Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Ερώτηση για βάση κινητού.

  1. #1

    Ερώτηση για βάση κινητού.

    Καλημέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά.Αποφάσισα να βάλω βάση για κινητό, κάνοντας μια μικρή έρευνα κατέληξα σε https://www.quadlockcase.com/collect...-universal-fit .Έχει κάποιος εμπειρία να μου πει τη γνώμη του;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Κανένα πρόβλημα, την έχω χρησιμοποιήσει σε δύο κινητά μέχρι στιγμής με το mirror mount σε μπαράκι πάνω από τα όργανα.

    Αν έχεις κινητό με οπτικό σταθεροποιητή στην κάμερα πολύ πιθανό να έχεις θέμα από τους κραδασμούς.

    Επίσης, ενημερωτικά, στην Ελλάδα μπορείς πλέον να βρεις τα προϊόντα της Quadlock στο Motoraid (ξεκίνησαν πολύ πρόσφατα συνεργασία).

    Αν θέλεις κάποια άλλη πληροφορία, ρώτα...

  3. #3
    Ευχαριστώ για τη πληροφορία.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pkemmos Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για τη πληροφορία.
    Δεν εχω γνωμη για αυτη οποτε δεν μπορω να απαντησω. Μπορω ομως να πω οτι 8 ωρες την μερα στο τιμονι σχεδον σε ολη την αθηνα δρομολογια μια ειναι η καλυτερη μαρκα. RAM MOUNT. Πεφτω σε λακουβες με 80 χλμ και το κινητο μενει εκει. Στεκεται βραχος. Τερμα ποιοτικη αλλα και πολυ ακριβη. Καπου στα 70 80 ευρω ολο το σετ. Αποτελειται απο 3 κομματια νομιζω. Την παιρνεις μια φορα και ξεμπερδευεις. Οταν βρεχει βαζω το κινητο σε διαφανο σακουλακι και το βαζω πανω χωρις κανενα προβλημα.. RAM MOUNT.

  5. #5
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Κανένα πρόβλημα, την έχω χρησιμοποιήσει σε δύο κινητά μέχρι στιγμής με το mirror mount σε μπαράκι πάνω από τα όργανα.

    Αν έχεις κινητό με οπτικό σταθεροποιητή στην κάμερα πολύ πιθανό να έχεις θέμα από τους κραδασμούς.

    Επίσης, ενημερωτικά, στην Ελλάδα μπορείς πλέον να βρεις τα προϊόντα της Quadlock στο Motoraid (ξεκίνησαν πολύ πρόσφατα συνεργασία).

    Αν θέλεις κάποια άλλη πληροφορία, ρώτα...
    Νο.ίζω πως με το έξτρα αντικραδασμικό που δίνει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα παρά μόνον για τη τσέπη

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Νο.ίζω πως με το έξτρα αντικραδασμικό που δίνει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα παρά μόνον για τη τσέπη
    Δεν ξέρω, δεν έχω κινητό με OIS.
    Έχω το αντικραδασμικό αλλά δεν το χρησιμοποιώ.

    O zannisvel νομίζω είχε θέμα, θα του σφυρίξω να μπει.

  7. #7
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Ναι όντως, χωρίς το αντικραδασμικό της Quadlock μου δημιουργήθηκε πρόβλημα με την κάμερα στο iphone 11.
    Αλλάχτηκε στην εγγύηση.
    Με το αντικραδασμικό τώρα που έχω πάνω δε φαίνεται να έχω πρόβλημα. Αλλά και να έχει για αυτό πληρώνουμε apple care plus


    @McGyver

  8. #8
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    ...πληρώνουμε apple care plus
    Αλήθεια τώρα ή τρολια;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #9
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αλήθεια τώρα ή τρολια;
    Όντως την έχω και ευτυχώς γιατί 2 κινητά έχει χρειαστεί να αλλάξω τα τελευταία 2 χρόνια που την έχω. Από τον Οκτώβριο και μετά ειμαι μόνος γιατί έληξε.

  10. #10
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Είμαι σίγουρος ότι με μόλις 1500€ η μαμά Απλ μπορεί να στην ανανεώσει για άλλα 2 χρόνια, διότι πάντα σέβεται τους πελάτες της.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Αν πάντως αποφασίσεις για την RAM MOUNT, καλό θα είναι να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις βραχίονα με κλειδαριά ασφαλείας.
    https://www.motoraid.eu/ram-double-s...ch=ram%20mount

    Είμαι παθών, μέσα στις πρώτες 10 μέρες που έβαλα την βάση μου την "έφαγαν" και την ξαναπλήρωσα...

    Για την ιστορία, είμαι πολύ ευχαριστημένος με την RAM
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Εγώ έχω την SP connect είμαι πολύ ευχαριστημένος .Tο κινητό δεν κουνιέται από τη θέση του έχει αντικραδασμικό, αλλά και αυτή είναι αρκετά ακριβή,
    περίπου 80 με 100 ευρώ μαζί με τη θήκη του κινητού που σου δίνει και αδιάβροχο κάλυμμα για τη βροχή. Εγώ έχω τη βάση που πιάνει στο τιμόνι.

    https://www.skroutz.gr/c/1755/Baseis...P-Connect.html

  13. #13
    Καλημέρα παιδιά.Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.Με προβληματίσατε λίγο με το θέμα του κραδασμού(προσθήκη αντι/κου), αλλά απο την άλλη ένα απλό xiaomi redmi 4x έχω που θα κάνει χρήση του google maps.Οπότε θεωρώ δεν θα έχω κάποιο θέμα, με όποια επιλέξω από αυτές που προτείνατε.Ευχαριστώ πολύ

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Αν πάντως αποφασίσεις για την RAM MOUNT, καλό θα είναι να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις βραχίονα με κλειδαριά ασφαλείας.
    https://www.motoraid.eu/ram-double-s...ch=ram%20mount

    Είμαι παθών, μέσα στις πρώτες 10 μέρες που έβαλα την βάση μου την "έφαγαν" και την ξαναπλήρωσα...

    Για την ιστορία, είμαι πολύ ευχαριστημένος με την RAM
    Εγω την ξενιδωνω και την βαζω κατω απο την σελα. Το πρωι την ξαναβαζω.. η διαδικασια δεν ειναι ουτε 30 δευτερα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Εγω την ξενιδωνω και την βαζω κατω απο την σελα. Το πρωι την ξαναβαζω.. η διαδικασια δεν ειναι ουτε 30 δευτερα
    Ακριβώς επειδή είναι εύκολη διαδικασία, γίνεται και γρήγορα, ανά πάσα στιγμή μπορεί κάποιος να την τσιμπήσει. Εμένα μου την έφαγαν ή όταν είχα παρκάρει στη δουλειά ή σε μια στάση που έκανα μετά. Να μπω στην διαδικασία κάθε φορά που σταματάω κάπου, να την βγάζω, δεν το κάνω.
    Νομίζω πως το έξτρα έξοδο είναι σχετικά μικρό σε σχέση με την όλη αγορά, εμένα ετσουξε λίγο παραπάνω γιατί αναγκάστηκα και ξαναγορασα βάση κινητού και βραχίονα...

Παρόμοια θέματα

  1. Βάση κινητού για CB500X
    από AristidisZ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2022, 12:19
  2. Βαση κινητου για Beverly 250
    από Alex1307 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2021, 14:39
  3. Προτάσεις για οικονομική βάση κινητού?
    από haga1981 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2020, 14:08
  4. ΒΑΣΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΓΙΑ SS
    από antonissss στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2019, 14:45
  5. ερωτηση για βαση κλειδαριας
    από alfa156 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2007, 12:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF