Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Battlax s22 - Dunlop TT - Dunlop mk3

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.313
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εδω εισαι.
    Για πιστα κοιτας εδω.
    Αν κ δεν νομιζω οτι εισαι για ελαστικα ''πιστας''.
    Α να μπράβο, πολύ επεξηγηματικός ο πρώτος πίνακας

  2. #17
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Nα αυτες τις υπερβολες δε μπορω....'' αν δεις την κορονα του ΤΤ διπλα σε αλλο λαστιχο θα τρομαξεις'' και τα 213 και τα power cup 2 γελασαν καπου σκοτεινα σε καποια αποθηκη..Φιλε μου βαλε ενα hypersport λαστιχο οποιας επωνυμης μαρκας θες...αν δεν εισαι οδηγος που θα πιεσει στο οριο νον στοπ η πιστα βαλε ενα ζευγαρι bridgestone bt16 pro...θα εκπλαγεις ευχαριστα..χιλιομετρα 10000 τα βγαζει ανετα με μικτη χρηση κρατημα αριστο σε σχεδον ολες τις συνθηκες και εισαι μια χαρα...εχω φιλο που κανει παπαδες με αυτο το λαστιχο σε mt09 και οι υπολοιποι φοραμε γομες μη χεσω..και πιστα θα μπεις ανετα και μεχρι να γραψεις χρονους κατω απο 1.13 - 1.10 στα μεγαρα θα σαι μια χαρα..ζεστενονται γρηγορα κρατανε πολυ καλα και θα βγαλουν χλμ...my two cents..
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.313
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Nα αυτες τις υπερβολες δε μπορω....'' αν δεις την κορονα του ΤΤ διπλα σε αλλο λαστιχο θα τρομαξεις''
    Μη γράφεις ανακρίβειες φίλε μου, δίπλα σε συγκεκριμένα λάστιχα έγραψα...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος

    Αν δεις την κορώνα του ΤΤ δίπλα - δίπλα με ένα SportSmart II ή ΙΙΙ θα τρομάξεις.

  4. #19
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Εγω γραφω ανακριβειες??αλλος υπερβαλει αλλα οκ...πασο..τα εχω βαλει τα ΤΤ ακριβως μετα απο rs10 που οντως ηταν πιο fun και αποτομη ε πιο αργη κορωνα μπροστινου απ του ΤΤ μονο τα sport touring και κατι λαστιχα παλιας τεχνολογιας...σχεδον ιδια με του bridgestone bt16pro...12ετιας λαστιχο και βαλε...η διαφορα με αυτα τα λαστιχα που αναφερεις ειναι αμελητεα εκτος αν εισαι οδηγος πιστας μονο και εχεις το feeling και την τηλεμετρια του μαρκεθ...αλλα οκ εχει να κανει και με τον αναβατη..καλο ειναι να μη ''τρομαζουμε'' τον κοσμο χωρις λογο για λαστιχα λαδια κλπ...γνωμη μου..
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #20
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Ρε συ Τεο μονο 11 χρονια εχουν περασει απο τοτε που βγηκε το BT16 pro...οχι αλλο.
    Υπαρχουν δεκαδες ελαστικα καλυτερα πλεον.

    Για την περιπτωση του φιλου με το ER ενα ελαστικο sport touring μια χαρα δουλεια θα κανει.
    Ουτως η αλλως εξω η ασφαλτος ειναι γυαλοχαρτο κ δεν χρειαζεσαι τα σουπερ ντουπερ ελαστικα για να στριψεις (1ον) κ μεσα στην πιστα δεδομενου οτι τωρα μαθαινει το μοτο του δεν θα εχει θεμα ωστα να θελει το εξεζητημενο (2ον).

    Οσοι εχετε ταξιδεψει εξω εχετε δει τι ελαστικα φορανε μεχρι κ τα SS ετσι? Γομες κ λοιπα τρακντεαδικα ελαστικα ουτε καν.
    Γιατι πολυ απλα κ τα λαστιχα που εδω σνομπαρουμε δουλευουν τελεια λογω οδοστρωματος.
    Ride(s) the wind of change...

  6. #21
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Χρησταρα μου δεν αντιλεγω..ισα ισα μαζι σου προσπαθω να δοκιμαζω οτι βγαινει για να εχω εικονα πλεον απο διαφορες μαρκες και κατηγοριες..rosso corsa 2,tt,power cup2,supercorsa,rs10,bt16pro και σιγουρα αλλα που μου διαφευγουν...απλα για τη χρηση του και χωρις να πεταξει λεφτα σε πρωτη φαση ειναι το πιο vfm λαστιχο με διαφορα πιστευω ειδικα εκει που εχουν παει τα λαστιχα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #22
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Γι αυτο το μοτο κ αναβατη ειναι υπερβολη οτι σε hypersport. Προσωπικη αποψη...
    Τα sport touring μια χαρα δουλεια θα κανουνε.
    Σιγουρα η τεχνολογια εξελισσεται κ θεωρω οτι τα τελευταια γενιας ελαστικα ειναι προτιμοτερα.
    Τωρα για 20-30-50 ευρω να τσιγκουνευτουμε στα ελαστικα που παταει το μοτο μας κ βασιζεται η ζωη μας ειναι λαθος (κατ εμε).

    Οταν εχεις βαλει λαστιχο το 2007 με 400+ ευρω ακομα οι τωρινες τιμες ειναι νορμαλ.
    Ride(s) the wind of change...

  8. #23
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος

    Οταν εχεις βαλει λαστιχο το 2007 με 400+ ευρω ακομα οι τωρινες τιμες ειναι νορμαλ.
    δατς τρου
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Ότι είπαν οι παραπάνω αυτό εννοούσα αλλά που να τα γράφεις όλα αυτά με παραδείγματα.. ότι και να βάλεις στο επίπεδο που περιγράφεις θα είναι μια χαρά.

    Όταν του πάρεις τον αέρα και αρχίσεις να πιέζεις σοβαρά, τότε θα ξέρεις ήδη τι χρειάζεσαι και τι όχι.

  10. #25
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Γι αυτο το μοτο κ αναβατη ειναι υπερβολη οτι σε hypersport. Προσωπικη αποψη...
    Τα sport touring μια χαρα δουλεια θα κανουνε.
    Σιγουρα η τεχνολογια εξελισσεται κ θεωρω οτι τα τελευταια γενιας ελαστικα ειναι προτιμοτερα.
    Τωρα για 20-30-50 ευρω να τσιγκουνευτουμε στα ελαστικα που παταει το μοτο μας κ βασιζεται η ζωη μας ειναι λαθος (κατ εμε).

    Οταν εχεις βαλει λαστιχο το 2007 με 400+ ευρω ακομα οι τωρινες τιμες ειναι νορμαλ.
    Πω πω τωρα μου θυμησες τοτε που τα λαστιχα τα παραγγελνα απο εξωτερικό για να γλυτωνω τα νταβαντζιλικια.

    Παντως ενα σκετο touring λάστιχο στην πίστα θα προσφέρει μεν το απαραίτητο κράτημα για εναν αρχάριο, αλλά επειδή δεν είναι σχεδιασμένο για τετοια χρήση θα μπλεδίσει και θα χάσει ολα του τα ζουμιά μολις ζοριστεί λιγο παραπάνω.
    Αυτό θα χει σαν συνέπεια να παει χαμένο το λάστιχο πολύ πρόωρα.

    Εγω θα συνιστούσα ενα απλό sport λάστιχο, που να ειναι και φτηνό και να τα κανει ολα καλα.
    Ενα τετοιο πχ ειναι το Diablo Sport, το οποίο χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα στο καθημερινο μου μηχανακι και με καλύπτει μια χαρα ενω ανετα παει και για trackday χωρις να ξεζουμιστεί οπως θα εκανε πχ το απλό Diablo.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #26
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Πω πω τωρα μου θυμησες τοτε που τα λαστιχα τα παραγγελνα απο εξωτερικό για να γλυτωνω τα νταβαντζιλικια.

    Παντως ενα σκετο touring λάστιχο στην πίστα θα προσφέρει μεν το απαραίτητο κράτημα για εναν αρχάριο, αλλά επειδή δεν είναι σχεδιασμένο για τετοια χρήση θα μπλεδίσει και θα χάσει ολα του τα ζουμιά μολις ζοριστεί λιγο παραπάνω.
    Αυτό θα χει σαν συνέπεια να παει χαμένο το λάστιχο πολύ πρόωρα.

    Εγω θα συνιστούσα ενα απλό sport λάστιχο, που να ειναι και φτηνό και να τα κανει ολα καλα.
    Ενα τετοιο πχ ειναι το Diablo Sport, το οποίο χρησιμοποιώ ακόμα και σήμερα στο καθημερινο μου μηχανακι και με καλύπτει μια χαρα ενω ανετα παει και για trackday χωρις να ξεζουμιστεί οπως θα εκανε πχ το απλό Diablo.
    Απο αγγλια λαστιχα με 40% μικροτερο κοστος. Ειχε ξεφυγει η κατασταση. Να ζηταει το Pireli Corsa III 480E το ζευγαρι.
    Αν δεν πολυμπει πιστα ενα sport touring θεωρω ειναι καλυτερο.
    Αν το ψησει κ γινει καλος πελατης βλεπω αντι για λαστιχα να αλλαζει μοτο.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Απο αγγλια λαστιχα με 40% μικροτερο κοστος. Ειχε ξεφυγει η κατασταση. Να ζηταει το Pireli Corsa III 480E το ζευγαρι.
    dunlop sportsmart το 2012 στα 420Ε, ίσως και λίγο παραπάνω. ακόμα απάτητα είναι αχαχαχα
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  13. #28
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    192
    Λοιπόν μιας και στην πιο σπορ οδήγηση είμαι λίγο χεστης και φοβάμαι ότι αν πλαγιάσω περισσότερο θα πάω για βρουβες αποφάσισα να πάω για καλουτσικα λάστιχα της σειράς road/race για καθαρά ψυχολογικούς λογους. Τουλάχιστον έτσι θα έχω ένα άγχος λιγοτερο!

    Έχω ζητήσει προσφορά για τα corsa 2, Dunlop TT και Dunlop mk3 και περιμένω απάντηση.

    Online τα βρίσκω γυρω στα 270, 260 και 240 αντίστοιχα. Στον λαστιχα σίγουρα θα πιάσει ή και θα περάσει τα 350.

    Σκέφτομαι να τα περάσω μόνος μου!! Πόσο δύσκολο να είναι?? 2 "κουτάλια" θελει

  14. #29
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι να τα περάσω μόνος μου!! Πόσο δύσκολο να είναι?? 2 "κουτάλια" θελει
    Και τη ζυγοστάθμιση πώς θα την κάνεις?
    Ο λαστιχάς,αν του πας τις ζάντες λυμένες,θα σου πάρει 15-20€ και θα είναι κομπλέ.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.313
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν μιας και στην πιο σπορ οδήγηση είμαι λίγο χεστης και φοβάμαι ότι αν πλαγιάσω περισσότερο θα πάω για βρουβες αποφάσισα να πάω για καλουτσικα λάστιχα της σειράς road/race για καθαρά ψυχολογικούς λογους. Τουλάχιστον έτσι θα έχω ένα άγχος λιγοτερο!

    Έχω ζητήσει προσφορά για τα corsa 2, Dunlop TT και Dunlop mk3 και περιμένω απάντηση.

    Online τα βρίσκω γυρω στα 270, 260 και 240 αντίστοιχα. Στον λαστιχα σίγουρα θα πιάσει ή και θα περάσει τα 350.

    Σκέφτομαι να τα περάσω μόνος μου!! Πόσο δύσκολο να είναι?? 2 "κουτάλια" θελει
    Καλοπάτητα όποια και να βάλεις

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο Bridgestone Battlax S22 και 3 ακόμα νέα μοντέλα για το 2019.
    από lleonidas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2020, 20:42
  2. Dunlop SportSmart TT
    από Vice στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2019, 10:35
  3. Dunlop sportsmart tt vs pirelli rosso corsa 2
    από stiffler στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2018, 17:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF