Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 55 από 55

Θέμα: 18 χρονών ορεξατος για περιπέτεια. Ταπί και ψύχραιμος

  1. #46
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Βουλγαρία είναι. Τσεκαρισμένο .
    Ριτσώνα, με 1300 ευρώ και δώρο το δοχείο

    (Μπρρρρ.....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #47
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Μπορουν τα εκλεκτα μελη του φορουμ να αφησουν το παλικαρι απερισπαστο να επικεντρωθει στις Πανελλήνιες..??
    Αυτό ακριβώς είναι το λεγόμενο ''χάσμα γενεών''....................................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Κίνητρο του δίνουμε!

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    21
    Απολαμβάνω τα σχόλια χαχαχα.. ε ναι να μη μυρίζω και βενζινολαδο, να μπορώ να πάω βόλτα με το αίσθημα

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    21
    Επίσης μια καλή επιλογή είναι και το στρογγυλό η το glxακι με ένα lifan110 επάνω. Αλλά πάει η εκδρομή..

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kwstas_ Προβολή μηνύματος
    Κρίμα ρε παιδιά κρίμα. Υπάρχουν πολύ αξιόλογες επιλογές στα 250 κυβικά και προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να υπάρχει περιορισμός στα 125.
    Καλώς ήρθες. Εντάξει. Αφού δεν βρίσκεις εσύ ίσως βρίσκει κανας άλλος..
    done.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Δεν μυρίζεις λάδι, μύθος, είχα καμία 10καρια δίχρονα για πάνω από 10 χρόνια,. Μόνο αν πηγαίνεις ποιο αργά από τον άνεμο και φυσάει από πίσω σου,η έχει χαλασμένη,αρυθμιστη τρόμπα λαδιού η μεγάλη αναλογία και βγάζει ντουμάνια από πίσω,. H αν το τελικό είναι πολύ κοντά στην σέλα,να μην έχει καθαριστει ποτέ η εξάτμιση κτλ.κατα 80%δεν μυρίζεις, αν βρεις καλό 2τ που είναι πράγμα απίθανο να βρεις.

    Ταξίδια οκ αν έχεις βέσπα η κάνα dt200,tdr250,125, ...
    με 50αρι φτιαγμένο (aprilia sx 50)είχα κάνει 160 km σερί και τέρμα σε αρκετές φάσεις άνετα, το ίδιο και με tdr250,tdr125 και nsr250. Αλλά μην περιμένεις κατανάλωση κάτω από 5,5 λίτρα/100 +το λάδι μίξης. (Εκτός 50αρι 2τ που μπορεί να κάψει 3-4 λίτρα η dinamik125). Αλλά αυτό πληρώνεις αν θέλεις να περνάς τετράχρονα με τα διπλάσια η και παραπάνω κυβικά και να έχεις βάρος παπιου και να φτιάχνεις το μοτέρ στην αυλή σου σε μισή ώρα.


    Με glx με lifan 110 αμιζο είχα κάνει 800 + χιλιόμετρα σε μια μέρα, και πολλές φορές 350-400 χιλιόμετρα σερί χωρίς στάση(εκτός για βενζίνη) με κατανάλωση κάτω από 2 λίτρα στα 100κμ. Αλλά είναι παράνομο το άλλο μοτέρ.
    Ποιο καλά γνήσιο c50 glx μοτέρ ανεβασμένο στα 100κυβικα.
    Βέβαια με την τιμή βενζίνης δεν θα έλεγα 2τ τώρα. Έχει kle250,xt125,ax250, και άλλα παλιά ψηλότερα στα 125-250 κυβικα που θα καίνε 3-4 λίτρα ανά 100 είναι άνετα κτλ.
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 04/05/2022 στις 22:26.

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες. Εντάξει. Αφού δεν βρίσκεις εσύ ίσως βρίσκει κανας άλλος..
    Σίγουρα φίλε! Κάποιος πρέπει και να τους πληρώνει 2-3 φορές για επέκταση διπλώματος.

  9. #54
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kwstas_ Προβολή μηνύματος
    Γεια σας φίλοι και φίλες του μότο. Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στο φόρουμ αυτό. Θεωρώ πως θα μου μάθει πάρα πολλά (καθώς ξέρω ελάχιστα έως τίποτα). Ξεκινάω από το γεγονός ότι ονειρο ζωής μου είναι το ταξίδι οδικό κατά κύριο λόγο. Έχω φάει κόλλημα πως να το εξηγήσω. Ότι έχει ροδες και οδηγείται μου αρέσει ναουμε. Δεδομένου της αυξημένης τιμής της βενζίνης και του κόστους συντήρησης ενός αυτοκινήτου , παρότι είμαι πολύ αμαξάκιας , απορρίπτεται κάπως τώρα που σε λίγους μήνες (αν όλα δεν πάνε πολύ σκατα με τις πανελλήνιες) θα μαι φοιτητής. Ψαχτηκα με μηχανάκια και μπορώ να πω ότι μαρεσουν. Γνωρίζοντας το ρίσκο και τους κινδύνους που διατρέχει ένας αναβάτης δίτροχου σκέφτηκα πως μέχρι 250 κυβικά είμαστε καλά. Με λύπη μου μεγάλη ο άσχετος συνειδητοποίησα ότι στα 18 μέχρι 125 μπορείς να καβαλήσεις. Κοιτούσα μηχανές του στυλ kle 250, ax-1 250 κλπ δηλαδή κάτι βολικό για πόλη και ευδιάθετο για εκδρομές 100-200 χλμ. Αυτός άλλωστε είναι και ο κύριος λόγος που μαρεσουν τα όχηματα. Δε λέω και πόλη θα το χρησιμοποιώ ναι αλλά με παπί δε πας έξω από πόλη. Τι λέτε υπάρχει ταξιδιαρικο 125ρι μέχρι 1.5-2 χιλ. και αν ναι προτείνετε κάποιο; (xt125x). Αν όχι να πάω σε κάτι άλλο και τι; Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων. Δηλώνω χαρούμενο μέλος του φόρουμ...
    Καλώς όρισες! Πέρα από το τι θ' αγοράσεις, χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα σχόλια, από την πλευρά μου να σου πω μόνο να φοράς όλο τον εξοπλισμό σου κάθε στιγμή, για οποιαδήποτε διαδρομή (όπως και το αίσθημα). Κράνος, μπουφάν, γάντια, παντελόνι, παπούτσια. Επειδή είσαι νέος είναι πάρα πολύ σημαντικό να ξεκινήσεις με σωστή νοοτροπία. Μην αρχίσεις με yolάρισμα please. Καλές βόλτες, με το καλό η οποιαδήποτε αγορά!

  10. #55
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Καλώς όρισες! Πέρα από το τι θ' αγοράσεις, χωρίς να έχω διαβάσει όλα τα σχόλια, από την πλευρά μου να σου πω μόνο να φοράς όλο τον εξοπλισμό σου κάθε στιγμή, για οποιαδήποτε διαδρομή (όπως και το αίσθημα). Κράνος, μπουφάν, γάντια, παντελόνι, παπούτσια. Επειδή είσαι νέος είναι πάρα πολύ σημαντικό να ξεκινήσεις με σωστή νοοτροπία. Μην αρχίσεις με yolάρισμα please. Καλές βόλτες, με το καλό η οποιαδήποτε αγορά!
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμβουλή φίλε μου! Το εκτιμώ και εννοείται πως θα το εφαρμόσω και θα φοράω εξοπλισμό ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ! Όσον αφορά για το αίσθημα επειδή το είπα στην πλάκα εκεί που λέγαμε για τα δίχρονα κλπ.. δεν θέλω (τουλάχιστον τα πρώτα χρόνια) να έχω συνεπιβάτη.. νιώθω ευθύνη και θα νιώθω και τύψεις αν κάτι συμβεί. Δεν ξέρω αν θα μπορώ να ανταπαξερθω σε δικαβαλια. Σε ευχαριστώ και πάλι

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανη 125cc για 18 χρονων
    από George54 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2017, 21:15
  2. 18 χρονων και διπλωμα 33 ιππους 125 cc τι γινεται εδω?
    από 4ss4s1n στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2012, 14:25
  3. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2008, 15:10
  4. V - Strom (για τους κατόχους και γνώστες) ...
    από WWW στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2004, 09:36
  5. Για τον Ισάακ και την Κύπρο
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2004, 13:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF