Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: SYM NH-T 300 2022

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Με το συμπαθειο,αλλά το ΝHT200 στη Νότιο Αφρική (τυχαία το είδα) έχει 2200€ και εδώ 3200€;;;;
    Αυτοί που έχουν την αντιπροσωπεία εκεί συνέχεια φασόλια και μακαρόνια τρώνε;;;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Όπως έρχεται το καράβι από την κίνα κανει πρώτα μια στάση Κεηπ Ταουν, κατεβάζει καμια πενηνταριά κοντεινερ και μετά συνεχίζει για Πειραιά.
    Βάλε και τα διοδια στο σουέζ, ε να το χιλιαρικάκι καπέλο.
    Βάλε και τους εκτελωνισμους λόγω Ε.Ε. και τον Φ.Π.Α. νατο το γλυκό πως έδεσε.Μαθε μπαλιτσα που έλεγε κι ο μακαρίτης ο Αλέφαντος.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2021
    Μηνύματα
    9
    Για €2900 που το είχα αγοράσει πέρυσι τέτοια εποχή το 200 , το μηχανάκι είναι μια χαρά, λαμβάνοντας υπόψιν την τιμή του και κάνοντας κάποιες υποχωρήσεις σε φρένα αναρτήσεις όπως έχω αναφέρει και το νήμα του. επίσης λόγω χαμηλού κυβισμού μάλλον , απουσιάζει αυτή η "τραχύτητα" που έχει ο κινητήρας 300cc της voge. + οτι δν καίει πραγματικά τπτ για μηχανή. και την καλή υποστήριξη που έιχα από αντιπροσωπεία. Τώρα για το Nh 300cc με ίδια φρένα όπως το δικό μου..δεν ξέρω... πολλά τα χλμ...
    Άσχετο, αλλά επειδή μπήκε χειμώνας και με βλέπω να μην το χρησιμοποιήσω καθόλου μέχρι το καλοκαίρι λόγω δουλειάς, σκέφτομαι να το πουλήσω. αν ενδιαφέρεται κάποιος pm. Δυτική Αθήνα.

    σορρυ για το οφ τοπικ.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    849
    Aν αρέσει στα ελληνόπουλα να πληρώνουν 3200 αντί 2200 ποιος είμαι εγω που θα πει όχι;

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Aν αρέσει στα ελληνόπουλα να πληρώνουν 3200 αντί 2200 ποιος είμαι εγω που θα πει όχι;
    δεν αρεσει αλλα το αεροπορικο εισιτηριο για νοτια αφρικη και η επιστροφη εχουν περισσοτερα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    849
    https://www.autotrader.co.za/bike-fo...so=0&pl=1&po=1
    Χιλιαεννιακοσια ευρουλακια,μια χαρά μηχανάκι.

  6. #21
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Aν αρέσει στα ελληνόπουλα να πληρώνουν 3200 αντί 2200 ποιος είμαι εγω που θα πει όχι;
    Το μόνο που έχει νόημα να συγκρίνεις είναι τιμές για το ίδιο όχημα σε χώρες ΕΕ
    Όλα τα άλλα είναι ιστορίες για άγριους (ή/και Ταλιμπάν)

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    849
    Νόημα έχει να συγκρίνεις τις τιμές σε σχέση με το βασικό μισθό, είτε είσαι στο Λιχτενστάιν είτε στο Λεσότο.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Νόημα έχει να συγκρίνεις τις τιμές σε σχέση με το βασικό μισθό, είτε είσαι στο Λιχτενστάιν είτε στο Λεσότο.
    Και πες οτι τις συνεκρινες.Και λοιπον?????.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2021
    Μηνύματα
    9
    αυτο το gap στις τιμες vs non-euro χωρες ισχυει σε όλα τα μοτο / auto νομίζω. γιατί διαφέρει κ το συζητάμε το NH-T?

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dilliger Προβολή μηνύματος
    αυτο το gap στις τιμες vs non-euro χωρες ισχυει σε όλα τα μοτο / auto νομίζω. γιατί διαφέρει κ το συζητάμε το NH-T?
    Γιατί μέχρι εκεί φτάνει η τσέπη μας.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    849
    Πέφτει μεγάλο δάγκωμα και Περήφανος Αγοραστής(από το Περήφανα Γηρατειά)λέει και φχαριστω.

  12. #27
    Λοιπόν, το πήρα. Είμαι ο πρώτος εδώ;

    Πρώτες εντυπώσεις για υποψήφιους αγοραστές (σημ: προέρχομαι από SV650):

    1.Πολύ αναπαυτική θέση οδήγησης, άνετο πιρούνι στις λακκούβες, πιο σφικτή αίσθηση πίσω (δεν έχει μοχλικό, λείπει η προοδευτικότητα).
    2. Χαλαρός κινητήρας, ροπάτος, αλλά φτάνει με άνεση τα 140 ανεβαίνοντας στον Κηφισό και στο κατέβασμα 150. Όμως στις πολύ χαμηλές σκορτσάρει και συχνά μου σβήνει στην εκκίνηση, ιδίως σε ανηφόρες και δικάβαλα (ίσως να αργήσω να το συνηθίσω μετά το SV). Συμπλέκτης απότομος και μπουκωματάκια από τον ψεκασμό στις χαμηλές , οι δυο υπεύθυνοι.
    3. Χαμηλή και άνετη σέλα και για τους δυο.
    4. Καλά λάστιχα στο στεγνό .
    5. Στρίβει , πλαγιάζει αρκετά και μου δίνει αίσθημα ασφάλειας.
    6. Η πρώτη μέτρηση κατανάλωσης έδειξε κάτω από 3,5λ/100 .
    7. Η ταχύτητα ταξιδιού περιορίζεται πολύ από την όρθια θέση του αναβάτη και την έλλειψη ζελατίνας. Το πολύ 100χαω η δική μου σταθερή ταχύτητα ταξιδιού.
    8. O γιός μου και η παρέα του λένε ότι είναι όμορφο. Εμένα δεν με νοιάζει.

    Πρώτο συμπέρασμα: Αξιοπρεπέστατο και ευχάριστο μηχανάκι για την πόλη, που δεν περιμένεις να βρεις με ένα χιλιάρικο λιγότερα από ένα σκούτερ SYM 300.

    Καλές αγορές εύχομαι

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, το πήρα. Είμαι ο πρώτος εδώ;

    Πρώτες εντυπώσεις για υποψήφιους αγοραστές (σημ: προέρχομαι από SV650):

    1.Πολύ αναπαυτική θέση οδήγησης, άνετο πιρούνι στις λακκούβες, πιο σφικτή αίσθηση πίσω (δεν έχει μοχλικό, λείπει η προοδευτικότητα).
    2. Χαλαρός κινητήρας, ροπάτος, αλλά φτάνει με άνεση τα 140 ανεβαίνοντας στον Κηφισό και στο κατέβασμα 150. Όμως στις πολύ χαμηλές σκορτσάρει και συχνά μου σβήνει στην εκκίνηση, ιδίως σε ανηφόρες και δικάβαλα (ίσως να αργήσω να το συνηθίσω μετά το SV). Συμπλέκτης απότομος και μπουκωματάκια από τον ψεκασμό στις χαμηλές , οι δυο υπεύθυνοι.
    3. Χαμηλή και άνετη σέλα και για τους δυο.
    4. Καλά λάστιχα στο στεγνό .
    5. Στρίβει , πλαγιάζει αρκετά και μου δίνει αίσθημα ασφάλειας.
    6. Η πρώτη μέτρηση κατανάλωσης έδειξε κάτω από 3,5λ/100 .
    7. Η ταχύτητα ταξιδιού περιορίζεται πολύ από την όρθια θέση του αναβάτη και την έλλειψη ζελατίνας. Το πολύ 100χαω η δική μου σταθερή ταχύτητα ταξιδιού.
    8. O γιός μου και η παρέα του λένε ότι είναι όμορφο. Εμένα δεν με νοιάζει.

    Πρώτο συμπέρασμα: Αξιοπρεπέστατο και ευχάριστο μηχανάκι για την πόλη, που δεν περιμένεις να βρεις με ένα χιλιάρικο λιγότερα από ένα σκούτερ SYM 300.

    Καλές αγορές εύχομαι
    Που εισαι ρε παλιοσειρα ζεις???Μεγαλωσε ο γυιος?? απο μωρο,θυμαμαι να τον αναφερεις,περνανε τα χρονια ρεεεεεεε,νασαι καλα οπου κι αν εισαι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #29
    Καλημέρα Παναή. Όσο μπορούμε και καβαλάμε ... ζωντανοί είμαστε. Κι εσύ καβαλάς μια χαρά αντιλαμβάνομαι.Θα τα πούμε με πμ

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Sym NH-Trazer 200cc -Ιανουάριος 2020-
    από lefteris στο forum SYM
    Απαντήσεις: 224
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2022, 14:02
  2. Sym NH-T 200 vs Sym vf 185
    από CuckooDestroyer στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2021, 13:05
  3. SYM NH-X 125
    από Antonis13 στο forum SYM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2020, 13:59
  4. SYM NH-X και NH-T 125
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2019, 12:26
  5. προβλημα στο sym city com 300
    από anlinio στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2011, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF