Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SYM SYMPHONY ST 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2022
    Μηνύματα
    4

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SYM SYMPHONY ST 125

    καλησπερα...αγορασα καινουργιο sym symphony st 125 το εχω μονο 300 χιλιομετρα..αρχισε να τριζει το τιμονι στο ρελαντι σε υπερβολικο σημειο...και πιο πολυ στην οδηγηση οταν δινω γκαζι το πατωμα στα ποδια να κουδουναει σε σημειο να μουδιαζουν τα ποδια σου κατι πολυ ενοχλητικο και οχι φυσιολογικο για καινουργιο μηχανακι...αφου λοιπον το πηγα σε αυτον που το αγορασα δεν βρηκε τι ειναι και το πηγα στα κεντρικα στην αθηνα...μου αλλαξανε ολη την βαση της μηχανης..δεν ειδα ΚΑΜΙΑ διαφορα...εχει καποιος παρομοιο προβλημα η τι μπορει να ειναι?

  2. #2
    Να ξαναπας εκει να το αφησεις και να το παραλαβεις μονο και εφοσον στο φτιαξουν.
    Για τον χρονο που θα χρειαστεις να απαιτησεις και οχημα αντικαταστασης

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2022
    Μηνύματα
    4
    το αφησα 1 μηνα ηδη και δεν βρηκα ακρη...και εχω πραγματικα κουραστει γιατι δεν υπαρχει διαθεση ουτε απο αυτον ουτε απο τα κεντρικα να κανουν κατι οποτε σκεφτηκα να προσπαθησω αν βρω ακρη καπως απο εδω η απο καποιον που ειχε το προβλημα...ο συγκριμενος που το πηγα ενω κανει σαν κουδουνιστρα το μηχανακι η απαντηση του ηταν οτι ετσι ειναι αυτα και οτι αυτου του φαινεται μια χαρα...σε αυτην την περιπτωση τι κανουμε?
    Τελευταία τροποποίηση από ignorius; 13/03/2022 στις 00:38.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ignorius Προβολή μηνύματος
    το αφησα 1 μηνα ηδη και δεν βρηκα ακρη...και εχω πραγματικα κουραστει γιατι δεν υπαρχει διαθεση ουτε απο αυτον ουτε απο τα κεντρικα να κανουν κατι οποτε σκεφτηκα να προσπαθησω αν βρω ακρη καπως απο εδω η απο καποιον που ειχε το προβλημα...ο συγκριμενος που το πηγα ενω κανει σαν κουδουνιστρα το μηχανακι η απαντηση του ηταν οτι ετσι ειναι αυτα και οτι αυτου του φαινεται μια χαρα...σε αυτην την περιπτωση τι κανουμε?
    Λοιπον ακου! Εχω αγορασει 2 συμ καινουργια και ενα κυμκο καινουργιο.. το citycom το vf185 και το xciting s400...
    Το vf 185 ετριζε στο ρελαντι απο τις πρωτες μερες οπως και το κυμκο που κανει 7000 δεν ειναι φτηνο. Το citycom ηταν αριστο σε αυτο το κομματι.
    Ετσι λοιπον πηγα να τα δουν μαστορια και μου παν οτι ετσι ειναι αυτα και δεν μπορουν να κανουν τιποτα.. Ο ενας μαλιστα μου σφιξε καποιες βιδες αλλα τιποτα.. Ηταν λες και μονιμα ειχα μια μυγα μεσα στο μηχανακι..Το κυμκο το απεκτησε αυτο να σημειωσω οταν στις πρωτες μερες κανοντας ταξιδι για το στρωσιμο επεσα σε μια λακουβα και εκτοτε εκανε ενα ζζζζ στο ρελαντι και οταν γκαζωνα πολυ στην αρχη... Οταν ημουν πατημενος δεν ακουγοταν ..
    Στο vf o μαστορας μου ειπε οτι δεν ειναι προβλημα και σου συστηνω να μην το λυσουμε καινουργιο μηχανακι μετα θα τριζουν τα πλαστικα πιο πολυ.. λογικα λεει καποια βιδα εχει ξεβιδωσει.. βεβαια ειχα δει εγω 2 πλαστικα που ακουμπουσαν μεταξυ τους στο τιμονι ενω δεν θα πρεπε και απο εκει ερχοταν ο θορυβος..
    Καλα χρυσα τα συμ και τα κυμκο αλλα στα πλαστικα υστερουν...Αυτο το ξερουμε.. Ξαναλεω στο σιτυκομ δεν ειχα κανενα θεμα...
    Γενικα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το λυσει καποιος και να στο φτιαξει αλλα θα πληρωσεις και αρκετα για λυσιμο και επανασυρμολογηση... Κοιτα μηπως ερχεται ο ηχος απο το τιμονι ομωςς και αν μπορεις βαλε κανα καουτσουκ αναμεσα να μην τριζει η ριξε σπρευ σιλικονης

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Είχες πάλι σκούτερ? Γιατί γενικά τα σκούτερ έχουν ένα θέμα με τα πλαστικά.. Θέλω να πω μήπως είσαι υπερβολικός?Εγώ θα έλεγα βρες κάποιον άλλο με το ίδιο μηχανάκι κ συγκρινετα..

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Τόσο μεγάλο θέμα έχουν με τα πλαστικά τα sym και kymco; Δεν ειναι ολα τα scooter ετσι. Δεν ειναι δυνατον να παίρνεις καινουριο μηχανακι και στην πρώτη λακούβα να αρχίζουν να τρίζουν.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    Τόσο μεγάλο θέμα έχουν με τα πλαστικά τα sym και kymco; Δεν ειναι ολα τα scooter ετσι. Δεν ειναι δυνατον να παίρνεις καινουριο μηχανακι και στην πρώτη λακούβα να αρχίζουν να τρίζουν.
    Κι ομως νομιζω ειναι θεμα τυχης στα πλαστικα αυτα..

Παρόμοια θέματα

  1. Sym Symphony ST 125 LC ABS vs Piaggio Medley 125
    από KostasGush στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2022, 17:50
  2. Προβλημα με Sym gts f4 250
    από Symgtsf4 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2020, 09:31
  3. SYM Symphony ST 200
    από Bob_o_mastoras στο forum SYM
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2016, 23:13
  4. sym symphony SR 125/150
    από Panjos στο forum SYM
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2016, 18:37
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΠΛΙΕΛΑ ΣΤΟ INNOVA 125 KΑΡΜΠΥΛΑΤΕΡ ? ΤΙ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ?
    από nikbel2000 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2015, 19:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF