Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: SR MAX 300 Απορίες

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2022
    Μηνύματα
    4

    SR MAX 300 Απορίες

    Καλησπέρα ονομαζομαι Χρηστος ειμαι καινουργιος στο forum,
    Σκεφτομαι να αγορασω ενα Aprilia SR MAX 300 θα ηθελα να ρωτησω τι να προσεξω περα απο ολα οσα κοιταμε ολοι,
    Πρωτη φορα θα παω για scooter οπότε μην βαρατε
    Ευχαριστω πολυ.
    Καλώς σας βρήκα και χρονια πολλα!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    676
    1) Ότι κοιτάμε σε όλα τα μηχανάκια (να μην έχει τρακάρισμα και να μην θέλει μαζέματα που θα το κάνουν ασύμφορο σαν αγορά)
    2) Πρόγραμμα και κόστος συντήρησης
    3) Κατα πόσο έχει σερβιριστεί και προσεχθεί απο τον/τους προηγούμενο/νους κάτοχο/χους
    Απο όσο ξέρω φοράει το μοτεράκι του beverly 300 με ένα δυο γνωστά θεματα. Για τι χρήση το θες;

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2022
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    1) Ότι κοιτάμε σε όλα τα μηχανάκια (να μην έχει τρακάρισμα και να μην θέλει μαζέματα που θα το κάνουν ασύμφορο σαν αγορά)
    2) Πρόγραμμα και κόστος συντήρησης
    3) Κατα πόσο έχει σερβιριστεί και προσεχθεί απο τον/τους προηγούμενο/νους κάτοχο/χους
    Απο όσο ξέρω φοράει το μοτεράκι του beverly 300 με ένα δυο γνωστά θεματα. Για τι χρήση το θες;
    Επειδη δεν γνωριζω τα θεματα που λες θα μπορουσα να τα μαθω?
    Καθημερινη χρηση δουλεια σπιτι(3-6χλμ) και καμια βολτα σε κοντινες αποστασεις(30-40χλμ).
    Δεν θελω κατι τρελο...

  4. #4
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044

    Κοιτάζεις για καινούριο η μεταχειρισμένο;
    Αν πηγαίνεις γι καινούριο, δε χρειάζεται να κανείς τίποτα παρά μόνο να είσαι τυπικός με τη συντήρηση και να το στρώσεις σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή. Λογικά θα έχεις και 4 χρόνια εγγύηση.
    Αν πηγαίνεις για μεταχειρισμένο, δεν έχεις εμπειρία και αυτά που σου έγραψε ο φίλος από πάνω σου φαίνονται κινεζικά, τότε πρέπει να βρεις έναν έμπιστο μηχανικό και να σου δώσει το οκ για το μηχανάκι που ενδιαφέρεσαι.
    Άντε και welcome to the club!!

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisMix Προβολή μηνύματος
    Επειδη δεν γνωριζω τα θεματα που λες θα μπορουσα να τα μαθω?
    Καθημερινη χρηση δουλεια σπιτι(3-6χλμ) και καμια βολτα σε κοντινες αποστασεις(30-40χλμ).
    Δεν θελω κατι τρελο...
    παρε καποιες γνωμες απο χρηστη.

    https://www.mybike.gr/topic/85699-aprilia-sr-max-300/
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2022
    Μηνύματα
    4
    Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Μεταχειρισμενο ψαχνω εχω μια εμπειρια στο να καταλαβαινω αυτο που βλεπω και να προβλεπω λιγο το τι θα χρειαστει. Ειμαι λιγο ψειρας! Αμεσα(2-3 μερες) service μετα την αγορα γιατι
    θελω να ξερω τι εχει γινει και τι οχι. Απλα τωρα για ανορθωτη, βασεις μοτερ και αντλία νερου που λεει ο κυριος απο το αλλο forum ειναι στανταρ θεματα που πρεπει να γινουν αλλαγες ή με την παροδο του χρονου βγαινουν?

  7. #7
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Είμαι κάτοχος SR Max 300 απο το 2017 (μοντ. 2016) και έχω αυτή την στιγμή περίπου 32.000 χλμ (τα 14.000 από τον προηγούμενο χρήστη). Αν κάπου μπορώ να βοηθήσω πες μου.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisMix Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Μεταχειρισμενο ψαχνω εχω μια εμπειρια στο να καταλαβαινω αυτο που βλεπω και να προβλεπω λιγο το τι θα χρειαστει. Ειμαι λιγο ψειρας! Αμεσα(2-3 μερες) service μετα την αγορα γιατι
    θελω να ξερω τι εχει γινει και τι οχι. Απλα τωρα για ανορθωτη, βασεις μοτερ και αντλία νερου που λεει ο κυριος απο το αλλο forum ειναι στανταρ θεματα που πρεπει να γινουν αλλαγες ή με την παροδο του χρονου βγαινουν?
    -Για τις βασεις, εξαρταται απο τον τροπο χρησης, το οδοστρωμα και το βαρος που συνηθιζει να κουβαλα.
    Ουσιαστικα φθειρονται και στεγνωνουν απο γρασσο τα βελονοειδη ρουλεμαν.
    -Αντλια νερου, πλεον υπαρχει αλλος κωδικος και παει αυτη η παιδικη ασθενεια (ΒΑΣΙΚΟ: Παντα παραφλου, ανα 2ετια μαξ!!!)
    -Ο ανορθωτης hit or miss, δεν με κρεμασε απο δαυτον, αλλα οταν εχει βολτομετρο και παντα βλεπεις απο 14,3 μεχρι 14,9 ... οταν αρχιζουν τα 13,8 με 14,2 ... σου φαινεται "καπως". Προσωπικα τον αλλαξα χωρις να παραδωσει τελειως.

    Εαν στοχευεις για καποιο sr max, παρε ενα πρωτο χερι και κοιτα την συνολικη εμφανιστη και τον ΠΩΛΗΤΗ!
    Δεν εχει θεμα με τα χιλιομετρα αν ειναι περιποιημενο!

    Υ.Γ. Μολις επιασα τα 80.000
    pew pew pew pew pew pew !!!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2022
    Μηνύματα
    4
    Καλησπερα!!! Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!!! Βρηκα ενα SR MAX 300 του 13 μοντελο με 5649χλμ απο εναν κυριο 50 χρονων. Απο βδομαδα θα το εχω.

  10. #10
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisMix Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα!!! Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!!! Βρηκα ενα SR MAX 300 του 13 μοντελο με 5649χλμ απο εναν κυριο 50 χρονων. Απο βδομαδα θα το εχω.
    Καλοτάξιδο! Με το καλό να το πάρεις και να το χαρείς. Αν τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά τότε είναι μεγάλη ευκαιρία. Μαύρο ή λευκό είναι; Εγώ παρότι τελικά πήρα μαύρο ακόμα δεν έχω αποφασίσει πιο από τα δύο χρώματα του πάνε πιο πολύ (μάλλον και τα 2!). Άντε άμα είσαι κοντά να κανονίσουμε απαρτία τα SR και με τον Pew (εγώ είμαι Θεσσαλονίκη) αφού δεν είμαστε και πολλοί!

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Sr max 300 vs Sym citycom 300
    από gchor στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2019, 01:13
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Yamaha X-MAX 300 ABS/TCS
    από giorgos.boun στο forum Αγγελίες Yamaha
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2019, 18:49
  3. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Aprilia sr max 300i
    από spirosk8 στο forum Αγγελίες Aprilia
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2015, 19:23
  4. Aprillia SR Max
    από vaggelis23 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2015, 18:18
  5. Sym Citycom S 300i vs Aprilia SR Max
    από vaggelis23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2015, 10:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF