Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Yamaha XSR 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/01/2022
    Μηνύματα
    2

    Yamaha XSR 125

    Γεια χαρά σε όλους-ες!

    Απόψεις-εντυπώσεις κλπ από το νέο xsr 125 από κάποιον κάτοχο;
    Τελευταία τροποποίηση από georgeka; 31/01/2022 στις 02:35.

  2. #2
    Και επίσης, αν μπορούμε στο 125 να βάλουμε τον κινητήρα από το XSR 155cc!!!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/09/2022
    Μηνύματα
    2
    Ειναι η πρωτη μου μηχανη και εχω γραψει 70 χλμ ολα κι ολα οποτε δεν ειμαι σε θεση να σας πω πολλα γιατι δεν εχω να συγκρινω με κατι αλλο, ακομα μαθαινω να την οδηγω και θα τη μαθαινω για μηνες με αυτο το ρυθμο.
    Αυτο που μπορω να πω ειναι πως οταν την ειδα για πρωτη φορα στην εκθεση ηταν πολυ πιο εντυπωσιακη απ'οτι στις εικονες και στα βιντεο, πηρα το μαυρο μοντελο.
    Οσοι γνωστοι μου το ειδαν το ζηλεψαν και ενας θελει να το αγορασει απλα επειδη το ειδε και του αρεσε, μονο θετικα σχολια εχω ακουσει για την εμφανιση.
    Τα υπολοιπα ειναι μαλλον απλα, Yamaha αρα λογικα οτι καλυτερο σε ποιοτητα και αξιοπιστια, δικαναλο ABS, μοτερ με μεταβλητο χρονισμο, δε καιει τιποτα κλπ.
    Φυσικα ειναι ακριβο και φυσικα ειναι για αυτους που κοιτουν στην κατηγορια των 125 και αναμεσα σε Κινεζικο και το καλυτερο επιλεγουν το καλυτερο για δικους τους λογους.
    Οι δικοι μου λογοι που το αγορασα:
    1)Δεν εχω χρονο για μαθηματα για διπλωμα μοτοσυκλετας
    2)Δε με ενδιαφερουν τα αλογα, προτιμω ελαφρια μηχανη, πρακτικη, δε μου αρεσουν τα σκουτερ.
    3)Δεν εχω χρονο/διαθεση για προβληματα μαστορεματα, θελω να μη χαλαει
    4)Σκοπευω να το παντρευτω και οχι να αποτελεσει απλα την εισοδο μου στο χωρο της μοτοσικλετας.
    Και αν κανω λαθος, τα Yamaha εχουν μεταπωλητικη αξια
    5)Μου αρεσουν οι μοτοσικλετες οπως ηταν και σιχαινομαι το μοντερνο λουκ με τις γωνιες και τις ακμες.
    Μονο ξενερωμα, ηθελα αναλογικο ταχυμετρο,κλασσικο, πολλα ζηταω ομως απο Γιαπωνεζους.
    Τουλαχιστον απο τα digital εκει εξω δεν εχω δει πιο ομορφο απο αυτο.

    Αν επαιρνα διπλωμα θα επαιρνα τη Royal Enfield Meteor η Classic αλλα μιας και δεν υπαρχει η δυνατοτητα για κατι τετοιο εμεινα στα 125.
    Εναλλακτικα ηθελα το νεο Dax 125 που μου θυμιζει τις βολτες με μηχανακι πριν 30 χρονια στη Μυκονο στα φοιτητικα μου, αλλα δε μπορουσα να περιμενω να ερθει στην Ελλαδα, ανθρωπος ειμαι, λυγισα.
    Μεχρι στιγμης ολα καλα, λατρευω τη μηχανη και περιμενω καθε μερα ποτε θα παει 9 το βραδυ να ξεμπερδεψω απο τη δουλεια να ριξω καμια βολτα.
    Περισοοτερα στο μελλον, με αυτο το ρυθμο θα την εχω στρωσει πριν το Καλοκαιρι

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Κατασταλαγμένος ακούγεσαι, ωραία επιλογή έκανες, τα γιαμαχα στα μικρά κυβικά είναι συμβόλαιο ζωής.
    Να το χαρείς, αν πάλι βαρεθείς και θελήσεις αντικατάσταση κάνε μια ανάρτηση εδώ μέσα στις αγγελίες.

    Επειδή και εγώ έχω θέμα ελεύθερου χρόνου, για να στρωθεί σχετικά γρήγορα προγραμμάτισε ταξιδάκια από επαρχιακό η παλιό εθνικό δίκτυο

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από christos_swc Προβολή μηνύματος
    Ειναι η πρωτη μου μηχανη και εχω γραψει 70 χλμ ολα κι ολα οποτε δεν ειμαι σε θεση να σας πω πολλα γιατι δεν εχω να συγκρινω με κατι αλλο, ακομα μαθαινω να την οδηγω και θα τη μαθαινω για μηνες με αυτο το ρυθμο.
    Αυτο που μπορω να πω ειναι πως οταν την ειδα για πρωτη φορα στην εκθεση ηταν πολυ πιο εντυπωσιακη απ'οτι στις εικονες και στα βιντεο, πηρα το μαυρο μοντελο.
    Οσοι γνωστοι μου το ειδαν το ζηλεψαν και ενας θελει να το αγορασει απλα επειδη το ειδε και του αρεσε, μονο θετικα σχολια εχω ακουσει για την εμφανιση.
    Τα υπολοιπα ειναι μαλλον απλα, Yamaha αρα λογικα οτι καλυτερο σε ποιοτητα και αξιοπιστια, δικαναλο ABS, μοτερ με μεταβλητο χρονισμο, δε καιει τιποτα κλπ.
    Φυσικα ειναι ακριβο και φυσικα ειναι για αυτους που κοιτουν στην κατηγορια των 125 και αναμεσα σε Κινεζικο και το καλυτερο επιλεγουν το καλυτερο για δικους τους λογους.
    Οι δικοι μου λογοι που το αγορασα:
    1)Δεν εχω χρονο για μαθηματα για διπλωμα μοτοσυκλετας
    2)Δε με ενδιαφερουν τα αλογα, προτιμω ελαφρια μηχανη, πρακτικη, δε μου αρεσουν τα σκουτερ.
    3)Δεν εχω χρονο/διαθεση για προβληματα μαστορεματα, θελω να μη χαλαει
    4)Σκοπευω να το παντρευτω και οχι να αποτελεσει απλα την εισοδο μου στο χωρο της μοτοσικλετας.
    Και αν κανω λαθος, τα Yamaha εχουν μεταπωλητικη αξια
    5)Μου αρεσουν οι μοτοσικλετες οπως ηταν και σιχαινομαι το μοντερνο λουκ με τις γωνιες και τις ακμες.
    Μονο ξενερωμα, ηθελα αναλογικο ταχυμετρο,κλασσικο, πολλα ζηταω ομως απο Γιαπωνεζους.
    Τουλαχιστον απο τα digital εκει εξω δεν εχω δει πιο ομορφο απο αυτο.

    Αν επαιρνα διπλωμα θα επαιρνα τη Royal Enfield Meteor η Classic αλλα μιας και δεν υπαρχει η δυνατοτητα για κατι τετοιο εμεινα στα 125.
    Εναλλακτικα ηθελα το νεο Dax 125 που μου θυμιζει τις βολτες με μηχανακι πριν 30 χρονια στη Μυκονο στα φοιτητικα μου, αλλα δε μπορουσα να περιμενω να ερθει στην Ελλαδα, ανθρωπος ειμαι, λυγισα.
    Μεχρι στιγμης ολα καλα, λατρευω τη μηχανη και περιμενω καθε μερα ποτε θα παει 9 το βραδυ να ξεμπερδεψω απο τη δουλεια να ριξω καμια βολτα.
    Περισοοτερα στο μελλον, με αυτο το ρυθμο θα την εχω στρωσει πριν το Καλοκαιρι
    Καλοτάξιδο και καλά χμ εύχομαι! Διαφωνώ λίγο μ αυτό που είπες ότι θα το ''παντρευτείς'', ποτέ δεν ξέρεις, ειδικά με το θέμα δύναμης πάντα θα σε τρώει η ιδέα του κάτι παραπάνω. Είχα ρωτήσει την αντιπροσωπεία γιατί δεν φέρνουν το 155cc όπως πάει στην Ασία, αλλά και όπως το nmax που έρχεται Ελλάδα σε 125 και 155cc. Μου είπαν οτι ο λόγος είναι το euro 5 για το 155...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/09/2022
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστω πολυ!
    Οσο τομαθαινω και αποκταω αυτοπεποιθηση οι διαδρομες μου γινονται ολο και πιο μακριες.
    Οσον αφορα την "παντρια", ναι, μεγαλη κουβεντα μη πεις, μεγαλη μπουκια φαε!
    Τουλαχιστον απο αυτο θα παρω καλα λεφτα πισω και οποιος το παρει θα το χαρει.
    Παντως σχεδια τετοια για την ωρα δεν υπαρχουν, εδω πρεπει να μαθουμε τα βασικα πρωτα
    Το 155 θα ηθελε διπλωμα.
    Για μετατροπη θα'λεγα ουτε λογος, αμα θελω κυβικα θα παρω διπλωμα και θα ανεβω.
    Εχει ενα σωρο ωραια ρετρο εκει εξω ευτυχως, δεν ειμαι ο μονος που δε με ελκυουν οι συγχρονες, φαινεται ειναι πολλοι!

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XSR 125 και 250/300
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2022, 11:58
  2. Yamaha YB-125. Να το πάρω???
    από angels_gr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2006, 08:35
  3. Kainourio Modelo Yamaha Z 125?
    από flameman στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2005, 02:32
  4. Yamaha Xt 125
    από xristosgiatas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2005, 20:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF