Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ PANDORA

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    354
    Μετά από ένα λεπτό αρχίζει να χτυπά ο συναγερμός και η μηχανή θα σβήσει, νομίζω κόβει το καύσιμο

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Θενξ!

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Σημερα τέσταρα αυτο με το tag. Αν δλδ σβήνει η μηχανή σε περίπτωση που απομακρυνθει το tag. Τελικα σε εμενα δεν δουλεύει. Μπορω με καποιο τρόπο να το ενεργοποιήσω?

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Σημερα τέσταρα αυτο με το tag. Αν δλδ σβήνει η μηχανή σε περίπτωση που απομακρυνθει το tag. Τελικα σε εμενα δεν δουλεύει. Μπορω με καποιο τρόπο να το ενεργοποιήσω?
    Μπορείς.

    Ποιο μοντέλο έχεις μήπως σου στείλω τις οδηγίες μου;

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Θενξ! Pandora smart moto v2

  6. #21
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Μπορείς, εφόσον έχει μπει το ρελεδάκι κατά την εγκατάσταση για να κόβει το ρεύμα. Μπορεί να το έχουν βάλει στον διακόπτη ON/OFF ή στην αντλία. Θα πρέπει να μιλήσεις με τον εγκαταστάτη και λογικά θα πρέπει να το έχουν σημειώσει στο βιβλιαράκι στη σελίδα εγκατάστασης που έχει και το σχέδιο της μηχανής.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Υπαρχουν δυο ενεργειες που μπορει να κανει το tag. Η μια ειναι οτι σβηνει την μηχανη και η αλλη δεν θυμαμαι . Οταν με ρωτησαν πως να το ρυθμισουν, επελεξα να σβηνει. Μονο ο εγκαταστατης μου ειχαν πει οτι μπορει να αλλαξει αυτην τη ρυθμιση. Οποτε μια ερωτηση στον εγκαταστατη δεν θα ηταν κακη.

    Για να καταλαβεις τον τροπο που δουλευει το σβησιμο κινητηρα πχ στο δικο μου:

    Βαζω μπρος την μηχανη και απομακρυνομαι ή κρυβω το tag μεχρι να αρχισει να ακουγεται ενας ηχος απο την σειρηνα του συναγερμου. Ο ηχος ενω στην αρχη ειναι 1τονος ανα δευτερολεπτο περιπου, μετα απο λιγο γινεται πιο γρηγορος και μετα απο λιγο κλεινει τα ρευματα. Απλα θελει καποιο χρονο, δεν ειναι αμεσο

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Και εγω μιλησα με καποιο εξουσιοδοτημενο για να μου το κανει.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Καλημέρα και καλό Πάσχα σε όλους.
    Μετά από 30+ χρόνια δίτροχος και 5 χρόνια "αμηχανίας" είμαι στη φάση να επανέλθω στη μοτοσυκλετιστική ζωή. Όμως τα περιστατικά κλοπής έχουν αυξηθεί πολύ τελευταία και πρόσφατα είχα ένα στην απέναντι πολυκατοικία με ένα GS.
    Στο ΚΤΜ είχα τον Scorpio με τηλεειδοποίηση. Τώρα σκέφτομαι τον Pandora και ο Θηβαίος δεν βάζει.
    Πείτε κανένα καλό εγκαταστάτη προς Πατήσια, Γαλάτσι, Ηράκλειο κατά προτίμηση.
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Στο Γαλατσι ειναι επισημος αντιπροσωπος απο οτι ξερω. Στοιχεια στο λινκ:

    https://www.pancarshop.gr/index.php?...name=match_and

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από freco Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα και καλό Πάσχα σε όλους.
    Μετά από 30+ χρόνια δίτροχος και 5 χρόνια "αμηχανίας" είμαι στη φάση να επανέλθω στη μοτοσυκλετιστική ζωή. Όμως τα περιστατικά κλοπής έχουν αυξηθεί πολύ τελευταία και πρόσφατα είχα ένα στην απέναντι πολυκατοικία με ένα GS.
    Στο ΚΤΜ είχα τον Scorpio με τηλεειδοποίηση. Τώρα σκέφτομαι τον Pandora και ο Θηβαίος δεν βάζει.
    Πείτε κανένα καλό εγκαταστάτη προς Πατήσια, Γαλάτσι, Ηράκλειο κατά προτίμηση.
    Βλέποντας 2 σχεδόν πανομοιότυπες περιπτώσεις με προβλήματα από Pandora μέσα σε 1 μήνα, θα σου έλεγα πήγαινε σε ότι είχες πριν αν σου δούλευε καλά. Και αν σε καίει τόσο σε ξεχωριστό GPS tracker.
    Απορώ πως πουλάνε αυτοί οι συναγερμοί ακόμα.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Βλέποντας 2 σχεδόν πανομοιότυπες περιπτώσεις με προβλήματα από Pandora μέσα σε 1 μήνα, θα σου έλεγα πήγαινε σε ότι είχες πριν αν σου δούλευε καλά. Και αν σε καίει τόσο σε ξεχωριστό GPS tracker.
    Απορώ πως πουλάνε αυτοί οι συναγερμοί ακόμα.
    Τι προβληματα εννοεις; Να εχουμε και εμεις που τον εχουμε το νου μας.

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    400
    Ο ένας έμπαινε και έβγαινε συνέχεια σε service mode με αποτέλεσμα η μοτοσυκλέτα να είναι άχρηστη μια που έσβηνε κάθε λίγα λεπτά.
    Ο δεύτερος έτρωγε μια μπαταρία κάθε 3 μέρες επειδή είχε κολλήσει το tracking και δεν άλλαζε status.

    Και οι δυο ιδιοκτήτες σώθηκαν με την αφαίρεση του συναγερμού. Και μόνο ο ένας δέχτηκε να σταλεί αντιπροσωπεία για έλεγχο.
    Ο άλλος τον έριξε στον κάδο, κυριολεκτικά! Μια που του είχε διαλύσει την ψυχολογία 4-5 μήνες τώρα.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Ναι αλλά υπάρχει άλλος με αντίστοιχες δυνατότητες ή θα κυκλοφορούμε με 2-3 τηλεκοντρόλ και μια αρμαθιά κλειδιά για λουκέτα;
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  15. #30
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Έχω τον Pandora σχεδόν 2 χρόνια και είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος. Το μηχανάκι έχει κάτσει και πάνω από 2 εβδομάδες ακίνητο αρκετές φορές, έχει μπει κανονικά σε sleep mode και η μπαταριά δεν έπεσε κάτω από 12 volt.
    Έχω τόσες δυνατότητες με τον συγκεκριμένο συναγερμό που δεν μπορώ να βρω ένα μειονέκτημα.

    Το γράφω για να ακούγονται όλες οι απόψεις.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ PANDORA
    από spyrosn στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2021, 20:14
  2. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΣΤΟ Vfr
    από zolotas στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 09:57
  3. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
    από ewsd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 17:53
  4. ΟΧι Συναγερμοσ Σε Gs?
    από tasos21 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 10:37
  5. Συναγερμοσ Patrol!
    από maintenance στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2005, 22:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF