Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Μελλοντικος οδηγος..Ανασφαλεια

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2022
    Μηνύματα
    7

    Μελλοντικος οδηγος..Ανασφαλεια

    Καλησπερα σας παιδια.Ψαχνοντας σχετικα με οδηγηση μοτοσυκλετας βρηκα αυτο το site και φανταζομαι οτι θα υπαρχουν αρκετοι εμπειροι οδηγοι σε αυτο το φορουμ.Κοιταξτε τι συμβαινει με την περιπτωση μου.
    Ειμαι 30 χρονων και δεν εχω κανενα διπλωμα εως τωρα.Λογω ανεργιας αποφασισα να βγαλω διπλωμα μηχανης καθως βλεπω οτι δουλευουν αρκετα τα ντελιβερυ τωρα.Αποφασισα να παω για απεριοριστο μιας κι εχω την ηλικια.
    Γραφτηκα σε μια σχολη και εκανα 2 μαθηματα αλλα ο δασκαλος μου φανηκε πολυ αδιαφορος.Στην σχολη ηταν ο πατερας και εμενα μου εκανε μαθηματα ο γιος του ενας πιτσιρικας.Εκτος του οτι με εγραφε κανονικα φωναζε κι ολλας.

    Σηκωνομαι λοιπον και φευγω και γραφομαι σε αλλη σχολη.Εχω κανει 4 μαθηματα εκει.Μου εδειξε λοιπον και αυτος λιγο στην αρχη αλλα παλι μετα απο λιγο με αγνοει.Οποτε γυριζω το κεφαλι μου τον βλεπω καθιστο να κοιταει το κινητο του.Δεν εχω καθολου σιγουρια.Δεν μπορω να ελεγξω το γκαζι.Παω να δωσω λιγο και ειτε δεν δινω καθολου η υπερβολικο και η μηχανη πεταγεται μπροστα.
    Δεν ξερω πως ξεκιναω.Αφηνω σιγα τον συμπλεκτη και οταν αρχισει να τσουλαει δινω και γκαζι?.Η δινω γκαζι ενω εχω μεσα συμπλεκτη και τον αφηνω σιγα σιγα για να φυγω?.Με μια χορνετ 600αρα κανω μαθηματα.
    Στο τελευταιο μαθημα μου ειπε και για λαδι.Εγω παπι θελω να παρω δεν προκειται να οδηγησω ποτε μεγαλη μηχανη.Δεν θελω να βγω στον δρομο και να ειμαι ασχετος.Δεν ξερω ποτε αλλαζω ταχυτητα.Στο αργο και στους κωνουν μια μου βγαινει μια οχι.

    Τι να κανω να αλλαξω παλι σχολη?
    Νιωθω τελειως ασχετος.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Κάνοντας χιλιόμετρα θα μάθεις,με εξάσκηση και ώρες αρκετές,με 4 μαθήματα λογικό να μην ξέρεις,. Δοκίμασε να ξεκινήσεις πολλές φορές, γκάζι λίγο κ να είναι σταθερό 3-4000 στροφες και αφήνεις συμπλέκτη αργα. Μετά μάθε κ το αργό κ κώνους,. Το παπί είναι πολύ ποιο εύκολο, χωρίς συμπλέκτη κ χωρίς πολύ γκάζι για να πετάγεται μπροστά κ ποιο ελαφρύ.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Αν δεν έχεις σκοπό να καβαλήσεις μεγάλη μηχανή τότε τι ταλαιπωριέσαι; Μέχρι 125 κυβικά που ειναι και τα περισσότερα παπιά μπορείς να οδηγήσεις πλέον και με δίπλωμα αυτοκινήτου.

    Το παπί γενικά εύκολο είναι οπότε απαιτεί ελάχιστη εξάσκηση, τα μαθήματα που απαιτούνται είναι επίσης λίγα. Αντε εσύ να κάνεις μερικά παραπάνω για εξοικείωση. Με ελάχιστα χρήματα είσαι ετοιμος.

    Για μένα κακώς πήγες κατευθείαν στο απεριόριστο ενώ δεν νοιώθεις σίγουρος. Ξεκίνα με τα απλά και αν δεις ότι σου αρέσει και θες, προχωράς και στα απεριόριστα.

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Σωπάτε ρε σεις και μην τον τρομάζετε.
    Μια χαρα το σκέφτηκες να βγάλεις το μεγάλο δίπλωμα απευθείας. Αφού μπορείς γιατι να βάζεις τον εαυτό σου σε διαδικασίες ξανα και ξανα.
    Για την ταμπακιέρα τωρα, νομίζω ότι πολυ λογικά αισθάνεσαι όλα αυτα και είναι και η σώφρων αντίδραση.
    Μάλλον πρέπει να αλλάξεις τη στάση σου λίγο απέναντι στους "δασκάλους" γιατί είναι δουλειά για την οποία πληρώνονται το να σε μάθουν!
    Προφανώς αν δεν βλέπεις φως, απο δω παν' κι οι άλλοι και το μοναστήρι να'ν' καλά.
    Ολα τα αγχη για τη διαχείριση του οποιου οχήματος, φεύγουν μόνο με προπονηση.
    Καλη επιτυχια!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Όταν λες δεν έχεις κανένα δίπλωμα έως τώρα, εννοείς για δίκυκλο η γενικά?

    Ενώ συμφωνώ με τον γαυρο, ότι δηλαδή όλα είναι θέμα προπόνησης, ο τρόπος που γράφεις, δείχνει ότι είσαι μάλλον πολύ "μακρυά" από τις ελάχιστες ικανότητες που θα πρέπει να έχεις, ώστε να είσαι ασφαλής καταρχήν για σένα και μετά για τους γύρω σου.

    Γι αυτό και θα υποστηρίξω μάλλον και εγω την άποψη του να κάνεις μαθήματα για το μικρό (παπί σκουτερ κτλ) μέχρι να μπορείς να αισθάνεται εσύ ψυχολογικά πιο σίγουρος. Δεν ξέρω τι παίζει με τα δίκυκλα έως 125cc και οδήγηση τους με δίπλωμα αυτοκινήτου. Λογικά θέλεις κάποια ελάχιστα υποχρεωτικά μαθήματα. Όποτε κάνε αυτά να πάρεις λίγο τον αέρα δίκυκλου και στην πορεία βλέπεις για απεριόριστο.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2022
    Μηνύματα
    7
    Δεν εχω κανενα διπλωμα ουτε για αυτοκινητο ουτε για μηχανη.Δεν εχω οδηγησει ποτε.
    Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να δωσω το γκαζι που θελω να δωσω.
    Αφηνω γκαζι για να παρω στροφη και οταν ισιωνει παλι η μηχναη μετα ξεκιναω να δωσω λιγο γκαζακι σιαγα-σιγα και δεν δινω τιποτα.
    Και στριβω το γκαζι λιγο ακομα και δινω παραπανω απο οσο θελω και πεταγεται η μηχανη μπροστα και το αφηνω με ητν μια και φρεναρει απο τον κινητηρα.
    Πεταγομαι μπρος-πισω και τα χερια μου με πεθαινουν μετα απο καθε μαθημα.
    Και ο "δασκαλος" με γραφει.Η μιλαει συνεχεια στο τηλεφωνο η ασχολειται 5 λεπτα και μετα με αφηνει στην μοιρα μου.Στο αργο εγω τον κυνηγαω να με χρονομετραει.
    Και ηδη εχω ξεκινησει απ'τον Ιουλιο να βγαλω το διπλωμα και δεν θελω να ψαχνω παλι για νεα σχολ και να χασω και αλλο χρονο.
    Τελευταία τροποποίηση από Arracnar; 08/02/2022 στις 22:48.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arracnar Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σας παιδια.Ψαχνοντας σχετικα με οδηγηση μοτοσυκλετας βρηκα αυτο το site και φανταζομαι οτι θα υπαρχουν αρκετοι εμπειροι οδηγοι σε αυτο το φορουμ.Κοιταξτε τι συμβαινει με την περιπτωση μου.
    Ειμαι 30 χρονων και δεν εχω κανενα διπλωμα εως τωρα.Λογω ανεργιας αποφασισα να βγαλω διπλωμα μηχανης καθως βλεπω οτι δουλευουν αρκετα τα ντελιβερυ τωρα.Αποφασισα να παω για απεριοριστο μιας κι εχω την ηλικια.
    Γραφτηκα σε μια σχολη και εκανα 2 μαθηματα αλλα ο δασκαλος μου φανηκε πολυ αδιαφορος.Στην σχολη ηταν ο πατερας και εμενα μου εκανε μαθηματα ο γιος του ενας πιτσιρικας.Εκτος του οτι με εγραφε κανονικα φωναζε κι ολλας.

    Σηκωνομαι λοιπον και φευγω και γραφομαι σε αλλη σχολη.Εχω κανει 4 μαθηματα εκει.Μου εδειξε λοιπον και αυτος λιγο στην αρχη αλλα παλι μετα απο λιγο με αγνοει.Οποτε γυριζω το κεφαλι μου τον βλεπω καθιστο να κοιταει το κινητο του.Δεν εχω καθολου σιγουρια.Δεν μπορω να ελεγξω το γκαζι.Παω να δωσω λιγο και ειτε δεν δινω καθολου η υπερβολικο και η μηχανη πεταγεται μπροστα.
    Δεν ξερω πως ξεκιναω.Αφηνω σιγα τον συμπλεκτη και οταν αρχισει να τσουλαει δινω και γκαζι?.Η δινω γκαζι ενω εχω μεσα συμπλεκτη και τον αφηνω σιγα σιγα για να φυγω?.Με μια χορνετ 600αρα κανω μαθηματα.
    Στο τελευταιο μαθημα μου ειπε και για λαδι.Εγω παπι θελω να παρω δεν προκειται να οδηγησω ποτε μεγαλη μηχανη.Δεν θελω να βγω στον δρομο και να ειμαι ασχετος.Δεν ξερω ποτε αλλαζω ταχυτητα.Στο αργο και στους κωνουν μια μου βγαινει μια οχι.

    Τι να κανω να αλλαξω παλι σχολη?
    Νιωθω τελειως ασχετος.
    Αν δυο σχολές οδηγών, με ζωντανή επιτοπου εμπειρία επί πραγματικής μοτοσυκλέτας, δεν κατάφεραν να σε μάθουν ούτε τα στοιχειώδη, περιμένεις στα αλήθεια, κάτι κείμενα που θα δεις σε μια οθόνη από εικονικά usernames χρηστών, να σου δώσουν την γνώση για την οδήγηση μοτοσυκλέτας;

    Την έχεις ζωντανή να σπαρταράει και δεν την έμαθες, και θα την μάθεις από το ιντερνετ;

    Βρες κανά φίλο σου, με εμπειρία σε δίτροχο, να σου δείξει σε μικρό μοτοσυκλετάκι, παπάκι κατά προτίμηση ή πολύ μικρών κυβικών μοτοσυκλέτα. Ανεπίσημα, σε αλάνες και παρατημένους δρόμους εκτός δημόσιας κίνησης. Οταν αρχίσεις να νοιώθεις λίγο και να το μαθαίνεις από μόνος σου, συνεχίζεις σε σχολή τα ''τυπικά'' μαθήματα.

    Μην περιμένεις να μάθεις οδήγηση μοτό στην σχολή οδήγησης. Στην σχολή το πολύ πολύ να μάθεις πως να περάσεις τις εξετάσεις για το δίπλωμα. Μετά, θα βγεις στους δρόμους και ο Sir Clive βοηθός και ο σώζων ευατόν σωθήτω.

    Το 600 της σχολής, είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για εντελώς αρχάριο από οδήγηση. Δεν καταλαβαίνω γιατί σε έβαλε η σχολή απευθείας σε αυτό και δεν ξεκίνησε τα μαθήματα με κάτι μικρό και καλύτερο για εντελώς αρχάριο, μέχρι να δει τι μπορείς και τι ξέρεις. Αλλαξε σχολή ΧΘΕΣ αν δεν είσαι ικανοποιημένος.

    Σταμάτα ΧΘΕΣ να σκέφτεσαι ότι θα μάθεις, θα βγάλεις δίπλωμα και θα ξεκινήσεις ντελίβερυ. Εκτός αν έχεις death wish. Θα κάνεις κανά μήνα ''μαθήματα'' με φίλο σου, ΜΕΤΑ θα βγάλεις δίπλωμα, ΜΕΤΑ θα αρχίσεις ΔΕΙΛΑ-ΔΕΙΛΑ να κυκλοφορείς στους δρόμους, κανά χρόνο μετά θα αρχίσεις να ξεθαρεύεις οδηγικά οπότε ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΕΧΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ καθότι όταν ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι μάθαμε είμαστε στην πιο επικίνδυνη φάση που υπάρχει, και άλλο ένα χρόνο μετά, που θα έχεις δει και κάνει πράγματα οδηγικά, θα έχεις μάθει τους κανόνες της οδήγησης στην πόλη κ.ο.κ. ΤΟΤΕ κάνεις αν θες delivery με μια κάποια ασφάλεια.

    Σκέψου και την πιθανότητα να μην το έχεις, και κρίνε με ωριμότητα και χωρίς συναισθηματισμούς. Ενα ποσοστό ανθρώπων ΔΕΝ το έχει με την οδήγηση, δεν έχει ο εγκέφαλος την δυνατότητα να μάθει&νοιώσει οδήγηση, όσα μαθήματα κι αν κάνει. Αλλος πιάνει τιμόνι και είναι λες και το ήξερε 30 χρόνια, άλλος θέλει λίγες ώρες, άλλος έχει άγχος στην αρχή αλλά σιγά σιγά το ξεπερνάει, και ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ απλά ο εγκεφαλός του, δεν μπορεί να επεξεργαστεί την οδήγηση. Δείχνεις από αυτά που γράφεις να είσαι στην περίπτωση ''αρχάριος-αγχος'' αλλά αν δεις κι αποειδείς ότι πας για την περίπτωση ''ανοιωθος'' παράτα το.

    Σε κάθε περίπτωση, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΟΔΗΓΗΣΗ από το ιντερνετ. Βρες τον τρόπο σου να μάθεις οδήγηση, στον πραγματικό κόσμο.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 09/02/2022 στις 08:41.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    274
    Σωστός ο παραπάνω φίλος. Καλώς ή κακώς (γενικά καλώς), η οδήγηση δεν είναι μόνο το να ξέρεις να χειρίζεσαι ένα όχημα. Αν δεν έχεις βγει ποτέ στον δρόμο σαν οδηγός θα είναι πρόβλημα γιατί πρέπει να μάθεις να βλέπεις μακριά, περιμετρικά, να προβλέπεις κινήσεις άλλων κλπ. Για εμένα πρέπει αυτά να σου γίνουν δεύτερη φύση με αυτοκίνητο πριν βγεις με μηχανάκι. Καταλαβαίνω ότι ίσως η οικονομική κατάσταση να μην επιτρέπει ιδιοκτησία αυτοκινήτου αλλά η ασφάλεια είναι πιο σημαντική απ' όλα.

    Πιο συγκεκριμένα για την σχολή, πού βρίσκεσαι; Αν είσαι Αττική νότια προάστια ίσως μπορώ να βοηθήσω με κάποια πρόταση. Να είσαι πάντως ανοιχτός στο να κάνεις όσα μαθήματα χρειάζεται μέχρι να νιώσεις άνετα. Και 20 να είναι. Τώρα για το πώς να ξεκινήσεις το Hornet, επειδή είναι υψηλού κυβισμού είναι σχετικά απλό. Προσπάθησε να αφήσεις σιγά σιγά συμπλέκτη μέχρι να νιώθεις ότι η μηχανή αρχίζει να κινείται. Συνέχισε να τον αφήνεις σιγά σιγά και μέχρι να φτάσεις στο τέλος της διαδρομής του θα έχει ξεκινήσει χωρίς να έχεις δώσει γκάζι. Συνήθισε αυτό και μετά προσπάθησε πάνω εκεί που την βλέπεις ν' αρχίζει να κινείται δώσε πολύ λίγο. Με τα ακροδάχτυλα γύρισε το, όχι με την παλάμη. Όλα αυτά όμως πιστεύω είναι δευτερεύουσας σημασίας.

    Μπορείς επίσης να ζητήσεις από τον δάσκαλο να κάνεις πιο πολλά μαθήματα με το 125 που σε ξεκινάει πριν πας στο 600. Να νιώσεις εκεί άνετος, τουλάχιστον να βγάζεις τις δοκιμασίες σταθερά.

    Επαναλαμβάνω πάντως ότι πρέπει να δώσεις μεγάλη σημασία στην νοοτροπία και την συμπεριφορά στον δρόμο.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2015
    Μηνύματα
    23
    στις σχολές οδήγησης απλά μαθαίνεις να περνάς τις εξετάσεις. Αυτό.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Τα μηχανάκια στις σχολές οδηγών δεν θέλουν γκάζι να ξεκινήσουν. Μόνο που αποσυμπλεκουν θέλει να μάθεις.

    Κατά τα άλλα, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αν μιλάς για διανομή στην Αθήνα και από το γεγονός ότι δεν είσαι καν οδηγός αυτοκινήτου, θέλει πάρα πολλά να κάνεις για να είσαι πραγματικά έτοιμος και ασφαλής.

    Από την άλλη, όλα γίνονται αν οι λόγοι που θέλουμε κάτι είναι μεγάλοι και η ανεργία είναι πολύ μεγάλο κίνητρο για να αλλάξει κανείς πολλά.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Επειδή βλέπω παραπάνω να λενε για σχολές οτι δεν μαθαίνουν και τα υπόλοιπα .
    Αν έχεις το θάρρος πρέπει να απαιτήσεις να σου μάθουν μέσα στις ώρες που είναι τα μαθήματα σου.
    Γενικά πρέπει να απαιτείς να απαιτείς να κάνουν σωστά την δουλειά τους, την 1 ωρα μάθημα να είναι μια ώρα όχι τα 20 λεπτα που κάνουν .
    Να απαιτήσεις να στα δείξουν όλα και να ξεχάσουν τα λαδώματα.
    Όταν πήγα να δώσω για φορτηγό Γ κατηγορία τα ίδια μου λέγανε και εμένα. Έκανα εξήγηση ότι αν κοπώ απο κάτι που δέν μου έχουν δείξει θα πληρώσουν για να ξαναδώσω εκείνοι και τους το έδωσα να το καταλάβουν.
    Αν κάνεις λάθος εσύ να κοπείς αλλά αν ο εκπαιδευτής δεν σου έχει πεί οτι πρέπει να κλείσεις την ζελατίνα του κράνους πρίν ξεκινήσεις και σε κόψουνε να πληρώσει εκείνος απο την τσέπη του έτσι πάει.
    Απαίτησε και οδήγησε την μηχανή όσο περισσότερο μπορείς χωρίς έξτρα χρέωση.
    Το γκάζι για να το μάθεις πρέπει να εκπαιδεύσεις τον καρπό σου σταματημένος άνοιγε το γκάζι και κλείνε σε πολύ μικρές κινήσεις είναι άσκηση ισσοροπίας αλλά δεν γίνεται αλλιώς.
    Μετά το ίδιο κάνε με τον συμπλέκτη.
    Το να βγείς στο δρόμο μετά είναι μια άλλη κατάσταση που εκεί θέλει ακόμα περισσότερο θάρρος , αλλά απο κάπου πρέπει να ξεκινήσεις.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    134
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σταμάτα ΧΘΕΣ να σκέφτεσαι ότι θα μάθεις, θα βγάλεις δίπλωμα και θα ξεκινήσεις ντελίβερυ. Εκτός αν έχεις death wish. Θα κάνεις κανά μήνα ''μαθήματα'' με φίλο σου, ΜΕΤΑ θα βγάλεις δίπλωμα, ΜΕΤΑ θα αρχίσεις ΔΕΙΛΑ-ΔΕΙΛΑ να κυκλοφορείς στους δρόμους, κανά χρόνο μετά θα αρχίσεις να ξεθαρεύεις οδηγικά οπότε ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΕΧΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ καθότι όταν ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι μάθαμε είμαστε στην πιο επικίνδυνη φάση που υπάρχει, και άλλο ένα χρόνο μετά, που θα έχεις δει και κάνει πράγματα οδηγικά, θα έχεις μάθει τους κανόνες της οδήγησης στην πόλη κ.ο.κ. ΤΟΤΕ κάνεις αν θες delivery με μια κάποια ασφάλεια.
    Δώσε λίγο παραπάνω σημασία στην παράγραφο αυτή. Το ντελίβερυ είναι επικίνδυνο επάγγελμα για έμπειρους οδηγούς. Για πρωτάρηδες είναι απαγορευτικό.
    Χωρίς να έχεις καν δίπλωμα αυτοκινήτου (που σημαίνει πως δεν έχεις αίσθηση δρόμου κυκλοφορίας), χωρίς να νιώθεις άνετα με το όχημά σου, πως θα βγείς μέσα στο κρύο και τη βροχή να τρέξεις να παραδώσεις έγκαιρα;
    Κατανοώ το μεγάλο πρόβλημα της ανεργίας, αλλά η σωματική σου ακεραιότητα είναι πιο σημαντική.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    4 μαθήματα είναι ελαχιστα. Νομίζω κάπου 20 πρέπει να κάνεις για να δώσεις για δίπλωμα. Δώσε χρόνο στο εαυτό σου και πίεσε περισσότερο τον δάσκαλο. Πες του αυτά που γράφεις εδώ. Και εγώ πάντως δε συμφωνώ με τη μία να μάθεις σε 600 κυβικά. Ιδανικά θα ήταν να σου δώσουν παπάκι με συμπλέκτη και σιγά σιγά πας και σε μεγαλύτερο. Ίσως πρέπει να συζητήσεις με τον δάσκαλο να βγάλεις πρώτα το μικρό δίπλωμα.

    Επίσης αν σκέφτεσαι να το δεις επαγγελματικά το θέμα του οδηγού-κούριερ σου συνιστώ να το σκεφτείς πολύ καλά. Υπάρχει μεγάλη επικινδυνότητα να δουλεύεις ντελίβερι ακόμα και αν είσαι έμπειρος.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2022
    Μηνύματα
    7
    Ειχα κανει αιτηση στην Wolt και την αποδεχθηκαν.Οποτε με το που βγαλω το διπλωμα μπορω να ξεκινησω.Η Wolt εχει το θετικο οτι δουλευω οσο θελω και αποδεχομαι οποια παραγγελια θελω εγω οποτε μπορω να το παω σιγα σιγα στην αρχη.Να δουλευω κανα 4ωρο και σχετικα κοντινες αποστασεις.Θα προσεχω βεβαια.Απλως νιωθω καποια ανασφαλεια σαν αρχαριος.Δεν εχω και καποιον κοντινο μου που να ασχολειται με μηχανες να ρωτησω.Απλως αισθανομαι οτι στο σημειο που βρισκομαι επρεπε να τα πηγαινω καλυτερα.Μπορει να κανω και λαθος.Απλως δεν εχω μετρο συγκρισης.Τις 2 δοκιμασιες που εχω κανει μεχρι τωρα(αργο,κωνους) μια τις βγαζω μια δεν τις βγαζω.Τις αλλες με την επιταχυνση δεν με εχει βαλει ακομα γιατι λεει η αλυσιδα θελει αλλαγη επειδη πηδαει δοντια και υπαρχει περιπτωση να βγει και να ξεμεινουμε στην πιστα.Εχω τρελος αγχος ρε παιδια.Περιμενα η μηχανη να ειναι σχετικα ευκολη στην οδηγηση.Δεν περιμενα να εχω τετοια θεματα.

  15. #15
    Αν βιάζεσαι να δουλέψεις στη Wolt, δούλεψε με ποδήλατο. Ξέρεις ποδήλατο;

    Δώσε χρόνο για να γίνουν σωστά τα υπόλοιπα. Αγχώνεσαι εσύ.. μας άγχωσες κι εμάς.
    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέος μελλοντικος οδηγός
    από suzukimaniac στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2005, 09:27
  2. Αλλός ένας Μελλοντικός Ζητάς
    από MikeZ στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2005, 17:06
  3. νέος οδηγός
    από mbjp στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2005, 12:24
  4. Οδηγός επιβίωσης - κοινόχρηστη τουαλέτα
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 21:47
  5. Γυναίκα 55-60 (θείτσα) & οδηγός...
    από almalibera στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 19:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF