Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Symphony sr 125 ή dy 125rs

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2022
    Μηνύματα
    2

    Symphony sr 125 ή dy 125rs

    Καλησπέρα, είμαι σε αναζήτηση για το πρώτο μου μηχανάκι. Αρχικά είχα στο μυαλό μου να πάρω παπί αλλά μετά από ψάξιμο στο forum άρχισα να βλέπω και για scooter και είμαι ανάμεσα στα 2 του τίτλου. Θα το χρησιμοποιώ για 40 χιλ περίπου την ημέρα πάνε έλα στην δουλειά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πόσο διάφορα θα έχει στο κόστος χρήσης (service, λάστιχα, βενζίνες) και αν όντως αξίζει αυτά τα παραπάνω χρήματα το scooter.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Αυτό που θα σού πω εγώ είναι ότι το σκούτερ υπερτερεί στο θεμα αποθηκευτικού χώρου! Εαν σε ενδιαφέρει αυτό τότε παρε σκούτερ!
    Τωρα!Επειδή αναφέρεσαι στο οικονομικό θα σού πω οτι το παπι είναι κατα πολυ οικονομικότερο απο το σκούτερ! Και στο καύσιμο κάι στα σέρβις του!
    Αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι απο το φόρουμ σου γύρισε η ιδέα για σκούτερ ενω έκλεινες για παπί.Μου φαίνεται περίεργο καθώς εδώ μέσα τα περισσότερα άτομα κλείνουμε στον αιώνιο πόλεμο παπι vs σκούτερ προς το παπί!


    Και κάτι άλλο! Αν τα σέρβις περνούν από τα χέρια σου πρέπει να υπολογίσεις ότι στο παπί είναι παιχνίδι ενω στο σκούτερ θέλει φτυάρι και αξίνα για να φτάσεις στα αναλώσιμα! Αυτά απο μένα και καλός ήρθες
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #3
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    για τα παπιά το dy125rs έιναι ακριβό, θυμάμαι πριν 3 χρόνια κοστιζε 1350, τώρα πηρε 25% λόγω της εμπορικότητας του
    απο την αλλη δες μηπως υπάρχει διαθέσιμο κάπου το kawasaki athlete 125 το οποίο κόστιζε 1800

    στην κατηγορία του dy υπάρχει και η πρόταση της keeway target 125 νομίζω στα 1500
    you rise you fall you're down then you rise again

Παρόμοια θέματα

  1. sym symphony SR 125/150
    από Panjos στο forum SYM
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2016, 18:37
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] SYM Symphony SR 150
    από zentakiasSF στο forum Αγγελίες μοτοσικλετών
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2016, 22:49
  3. sym symphony sr 150
    από dimka στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 14:56
  4. sym symphony sr 150 ή sym hd2 125?
    από xristos3812 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2012, 16:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF