Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 53

Θέμα: Voge 500ds μπροστινό γρανάζι αλλαγή

  1. #16
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου δεν είμαι κανας γνώστης.
    Αλλά παρ' όλα αυτά δεν ακούς τι σου λένε όλοι οι παραπάνω!
    Sent from me using a computer.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου δεν είμαι κανας γνώστης.
    Είναι η πρώτη μου μηχανή και προσπαθώ να βρω τη Χρυσή τομή.
    Η μηχανή δεν αλλάζει, είμαι φουλ ευχαριστημένος.
    Γρανάζι κιβωτίου όχι δεν άλλαξα.
    Και δεν έχω ιδέα με ποιον τρόπο έστρωσε, αλλά έστρωσε.

    Απ'οτι καταλαβαίνω, απλά θα πρέπει να αποδεχτώ τη ροπή που δίνει το 16αρι, γιατί πίσω στο 15αρι και τα "θεματάκια" που παρουσίαζε όπως αναγράφω πιο πάνω στο αρχικό μου, δεν γυρνάω ✌
    Κάτσε γιατί τα μπαρμπάδια από πάνω στη πέσανε λες και το γρανάζι που άλλαξες ήταν δικό τους.
    Εσύ καλά κάνεις και ευχαριστιέσαι το μεγαλύτερο γρανάζι,
    ο τρόπος όμως που το θέτεις, και τα επιχειρήματα σου, δε στέκουν.

    Επίσης δεν στέκει ούτε το παρακάτω,
    θα έλεγα ότι συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    .......Κερδίζεις βέβαια τη λειτουργία σε πιο χαμηλές στροφές........

    Edit: Αν είναι να μπει σε διαδικασία να "πειράξεις" το μηχανάκι σε ιπποδύναμη, πούλα το και πάρε άλλο, γιατί αργά ή γρήγορα εκεί θα φτάσεις
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  3. #18
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    ...
    Edit: Αν είναι να μπει σε διαδικασία να "πειράξεις" το μηχανάκι σε ιπποδύναμη, πούλα το και πάρε άλλο, γιατί αργά ή γρήγορα εκεί θα φτάσεις
    H "ιπποδύναμη" είναι επιλογή πρότασης απο το εργοστάσιο. Έχει να κάνει με το σύνολο της μοτοσυκλέτας, συντήρηση, κατανάλωση, αντοχή
    σε ποιο κοινό απευθύνεται κ.λπ.

    Μικρές διαφορές καλύπτονται με αντίστοιχα κόστη συντήρησης - κατανάλωσης χωρίς να στερείται κάτι ο μοτοσυκλετιστής.
    Για 5-20hp ανάλογα τον κινητήρα και πιο εύρυθμη λειτουργία είναι λογικό. Αν έχεις 17 και θες άλλα 50 είναι λόγος αλλαγής.

    Νομίζω πως αν ακυρώσει τις ρουτίνες που το περιορίζουν ο φίλος και ρυθμιστούν εξαρχής τα καύσιμα θα είναι πολύ ευχαριστημένος.

    Μικρή διαφορά στο εμπρός γρανάζι είναι και λίγο προσωπική επιλογή, ειδικά αν συνήθως δεν έχεις συνεπιβάτη.
    Να βλέπουμε όμως τι μας ευχαριστεί και στην πράξη. Αν για παράδειγμα με ευχαριστεί να "μαλακώσω" λίγο τις αντιδράσεις
    της μοτό χαμηλά, είναι πιθανό να μην χρειάζομαι παραπάνω δύναμη κ.λπ.

  4. #19
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Καταρχήν καλορίζικο να το χαρείς!

    είναι θέμα εξοικείωσης
    Αν επέμενες στο μαμα γρανάζωμα που η αίσθηση ήταν αυτή που ήταν, το μοτέρ δε παθαίνει τίποτα να δουλεύει υψηλόστροφα. Είναι ένα μοτερ που βάση προδιαγραφών θα μπορούσε η χόντα να παράξει άνετα 70hp. 58hp και χαλαρά, έβγαζε το cb500 του '96

    Αν τώρα που το άλλαξες αισθάνεσαι ικανοποιημένος για την επιλογή σου, κάνε υπομονή μέχρι να συνηθίσεις και να καταγραφούν στην μνήμη σου τα νέα δεδομένα. Γιατί τώρα επικρατεί ακόμη η σπιρτάδα του μαμα γραναζώματος.

    Αν περάσουν 5000χλμ και δε συνηθίζεται γύρισε το στο επόμενο σέρβις.


    Το έκανα και εγώ στο μηχανάκι μου, αλλα εμένα εν αντιθέσει δεν μου άρεσε με το που κύλισε τα πρώτα 10μέτρα. Το κράτησα για 500χλμ για να έχω κάποια δεδομένα και μετά το επανέφερα όπως ήταν.
    Ασχολήσου με το αισθητικό. Το μοτέρ είναι μια χαρά για αυτό που είναι. Αν μετά απο καμιά 10k δε σου φτάνει τότε μάλλον θα πρέπει να δεις το ενδεχόμενο να πας σε μεγαλύτερο
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καταρχήν καλορίζικο να το χαρείς!

    είναι θέμα εξοικείωσης
    Αν επέμενες στο μαμα γρανάζωμα που η αίσθηση ήταν αυτή που ήταν, το μοτέρ δε παθαίνει τίποτα να δουλεύει υψηλόστροφα. Είναι ένα μοτερ που βάση προδιαγραφών θα μπορούσε η χόντα να παράξει άνετα 70hp. 58hp και χαλαρά, έβγαζε το cb500 του '96

    Αν τώρα που το άλλαξες αισθάνεσαι ικανοποιημένος για την επιλογή σου, κάνε υπομονή μέχρι να συνηθίσεις και να καταγραφούν στην μνήμη σου τα νέα δεδομένα. Γιατί τώρα επικρατεί ακόμη η σπιρτάδα του μαμα γραναζώματος.

    Αν περάσουν 5000χλμ και δε συνηθίζεται γύρισε το στο επόμενο σέρβις.


    Το έκανα και εγώ στο μηχανάκι μου, αλλα εμένα εν αντιθέσει δεν μου άρεσε με το που κύλισε τα πρώτα 10μέτρα. Το κράτησα για 500χλμ για να έχω κάποια δεδομένα και μετά το επανέφερα όπως ήταν.
    Ασχολήσου με το αισθητικό. Το μοτέρ είναι μια χαρά για αυτό που είναι. Αν μετά απο καμιά 10k δε σου φτάνει τότε μάλλον θα πρέπει να δεις το ενδεχόμενο να πας σε μεγαλύτερο
    Σίγουρα θα έχω και αυτό στο μυαλό μου εννοείται.
    Από την άλλη σκέφτηκα να κάνω τεστ αλλαγή σε 2 λιγότερα δόντια πίσω και το μαμά μπροστά.

    Αν και ρε παιδιά πιστεύω με 5-7 άλογα όλο κι όλο παραπάνω θα έστρωνε η όλη φάση με την σωστή χαρτογράφηση !

    Ο κινητήρας σίγουρα το σηκώνει.

    Είναι βλακεία να μην δίνουν στον ιδιοκτήτη την επιλογή για δεύτερο πρόγραμμα να την κάνει Α κατηγορίας !

    Anyway...

  6. #21
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Σκέψου ότι δεν στο χρεώνουν όμως.
    Θεωρητικά..

    Έχε υπόψιν σου για φίλτρο - εξάτμιση (λένε ότι χάνει 1,5Ηp τελείως ελεύθερο χωρίς το σιγαστήρα)
    και όταν έχεις αυτά βλέπεις πως θες να διαχειριστείς τα καύσιμα.

    Θα ρωτούσα πρώτα σε κατάστημα που κάνει χαρτογραφήσεις αν μπορεί να γραφεί η ECU.
    Σε άλλη περίπτωση θα κοιτούσα για τζάμπερ που ακυρώνουν περιορισμούς και διαχειρίζονται καύσιμα.
    Είναι κανά 450ε και η όποια διαφορά θα προσθέσει άνεση στην λειτουργία, μην περιμένεις μεγάλες διαφορές.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Καθημερινό μηχανάκι είναι με πολύ ωραίο διάγραμμα ροπής ιπποδύναμης με καλή κατανάλωση.
    5-7 άλογα εκεί που θα βγουν περισσότερο ενόχληση θα είναι παρά εξυπηρέτηση αν τα συνδυάσουμε και με την αυξημένη κατανάλωση.

  8. #23
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα θα έχω και αυτό στο μυαλό μου εννοείται.
    Από την άλλη σκέφτηκα να κάνω τεστ αλλαγή σε 2 λιγότερα δόντια πίσω και το μαμά μπροστά.

    Αν και ρε παιδιά πιστεύω με 5-7 άλογα όλο κι όλο παραπάνω θα έστρωνε η όλη φάση με την σωστή χαρτογράφηση !

    Ο κινητήρας σίγουρα το σηκώνει.

    Είναι βλακεία να μην δίνουν στον ιδιοκτήτη την επιλογή για δεύτερο πρόγραμμα να την κάνει Α κατηγορίας !

    Anyway...
    5-7 ίπποι παραπάνω αντιστοιχούν σε αύξηση ιπποδύναμης πανω από 10%.
    Κάτι τέτοιο δεν ειναι εφικτό με απλές παρεμβάσεις τύπου εξατμιση/φίλτρο/χαρτογράφηση κλπ.
    Θα μπορούσε ο κατασκευαστής να το είχε φτιάξει με παραπάνω μεγιστη ιπποδύναμη, αλλά αυτο θα σήμαινε οτι ο κινητήρας θα είχε τελείως αλλες προδιαγραφές, τροπο απόδοσης, και φυσικά κατανάλωση.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #24
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα θα έχω και αυτό στο μυαλό μου εννοείται.
    Από την άλλη σκέφτηκα να κάνω τεστ αλλαγή σε 2 λιγότερα δόντια πίσω και το μαμά μπροστά.

    Αν και ρε παιδιά πιστεύω με 5-7 άλογα όλο κι όλο παραπάνω θα έστρωνε η όλη φάση με την σωστή χαρτογράφηση !

    Ο κινητήρας σίγουρα το σηκώνει.

    Είναι βλακεία να μην δίνουν στον ιδιοκτήτη την επιλογή για δεύτερο πρόγραμμα να την κάνει Α κατηγορίας !

    Anyway...
    χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω, όμως αν συνεχίσεις να σκέφτεσαι οτι δεν σου αρκεί το γκάζι τότε ήταν λάθος επιλογή, έπρεπε να πας στο 650mt
    Αν είναι πρώτη μηχανή και το δίπλωμα σου είναι A2 και έχεις αυτά λίγα χλμ εμπειρίας με αυτό, θα πρέπει να μείνεις εδώ. Είναι καινούργιο μηχανάκι απόλαυσε το για αυτό που είναι
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Με το εργοστασιακό 15αρι γρανάζι, είχα προβλήματα στις αλλαγές ταχύτητας μεταξύ 1η 2η νεκρά, όπως επίσης για να κάνω βόλτα μες την πόλη, έπρεπε να βάλω αρκετές φορές μέχρι και 5η σχέση στο κιβώτιο (!!!), κάτι που όπως καταλαβαίνετε ήταν τέρμα κουραστικό !!

    Διάβασα λοιπόν κριτικές για το 16αρι και αποφάσισα να κάνω το βήμα και δεν το μετάνιωσα.

    Τα λάθη μηδενίστηκαν.
    Μες την πόλη πλέον με 3η άνετος και βαριά βαριά καμιά 4η που και που σε καμιά μεγάλη ευθεία.

    Λες και η μηχανή ήταν κανονικά φτιαγμένη για 16αρι γρανάζι !

    Στο μόνο που στεναχωρέθηκα κάπως, είναι η επιτάχυνση όπου αριθμητικά που έκανα τεστ δεν είδα διαφορά, όμως εγώ σα να ένιωσα πολύ πιο αισθητά την διαφορά κατά το ξεκίνημά της από σταματημένη όταν είναι.

    Επίσης σε στροφές, είναι ακριβώς τα ίδια

    15αρι

    1η 4000 ---->25χιλ/ώρα
    2η .........---->38χιλ/ώρα
    3η .........---->50χιλ/ώρα
    4η .........---->61χιλ/ώρα
    5η .........---->69χιλ/ώρα
    6η .........---->76χιλ/ώρα

    Επιτάχυνση στα 100---> 7,10

    Τελική 162 (σε ανεπαίσθητα ανηφορική κλήση)

    16αρι

    1η 4000----> 25 Χιλ/ώρα
    2η .........----> 38 Χιλ/ώρα
    3η .........----> 50 Χιλ/ώρα
    4η .........----> 61 Χιλ/ώρα
    5η .........----> 69 Χιλ/ώρα
    6η .........----> 76 Χιλ/ώρα

    Επιτάχυνση στα 100---> 7,80

    Τελική 160 (σε ανεπαίσθητα ανηφορική κλήση)

    Αυτά όσο αφορά τα τεχνικά μετά την μετατροπή του μπροστινού γραναζιού και θέλω μετέπειτα να θέσω το εξής ερώτημα...

    1) Γιατί εφόσον τα νούμερα δεν λένε ψέματα, εγώ έχω τόσο αισθητή την αλλαγή στην επιτάχυνση?

    2) Μπορώ να αλλάξω την ιπποδύναμη με κάποιο πρόγραμμα χωρίς να χάσω την εγγύηση, ώστε να ξανά αποκτήσω την έκρηξη της επιτάχυνσης που είχα με το 15αρι γρανάζι?

    3) Αν ναι, τί άλλο θα χρειαστεί να αλλάξω πέραν του προγράμματος? Φίλτρο αέρος? Εξάτμιση? ........???

    4) Αν ναι, ποια συνεργεία αναλαμβάνουν κάτι τέτοιο στην περιοχή της Θεσσαλονίκης?

    Ευχαριστώ.



    -Επειδή το κοντέρ παίρνει μέτρηση απο το σασμαν οι ενδείξεις παραμένουν ίδιες όμως τα πραγματικά km και οι πραγματικές στροφές αλλάζουν. Τώρα το κοντερ κλέβει λιγότερο. Δηλαδή αν ήσουν με ένα ίδιο μηχανάκι δίπλα, αυτός με 15αρι και εσύ με 16αρι στα δικά του 100 το δικό σου θα έγραφε 92-93 περίπου. Οπότε οι μετρήσεις σου είναι πλασματικές εκτός απο το ότι είναι στο περίπου ούτως ή άλλως λόγω του ότι μετράς με κάμερα.

    -Γνώμη μου είναι ότι τα αδύναμα μηχανάκια δεν πρέπει να τα μακραίνεις γιατί κρεμάνε και στο τέλος σε πραγματικές ελληνικές συνθήκες διαδρομών με ανηφοροκατηφόρες καίνε περισσότερο αφού είσαι κρεμασμένος και ανοίγεις περισσότερο το γκάζι. Σε κάμπους αλλάζει το παιχνίδι.

    -Η δυσκολία εύρεσης νεκράς όπως σου είπαν δε σχετίζεται με το γρανάζι που άλλαξες.

    -Το να βάζεις μέχρι 5η και 6η στο κιβώτιο είναι καλό και όχι αρνητικό όπως πιστεύεις. Δείχνει ελαστικότητα και ξεκουράζεις το μοτερ χωρίς να κρατάς μια ταχύτητα μέσα. Πας με την επόμενη ταχύτητα και λιγότερες στροφές. Αν δε σου αρέσουν οι ταχύτητες και βρίσκεις κουραστική την αλλαγή τους ίσως να κοίταγες κάποια αυτόματη μοτοσυκλέτα ή κάποιο σκούτερ. Προσωπικά ενας ελαστικός κινητήρας που σου επιτρέπει να κινείσαι με μεγάλες σχέσεις και να τραβάει θεωρείται πλεονέκτημα.

    Μιας και είσαι νέος στο σπορ πρέπει να αναθεωρήσεις σε μερικά πράγματα. Δηλαδή αν σου έδινα ένα R1 να μετακινείσαι στην πόλη που με 1η εχει 170 κοντερ τι θα έκανες? Θα πήγαινες με 1η συνέχεια?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #26
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Με 5-10 άλογα παραπάνω δεν θα οδηγείτο,με δίπλωμα Α2,που είναι και το ζητούμενο του εργοστασίου για την Ευρωπαϊκή αγορά

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Με 5-10 άλογα παραπάνω δεν θα οδηγείτο,με δίπλωμα Α2,που είναι και το ζητούμενο του εργοστασίου για την Ευρωπαϊκή αγορά
    Για επιλογή μιλάω.
    Το βγάζει με 47 άλογα αλλά δίνεις σε αυτό το καλούπι και επιλογή για πρόγραμμα και μετατροπές Α κατηγορίας όποιος θέλει.
    Δε νομίζω ότι μπορώ να το γράψω πιο απλά και κατανοητά !

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    -Επειδή το κοντέρ παίρνει μέτρηση απο το σασμαν οι ενδείξεις παραμένουν ίδιες όμως τα πραγματικά km και οι πραγματικές στροφές αλλάζουν. Τώρα το κοντερ κλέβει λιγότερο. Δηλαδή αν ήσουν με ένα ίδιο μηχανάκι δίπλα, αυτός με 15αρι και εσύ με 16αρι στα δικά του 100 το δικό σου θα έγραφε 92-93 περίπου. Οπότε οι μετρήσεις σου είναι πλασματικές εκτός απο το ότι είναι στο περίπου ούτως ή άλλως λόγω του ότι μετράς με κάμερα.

    -Γνώμη μου είναι ότι τα αδύναμα μηχανάκια δεν πρέπει να τα μακραίνεις γιατί κρεμάνε και στο τέλος σε πραγματικές ελληνικές συνθήκες διαδρομών με ανηφοροκατηφόρες καίνε περισσότερο αφού είσαι κρεμασμένος και ανοίγεις περισσότερο το γκάζι. Σε κάμπους αλλάζει το παιχνίδι.

    -Η δυσκολία εύρεσης νεκράς όπως σου είπαν δε σχετίζεται με το γρανάζι που άλλαξες.

    -Το να βάζεις μέχρι 5η και 6η στο κιβώτιο είναι καλό και όχι αρνητικό όπως πιστεύεις. Δείχνει ελαστικότητα και ξεκουράζεις το μοτερ χωρίς να κρατάς μια ταχύτητα μέσα. Πας με την επόμενη ταχύτητα και λιγότερες στροφές. Αν δε σου αρέσουν οι ταχύτητες και βρίσκεις κουραστική την αλλαγή τους ίσως να κοίταγες κάποια αυτόματη μοτοσυκλέτα ή κάποιο σκούτερ. Προσωπικά ενας ελαστικός κινητήρας που σου επιτρέπει να κινείσαι με μεγάλες σχέσεις και να τραβάει θεωρείται πλεονέκτημα.

    Μιας και είσαι νέος στο σπορ πρέπει να αναθεωρήσεις σε μερικά πράγματα. Δηλαδή αν σου έδινα ένα R1 να μετακινείσαι στην πόλη που με 1η εχει 170 κοντερ τι θα έκανες? Θα πήγαινες με 1η συνέχεια?
    Στο καντράν η κατανάλωση όντως γράφει 4,8
    Αύριο που συμπληρώνω τα 100 χιλιόμετρα, θα πάω να το γεμίσω να δω πόσο θα πάρει.
    Με το 15αρι πήρε 4,4 λίτρα στα 100χιλ απόσταση (με πλασματικό δείκτη στο καντράν 4,1)
    Ίδωμεν

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Είναι πολύ λίγα τα 100, μια μικρή απόκλιση στο μέχρι πόσο θα το γεμίσει ο βενζινας θα αλλάξει το αποτέλεσμα,η μια διαφορά θερμοκρασίας,πόσο βγάζει η αντλία κτλ για σωστό αποτέλεσμα γεμίζεις τέρμα το αφήνεις μέχρι να μείνει στον δρόμο και μετράς τα χιλιόμετρα που έκανε. Και που πάλι λάθος θα είναι γιατί έχεις αλλάζει γρανάζι και δεν μετράει σωστά. Θα πρέπει να δεις ότι μια απόσταση είναι 40 χιλιόμετρα μετριμενη με google maps η με αυτοκίνητο, να την κάνεις και να δεις αν όντος το κοντέρ σου θα γράψει 40 χιλιόμετρα.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Στο καντράν η κατανάλωση όντως γράφει 4,8
    Αύριο που συμπληρώνω τα 100 χιλιόμετρα, θα πάω να το γεμίσω να δω πόσο θα πάρει.
    Με το 15αρι πήρε 4,4 λίτρα στα 100χιλ απόσταση (με πλασματικό δείκτη στο καντράν 4,1)
    Ίδωμεν
    Το μηχανάκι πλέον μετράει λάθος και την απόσταση που διανύει εκτός απ τη.στιγμιαία ταχύτητα. Μαζί πάνε αυτά . Κάνεις 100 χλμ και το μηχανάκι νομίζει ότι έκανες πχ 95. Οπότε υπολογίζει ότι έκαψε παραπάνω απ ότι πραγματικά έκαψε ανά 100 χλμ.

    Ένα μέρος της διαφοράς στην κατανάλωση που βλέπεις είναι κι απ αυτό νομίζω, όχι μόνο απ ό,τι είπε ο Βασίλης.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μπροστινο γραναζι σε Bandit
    από animato στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2009, 00:10
  2. μπροστινο γραναζι cb500
    από vaspiou στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2008, 17:50
  3. Μπροστινό Γρανάζι - Ερώτηση
    από sadengr στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2006, 17:36
  4. Παξιμάδι στο μπροστινό γρανάζι μετάδοσης
    από kaps στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2005, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF