Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Τα μαγικά ενός kawasaki zr7

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα έριχνα μια ματιά και στους πόλους της μπαταρίας μήπως έχει λασκάρει καμιά βίδα και δε στέλνει σωστό ρεύμα.
    Πως γίνεται όμως όταν βγάλει και βάλει ξανά το κλειδί να παίρνει μπρος τσακμάκι ρε Στέφανε?
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  2. #17
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από D3300 Προβολή μηνύματος
    Πως γίνεται όμως όταν βγάλει και βάλει ξανά το κλειδί να παίρνει μπρος τσακμάκι ρε Στέφανε?
    Γιατί επαφή κάνει. Απλά μπορεί να έχουν χαλαρώσει οι πόλοι και μια δίνει το απαραίτητο ρεύμα στη μίζα την άλλη όχι. Υποθέτω ότι το εμπα/βγάλε του κλειδιού συνδυάζεται και με κλείσιμο άνοιγμα του διακόπτη πράγμα που μπορεί να μη κάνει όταν έχει το κλειδί τοποθετημένο. Σε κάθε περίπτωση είναι ένας πανεύκολος έλεγχος και δε χάνει τίποτα να τον κάνει και αυτόν.

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Το μπουτον της μιζας ειναι κοντα στο kill-switch..??
    (λεω εγω τωρα..)
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Βασικα το προβλημα το εντόπισες, λες οταν βαζεις το κλειδί ξανα στον κεντρικο διακόπτη..
    Πρεπει να τσεκαρεις τα καλωδια κατω απο τον κεντρικο διακόπτη για φθορα. Επισης τσεκαρε οταν δε παιρνει δοκιμασε να περιστρέψεις το τιμόνι και να μιζαρεις ξανα να δεις σε ποιες μοιρες παρουσιαζει το θεμα.
    Επίσης θα πόνταρα στο killswitch που αναφέρθηκε, ριξτου καθαριστικο επαφων.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Βγάλε μπουζοπιπα όταν το κάνει,βάλε μέσα σύρμα κ αυτό κοντά στο πλαίσιο η μέταλο, Θεωριτικα δεν θα βγαζει σπινθήρα, (αν βγάζει ίσως πας σε μίγμα,αισθητήρα θέσης στρόφαλου η κάτι άλλο)

    αν δεν βγάζει τότε λάδωμα,καθάρισμα,σπρέι επαφών σε κλειδαριά και φίσα της απο κάτω,τσεκαρισμα καλώδια κοντά στην φίσα,και σύνδεση αυτών με φίσα κ επαφή μεταξύ τους (κάτω από κλειδαριά αυτά)

    Τσεκαρισμα καλώδια,φισες που τεντώνονται η κουνιούνται όταν το τιμόνι πάει τέρμα αριστερά,δεξιά..

    τσεκαρισμα του αισθητήρα ματιού ανάφλεξης από το βολάν,τα καλώδια του,τις φισες και την σύνδεση του με την φίσα του κεντρικού διακόπτη, φίσα κλειδαριάς. Όλη τη γραμμή του ματιού ανάφλεξης δλδ, από τον αισθητήρα μέχρι το κλειδί. Αν πηγαίνει εκεί,. Η μέχρι και από την ηλεκτρονική,.

    Επίσης το καλώδιο που δίνει σήμα ανάφλεξης η ηλεκτρονική την διαδρομή του,συνδέσεις κτλ αν δεν δουλέψει με τα παραπάνω.

    Αν μιζαρει αλλά δεν παίρνει σημαίνει ότι δεν πάει το σήμα από ματάκι βολαν στην ηλεκτρονική,η η ηλεκτρονικη δεν στέλνει ρευμα στους πολλαπλασιαστές η και τα 2
    .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από D3300 Προβολή μηνύματος
    Καθαρά θέμα διακόπτη είναι, αυτό πιστεύω κι εγώ.
    Μήπως αν αλλάξεις διακόπτη, λυθεί το πρόβλημα σου ως δια μαγείας?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα έριχνα μια ματιά και στους πόλους της μπαταρίας μήπως έχει λασκάρει καμιά βίδα και δε στέλνει σωστό ρεύμα.
    Εγω λεω να κανει η μανα

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Το ότι αν βγάλεις και ξαναβάλεις το κλειδί δουλεύει κανονικά νομίζω ότι δείχνει την λύση. Κάπου γύρω στον διακόπτη πρέπει να κοιτάξεις. Όταν γυρνάς τον διακόπτη στο κλειστό χωρίς να βγάλεις το κλειδί και το γυρίσεις στο ανοιχτό δεν αλλάζει τπτ?
    Αυτό, δε το έχω δει. Θα το δω όμως....

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    11
    Παιδιά,
    λογικά όσα λέτε.
    Βοηθάει αν μοιραστώ την απορία:

    -[B]Είναι κάτι που συμβαίνει ΜΌΝΟ τη στιγμή της εκκίνησης.[B]
    Σε κάθε άλλη φάση (βόλταπ.χ.) όλα δουλεύουν ρολόι. Τι στο καλό είναι αυτό που σταματά να δημιουργεί πρόβλημα ΑΦΟΥ ξεκινήσει το μοτέρ;;;;;;

  6. #21
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από emmanoss Προβολή μηνύματος
    Τι στο καλό είναι αυτό που σταματά να δημιουργεί πρόβλημα ΑΦΟΥ ξεκινήσει το μοτέρ;;;;;;
    ΡΕ μπας και ειναι κλεμμενο το μηχανακι και πιανουν οι καταρες του ιδιοκτήτη..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Δεν τα ξέρω καλα αυτά τα διαολια τα ηλεκτρικά. Αλλά σε ένα ZZR 1100 που είχα, είχε χαλάσει ο κεντρικός διακόπτης. Είχε πιάσει μάκα σε κάτι μεταλλικές επαφές και έκανε κάτι περίεργα. Τον άλλαξα και όλα οκ. Λογικά ίδιο διακόπτη πρέπει να έχουν, άνοιξε τον να δεις τι γίνεται.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    ΡΕ μπας και ειναι κλεμμενο το μηχανακι και πιανουν οι καταρες του ιδιοκτήτη..??


    Μήπως είναι δαιμονισμένο?

  9. #24
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος

    Μήπως είναι δαιμονισμένο?
    Πλακα - πλακα, ενας εξορκισμος δεν θα βλαψει..
    (σοβαρος ομως, οχι ευχελαιο και αλλες τετοιες τσιπιες..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2022
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Δεν τα ξέρω καλα αυτά τα διαολια τα ηλεκτρικά. Αλλά σε ένα ZZR 1100 που είχα, είχε χαλάσει ο κεντρικός διακόπτης. Είχε πιάσει μάκα σε κάτι μεταλλικές επαφές και έκανε κάτι περίεργα. Τον άλλαξα και όλα οκ. Λογικά ίδιο διακόπτη πρέπει να έχουν, άνοιξε τον να δεις τι γίνεται.
    Ωραία. Και αν (λεω αν) χρειαστεί να αλλαχτεί ο διακόπτης, από που και με τι στοιχεία γίνεται αυτό; Χρειάζεται "συγκεκριμένο" κομμάτι ή κάνει κάποιο που ταιριάζουν οι φίσες;..

  11. #26

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αουουουτς....
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί στραβώνουν τα πλαίσια των Kawasaki?ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!
    από Ζεύκας στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2009, 20:23
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 16:33
  3. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF