Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Ερώτηση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2022
    Μηνύματα
    6

    Ερώτηση

    Για σας μάγκες

    Θα ήθελα να ρωτήσω έχω ένα beverly 300 και ενώ έχω παραφλού μέσα η θερμοκρασία ανεβαίνει τέρμα και το ψυγείο δεν σταματάει να δουλεύει. Μπορώ να έχω καθόλου γνώμες;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    Ο θερμοστάτης ανοίγει να κυκλοφορούν τα νερά?
    Ψυγείο βουλωμένο?

  3. #3
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Orestiskalithea Προβολή μηνύματος
    Για σας μάγκες

    Θα ήθελα να ρωτήσω έχω ένα beverly 300 και ενώ έχω παραφλού μέσα η θερμοκρασία ανεβαίνει τέρμα και το ψυγείο δεν σταματάει να δουλεύει. Μπορώ να έχω καθόλου γνώμες;
    Μήπως εννοείς ότι το βεντιλατέρ δεν σταματάει να δουλεύει; Σε κάθε περίπτωση, (και ελπίζω να το έχεις υπόψη) ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ, θα πάθει ζημιά ο κινητήρας.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Orestiskalithea Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να ρωτήσω έχω ένα beverly 300 και ενώ έχω παραφλού μέσα η θερμοκρασία ανεβαίνει τέρμα και το ψυγείο δεν σταματάει να δουλεύει. Μπορώ να έχω καθόλου γνώμες;
    Φυσικά και μπορείς να έχεις γνώμες. Εμένα ας πούμε στην πίτσα μου αρέσει η σπέσιαλ, η αμερικάνικη, όχι η ιταλική.

    Με γνώμες, δεν πρόκειται να δροσιστεί το ''παραφλού'' στο διτροχό σου.

    Πηγαινέ το συνεργείο μοτοσυκλετών, αν θέλεις να το φτιάξεις, και άσε τις γνώμες.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Orestiskalithea Προβολή μηνύματος
    Για σας μάγκες

    Θα ήθελα να ρωτήσω έχω ένα beverly 300 και ενώ έχω παραφλού μέσα η θερμοκρασία ανεβαίνει τέρμα και το ψυγείο δεν σταματάει να δουλεύει. Μπορώ να έχω καθόλου γνώμες;
    τέτοια εποχη δεν έπρεπε για κανένα λογο να ανεβαινει ειδικά εφόσον δουλευει το βεντιλατερ. συνεργειο άμεσα, ουτε γνωμες ούτε βολτες.

  6. #6
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Πας για φλατζα σιγουρα. Αν δεν εχει γινει η ζημια ηδη.
    Χανεις υγρα απο πουθενα? Το εχεις δει?
    Τα beverly εχουν ενα τεραστιο θεμα με τους κολιεδες κ συχνα πυκνα θελουν αλλαγη γιατι εχουν διαρροες.
    Μενεις χωρις υγρα κ λογικο επομενο να ανεβασει θερμοκρασια. Το γεμισες τελευταια γιατι δεν ειχε?

    Προφανως να το πας στο συνεργειο...εδω κουβεντα γινεται κ κανεις δεν θα στο επισκευασει απο το φορουμ.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Επίσης τα beverly ραγίζουν κεφαλή? Το έχω πετύχει αυτό να συμβαίνει, ποιο πιθανό να θέλει φλάντζα κεφαλής αν δεν έχεις δει κάποια εξωτερική διαρροή

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2022
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και μπορείς να έχεις γνώμες. Εμένα ας πούμε στην πίτσα μου αρέσει η σπέσιαλ, η αμερικάνικη, όχι η ιταλική.

    Με γνώμες, δεν πρόκειται να δροσιστεί το ''παραφλού'' στο διτροχό σου.

    Πηγαινέ το συνεργείο μοτοσυκλετών, αν θέλεις να το φτιάξεις, και άσε τις γνώμες.





    Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που ειρωνεύεσαι. Δεν με πολύ ενδιαφέρει η διατροφή σου. το μηχανάκι έχει πάει συνεργείο απλά επειδή δεν ήταν έμπιστο είπα να πάρω και μερικές γνώμες, αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2022
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Ο θερμοστάτης ανοίγει να κυκλοφορούν τα νερά?
    Ψυγείο βουλωμένο?
    Αυτό είναι το θέμα μήπως έχει πάθει κάτι ο θερμοστάτης γιατί από παραφλου το μηχανάκι έχει απλά ανάβει το ψυγείο και δεν κλείνει

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2022
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Πας για φλατζα σιγουρα. Αν δεν εχει γινει η ζημια ηδη.
    Χανεις υγρα απο πουθενα? Το εχεις δει?
    Τα beverly εχουν ενα τεραστιο θεμα με τους κολιεδες κ συχνα πυκνα θελουν αλλαγη γιατι εχουν διαρροες.
    Μενεις χωρις υγρα κ λογικο επομενο να ανεβασει θερμοκρασια. Το γεμισες τελευταια γιατι δεν ειχε?

    Προφανως να το πας στο συνεργειο...εδω κουβεντα γινεται κ κανεις δεν θα στο επισκευασει απο το φορουμ.

    Το θέμα είναι ότι έχει

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2022
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimos35 Προβολή μηνύματος
    Μήπως εννοείς ότι το βεντιλατέρ δεν σταματάει να δουλεύει; Σε κάθε περίπτωση, (και ελπίζω να το έχεις υπόψη) ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ, θα πάθει ζημιά ο κινητήρας.
    Όχι όχι σε καμία περίπτωση δεν δουλεύει…όταν το μηχανάκι πχ καλοκαίρι ανέβαζε θερμοκρασία άναβε το ψυγείο για λίγο και την κρατούσε κάπου σταθερά. Τώρα αν το αφήσω 2πλο Σταν να ζεσταθεί λίγο και να κάνω ένα τσιγάρο η θερμοκρασία ανεβαίνει αλλά το ψυγείο δεν σταματάει..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Orestiskalithea Προβολή μηνύματος
    Όχι όχι σε καμία περίπτωση δεν δουλεύει…όταν το μηχανάκι πχ καλοκαίρι ανέβαζε θερμοκρασία άναβε το ψυγείο για λίγο και την κρατούσε κάπου σταθερά. Τώρα αν το αφήσω 2πλο Σταν να ζεσταθεί λίγο και να κάνω ένα τσιγάρο η θερμοκρασία ανεβαίνει αλλά το ψυγείο δεν σταματάει..
    Το ψυγείο τι δεν σταματάει?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2022
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το ψυγείο τι δεν σταματάει?

    Δουλεύει το ψυγείο ακούγεται ότι δουλεύει απλά δεν σταματάει καθόλου και δεν ρίχνει την θερμοκρασία

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Orestiskalithea Προβολή μηνύματος
    Δουλεύει το ψυγείο ακούγεται ότι δουλεύει απλά δεν σταματάει καθόλου και δεν ρίχνει την θερμοκρασία
    Εννοείς το φαν. Αν δεν ρίχνει την θερμοκρασία σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα με την κυκλοφορία. Το οποίο περιλαμβάνει ίσως κολλημένο θερμοστάτη βρόμικο ψυγείο αντλία νερού κλπ.
    Οπότε καλό θα είναι να πας από ένα συνεργείο να το ψάξουν εκτός και αν πιάνουν τα χέρια σου και το κάνεις μόνος.
    Έχει πολλά χλμ το μηχανάκι?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Orestiskalithea Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που ειρωνεύεσαι. Δεν με πολύ ενδιαφέρει η διατροφή σου. το μηχανάκι έχει πάει συνεργείο απλά επειδή δεν ήταν έμπιστο είπα να πάρω και μερικές γνώμες, αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την απάντηση σου
    Αν καταλάβαινες, θα καταλάβαινες και ότι δεν είναι ειρωνία. Είναι ευθεία πρόταση. Η ειρωνία έχει την έννοια να λες κάτι πλαγίως. Εγώ σου έγραψα κάτι ευθέως.

    Ντάξει από άνθρωπο που γράφει κι επιμένει ότι ''δουλεύει το ψυγείο'', τι περιμένω κι εγώ;

    Με το καλό να φτιάξει ο μάστορας το σκουτεράκι σου, τουλάχιστον, μην πας να τον πρήζεις με φράσεις τύπου ''μου είπανε για τον θερμοστάτη, τον κοίταξες τον θερμοστάτη;''

    Ειδικά άμα εκείνη την ώρα κρατάει κανά σουβλερό κατσαβίδι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  2. Ερωτηση Για Ολους...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 11:43
  3. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:58
  4. Ερώτηση
    από cityfly στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:46
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF