Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Σερβις Μηχανης πολυ μεγαλο

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314

    Σερβις Μηχανης πολυ μεγαλο

    Παιδια εκατσα και εφτιαξα μια λιστα με πραγματα που θα ζητησω στο σερβις της μηχανης..Θελω να μου πειτε αν εχω ξεχασει κατι για να το προσθεσω. Ειναι για vstrom 650. Αν μπορειτε προτεινετε μου και καλα συνεργεια για αθηνα τα οποια να αξιζουν τα λεφτα που θα παρουν.
    Ρυθμιση βαλβιδες 70€
    Συγχρονισμος πεταλουδων 30€
    Αλλαγη φιλτρων βενζινης και νεο σιτακι 30+30+25=85
    Αλλαγη φιλτρο αερα με kn 50
    Φιλτρο λαδιου +λαδια 70
    Παραφλου 15
    Καθαρισμος μπεκ 80
    Σερβις και αλλαγη ελατηριων λαδιων ξυστρες τσιμουχες αναρτησεων με hyper pro 360
    Μπροστα τακακια kai pisw 65
    Αλλαγη μπουζια 50
    Αλλαγη αλυσιδογραναζα 140

    Ολα μαζι τα υπολογισα μαζι με αμοιβη εργασιας στα 1250 περιπου..

  2. #2
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Έχεις ελέγξει το service manual;
    Πόσα χλμ έχεις;
    Ποια περιοχή σε εξυπηρετεί;

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Έχεις ελέγξει το service manual;
    Πόσα χλμ έχεις;
    Ποια περιοχή σε εξυπηρετεί;
    Ναι το χω ελεγξει. Εχω 75000 δυτικα προαστεια

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.648
    Νομίζω ότι οι τιμές που αναγράφονται δίπλα σε κάθε πράγμα δεν είναι και πολύ ρεαλιστικές.
    Ρύθμιση βαλβίδων 70€??? Τακάκια μπρος πίσω 65€???
    Τα λιγουρευεστε;;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Προς το κέντρο είναι ο Χαβέλας, ακούω τα καλύτερα απο πελάτες και από μηχανικούς.
    google map

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    824
    Οι τιμες σου ειναι λιγο ουτοπικες.Υπολογισε κανα 200αρι πανω απο οτι εχεις βγαλει σουμα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Οι τιμες σου ειναι λιγο ουτοπικες.Υπολογισε κανα 200αρι πανω απο οτι εχεις βγαλει σουμα.
    Ουτοπικες σε τι?

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι οι τιμές που αναγράφονται δίπλα σε κάθε πράγμα δεν είναι και πολύ ρεαλιστικές.
    Ρύθμιση βαλβίδων 70€??? Τακάκια μπρος πίσω 65€???
    Τα λιγουρευεστε;;
    Ρυθμιση βαλβιδων 70 ευρω αλλα εχω βαλει και εργασια αν ειδες κατω κατω πανω απο 300 ευρω
    Oσο για τα τακακια τοσο κοστιζουν.. Εχει απο 10 ευρω τακακια ως 40.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Δεν έχεις βάλει καθαρισμό αυλών ψεκασμού, που είναι είναι ένα σημαντικό θέμα στα vstrom.

    Οι τιμές έτσι όπως τις υπολογίζεις είναι εκτός πραγματικότητας. Κανένα συνεργείο στις μέρες μας δεν χρεώνει ''αρθροίσματα'' όπως το κάνεις εσύ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, να βγάζεις εξωπραγματικά μεγάλο σύνολο, που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Και μερικά από τα επιμέρους είναι εκτός πραγματικότητας π.χ. λάδια-φίλτρο 70;;;; παραφλού 15;;;;;

    Εκτιμώ για ΟΛΑ αυτά που λες, ένα 500ρι πραγματικό ρεαλιστικό σύνολο. Αύριο που θα ανοίξουμε, θα σου πω πόσο θα έδινες σε εμάς για όλα αυτά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν έχεις βάλει καθαρισμό αυλών ψεκασμού, που είναι είναι ένα σημαντικό θέμα στα vstrom.

    Οι τιμές έτσι όπως τις υπολογίζεις είναι εκτός πραγματικότητας. Κανένα συνεργείο στις μέρες μας δεν χρεώνει ''αρθροίσματα'' όπως το κάνεις εσύ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, να βγάζεις εξωπραγματικά μεγάλο σύνολο, που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα. Και μερικά από τα επιμέρους είναι εκτός πραγματικότητας π.χ. λάδια-φίλτρο 70;;;; παραφλού 15;;;;;

    Εκτιμώ για ΟΛΑ αυτά που λες, ένα 500ρι πραγματικό ρεαλιστικό σύνολο. Αύριο που θα ανοίξουμε, θα σου πω πόσο θα έδινες σε εμάς για όλα αυτά.
    Ναι φιλε να μου πεις. Ωστοσο αν ειδες καποιος πιο πανω ειπε οτι θα πρεπε να υπολογιζω κανα 200ρι παραπανω.. αρα οι αποψεις δυιστανται..λαδια φιλτρο καπου στα 70 βγαινει..

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.740
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Ναι φιλε να μου πεις. Ωστοσο αν ειδες καποιος πιο πανω ειπε οτι θα πρεπε να υπολογιζω κανα 200ρι παραπανω.. αρα οι αποψεις δυιστανται..λαδια φιλτρο καπου στα 70 βγαινει..
    Για τις απόψεις που λες, δεν μπορώ να γνωρίζω, γιατί κάποιοι λένε κάποια πράγματα. Μπορεί μερικοί να μην το ευχαριστιόνται αν δεν το πληρώνουν χρυσό, ξέρω γω;

    Τα ελατήρια που αναφέρεις δεν ξέρω σε τι τιμές παίζουν. Ολα τα άλλα πράγματα, σε ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ εργάζομαι, 1200 ευρώ πληρωμή για service, όσο μεγάλο και να ήταν, δεν έχουμε δει ΠΟΤΕ.

    Επίσης λάβε υπόψιν σου, ότι παίζουν μεγάλες διακυμάνσεις στις τιμές, ανάλογα τι βάζεις. Θα βάλεις π.χ. φίλτρο αέρα από αντιπροσωπεία Suzuki; Θα πάρεις ένα επώνυμο π.χ. Hiflo από την αγορά; Θα βάλεις ένα μάρκα μέκαψες; Τα τρία αυτά, έχουν διαφορά μεταξύ τους. Ομοίως και άλλα πράγματα π.χ. οι τσιμούχες που αναφέρεις.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Για τις απόψεις που λες, δεν μπορώ να γνωρίζω, γιατί κάποιοι λένε κάποια πράγματα. Μπορεί μερικοί να μην το ευχαριστιόνται αν δεν το πληρώνουν χρυσό, ξέρω γω;

    Τα ελατήρια που αναφέρεις δεν ξέρω σε τι τιμές παίζουν. Ολα τα άλλα πράγματα, σε ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ εργάζομαι, 1200 ευρώ πληρωμή για service, όσο μεγάλο και να ήταν, δεν έχουμε δει ΠΟΤΕ.

    Επίσης λάβε υπόψιν σου, ότι παίζουν μεγάλες διακυμάνσεις στις τιμές, ανάλογα τι βάζεις. Θα βάλεις π.χ. φίλτρο αέρα από αντιπροσωπεία Suzuki; Θα πάρεις ένα επώνυμο π.χ. Hiflo από την αγορά; Θα βάλεις ένα μάρκα μέκαψες; Τα τρία αυτά, έχουν διαφορά μεταξύ τους. Ομοίως και άλλα πράγματα π.χ. οι τσιμούχες που αναφέρεις.
    Ωραια περιμενω αυριο μια απαντηση σχετικα με το κοστος και εργασια μαζι.. Υλικα τα αυθεντικα της μηχανης εκτος απο το φιλτρο που θα ειναι Kn

Παρόμοια θέματα

  1. βενζίνη κ ακινησία μηχανής για μεγάλο διάστημα .
    από alexis72 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2019, 23:00
  2. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2016, 19:49
  3. σερβις μηχανης
    από geo134 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2014, 13:39
  4. Μεγάλο σέρβις για cb400 (Που και πόσο)
    από manhunter στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2009, 17:02
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF