σου έρθει φθηνότερα σχεδόν από κάθε άποψη, και δε θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή μέσα στο χιονόνερο. Για τις καλές μέρες πάρε ποδήλατο ή κανένα μικρό σκούτερ/125άρι.

    Οι κλοπές είναι πρόβλημα κυρίως στα μεγάλα αστικά κέντρα, όπως έγραψε ο Ryuk. Στη μικρή πόλη που ήμουν εγώ γενικά δεν υπήρχε σε μεγάλη έκταση το τυπικό βρετανικό καφριλίκι, αλλά έχω ακούσει ιστορίες για αγρίους.

    *αυτοκίνητο βρίσκεις μέχρι και δωρεάν, διότι αν πλησιάζει ΚΤΕΟ και θέλει ακριβές επισκευές, το "χαρίζουν", αφού και η απόσυρση είχε κόστος απ'όσο θυμάμαι. Το αλάτι τα καταστρέφει γρήγορα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβως θελεις να μαθεις γιατι δεν ειναι σαφες αυτο που σε απασχολει.Θες να αγορασεις μηχανη στη ΜΒ ή απο την ΜΒ?
    2- 3 μήνες τον χρόνο ;
    Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το μηχανάκι ως μέσο μεταφοράς καθημερινά ;
    Τόσο δύσκολο είναι ;

    Και εδώ στην Ελλάδα η οδηγική παιδεία δεν έχει έρθει ούτε για διακοπές.

    Άρα οι κλοπές είναι φυσιολογικές. Άλλο το ποσοστό κλοπών στην Αθήνα , άλλο σε προάστιο , άλλο σε μια μικρή επαρχιακή πόλη.
    Βέβαια παίζει ρόλο και το αν το κλειδώνεις, έχει συναγερμό , και πόσο ακριβό είναι το μηχανάκι.

    Γενικά το πέρασμα ανάμεσα στα αυτοκίνητα, το παρκάρισμα στα πεζοδρόμια κτλ κτλ επιτρέπεται ;

    Ή απλά τρως την βροχή????

  10. #10
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Τι σε κάνει να νομίζεις ότι και με την μηχανή δεν θα τρως την μισή μέρα στην.... Σέλα;
    Εκεί είναι όπως Γερμανία, η διήθηση απαγορεύεται δια ροπάλου...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Κοιτα να δεις,το αν μπορεις να το χρησιμοποιησεις το μηχανακι για καθερινη μετακινηση στην Αγγλια ειναι οπως οι μπαμιες.

    Σε εμενα δεν αρεσουν αλλα ξερω πολυ κοσμο που τις τρωει.Αυτο εξαρταται απο εσενα.

    Ομως για να παρεις μια ιδεα,εδω και 2 εβδομαδες δεν εχει σταματησει να βρεχει και καποιες μερες ειχε και κατι 6αρια το μεσημερι,οποτε οπως μπορεις να φανταστεις μολις πεσει το σκοταδι,στις 4 το απογευμα δλδ,πεφτει πιο χαμηλα.

    Οι περιοδος που μπορεις να εισαι ανετος με μηχανακι αν δεν ειναι 3 αντε να ειναι 4 μηνες τον χρονο.Μαιο(παιζεται)-Ιουνιο-Ιουλιο-Αυγουστο.Τα τελευταια χρονια βασταει και ο Σεπτεμβρης χωρις βροχες.Οταν λεω ανετος εννοω χωρις πολλες βροχες και κρυα.

    Τωρα σχετικα με τα παρκαρισματα στα πεζοδρομια και αλλες τετοιες ταρζανιες,φυσικα και μπορεις απλα αμα σε πιασουν,που θα σε πιασουν,την κληση δεν την γλιτωνεις οσο και να παρακαλας.Καλως ή κακως δεν ειναι βαλκανια εδω πανω.

    Για την διηθηση δεν ξερω να σου πω.Η αληθεια ειναι πως δεν πολυβλεπω μοτοσυκλετιστες να κινουνται ετσι ομως αυτο δεν σημαινει οτι απαγορευεται κιολας.Εχω δει καποιους να κανουν διηθησεις και να προσπερνανε σταματημενα μπαινοντας στο αντιθετο σε δρομο με μια λωριδα ανα κατευθυνση αλλα οπως σου ειπα δεν ξερω αν επιτρεπεται ή οχι.

    Υπαρχει νομιζω συμφορουμιτης ο οποιος μενει εδω πανω και ανεβαζει φωτο απο βολτακια που κανει με το τιγρακι του,Ριξε μια ματια στο νημα με τις φωτογραφιες απο βολτες μπας και τον βρεις και να του στειλεις PM.Σιγουρα αυτος θα μπορεσει να σου δωσει περισσοτερες απαντησεις.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Κοιτα να δεις,το αν μπορεις να το χρησιμοποιησεις το μηχανακι για καθερινη μετακινηση στην Αγγλια ειναι οπως οι μπαμιες.

    Σε εμενα δεν αρεσουν αλλα ξερω πολυ κοσμο που τις τρωει.Αυτο εξαρταται απο εσενα.

    Ομως για να παρεις μια ιδεα,εδω και 2 εβδομαδες δεν εχει σταματησει να βρεχει και καποιες μερες ειχε και κατι 6αρια το μεσημερι,οποτε οπως μπορεις να φανταστεις μολις πεσει το σκοταδι,στις 4 το απογευμα δλδ,πεφτει πιο χαμηλα.

    Οι περιοδος που μπορεις να εισαι ανετος με μηχανακι αν δεν ειναι 3 αντε να ειναι 4 μηνες τον χρονο.Μαιο(παιζεται)-Ιουνιο-Ιουλιο-Αυγουστο.Τα τελευταια χρονια βασταει και ο Σεπτεμβρης χωρις βροχες.Οταν λεω ανετος εννοω χωρις πολλες βροχες και κρυα.

    Τωρα σχετικα με τα παρκαρισματα στα πεζοδρομια και αλλες τετοιες ταρζανιες,φυσικα και μπορεις απλα αμα σε πιασουν,που θα σε πιασουν,την κληση δεν την γλιτωνεις οσο και να παρακαλας.Καλως ή κακως δεν ειναι βαλκανια εδω πανω.

    Για την διηθηση δεν ξερω να σου πω.Η αληθεια ειναι πως δεν πολυβλεπω μοτοσυκλετιστες να κινουνται ετσι ομως αυτο δεν σημαινει οτι απαγορευεται κιολας.Εχω δει καποιους να κανουν διηθησεις και να προσπερνανε σταματημενα μπαινοντας στο αντιθετο σε δρομο με μια λωριδα ανα κατευθυνση αλλα οπως σου ειπα δεν ξερω αν επιτρεπεται ή οχι.

    Υπαρχει νομιζω συμφορουμιτης ο οποιος μενει εδω πανω και ανεβαζει φωτο απο βολτακια που κανει με το τιγρακι του,Ριξε μια ματια στο νημα με τις φωτογραφιες απο βολτες μπας και τον βρεις και να του στειλεις PM.Σιγουρα αυτος θα μπορεσει να σου δωσει περισσοτερες απαντησεις.
    Που μπορώ να βρω τον συμφουριτη?

  13. #13
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Που μπορώ να βρω τον συμφουριτη?
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=112347
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/03/2009
    Μηνύματα
    6
    Αδερφέ κι εγω στο νησί μένω. Χωρις να θέλω να σου ριξω την ψυχολογία η χρήση μηχανής εδώ ειναι ζόρικη , όχι ακατόρθωτο αλλα μάλλον δεν αξίζει ο κόπος, μηχανή για βόλτα ισως ναι. Καιρός, επικυνδινότητα, νόμοι, κλεφτες, όλα συντελούν προς αυτό. Επισης το παρκινγκ ειναι μάλλον απαραίτητο αν θες να την κρατησεις γιαχρόνια και να διατηρήσει μια κάποια αξία. Στα θετικά είναι οτι επειδή εδω οι μοτο ειναι για βόλτα μπορεις να βρεις μοντελο δεκαετιας με 10.000 χλμ και τιμή πώλησης πολύ οικονομική. Φυσικά οπως παντου οι τιμες εχουν ανέβει παρα πολυ μετα τον covidαλλά περιμένω οτισυντομα θα επανελθουν σε λογικά πλαίσια. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις ειναι να παρακολουθήσεις τι παίζει αφου ερθεις εδώ, δεις , ρωτήσεις, κονεδιαστείς. Εως τότε βολευεσαι με ενα αυτοκινητο σε ξευτιλοτιμή… και ταυτοχρονα μαθαίνεις και τους κανόνες κυκλοφορίας που ειναι μαλλον διαφορετικοι απο τους δικούς μας

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Παίρνεις μια χαρά μηχανή με 1.5 άντε 2 χιλιάρικα. Δεν το παλεύεις; Την πουλάς 1.5 -2 χιλιάρικα. Στο Εδιμβούργο είμαστε 6-7 Έλληνες που κάνουμε παρέα και βόλτες. Εδω και πάνω από μια δεκαετία δεν έχει κλαπεί τίποτα. Εγώ είμαι πάνω της από επιλογή 8-9 μήνες το χρόνο. Κάνω πάνω από 25χιλ χλμ το χρόνο. Αυτά που διαβάζω από πάνω δεν έχουν σχέση με αυτό που ζούμε. Ναι ο καιρός δεν ειναι Ελλάδα αλλά οι δρόμοι ειναι καλύτεροι. Δεν γλιστράνε στη βροχή.
    Πριν από ένα μήνα πήρα με 3.5 χιλιάρικα ένα CBF1000 του 2009 με 14000χλμ, σαν καινούργιο. Πριν από 3 εβδομάδες ένας συμφορίτης που μένει εδώ Σκωτία με 4.5 χιλιάρικα πήρε ένα GSXR 750, K5 σε παρα πολύ καλή κατάσταση με 50 χιλ χλμ. Αυτά για τιμές.
    Εδω γενικά τα μεταχειρισμένα είναι και πιο φτηνά και πιο καλοδιατηρημένα. Βρίσκεις εύκολα και με καλή επιλογή πουλάς και εύκολα. Ασφάλεια εξαρτάσαι που είσαι και το ιστορικό σου. Εγώ πληρώνω 600 λίρες σύνολο για ολική και με οδική βοήθεια για δυο μηχανές. Το CBF και ένα Tenere 700. Παρκαρισμένα στο δρόμο. Κολλητός που μένει σε χωριό με γκαράζ, πληρώνει 200 για GS. Συμφοριτης αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 120 για 1000αρι VTR. Λονδίνο άλλου παπά ευαγγέλιο.
    Εδώ φιλτράρουμε, και επίσης οι μηχανές μπορούν να χρησιμοποιήσουν τη πράσινη λωρίδα των λεωφορείων. Άλλού ισχύουν άλλοι νόμοι. Είναι πολύ πιο εύκολη οδήγηση μια και δεν πάνε σαν ελληνάρες στο δρόμο. Δεν κορνάρουν, δεν βρίζουν, δεν σε κόβουνε, δεν προσπερνάνε από όπου να ναι, δεν παραβιάζουν στοπ και φανάρια. Φυσικά και γίνονται ατυχήματα αλλά ουδεμία σχέση με τη μπανανία. Ξέρω μια και οδηγάω μηχανή και Αθήνα και νησί συχνά πυκνά και μου βγαίνει η ψυχή κάθε φορά με τους καφρους που δυστυχώς είναι παντού και πολλοί.
    Όλοι φοράμε προστατευτικά και θεωρείται αδιανόητο να μη φορέσεις κράνος.
    Επισης όλα τα από πάνω δεν σημαίνουν ότι πάμε σαν κότες. Έχουμε πολλούς και ωραίους δρόμους που προσφέρουν παρα πολλές συγκινήσεις.
    Αυτά τα λίγα, από πρώτο χέρι.
    Τελευταία τροποποίηση από Maradi; 02/01/2022 στις 00:50.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για αγορά μηχανής στην επαρχία.
    από NoziMoN4388 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2015, 05:56
  2. αγορα μηχανης στην κατηγορια 600 +
    από to_koroido στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2014, 21:46
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2006, 16:55
  4. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF