Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ PANDORA

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από freco Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά υπάρχει άλλος με αντίστοιχες δυνατότητες ή θα κυκλοφορούμε με 2-3 τηλεκοντρόλ και μια αρμαθιά κλειδιά για λουκέτα;
    Ρωτάς κάποιον που δεν βάζει συναγερμούς σε κανένα όχημα του πάνω 15 χρόνια τώρα. Πήρα την δόση μου, δεν χρειάζομαι άλλο.
    Έχω φυσικά κάνει και τις απαραίτητες παραδοχές και προσαρμογές στην ζωή μου για να είμαι όσο πιο ασφαλής γίνεται.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Ο ένας έμπαινε και έβγαινε συνέχεια σε service mode με αποτέλεσμα η μοτοσυκλέτα να είναι άχρηστη μια που έσβηνε κάθε λίγα λεπτά.
    Ο δεύτερος έτρωγε μια μπαταρία κάθε 3 μέρες επειδή είχε κολλήσει το tracking και δεν άλλαζε status.

    Και οι δυο ιδιοκτήτες σώθηκαν με την αφαίρεση του συναγερμού. Και μόνο ο ένας δέχτηκε να σταλεί αντιπροσωπεία για έλεγχο.
    Ο άλλος τον έριξε στον κάδο, κυριολεκτικά! Μια που του είχε διαλύσει την ψυχολογία 4-5 μήνες τώρα.
    Δεν μπορω παρα να δεχτω την αποψη σου. Θα συμφωνησω ομως με τον zannisvel γιατι και εγω τον εχω περιπου 1,5 χρονο με κανενα παραπονο για τον συναγερμο. Πιστευω πως στα παραδειγματα που αναφερεις θα ευθυνεται και ο εγκαταστατης. Δεν μπορω να πιστεψω ομως, πως καποιος που δινει 600 ευρω για αγορα και τοποθετηση ενος συναγερμου, μετα απο 4-5 μηνες τον πεταει στα σκουπιδια και δεν τον νοιαζει να χασει τα χρηματα. Για το γαμωτο και μονο θα προσπαθουσε θεωρω να το φτιαξει ή να αποζημιωθει.

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορω παρα να δεχτω την αποψη σου. Θα συμφωνησω ομως με τον zannisvel γιατι και εγω τον εχω περιπου 1,5 χρονο με κανενα παραπονο για τον συναγερμο. Πιστευω πως στα παραδειγματα που αναφερεις θα ευθυνεται και ο εγκαταστατης. Δεν μπορω να πιστεψω ομως, πως καποιος που δινει 600 ευρω για αγορα και τοποθετηση ενος συναγερμου, μετα απο 4-5 μηνες τον πεταει στα σκουπιδια και δεν τον νοιαζει να χασει τα χρηματα. Για το γαμωτο και μονο θα προσπαθουσε θεωρω να το φτιαξει ή να αποζημιωθει.
    Είχε αλλάξει 2 μπαταρίες σε 2 μήνες γιατί έκανε κι αυτός του κεφαλίου του και δεν με άκουσε από τα πρώτα προβλήματα που είχε.
    Φόρτωσε αναγκαστικά και σε Οδική βοήθεια επί πληρωμή στο ίδιο διάστημα.
    Και όντας δίχως ουσιαστικά μηχανή είχε τόσα νεύρα που το τελευταίο που τον πείραζε πια ήταν τα 600.

    Και οι δυο γίνανε στον ίδιο εγκαταστάτη, το οποίο πιθανόν να λέει και κάτι

    Δεν αμφιβάλλω πως για κάποιους δουλεύει σωστά.

  4. #34
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Συμφωνώ με τους pariancbf και zannisvel. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα προβλήμα μέχρι τώρα.

    Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ οι δυνατότητες και το web interface που έχει. Αν άλλαζα μηχανή θα τον ξαναεβαζα χωρίς δεύτερη σκέψη.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Είχε αλλάξει 2 μπαταρίες σε 2 μήνες γιατί έκανε κι αυτός του κεφαλίου του και δεν με άκουσε από τα πρώτα προβλήματα που είχε.
    Φόρτωσε αναγκαστικά και σε Οδική βοήθεια επί πληρωμή στο ίδιο διάστημα.
    Και όντας δίχως ουσιαστικά μηχανή είχε τόσα νεύρα που το τελευταίο που τον πείραζε πια ήταν τα 600.

    Και οι δυο γίνανε στον ίδιο εγκαταστάτη, το οποίο πιθανόν να λέει και κάτι

    Δεν αμφιβάλλω πως για κάποιους δουλεύει σωστά.
    Ο εγκααταστατης παιζει μεγαλο ρολο για αυτο και το ανεφερα. Και εμενα μου παιθανε η μπαταρια η μαμα στους 13+ κατι μηνες αλλα εφταιγα και εγω. Εκει που τον τοποθετησα ομως οσες φορες χρειαστηκε να τους παρω τηλ ή να περασω για να μου θυμισουν κατι ή ακομα και να μου εξηγησουν κατι που δεν το καταλαβαινα-θυμομουν, οι ανθρωποι ηταν πολυ ευγενικοι και προθυμοι. Να σημειωσω οτι οταν μου ειχαν κανει την εγκατασταση δεν πηραν την μοτο σε αλλο χωρο για να μην βλεπω, αλλα ολα γινονται μπροστα σου και στη δουλεια τους απο οτι εβλεπα ηταν πολυ προσεκτικοι!

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παιδια δυο ερωτήσεις:

    1)Ποια ειναι η διαφορά του Sleep mode απο το stealth mode?
    2)Μπορουμε απο το tag ή απο την εφαρμογή να το βαλουμε σε "χαμηλή κατανάλωση" (sleep or stealth δεν ξερω)?

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    530
    Το ιδιο ειναι. Ναι μπορεις. Πρεπει να εισαι κοντα στην μηχανη και να ειναι συνδεδεμενο το κινητο με bluetooth με τον συναγερμο. Πατας πρωτα το λουκετο (στον κυκλο) για να κλειδωσει και μετα το S (με το βελακι) και μπαινει σε λειτουργια stealth mode.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pandora moto v2.jpg 
Προβολές:	102 
Μέγεθος:	61,4 KB 
ID:	448616

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Ευχαριστω! Ξεκαθαρο.

    Το κινητό πως το συνδέεις με bluetooth με το συναγερμό? Μέχρι τωρα συνδέομαι μεσω app που βρίσκει μέσω internet τη μηχανή. Γιαυτο δεν μπορουσα στο γκαράζ μου να δουλεψω το app
    Τελευταία τροποποίηση από Dr.Monty; 29/11/2023 στις 08:24.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    530
    Μολις εισαι κοντα στην μηχανη 2-3 μετρα δλδ και ανοιξεις την εφαρμογη θα δεις πανω δεξια στην οθονη το σηματακι του bluetooth. Αυτο σημαινει οτι εισαι συνδεδεμενος με bluetooth και οχι με δεδομενα. Καλο ειναι να ειναι ξεκλειδωτη η μηχανη για να μην εχει μπει σε stealth mode.

    Επισης οταν την κλειδωσεις με stealth mode, μετα για να την ξεκλειδωσεις βσζεις το κλειδι στον διακοπτη και με το που γυρισεις το κλειδι και παει να παρει ρευμα η μηχανη κανει ενα μπιπ ο συναγερμος και ξυπναει. Πρεπει να εχεις το tag για να ξεκλειδωσει αλλιως αρχιζει και βαραει και παιρνει τηλ κτλ.

    Ελπιζω να ημουν κατατοπιστικος οσο γινεται.

  10. #40
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Κατατοπιστικότατος! Ευχαριστω!

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Ακολούθησα τις οδηγίες αλλά τίποτα.
    Το βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει ποτέ το σήμα του Bluetooth πάνω δεξιά. Αν δεν έχω σήμα απλά δεν επικοινωνεί. Πήγα στις ρυθμίσεις "έλεγχος Bluetooth" και το bt είναι ενεργοποιημένο αλλά και ένα άλλο κουμπί background mode είναι on. Αυτό που δε μου αρέσει είναι στην επιλογή "Συσκευή Bluetooth" λέει μη καθορισμένο και όταν το πατήσω κάνει αναζήτηση δεν βγάζει κάτι.

    Μάλλον θα πρέπει να το πάω να το δουν

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    530
    https://www.google.com/maps/place/IN...q6tq?entry=ttu

    Παρε τους τηλεφωνο να σου πουν τηλεφωνικα πως το κανεις να επικοινωνησει με bluetooth. Λογικα δεν στο ειχαν συνδεσει απο την αρχη (που δεν το νομιζω) ή αλλαξες συσκευη και δεν την ρυθμισες (πιο λογικο πιστευω)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ PANDORA
    από spyrosn στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2021, 19:14
  2. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΣΤΟ Vfr
    από zolotas στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 08:57
  3. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
    από ewsd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 16:53
  4. ΟΧι Συναγερμοσ Σε Gs?
    από tasos21 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 09:37
  5. Συναγερμοσ Patrol!
    από maintenance στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2005, 21:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF