Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 20 από 20

Θέμα: Αρμενία (1.769m)-Σπηλιές Νεμέας 10-4-2022

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ίσως το έχω ξαναγράψει κάπου αλλά αν σε βγάλει βόρεια τότε Θάσος - Υψάριο .Δεν έχει σκαρφάλωμα ,φτάνεις με την μηχανή εκτός και αν πάρεις μονοπάτι πεζοπορίας και έχει μια θέα κάτσε καλά

    Eίχα πάει Θάσο με τη γυναίκα το 2017 και κάναμε φανταστικές διακοπές. Δυστυχώς (ή και ευτυχώς δεν ξέρω) σε extreme καταστάσεις δεν ακολουθεί οπότε μια απο τις μέρες που μείναμε εκεί ήθελα να ξυπνήσω το ξημέρωμα και να ανέβω μόνος μου τον χωματόδρομο. Τελικά επειδή οι νύχτες ήταν μακριές και κουραστικές δεν κατάφερα να σηκωθώ κανένα πρωί!

    Υπάρχει βέβαια η Σαμοθράκη και το βουνό της το οποίο ανήκει στη λίστα και θα ανέβω σίγουρα. Στη Θάσο επειδή περάσαμε πολύ καλά ίσως ξαναπάμε κάποια στιγμή απλά πλέον είμαστε τρεις και όσο να ναι είναι λίγο ταλαιπωρία!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Μπράβο φίλε Βασίλη!
    Δε θα έκανες άσχημα να ποστάρεις το λινκ του πολυεργαλειου!Φάνηκε καλο!

    Σε προηγούμενη ανάβαση καποιος απο το φόρουμ σε είχε ρωτήσει αν έχεις τελειώσει με τη Κρήτη! Δε θυμάμαι τι απάντησες?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #18
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Αν μιλάμε για τη προηγούμενη Κυριακή στις 10/4 νομίζω ότι κάπου στη Κορινθία διασταυρωθήκαμε.
    Είμαστε ένα μπλε WR250R και ένα CRF300L και πήγαμε μέσω Κιάτου προς Μαννα και από εκεί πάλι προς Βουδιστική Στούπα και Ευρωστίνα, μετά Άνω και Κάτω Ταρσό και επιστροφή στην Αθήνα μέσω λίμνης Δόξας. Γυρνάγαμε ασφάλτινα και χωμάτινα καμιά 12αριά ώρες στην Ορεινή Κορινθία.
    Μπορεί βέβαια και να μην ήσουν εσύ αλλά σίγουρα είδα μοναχικό καβαλάρη με λευκό NC700

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μπράβο φίλε Βασίλη!
    Δε θα έκανες άσχημα να ποστάρεις το λινκ του πολυεργαλειου!Φάνηκε καλο!

    Σε προηγούμενη ανάβαση καποιος απο το φόρουμ σε είχε ρωτήσει αν έχεις τελειώσει με τη Κρήτη! Δε θυμάμαι τι απάντησες?

    Σε ευχαριστώ φίλε! Δυστυχώς μου το είχε πάρει πριν 2-3 χρόνια ο πατέρας μου και δεν ξέρω αν θυμάται απο που. Θα ρωτήσω. Πιστεύω πάντως ότι δεν ειναι και κάτι ιδιαίτερο, νομίζω όλα αυτού του τύπου πολυεργαλεία διαθέτουν σουγια,λίμα, πριονάκι, πένσα κλπ. Θα ρωτήσω όμως.


    Στην Κρήτη θα κατέβω ξανά με την 1η ευκαιρία καθώς απομένουν 7 βουνά που πρέπει να ανέβω. Καθαρό Τσίβι, Σελένα, Αγκάθες, Κέδρος, Σαρακηνού, Πλατειά κορυφή και Όρη Θρύπτης. Τα βουνά αυτά είναι μέσα στα 200 ψηλότερα και ξεκινάνε απο 1476m εως 1776m.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Αν μιλάμε για τη προηγούμενη Κυριακή στις 10/4 νομίζω ότι κάπου στη Κορινθία διασταυρωθήκαμε.
    Είμαστε ένα μπλε WR250R και ένα CRF300L και πήγαμε μέσω Κιάτου προς Μαννα και από εκεί πάλι προς Βουδιστική Στούπα και Ευρωστίνα, μετά Άνω και Κάτω Ταρσό και επιστροφή στην Αθήνα μέσω λίμνης Δόξας. Γυρνάγαμε ασφάλτινα και χωμάτινα καμιά 12αριά ώρες στην Ορεινή Κορινθία.
    Μπορεί βέβαια και να μην ήσουν εσύ αλλά σίγουρα είδα μοναχικό καβαλάρη με λευκό NC700

    χμμμμ λογικά δεν πρέπει να ήμουν εγώ γιατί δεν πήγα καθόλου απο εκεί. Το πρωί πήγα απο τη Στέρνα και απο εκεί βγήκα Σκοτεινή μέσα απο το βουνό, έφαγα 4 ώρες πεζοπορία και μετά γύρισα Νεμέα. Δε μπλέχτηκα καθόλου απο τα μέρη που λες. Σίγουρα όμως κάποια στιγμή θα συναντηθούμε! Το λένε οι πιθανότητες!

    Δε ρωτάω πως περάσατε, είναι δεδομένο ότι ήταν σούπερ η εξόρμηση!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ φίλε! Δυστυχώς μου το είχε πάρει πριν 2-3 χρόνια ο πατέρας μου και δεν ξέρω αν θυμάται απο που. Θα ρωτήσω. Πιστεύω πάντως ότι δεν ειναι και κάτι ιδιαίτερο, νομίζω όλα αυτού του τύπου πολυεργαλεία διαθέτουν σουγια,λίμα, πριονάκι, πένσα κλπ. Θα ρωτήσω όμως.


    Στην Κρήτη θα κατέβω ξανά με την 1η ευκαιρία καθώς απομένουν 7 βουνά που πρέπει να ανέβω. Καθαρό Τσίβι, Σελένα, Αγκάθες, Κέδρος, Σαρακηνού, Πλατειά κορυφή και Όρη Θρύπτης. Τα βουνά αυτά είναι μέσα στα 200 ψηλότερα και ξεκινάνε απο 1476m εως 1776m.





    χμμμμ λογικά δεν πρέπει να ήμουν εγώ γιατί δεν πήγα καθόλου απο εκεί. Το πρωί πήγα απο τη Στέρνα και απο εκεί βγήκα Σκοτεινή μέσα απο το βουνό, έφαγα 4 ώρες πεζοπορία και μετά γύρισα Νεμέα. Δε μπλέχτηκα καθόλου απο τα μέρη που λες. Σίγουρα όμως κάποια στιγμή θα συναντηθούμε! Το λένε οι πιθανότητες!

    Δε ρωτάω πως περάσατε, είναι δεδομένο ότι ήταν σούπερ η εξόρμηση!
    Να σαι καλά! Εχω επισκεφτεί τα 2 από αυτά που είπες!
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Athens Moto Show 2022, 7-10 Aπριλίου, Γκάζι
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2022, 12:24
  2. Yamaha MT-10 2022
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2021, 16:29
  3. Motokaφεσ 10/01/2004....
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2004, 18:20
  4. Μπουρνάζι 10/12 21:00
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 18:04
  5. ΖΧ-10 R
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF