Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 67 από 67

Θέμα: MotoGP 2022-4ος Αγωνας "Red Bull Grand Prix of the Americas"

  1. #61
    Εγώ πάλι τον (Μίλερ) λέω ότι είναι ο Ζαρκο της Πραμακ..και το αναποδο
    Όλο κάτι πάει να κάνει κ όλο τα σκ@τωνει τελικά..
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Είμαι ο μεγαλύτερος φαν του Τζακ, αλλά είναι προφανές ότι έχει φτάσει στο peak του και τώρα κάνει συντήρηση σαν ξεκάθαρα ο δεύτερος οδηγός, έχοντας κάποια μέτρια και κάποια πολύ καλά αποτελέσματα, δείχνοντας γιατί έφτασε εκεί που είναι, και όχι μόνο στο βρεγμένο. Όσον αφορά την σύγκριση με τον Ντόβι, συμφωνώ απόλυτα ότι είναι ένα σκαλί κάτω, ίσως και δύο. Σίγουρα έχει καταφέρει να τιθασεύσει καλύτερα το gp22 απ'τον Πέκο, απλά του λείπει το race pace. Ίσως εξαιτίας κακής συντήρησης ελαστικών.

    Την Κυριακή βγήκε μπροστά και έδωσε έναν σχετικά αργό ρυθμό στον αγώνα, αλλά στο τέλος δεν τον κατάπιαν όπως έχει γίνει αρκετές φορές στο παρελθόν, αφού μένει χωρίς λάστιχο, αλλά κατάφερε και κράτησε την 2η θέση. Θετικό.

    Προσωπικά, δεν ξέρω τι συμπεράσματα να βγάλω απ'αυτό το grid. Yamaha και Honda ξεκάθαρα εκτός συναγωνισμού, KTM στα όρια της αφάνειας, 8 Ducati με 3 διαφορετικά specs και μια Suzuki που για μένα φαίνεται να 'χει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο και δύο πολύ ορεξάτους οδηγούς. Απλά όταν είσαι η Suzuki πρέπει να'σαι 10 φορές πιο προσεκτικός στις κινήσεις σου γιατί έχεις 8 αρπακτικά(οκ ίσως δεν είναι και οι 8 αρπακτικά, αδύναμος κρίκος αυτήν την στιγμή φαίνεται ο Ντίτζι) που θα ωφεληθούν από όποιο σου στραβοπάτημα.

    Δεν θα με ένοιαζε τόσο πολύ η όλη φάση με την Ducati, αν η Yamaha και η Honda ήταν ανταγωνιστικές. Μακάρι να ανέβουν όσο περνάνε τα αγωνιστικά σκ, ειδικά η Honda φάνηκε να μην είναι τόσο μακρυά. Για να δούμε.

  3. #63
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Ας περιμενουμε τωρα που τελειωσανε τα GP σε αυτες τις χωρες που τα λαστιχα ηταν ιδιαιτερα, να δουμε τι θα γινει στην Ευρωπη.
    Η Honda για παραδειγμα βασισε ολη την εξελιξη στο καινουριο λαστιχο κ δεν το ειχε γιατι φερανε αλλων προδιαγραφων.
    Εγω πιστευω οτι θα δουμε αλλο πρωταθλημα απο εδω κ περα.
    Ουτε την Yamaha την βγαζω εξω γιατι σε πιστες χωρις τρελες ευθειες ο Φαμπιο θα ειναι εκει κ θα το παλευει.
    Η Σουζουκαρα παει να κανει την ζημια με 2 μονο μοτοσυκλετες...

    Ο Μιλερ ετοιμαζεται για υποβιβασμο στην Pramac κ δεν τον χαλαει ειπε αρκει να ειναι στα MotoGP.
    Το θεμα ειναι μην του φαει την θεση ο Μπαστιανινι ετσι οπως παει κ δεν εχει ουτε το back up της Pramac.

    Tην 3η θεση κρατησε ο Μιλερ εννοεις ΤακηςΜπ.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ας περιμενουμε τωρα που τελειωσανε τα GP σε αυτες τις χωρες που τα λαστιχα ηταν ιδιαιτερα, να δουμε τι θα γινει στην Ευρωπη.
    Η Honda για παραδειγμα βασισε ολη την εξελιξη στο καινουριο λαστιχο κ δεν το ειχε γιατι φερανε αλλων προδιαγραφων.
    Εγω πιστευω οτι θα δουμε αλλο πρωταθλημα απο εδω κ περα.
    Ουτε την Yamaha την βγαζω εξω γιατι σε πιστες χωρις τρελες ευθειες ο Φαμπιο θα ειναι εκει κ θα το παλευει.
    Η Σουζουκαρα παει να κανει την ζημια με 2 μονο μοτοσυκλετες...

    Ο Μιλερ ετοιμαζεται για υποβιβασμο στην Pramac κ δεν τον χαλαει ειπε αρκει να ειναι στα MotoGP.
    Το θεμα ειναι μην του φαει την θεση ο Μπαστιανινι ετσι οπως παει κ δεν εχει ουτε το back up της Pramac.

    Tην 3η θεση κρατησε ο Μιλερ εννοεις ΤακηςΜπ.
    3η ναι, εκ παραδρομής.

    Όσον αφορά την Honda, άλλο λάστιχο έφεραν μόνο στην Mandalika αν θυμάμαι καλά. Κατάρ, Αργεντινή και Cota το καινούργιο ήταν. Γενικά, επειδή τώρα τελευταία έχω τα σκ free και την έχω ανοιχτή σχεδόν όλη μέρα τη μετάδοση, τα back and forth του Puig με τον Ταραμάσο είναι juicy . Τους αντιπαθώ και τους δύο οπότε όποιος και να την πει στον άλλον είναι win win. Προς το παρόν, μόνο ο Ταραμάσο την λέει στον Puig όμως.

  5. #65
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    3η ναι, εκ παραδρομής.

    Όσον αφορά την Honda, άλλο λάστιχο έφεραν μόνο στην Mandalika αν θυμάμαι καλά. Κατάρ, Αργεντινή και Cota το καινούργιο ήταν. Γενικά, επειδή τώρα τελευταία έχω τα σκ free και την έχω ανοιχτή σχεδόν όλη μέρα τη μετάδοση, τα back and forth του Puig με τον Ταραμάσο είναι juicy . Τους αντιπαθώ και τους δύο οπότε όποιος και να την πει στον άλλον είναι win win. Προς το παρόν, μόνο ο Ταραμάσο την λέει στον Puig όμως.
    Κ Αργεντινη ηταν του 2019 κατασκευαστικα γιατι κ εκει το φοβοντουσαν. Απο τοτε που εγινε η στραβη με το Redding.
    Καταρ σιγουρα ηταν το καινουριο. Αμερικα αν θυμαμαι καλα σε κατι δηλωσεις ειπε κατι σχετικο με την φρεσκοστρωμμενη ασφαλτο κ πως θα θα λειτουργησει λογω αυξημενου γκριπ.
    Αλλα ολα αυτα θεωρω αλλαζουν τωρα στην Ευρωπη.
    Απο την επομενη εβδομαδα θα δουμε.
    Ride(s) the wind of change...

  6. #66
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    δεν τραβαει το εργαλειο παντως λεει ο μαρκεθ
    https://bikerspirit.net/main/marc-ma...antagonistiki/
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  7. #67
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    δεν τραβαει το εργαλειο παντως λεει ο μαρκεθ
    https://bikerspirit.net/main/marc-ma...antagonistiki/
    Λογική γνώμη για μηχανάκι που ΔΕΝ σχεδιάστηκε εξ'αρχής με γνώμονα να μπορεί να το οδηγεί μόνο αυτός.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP 2022-1ος Αγωνας "Grand Prix of Qatar"
    από husky21 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2022, 10:29
  2. MotoGP 2022-3ος Αγωνας "Gran Premio Michelin® de la República Argentina"
    από husky21 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2022, 15:24
  3. MotoGP 2022-2ος Αγωνας "Pertamina Grand Prix of Indonesia"
    από husky21 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2022, 09:31
  4. MOTO GP ROUND 3 RED BULL GRAND PRIX OF THE AMERICAS 8-10/04/2016
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 354
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2016, 22:40
  5. ΜΟΤΟ GP Round 2 Red Bull Grand Prix of The Americas
    από Billymuse στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 156
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2014, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF