Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Μια βοήθεια απο ηλεκτρολογους

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Όλα καλά πήγαν.

    Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!

    Μπορεί να κλειδώσει πια.
    Όπα ρε φίλε.... Γιατί να κλειδώσει; Να το αναλύσουμε λίγο.... Τι σόι μοτό.γρ είμαστε; Ε; Για πες, γιατί έκανες την κουτουράδα να πάρεις made in Turkey;

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όπα ρε φίλε.... Γιατί να κλειδώσει; Να το αναλύσουμε λίγο.... Τι σόι μοτό.γρ είμαστε; Ε; Για πες, γιατί έκανες την κουτουράδα να πάρεις made in Turkey;

    Mήπως γιατί δεν υπαρχει made in greece;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #18
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Mήπως γιατί δεν υπαρχει made in greece;;;;;;;;;;;
    Υπάρχουν και τα ευρωπαϊκά, Κόναν..... Έχω ιδιαίτερη ευαισθησία όταν φεύγουν παραγωγικές μονάδες από εδώ και πάνε Τουρκία και εμείς ως μ@λ@κες τα αγοράζουμε. Καμία ελπίδα, καλά μας κάνουν.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #19
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Έχω ιδιαίτερη ευαισθησία όταν φεύγουν παραγωγικές μονάδες από εδώ και πάνε Τουρκία και εμείς ως μ@λ@κες τα αγοράζουμε.
    Πολυ καλα κανεις τρελοκοτσιδιαρη, αλλα αρκετες απο αυτες τις παραγωγικες μοναδες δεν ηταν και τοσο "παραγωγικες"..
    (μαλλον μας βαζαν αρκετα μεσα, ειδικα με τα θαλασσοδάνεια και τις επιδοτησεις - αλλα let it be..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Πολυ καλα κανεις τρελοκοτσιδιαρη, αλλα αρκετες απο αυτες τις παραγωγικες μοναδες δεν ηταν και τοσο "παραγωγικες"..
    (μαλλον μας βαζαν αρκετα μεσα, ειδικα με τα θαλασσοδάνεια και τις επιδοτησεις - αλλα let it be..)
    Επειδή η πρώτη μου εργασία πριν 35 τόσα χρόνια, ήταν μια από τις "προβληματικές" .... (Πουρνάρας, η μεγαλύτερη καλτσοβιομηχανία στα Βαλκάνια) όσο είχαν την διαχείριση αυτός και η γυναίκα του η εταιρία "φύσαγε".... Μόλις την ανέλαβε ο γαμπρός, πήρε δάνεια και παραδάνεια για να αντικαταστήσει (και καλά....) Τις μηχανές με νεότερες που και παραπάνω παραγωγή είχαν και σχέδια μπορούσαν να βγάζουν. Το εργοστάσιο είχε 250 παλιές, αγόρασε....2
    Τα υπόλοιπα λεφτά μάντεψε που πήγαν... Με συνέπεια, να ξεπεραστεί πλέον από άλλες μάρκες και να καταντήσει "προβληματική" όπως τόσες άλλες. Δεν φταίνε πάντα οι εργάτες όταν αντί να τους δώσεις εκσκαφέα τους δίνεις φτυάρι να σου σκάψουν το τούνελ.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Ένα πολυσύνθετο με πολλές πτυχές θέμα,η αφαίμαξη και ο μαρασμός της ελληνικής βιομηχανίας,και το τελικό κλείσιμο.Πολυπαραγοντικο,και πολυσύνθετο στην ανάλυση του.Σιγουρα δεν έφταιγαν μόνο οι ιδιοκτήτες,ούτε μόνο οι εργάτες.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    959
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Επειδή η πρώτη μου εργασία πριν 35 τόσα χρόνια, ήταν μια από τις "προβληματικές" .... (Πουρνάρας, η μεγαλύτερη καλτσοβιομηχανία στα Βαλκάνια) όσο είχαν την διαχείριση αυτός και η γυναίκα του η εταιρία "φύσαγε".... Μόλις την ανέλαβε ο γαμπρός, πήρε δάνεια και παραδάνεια για να αντικαταστήσει (και καλά....) Τις μηχανές με νεότερες που και παραπάνω παραγωγή είχαν και σχέδια μπορούσαν να βγάζουν. Το εργοστάσιο είχε 250 παλιές, αγόρασε....2
    Τα υπόλοιπα λεφτά μάντεψε που πήγαν... Με συνέπεια, να ξεπεραστεί πλέον από άλλες μάρκες και να καταντήσει "προβληματική" όπως τόσες άλλες. Δεν φταίνε πάντα οι εργάτες όταν αντί να τους δώσεις εκσκαφέα τους δίνεις φτυάρι να σου σκάψουν το τούνελ.....
    Μπηχτή για εμένα ήταν αυτό το post? :P

    Κάτι ξέρω και εγώ για τον Σπυράκο...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Το "ελληνας επιχειρηματιας" ειναι ανεκδοτο πλην ελαχιστων φωτεινων εξαιρεσεων που επιβεβαιωνουν τον κανονα
    Η πραγματικοτητα λεει οτι κατι φπα εφκα ικα δεη δανεια κλπ συνηθως γινονται γαρυφαλλα στα μπουζουκια

  9. #24
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όπα ρε φίλε.... Γιατί να κλειδώσει; Να το αναλύσουμε λίγο.... Τι σόι μοτό.γρ είμαστε; Ε; Για πες, γιατί έκανες την κουτουράδα να πάρεις made in Turkey;

    Δεν το ήξερα. Το ανακάλυψα αφότου ήρθε. Επειδή επρόκειτο για παλαιότερο μοντέλο της PITSOS και επειδή το κατάστημα που το πουλούσε το έδινε σε πολύ χαμηλή τιμή υπέθεσα ότι θα είναι κάποιο στοκ από τα τελευταία που βγήκαν πριν κλείσει το ελληνικό εργοστάσιο.

  10. #25
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν φταίνε πάντα οι εργάτες όταν αντί να τους δώσεις εκσκαφέα τους δίνεις φτυάρι να σου σκάψουν το τούνελ.....
    Συμφωνω και επαυξανω αντικαθιστώντας το "παντα" με το "ποτέ"..

    Υ.Γ.
    Μεχρι να συμφωνησουμε (αααανν ποτε γινει), ο γατουλης θα ψαχνει για νεα κουζινα..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 10:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 12:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2016, 00:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF