Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: Battlax s22 - Dunlop TT - Dunlop mk3

  1. #31
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος

    Σκέφτομαι να τα περάσω μόνος μου!! Πόσο δύσκολο να είναι?? 2 "κουτάλια" θελει

    EΛΑ...ΠΕΣ....εισαι τρολ και καλο κιολας



    Αν οχι και δε τα σηκωνει η τσεπη σου απλα βαλε ενα πιο φθηνο λαστιχο.....ρε....ενα ελεος ρε...
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #32
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος

    Σκέφτομαι να τα περάσω μόνος μου!! Πόσο δύσκολο να είναι?? 2 "κουτάλια" θελει
    Μπερδευτηκες με τα ποδήλατα η μας δουλεύεις?
    Για να ξερουμε δηλαδη...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #33
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παρε προσφορες απο μαγαζια κ συγκρινε αν σε συμφερει να τα παραγγειλεις κ να τους πας τις ζαντες ή απλα να γινεις πελατης τους.
    Αν δεν ειναι μεγαλη η διαφορα καλυτερα απο κοντα στο μαγαζι.

    Ασχολιαστο το να το κανεις μονος σου.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Γιατι να μη δοκιμάσει να τα περάσει μονος του ρε παιδια; Κακό ειναι; Αν δεν τα καταφέρει υπάρχουν λαστιχάδες να του τα βαλουν.
    Δεν ειπε κανείς ότι είναι εύκολο ή ότι δεν θα παιδευτεί. Αλλά δεν ειναι και ακατόρθωτο.

    Η ζυγοστάθμιση είναι το πρόβλημα αλλά και γι'αυτό υπάρχει λύση.

  5. #35
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    ... αυτα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν μιας και στην πιο σπορ οδήγηση είμαι λίγο χεστης και φοβάμαι ότι αν πλαγιάσω περισσότερο θα πάω για βρουβες αποφάσισα να πάω για καλουτσικα λάστιχα της σειράς road/race για καθαρά ψυχολογικούς λογους. Τουλάχιστον έτσι θα έχω ένα άγχος λιγοτερο!

    Έχω ζητήσει προσφορά για τα corsa 2, Dunlop TT και Dunlop mk3 και περιμένω απάντηση.

    Online τα βρίσκω γυρω στα 270, 260 και 240 αντίστοιχα. Στον λαστιχα σίγουρα θα πιάσει ή και θα περάσει τα 350.

    Σκέφτομαι να τα περάσω μόνος μου!! Πόσο δύσκολο να είναι?? 2 "κουτάλια" θελει
    οσο πιο σπορ τοσο θέλει σωστη θερμοκρασια να κραταει. η καλυτερη επιλογη ειναι λαστιχα πολης. άμεσα ζεσταμα, κρατημα που θα σε καλυψει για αρκετο καιρο και χαμηλη τιμη. δεν θα τα περάσεις μονος σου. ειναι υπερβολικα δυσκολο αν οχι αδυνατον.

    edit: οχι πόλης ακριβως. σαν αυτα που φοράνε στα sm. ειναι αρκετά μαλακα και ζεσταίνονται άμεσα. λογικα μεχρι 160 βγαινουν, νομιζω και 170.

  7. #37
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    192
    Λοιπόν το Σάββατο βάζω τα TT. 300 ευρώ με περαστικά και ζυγοστάθμιση -30 ευρώ έκπτωση που έχουν προσφορά αυτό τον καιρό 270. Αρκετά λιγότερα απ' ότι περίμενα! Δεν αξίζει τον κόπο να τα περάσω μόνος μου!! Εν αναμονή για τις πρώτες εντυπώσεις!

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν το Σάββατο βάζω τα TT. 300 ευρώ με περαστικά και ζυγοστάθμιση -30 ευρώ έκπτωση που έχουν προσφορά αυτό τον καιρό 270. Αρκετά λιγότερα απ' ότι περίμενα! Δεν αξίζει τον κόπο να τα περάσω μόνος μου!! Εν αναμονή για τις πρώτες εντυπώσεις!
    που τα βρηκες 270?!

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    192
    Σε λαστιχα στο Μιλάνο (Fratelli Moro). Ο νο1 λαστιχας μοτό στο μιλανο. Έχω 3 συναδέλφους μοτοσυκλετιστες και οι 3 για αυτόν μου είπαν. Αλλά και εμένα κάτι δεν Μ αρέσει στην τιμή και έχω μια υποψία... Κοιτώντας τις προηγούμενες μέρες παρατήρησα ότι βγαίνουν σε 2 εκδόσεις. Μια έκδοση με δείκτη ταχύτητας Η και μια με δείκτη ταχύτητας W. Τα Η ήταν αισθητά φθηνότερα. Όταν του ζήτησα προσφορά με ρώτησε για ποια μηχανή είναι και πιθανών θεωρώντας πως μου αρκούν τα Η να παρήγγειλε αυτά. Πάντως και έτσι να είναι δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Σωστά?

  10. #40
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Θα μπορούσες βέβαια να είχες ρωτήσει τον εκπαιδευτή που ζει εκεί και πιθανά έχει και σπόνσορα λαστιχά.

    Δεν βλέπω να μιλά κανείς για τις αναρτήσεις, την κατάσταση τους και αν καλύπτουν το βάρος σου.
    Αν δεν λειτουργούν όπως χρειάζεσαι θα είναι πολύ μεγάλη η διαφορά σε σύγκριση με την διαφορά των ελαστικών.

    Γενικά το στήσιμο του είναι εύκολο και έχει καλά χαρακτηριστικά, με ρυθμισμένες αναρτήσεις θα διδαχθείς σωστά πέρα απο την ασφάλεια.

    Τα φρένα δεν δικαιολογούνται να έχουν τα ίδια σωληνάκια και αν τα παραζεστάνεις χάνουν δύναμη.

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    192
    Καινούρια παπούτσια σήμερα για το κορίτσι!! Dunlop TT με δείκτη ταχύτητας W τελικά και όχι Η όπως υπέθεσα. 270 ευρώ.
    Είχε πλάκα μετά από 200 μέτρα που πλαγιασα για να στρίψω και η μηχανή βούτηξε πιο νευρικά απ' ότι είχα συνηθίσει και ψιλοχεστηκα και έβγαλα πόδια!!!

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2022
    Μηνύματα
    2
    Michelin power 5
    Αυτά φοράω εδώ και σχεδόν 2 χρόνια και είμαι υπερευχαριστημένος(οτι καλύτερο εχω δοκιμάσει έως τώρα). Για er6n 2008 μιλάω. Βέβαια λόγω τρόπου οδήγησης πάω με το σύστημα 1 μπροστινό/2 πίσω.
    8,5k κλμ άντεξε το πίσω.
    Ταξίδια δικάβαλος/τριβάλιτσος και πίεση/στροφιλίκια οταν είμαι μόνος.
    Μηδενικά κλμ εντός πόλης.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο Bridgestone Battlax S22 και 3 ακόμα νέα μοντέλα για το 2019.
    από lleonidas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2020, 20:42
  2. Dunlop SportSmart TT
    από Vice στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2019, 10:35
  3. Dunlop sportsmart tt vs pirelli rosso corsa 2
    από stiffler στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2018, 17:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF