Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Πρώτη μηχανή

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    964
    Ωραίος , έτσι είναι !

    Κ σκούρου χρώματος να είναι, την ίδια περιποίηση θέλει άμα θέλεις να είναι πραγματικά καθαρό. Αλλιώς ξεγελιεσαι επειδή δε φαίνεται !

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Δεν το είχα σκεφτεί αυτό αλλά από την άλλη, δεν παίζει να κάθομαι να τρίβω με το χέρι τα μπουφάν...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    964
    μ̶π̶ο̶ρ̶ε̶ί̶ ̶ν̶α̶ ̶β̶γ̶ε̶ι̶ ̶κ̶ά̶ν̶α̶ ̶τ̶ζ̶ί̶ν̶ι̶

    μήπως υπάρχουν ειδικά καθαριστικά και για τα μπουφάν ώστε να μη χρειάζονται κοπιώδεις προσπάθειες απο εμάς ή την κυρία του σπιτιού

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Εγώ πάντως όταν τυχαίνει να φάω καμιά βρόχα κι αφήνω το μπουφάν στην καρέκλα να στεγνώσει οι σταγόνες που στάζουν κάτω είναι καφέ προς μαύρες .
    2 - 3 φορές που έχω πλύνει τα εσωτερικά του κράνους έχω φρίξει απο το χρώμα του νερού όταν τα ξεπλένω..

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    221
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από balnik Προβολή μηνύματος
    Να μοιραστώ την εμπειρία μου με το καλοκαιρινό Revit Eclipse το άσπρο. Το έχω 4-5 χρόνια, και τα καλοκαίρια που το χρησιμοποιώ κάθε μέρα στην κίνηση κέντρου-εθνικής και γύρω γύρω, πράγματι φαίνεται λερωμένο σύντομα. Ωστόσο το πλένω κάθε 2-3 βδομάδες στο χέρι με πράσινο σαπούνι και τρίψιμο με σφουγγάρι. Γίνεται σαν καινούριο και έτσι είναι ακόμα και μετά από χρόνια. Εκτός από ένα-δύο σημεία που έχω ακουμπήσει γράσο κάπου στο μανίκι, οι υπόλοιποι λεκέδες από καυσαέρια βγαίνουν πάντα. Τέλος, επειδή το έχω δοκιμάσει και στο πλυντήριο, δε γίνεται το ίδιο καθάρισμα με την καμία. Θέλει στο χέρι και καλό βούρτσισμα.
    Και εγω το Revit Eclipse σε άσπρο το πήρα αλλά επειδή έχει φορεθει ελάχιστα, ακομα ειναι καθαρο. Thanks για τις συμβουλές. Ασπρο κράνος, ασπρο μπουφαν => περισσοτερες βολτες καταμεσημερο καλοκαιριου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    2 - 3 φορές που έχω πλύνει τα εσωτερικά του κράνους έχω φρίξει απο το χρώμα του νερού όταν τα ξεπλένω..
    χαχα πραγματικα και εγω τρομαζω οταν το πλενω.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Καλά καταμεσήμερο καλοκαιριού με 40°C υπό σκιά καλυτερα να μην κανεις βόλτες.
    Πάντως εγώ επειδή πολλά χρόνια δεν ειχα καλοκαιρινό μπουφάν (το παιζα αλήτης με δερμάτινα) όταν αγορασα κατάλαβα ποσο μλκς ήμουνα τοσα χρόνια. Για την Ελλάδα που 7 μηνες το χρονο έχουμε καλοκαίρι το καλοκαιρινό μπουφάν είναι απαραίτητος εξοπλισμός. Ειδικα τα περισσότερα έχουν και αφαιρουμενες επενδύσεις για το βράδυ που έχει λίγο ψύχρα.

  7. #22
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Καλά καταμεσήμερο καλοκαιριού με 40°C υπό σκιά καλυτερα να μην κανεις βόλτες.
    Πάντως εγώ επειδή πολλά χρόνια δεν ειχα καλοκαιρινό μπουφάν (το παιζα αλήτης με δερμάτινα) όταν αγορασα κατάλαβα ποσο μλκς ήμουνα τοσα χρόνια. Για την Ελλάδα που 7 μηνες το χρονο έχουμε καλοκαίρι το καλοκαιρινό μπουφάν είναι απαραίτητος εξοπλισμός. Ειδικα τα περισσότερα έχουν και αφαιρουμενες επενδύσεις για το βράδυ που έχει λίγο ψύχρα.
    το αυτο ακριβως ομως..τοσα χρονια χωρις καλοκαιρινο μπουφαν και νομιζα οτι ιδρωνω υπερβολικα απο την φυση μου...
    ..without engineers, science is just philosophy..

  8. #23
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Το μπουφάν σε κρεμαστρα κλειστό, περνάμε με βετεξ πανί με χλιαρό νερό αν θέλουμε με σαπούνι αντιμικροβιακό και ξεπλένουμε με σπρέι χλιαρό νερό.

    Αφρός για ταπετσαρίες και βούρτσισμα με μαλακό βουρτσακι ανάμεσα αν δεν θέλετε σαπούνι στο νερό.
    Ανάμεσα στα νερά.

    Τα γάντια δεν μπαίνουν ποτέ σε κράνος που θα φορεθεί, μην ξεχνάμε.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Το μπουφάν σε κρεμαστρα κλειστό, περνάμε με βετεξ πανί με χλιαρό νερό αν θέλουμε με σαπούνι αντιμικροβιακό και ξεπλένουμε με σπρέι χλιαρό νερό.

    Αφρός για ταπετσαρίες και βούρτσισμα με μαλακό βουρτσακι ανάμεσα αν δεν θέλετε σαπούνι στο νερό.
    Ανάμεσα στα νερά.

    Τα γάντια δεν μπαίνουν ποτέ σε κράνος που θα φορεθεί, μην ξεχνάμε.
    Με Ξενερωσες ρε ντοκτορ,και εγώ δεν ξερω ποσες φορες τα εχω βάλει μεσα στο κράνος.

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Τα γάντια δεν μπαίνουν ποτέ σε κράνος που θα φορεθεί, μην ξεχνάμε.
    Please explain for newbies

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Με Ξενερωσες ρε ντοκτορ,και εγώ δεν ξερω ποσες φορες τα εχω βάλει μεσα στο κράνος.
    Εγώ μια ζωή! Το σταμάτησα μόλις πέρυσι που το είχε ξανα αναφέρει εδώ πέρα. Εντελώς άβολο και χωρίς να γνωρίζω το γιατί (υποψιάζομαι αλλά δεν μου φαίνεται τόσο τραγικό) παρόλα αυτά το εφαρμόζω
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Please explain for newbies
    Πιο απλο πραγμα δεν υπαρχει...
    Το σπρει απο τον δρομο οταν εχει βρεξει που τρωει το γαντι κ παπαριαζει (οτι βρωμια ξεπλενεται απο κατω κοινως), εσυ μετα το βαζεις εκει που ακουμπανε τα μαγουλα/προσωπο σου?

    Ποτε τα γαντια μεσα...Κανονας χρονια τωρα.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Αν δεις τι βρώμα βγάζουν τα γάντια όταν τα πλύνεις θα καταλάβεις.. Ακόμη και το κράνος, αν δεν χωράει στην μπαγαζιέρα, έχω την θήκη του μαζί και το κουβαλάω, δεν το περνάω στον αγκώνα..

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    (οτι βρωμια ξεπλενεται απο κατω κοινως), εσυ μετα το βαζεις εκει που ακουμπανε τα μαγουλα/προσωπο σου?
    Φαντάρος δεν έχεις πάει;

    Τότε δε με νοιάζει, εγώ φοβήθηκα μη κάνει ζημΝιά στο μαΛΛί και φύγουν και οι 5 τρίχες που έχω
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #30
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Ok θενξ. Ειχα ξεχασει οτι μιλουσαμε για βροχη. Και παλι ομως και χωρις βροχη δεν υπαρχει λογος να βαζουμε τα βρωμοχερα μας (στην ουσια) στα μαγουλα, στομα και ματια.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 09:29
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 11:58
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 13:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 01:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 23:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF