Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Athens Moto Show 2022, 7-10 Aπριλίου, Γκάζι

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246

    Athens Moto Show 2022, 7-10 Aπριλίου, Γκάζι

    Η γνωστή εκθεσούλα θα πραγματοποιηθεί και φέτος στο παλιό αμαξοστάσιο του ΟΣΥ στο Γκάζι.
    Αντιγράφω από εδώ .

    Στο Motoshow 2022 θα δείτε μοντέλα από τις εξής εταιρείες: HONDA, YAMAHA, DUCATI, BMW, KTM, HUSQVARNA, APRILIA, PIAGGIO, VESPA, MOTO GUZZI, KYMCO, TRIUMPH, SCRAMBLER, CF MOTO, VOGE, ROYAL ENFIELD, NIU, GEMINI, SUNRA, ZERO MOTORCYCLES, BAJAJ, GAS GAS, RAY ELECTRIC MOTORS, WHEELINWATER, GREEN REVOLUTION, FANTIC MOTORS.

    Καθημερινές: Από 15:00 έως 21:00.
    Σαββατοκύριακο: Από 10:00 έως 21:00.


    Ημερήσιο εισιτήριο: €6 - ΑΜΕΑ και παιδιά κάτω των 15 ετών ΔΩΡΕΑΝ.

    Η διάθεση των εισιτηρίων θα γίνει στο εκδοτήριο που θα βρίσκεται στην είσοδο της εκδήλωσης.

    Σύντομα και μέσω VIVA.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	271944233_4742424492545298_8234785365712972146_n.jpg 
Προβολές:	425 
Μέγεθος:	68,3 KB 
ID:	434509

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ξεκίνησε σήμερα.

    https://www.instagram.com/p/CcDebL6AqYm/

  3. #3
    Καλησπέρα στα παιδιά, τι κάνετε, χαθήκαμε... Λοιπόν πήγα σε αυτή την και καλά "έκθεση" που τελικά ήταν σε ένα υπόστεγο μερικά μηχανάκια με ένα εισιτήριο που δεν δικαιολογείται. Εγώ θυμάμαι τότε παλιά στο ελληνικό που ήταν γιορτη της μοτοσυκλέτας και είχε μέσα τα ΠΑΝΤΑ, από ότι αφορά τα μηχανάκια, που αγοράζαμε αξεσουάρ, που δοκιμάζαμε από μηχανάκια μέχρι και καπέλα... Τέλος πάντων ίσως είμαι ξεχασμένος σε μια άλλη εποχή, μεγάλωσα κιόλας ίσως να έγινα και πιο παράξενος, τέλος πάντων (δις) καλά να περνάτε μάγκες...!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Νταξ, όποιος έδωσε τα 6 ευρώ, για να πάρει αντίστοιχη των 6 ευρώ έκθεση, ήταν γελασμένος.

    Οποιος έδωσε τα 6 ευρώ, εκεί που θα πήγαινε για καφέ, να πάει να δει μερικές νέες μοτό, δεν ήταν γελασμένος και ήξερε που πάει.

    Νομίζω ότι δεν είμαστε για μεγάλες εκθέσεις πια, δεν τις στηρίζει η οικονομία μας.

    Με αυτά σαν δεδομένα, καλά ήταν.


    Κυριακή μεσημέρι, οι παρκαρισμένες μοτοσυκλέτες των επισκεπτών απέξω, ήταν και συνολικά πιο πολλές και τα μοντέλα πιο πολλά, από αυτά μέσα στην έκθεση.

    Aprilia και Ducati δεν είχαν ΚΑΝΕΝΑ V4. RS660 οκ και κάτι Panigale V2 950. Στα αλήθεια ρε σεις;

    Ωραία πράγματα είχε η Triumph, με τα νέα 660 της, και το απίστευτο εμφανισιακά και τεχνικά Speed Triple 1200RR να ξεχωρίζει. Αν είχα λεφτά -μπόλικα- και δεν είχα μηχανή, αυτό θα έπαιρνα, εν έτη 2022. Νομίζω, αυτό μου άρεσε πάνω από ΟΛΑ στην έκθεση.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Trr.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	70,0 KB 
ID:	435195


    Είχε και μια δόση από ωραίο φύλο μέσα, όχι κάτι διαστημικό, αλλά ωραία ήταν. Και πολλές όμορφες επισκέπτριες επίσης, που δεν ήταν οι συνοδοί των αγοριών τους, ενδιαφερόντουσαν οι ίδιες για μοτοσυκλέτα.


    Σε μια φάση που μεταξύ δύο περιπτέρων αραίωνε λίγο ο χώρος, υπήρχε ένα μάλλον κακοτυχισμένο ΑΧ1 δεκαετίας '90. Τι ρόλο βάραγε αυτό εκεί, δεν κατάλαβα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20220410_160703.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	89,4 KB 
ID:	435196
    Aν κατάλαβε κάποιος, ας γράψει, να μου φύγει η απορία.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    974
    Ελλείψει των παλιών καλών εκθέσεων που τα είχαν ΟΛΑ και γινόταν κοσμοσυρροή , βασιλεύουν πλέον τα ημίμετρα

    Ας είναι , όσο μπορεί ο κόσμος να στηρίξει μπας και ξαναπάρει τα πάνω της η όλη φάση

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Έλλειψις χρήματος,στασις εμπορίου λέγαν οι παλαιότεροι.

  7. #7
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Δεδομένου και συγκριτικά του τι έτρεχε τα τελευταία χρόνια δεν ήταν κακή.
    Το μόνο πρόβλημα (αναμενόμενο), είχε μόνο μεγάλες επιχειρήσεις που μπορούσαν να σηκώσουν το κόστος

    Πάντως όλες οι εταιρείες έχουν βάλει πολύ καλές προτάσεις. Το να σου αρέσουν πολλά μηχανάκια μόνο καλό σημάδι το λες.
    Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν τα zero.
    Αύτό βέβαια ήρθε σε συνέχεια της πρώτης επαφής που είχα με ένα απο αυτά στο δρόμο (το μοντέλο FX - https://electromove.gr/dualsport-bikes/) που στο φανάρι εξαφανίστηκε με το που άνοιξε πράσινο. - ΣΟΚ !!!

    Ducati, Triumph, Aprilia, Yamaha, Fantic, πολύ όμορφα μηχανάκια

    Η ΚΤΜ μίζερη. Είχε φορτώσει το 890R με όλα τα εξτρά στην Rally έκδοση και δεν μου έκανε κλικ. Ένα κινητό τσαντήρι των €24.000.
    Θυμάμαι παλιότερα που έφερνε στις εκθέσεις τη Rally έκδοση στο 640 ή ακόμα καλύτερα του 690 και σπρωχνόταν ο κόσμος σαν τα σταφύλια για το ποιος θα το πρωτο-πλησιάσει.

    Το Norden που είδα επιτέλους απο κοντά δεν με ενθουσίασε. Κοντό, συμβατικό και αδιάφορο.
    Το T700 με το διπλό τεπόζιτο παραδίπλα απείρως πιο ελκυστικό. Πόσο κρίμα για τον όμιλο ΚΤΜ-Husqvrna

    Aprilia / Ducati - μουν@ρες
    Η Triumph τα ίδια (άσχετα αν δεν θα έπαιρνα ποτε γιατι είναι σιδεριές και δεν ξέρουν να στήνουν μηχανάκια )
    Τελευταία τροποποίηση από spyro; 14/04/2022 στις 12:47.

Παρόμοια θέματα

  1. Athens Moto Show 2009
    από MikeG στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2009, 14:22
  2. Athens Moto Show 2009
    από blueangel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2009, 17:52
  3. Ηράκλειο Auto-Moto Show 5-12-2005
    από DrIoannis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 22:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF