Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: GREEK SBK 2022 ΝΕΑ ,ΛΙΝΚ,ΦΩΤΟ.

  1. #1
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781

    GREEK SBK 2022 ΝΕΑ ,ΛΙΝΚ,ΦΩΤΟ.

    Οι ΔΥΟ “ατυχίες” του Γιάννη Περιστερά – Τα ΨΕΜΑΤΑ της ομάδας επικοινωνίας του και το πρόβλημα υγείας του στο Aragon

    Δημοσιεύτηκε 13 April 2022 Από τον BikerSpirit


    Οι ΔΥΟ “ατυχίες” του Γιάννη Περιστερά:

    Η μία ατυχία του Έλληνα οδηγού Γιάννη Περιστερά ήταν ότι αρρώστησε (άραγε από τι ??? ) πριν τον αγώνα του Aragon και έτσι έχασε το πρώτο γύρο της σεζόν!
    Η δεύτερη ατυχία και μεγαλύτερη, είναι η ομάδα επικοινωνίας που έχει, που δυστυχώς δεν είναι μόνο για έναν αγώνα!
    Ένα άκρως απαράδεκτο Δελτίο Τύπου στάλθηκε στα ΜΜΕ από την ομάδα του Γιάννη Περιστερά που λέει τι ??? Ότι Ιταλικά, Ισπανικά και ένα Ελληνικό site, (το GPOne ένα από τα μεγαλύτερα Ιταλικά που το δημοσίευσε στις 08/04/2022 – 13:00 – η MARCA το μεγαλύτερο στην Ισπανία και ίσως στην Ευρώπη που το δημοσίευσε στις 08/04/2022 – 20:50 και το Biker Spirit που το δημοσίευσε στις 10/04/2022), έγραψαν ψέματα για ποιο λόγο δεν συμμετείχε ο Περιστεράς στον Αγώνα του Aragon ??? – (Δεν έχουν το θάρρος να κατονομάσουν γιατί φυλάγονται για τυχόν νομικές συνέπειες!)
    ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ??? Αστείους το λιγότερο μπορούμε μόνο να τους χαρακτηρίσουμε, για να μείνουμε ευπρεπείς!
    – ΠΟΤΕ είπε την αλήθεια ο επικεφαλής της ομάδας κος Omar Menghi ???

    Ο υποτιθέμενος “υπεύθυνος” που έγραψε το παρακάτω αστείο δελτίο τύπου χωρίς καμία ντροπή ας μας πει ΠΟΤΕ ο επικεφαλής της ομάδας κος Omar Menghi είπε την αλήθεια ???
    Στις 8 Απρίλιου στη Ισπανική εφημερίδα MARCA ή στο παρακάτω Δελτίο Τύπου με ημερομηνία 13 Απριλίου ???

    Ας αναρωτηθεί ο κάθε λογικός άνθρωπος γιατί για απλά «προβλήματα με το στομάχι» ανάγκασαν τον ιδιοκτήτη και διευθυντή της ομάδας, Omar Menghi, να δηλώσει στην Ισπανική Marca «Η οργάνωση μας είπε: “Χρειάζεται άλλο κράνος”» και για ποιο λόγο το Ιταλικό GPOne να γράψει ότι «σε έλεγχο ρουτίνας, ο Γιάννης Περιστέρας παρουσίασε κράνος που δεν εγκρίθηκε.», και μετα ένα δελτίο τύπου όπου ο ίδιος, ο επικεφαλής της ομάδας, διαψεύδει τις δικές του δηλώσεις!
    – Πως δικαιολογείτε ένα τέτοιο αλαλούμ ???

    Ένα τέτοιο αλαλούμ πως δικαιολογείται ??? μήπως θα έπρεπε να μας πουν ποιο ήταν το “θέμα υγείας” που τους ανάγκασε να κάνουν τόσο τραγικά λάθη με το τι θα δηλώσουν για την μη συμμέτοχη του οδηγού τους στον αγώνα ???
    Μόνο ΝΤΡΟΠΗ θα έπρεπε να νιώθουν αλλά ΟΧΙ, πετάνε λάσπη νομίζοντας ότι θα μείνουν στο απυρόβλητο χωρίς να πάρουν απάντηση ??? ΛΑΘΟΣ γιατί δεν κάνουμε πληρωμένη δημοσιογραφία!
    Ελπίζουμε για το καλό του Έλληνα οδηγού που ΔΕΝ φταίει σε τίποτα για τους βλακώδεις χειρισμούς της ομάδας του, να συνεχίσει την όμορφη πορεία του μιας και έχει δίπλα του έναν από τους καλυτέρους προπονητές στο κόσμο, τον μοναδικό πολύπρωταθλητή, Γιάννη Μπούστα, που όποιον οδηγό έχει προπονήσει, πάντα πάει προς την κορυφη!
    Καλό θα είναι να δουν τα λάθη τους και να μην ξανακάνουν τις ιδίες απαράδεκτες ενέργειες! Ας προστατέψουν τον Έλληνα οδηγό, και όχι να κατηγορούν και να ρίχνουν λάσπη σε όσους λένε την αλήθεια!
    Παρακάτω ακολουθεί το Απαράδεκτο Δελτίο Τύπου που έγραψε κάποιος επίσης απαράδεκτος κειμενογράφος που μόνο ΝΤΡΟΠΗ θα έπρεπε να νιώθει αλλά προφανώς του είναι κάτι άγνωστο!
    Επίσης μετα το «Δελτίο Τύπου» διαβάστε τι έγραψε η Ισπανική MARCA και το Ιταλικό GPOne.
    Γιώργος Φιωτάκης
    BikerSpirit


    https://bikerspirit.net/main/oi-dyo-...ou-sto-aragon/



    Τελευταία τροποποίηση από GIOTIS750; 14/04/2022 στις 11:28.

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Μιλαμε για μπαχαλο.
    Ας ελπίσουμε οτι τα προβληματα λυθηκαν και θα τον δούμε στον επόμενο αγώνα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Το πιο πιθανο ειναι πως εγινε ματσολια με το κρανος κ σου λεει μην ξεφτιλιστουμε ας πουμε στομαχικες διαταραχες.
    Οπως κ να εχει ειναι epic fail κ θα μπορουσε να αποφευχθει. Κριμα για τον μικρο.
    Θα τον δουμε στον επομενο...
    Ride(s) the wind of change...

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Μια και εδώ είναι το νήμα για τα ελληνικά νέα,να αναφέρουμε την μέγιστη κατάντια να γίνει φέτος ΠΠΤ μόνο σε 2 αγωνιστικά σ/κ Σέρρες...πλέον το άθλημα έπιασε πάτο και ακόμα και η παρέα μου ,που παίζει να ήταν στις εξέδρες όλα αυτά τα χρόνια ίσως μια από τις 2-3 παρέες (ίσως λέω κ πολλές) που δεν έχασε αγώνα, ειδικά Μέγαρα, κουράστηκε...Διώχνουν τον κόσμο...Και όταν θα το θυμηθούν θα είναι αργά...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Εγωκεντρική αντίληψη, λέγεται αυτό που έχουν τα μικρά παιδιά, την αντίληψη δλδ ότι αυτό που βλέπω-ξέρω εγώ, το ίδιο βλέπουν-ξέρουν και οι άλλοι.

    Είναι μια ιδιότητα, που έχει ο άνθρωπος μέχρι την ηλικία των 7 ετών -το πολύ- , μετά εξελίσεται ο εγκέφαλός του, και μαθαίνει-καταλαβαίνει ότι οι άλλοι άνθρωποι δεν είναι στο μυαλό του, οπότε όταν διηγείται μια ιστορία, πρέπει να δώσει τα δεδομένα που ο ίδιος ξέρει και οι άλλοι ενδεχομένως δεν ξέρουν, για να καταλάβουν οι άλλοι τι λέει.

    Ο συντάκτης του άρθρου, δεν ξέρω τι ηλικία έχει.

    Ξέρω τι χάλια έχει η ''ειδική δημοσιογραφία'' όταν επαγγελματίες υποτίθεται, δεν μπορούν να γράψουν μια ιστορία και να καταλαβαίνεις τι λέει αυτή η ιστορία εύκολα, χωρίς να χρειάζεται να την περάσεις disassebler.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    [B]

    Ο συντάκτης του άρθρου, δεν ξέρω τι ηλικία έχει.

    Ξέρω τι χάλια έχει η ''ειδική δημοσιογραφία'' όταν επαγγελματίες υποτίθεται, δεν μπορούν να γράψουν μια ιστορία και να καταλαβαίνεις τι λέει αυτή η ιστορία εύκολα, χωρίς να χρειάζεται να την περάσεις disassebler.
    Λέω κι εγώ δεν θα το δει κανένας?
    Ανάθεμα κι αν βγάζεις νόημα,τα bold και τα εισαγωγικά τα βάζουμε μία στις τόσες όταν θέλουμε να τονίσουμε κάτι,όχι 2-3 σε κάθε γραμμή!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ο συντάκτης του άρθρου, δεν ξέρω τι ηλικία έχει.
    Ξέρω τι χάλια έχει η ''ειδική δημοσιογραφία'' όταν επαγγελματίες υποτίθεται, δεν μπορούν να γράψουν μια ιστορία και να καταλαβαίνεις τι λέει αυτή η ιστορία εύκολα, χωρίς να χρειάζεται να την περάσεις disassebler.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Λέω κι εγώ δεν θα το δει κανένας?
    Ανάθεμα κι αν βγάζεις νόημα,τα bold και τα εισαγωγικά τα βάζουμε μία στις τόσες όταν θέλουμε να τονίσουμε κάτι,όχι 2-3 σε κάθε γραμμή!
    We're too old for this shit.


  8. #8
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131

  9. #9
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Δε καταλαβα Χριστό
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  10. #10
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Ναι αλλα τι σας πειραξε? οτι μιλησε για΄το γεγονος
    η ο τροπος που τα εγραψε?

    Δεν σας πειραξε η σδικηα που εγινε και σας πειραξε πως το εγραψε .

  11. #11
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagelis26b Προβολή μηνύματος
    Μια και εδώ είναι το νήμα για τα ελληνικά νέα,να αναφέρουμε την μέγιστη κατάντια να γίνει φέτος ΠΠΤ μόνο σε 2 αγωνιστικά σ/κ Σέρρες...πλέον το άθλημα έπιασε πάτο και ακόμα και η παρέα μου ,που παίζει να ήταν στις εξέδρες όλα αυτά τα χρόνια ίσως μια από τις 2-3 παρέες (ίσως λέω κ πολλές) που δεν έχασε αγώνα, ειδικά Μέγαρα, κουράστηκε...Διώχνουν τον κόσμο...Και όταν θα το θυμηθούν θα είναι αργά...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIOTIS750 Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλα τι σας πειραξε? οτι μιλησε για΄το γεγονος
    η ο τροπος που τα εγραψε?

    Δεν σας πειραξε η σδικηα που εγινε και σας πειραξε πως το εγραψε .
    Και τα δύο, απλά ο "κακός" τρόπος γραφής μειώνει την αξία του γεγονότος που θέλει να αναδείξει.


  13. #13
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIOTIS750 Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλα τι σας πειραξε? οτι μιλησε για΄το γεγονος
    η ο τροπος που τα εγραψε?

    Δεν σας πειραξε η σδικηα που εγινε και σας πειραξε πως το εγραψε .


    Εγω προσωπικα, δεν εχω ακομα καταλαβει τι αδικια εγινε. Ναι, να μιλησει για το γεγονος, αλλα να καταλαβουμε και εμεις ποιο ειναι αυτο το γεγονος και τι αδικια παιχτηκε στο μικρο περιστερα
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  14. #14
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Το γεγονός είναι οτι δεν έτρεξε λόγω του οτι δεν ειχε ομολογκαρισμενο κράνος και απλά πήγαν να το καλύψουν λέγοντας οτι δηθεν ειχε πρόβλημα υγείας.

    Επίσης εχει περασει στα ψιλά γράμματα οτι οι αγώνες του ΠΠ θα γινουν μαζί με το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ταχύτητας..
    Και ποια ομοσπονδία ειναι που τους κάνει οεο?

    Από εδω
    https://www.motomag.gr/news/elliniki...tahytitas-2022
    Βλέπουμε:

    ''Συνεπώς το πρόγραμμα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας Μοτοσυκλετών 2022 έχει ως εξής:

    ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ -ΠΕΡΙΟΧΗ & ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ

    17-18-19 Ιουνίου ΣΕΡΡΕΣ FRM-AMOTOE (διπλός μαζί με MOTOCLASSIC μετράει για όλα τα Εθνικά Πρωταθλήματα των Χωρών της BMU)

    21-22-23 Οκτωβρίου ΣΕΡΡΕΣ BMF-MFM (διπλός, μετράει για όλα τα Εθνικά Πρωταθλήματα των Χωρών της BMU) ''

    Μην πω τιποτα καλύτερα για την υποτιθέμενη Moto Classic που δεν ξερει ακόμα κανένας ούτε τι μοτοσυκλέτες μπορουν να τρεξουν....

    Βλεπω ομως οτι στον 1ο αγωνα η ΑΜΟΤΟΕ ειναι συνδιοργανωτής μαζι με την Ρουμάνικη ομοσπονδία .
    Ο 2ος φαίνεται οτι είναι συνδιοργάνωση της Βουλγάρικης ομοσπονδίας και της Ομοσπονδίας του Μαυροβουνιου και η ΑΜΟΤΟΕ που τα παίρνει χοντρα απο το κράτος μας πουθενα.

    Παμε πολύ καλά!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Αντιπρόεδρος Εδεσσαϊκού;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. GREEK SBK 2015
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2015, 19:56
  2. GREEK SBK 2014 VIDEOS
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2014, 12:37
  3. Suzuki Alstare SBK team νεα νικη στην Valencia
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 03:52
  4. Εδώ οι καλές φωτό
    από swtos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 17:59
  5. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF