Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΠΡΩΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΣΤΑ 44

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Αν δώσεις κάποια λεφτά για ένα μηχανάκι του 92' (+ τα μαζέματα που θα χρειάζεται), και σε δύο χρόνια θελήσεις να το δώσεις τι θα πάρεις πίσω; (αν το δώσεις)
    Θέλω να πιστεύω ότι σε αυτά τα μηχανάκια η τιμή δεν πέφτει και τόσο, άσε που και να μείνει για χρόνια δεν νομίζω να με πείραζε.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25
    Θενξ, θα τα κοιτάξω αν και βλέπω ότι όλα τους είναι αρκετά μακριά από τη βάση μου, που είναι αυτόν τον καιρό η Δράμα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Στη Θεσσ/νικη (για να έχει το κεφάλι σου ήσυχο, κάτι φρέσκο) https://www.car.gr/classifieds/bikes...ki-inazuma-250
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cin Προβολή μηνύματος
    Όμορφο το Gemini, νομίζω είναι πιο πολύ για σόλο αναβάτες αλλά κουκλί. Δεν έχω διαβάσει κάτι για την εταιρεία όμως (αξιοπιστία, προβλήματα, ανταλλακτικά κτλ)
    Νομίζω αντιπροσωπεια ειναι η mototrend που φέρνει kymco & voge μεταξυ αλλων

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25
    Αυτό είδα κι εγώ, και επί της ευκαιρίας έριξα και μια ματιά στο Voge 300 AC που είναι πραγματικά όμορφο.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    όντως πολύ όμορφο το voge / το είχα κάνει test ride πριν μερικους μηνες - πολύ καλές εντυπώσεις.

  9. #24
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cin Προβολή μηνύματος
    Αυτό είδα κι εγώ, και επί της ευκαιρίας έριξα και μια ματιά στο Voge 300 AC που είναι πραγματικά όμορφο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ashton Προβολή μηνύματος
    όντως πολύ όμορφο το voge / το είχα κάνει test ride πριν μερικους μηνες - πολύ καλές εντυπώσεις.
    Κάτοχος εδώ και περίπου 3 μήνες.... Όντως όμορφο, άνετη θέση οδήγησης, καλά Περιφερειακά για την τιμή του και πολύ ωραίο φινίρισμα. Κατανάλωση γύρω στα 4/100 (έχω και "βαρύ" χέρι....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25
    Καλοτάξιδο!

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Καλησπερα φιλε μου,

    ήμουν ακριβώς στην ιδια θέση με σενα. Μεγαλος (-5 χρονια), πρώτη μηχανή, την ήθελα μονο για βόλτες και καμια μικρή εκδρομουλα. Ενα θα σου πω. Καν'το και θα σε αποζημιώσει. Καποιες μικρες αναφορες σε διαφορα πράγματα που γράφτηκαν..

    --Το δεύτερο άτομο είναι λίγο μανούρα. Εγω μετα τα 1500 χιλιομετρα το επιχείρησα για πολύ μικρες διαδρομές. Στα 3000 νοιωθω πραγματικά ανετος να το έχω πάνω και μιλάω για ατομο 50κιλά. Για παραπανω ακομα δεν το εχω προσπαθήσει.

    --Η ασφάλεια ειναι το πρώτο. Η ομορφία μετά. Αν μπορεις να τα συνδυάσεις και τα δυο ακόμα καλύτερα. Για μένα αυτο που σου ανέφεραν για το ABS ειναι το σημαντικότερο. Στη δικιά μου μηχανή έπιασε μια φορα γιατι πετάχτηκε ενα π@π@ρι απο το πουθενα. Και αναρωτιέμαι, αν δεν είχα??? (Δεν ξερω. Μπορει και τιποτα μπορει και ασχημα.) Το θέμα ειναι οτι η μηχανή καρφωθηκε στο έδαφος και δεν ενοιωσα να κινδυνέυω. Οπότε, αν αγόραζα εγω με το μπατζετ που αναφέρεις θα πηγαινα με κλειστα ματια στο DAYTONA GS155 (λογικά θα έχει και εγγυηση 2 χρόνια τουλαχιστον). Ειναι κουκλι και ήταν 7 σε πωλήσεις μοτοσυκλετών το '21. Αν έχεις τα χρήματα πανε στο voge το ac που προτεινει ο bowleno. Αν αποφασισεις να δωσεις τοσα, chekare και το 300ds της voge. Ειναι ιδιο σε όλα με το AC απλα ειναι αλλο σκαρί.

    --Επισης το σχολειο που σου πρότειναν. Μόλις κανεις 2-3Κ χιλιόμετρα και καταλαβεις τα βασικά (εγω ακομα προσπαθω για πολλα), μετα κάνε ενα σχολειο. Μια φορά στο διμήνο γίνεται στη Θεσσαλονίκη. Ολοι λένε οτι ειναι must.

    --Οτι θες ρώτα με. Και σε πμ.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25
    Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Την απόφαση για την αγορά της μηχανής την έχω πάρει και είναι αλήθεια είμαι ήδη ενθουσιασμένος Όσο για το δεύτερο άτομο, φυσικά και θα πάρω όσο χρόνο χρειάζομαι πριν ανεβάσω κάποιον πάνω. Αυτά που έγραψες μου ακούστηκαν πολύ λογικά. Όσον αφορά την επιλογή της μοτοσυκλέτας, με δεδομένο το δυστυχώς περιορισμένο προϋπολογισμό μου, έχω καταλήξει μεταξύ του GN250 και του Zontes G155. Ξέρω ότι μιλάμε για άλλες γενιές μηχανών με διαφορετικά χαρακτηριστικά, αλλά αυτές είναι οι 2 πιο αρεστές και προσιτές αυτή τη στιγμή. Το Voge δυστυχώς ξεφεύγει στην τιμή. Ειλικρινά δεν μπορώ ακόμα να αποφασίσω και φυσικά δεν έχω σταματήσει να ψάχνω κι άλλες επιλογές. Θα δείξει, μακάρι να είχα τα 5Κ να έπαιρνα την Royal Enfield Classic 350 2022 αλλά μπορεί να περιμένει. Τέλος, και πάλι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου κι όταν έχουμε εξελίξεις θα επανέλθω.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    761
    44 ετών ;
    Εγώ αν ήθελα να αυτοκτονήσω θα πηδαγα στον Ισθμό.
    Πιο λίγο θα μου κόστιζε.

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2022
    Μηνύματα
    25
    Έξυπνο!

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    318
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    44 ετών ;
    Εγώ αν ήθελα να αυτοκτονήσω θα πηδαγα στον Ισθμό.
    Πιο λίγο θα μου κόστιζε.
    Αυτές οι εξυπνάδες εκτός ότι προσβάλλουν, έχουν κάτι να προσφέρουν στο θέμα;

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΠΡΩΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από iouliosptimper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2012, 18:17
  2. ΑΓΟΡΑ ΠΡΩΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από iliaspap στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2008, 22:20
  3. ΑΓΟΡΑ ΝΕΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από steliosret στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2008, 16:24
  4. αγορα μετ/μενης στα 250cc
    από gasalonica στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2007, 09:16
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2007, 16:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF