Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 102

Θέμα: Νέο Κράνος (επιτέλους)

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Ρώτα και ορθοπεδικούς να δει τι θα σου πουνε....

    Όμως μην φτανουμε στα άκρα για την ενδεδειγμένη ασφάλεια


    Το πρώτο μου σοβαρό κράνος έχει sun visor. Για μένα πλέον είναι βασικός παράγοντας επιλογής. Με έχει εξυπηρετήσει και συνεχίζει να με εξυπηρετεί. Ακόμα και το jet κράνος που πήρα για τις αστικές μετακινήσεις έχει κι αυτό sun visor.

    Το αν έχει πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα είναι υποκειμενικό. Οποιοδήποτε μειονέκτημα του βρει κάποιος ένας άλλος μπορεί να το γυρίσει σε πλεονέκτημα και τουμπαλιν.
    οπότε δεν έχει και πολύ νόημα να το συζητάμε.
    Κάνεις λάθος.τίποτα δεν είναι υποκειμενικό.
    Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ χρήση του κράνους είναι να σώζει το κεφάλι μας και από αυτό και ΜΟΝΟ κρίνεται.
    Σπαστά και τζετ κράνη είναι ΑΧΡΗΣΤΑ.-
    Το sun visor αδυνατίζει το κέλυφος στο μέτωπο(πιο συνηθισμένο σημείο πρόσκρουσης) και δημιουργεί ανισοροπία σε όλη την κατασκευή.
    Ναι μπορεί να βολεύει αλλά κάνεις εκπτώσεις στην ασφάλεια.
    Και αυτό δεν είναι πλεονέκτημα για κανέναν.
    Όπως επίσης κράνος χωρίς d-ring βολεύει αλλά και πάλι σε ενδεχόμενο δυνατό χτύπημα το πιθανότερο είναι να ψάχνεις το κράνος γύρω γύρω...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Κάνεις λάθος.τίποτα δεν είναι υποκειμενικό.
    Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ χρήση του κράνους είναι να σώζει το κεφάλι μας και από αυτό και ΜΟΝΟ κρίνεται.
    Σπαστά και τζετ κράνη είναι ΑΧΡΗΣΤΑ.-
    Το sun visor αδυνατίζει το κέλυφος στο μέτωπο(πιο συνηθισμένο σημείο πρόσκρουσης) και δημιουργεί ανισοροπία σε όλη την κατασκευή.
    Ναι μπορεί να βολεύει αλλά κάνεις εκπτώσεις στην ασφάλεια.
    Και αυτό δεν είναι πλεονέκτημα για κανέναν.
    Όπως επίσης κράνος χωρίς d-ring βολεύει αλλά και πάλι σε ενδεχόμενο δυνατό χτύπημα το πιθανότερο είναι να ψάχνεις το κράνος γύρω γύρω...

    Φαντάζομαι πίνεις μόνο νερό από φίλτρο και όχι από την βρύση (αστειεύομαι). Θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί δεν έχουν - έχουμε όλοι την δυνατότητα να δίνουμε 400+ για κράνος. Τώρα θα μου πεις πόσο κοστολογώ το κεφάλι μου και δίκιο θα έχεις, αλλά δυστυχώς δεν έχω τα χρήματα πλεον για τόσο ακριβό κράνος λόγω υποχρεώσεων όπως οι περισσότεροι. Καλύτερα ένα κράνος τίμιο και να μας βολεύει παρά καθόλου ή του σωρού.

    Φιλικά πάντα!

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Φαντάζομαι πίνεις μόνο νερό από φίλτρο και όχι από την βρύση (αστειεύομαι). Θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί δεν έχουν - έχουμε όλοι την δυνατότητα να δίνουμε 400+ για κράνος. Τώρα θα μου πεις πόσο κοστολογώ το κεφάλι μου και δίκιο θα έχεις, αλλά δυστυχώς δεν έχω τα χρήματα πλεον για τόσο ακριβό κράνος λόγω υποχρεώσεων όπως οι περισσότεροι. Καλύτερα ένα κράνος τίμιο και να μας βολεύει παρά καθόλου ή του σωρού.

    Φιλικά πάντα!
    Σεβαστό και κατανοητό.ΆΛΛΟ ομως το τόσα μπορώ να δώσω και θα πάρω ότι ασφαλέστερο μπορώ και άλλο τόσα μπορώ να δώσω ας τα δώσω σε αυτό με τα πιο πολλά εξτραδάκια ανεξάρτητα αν τελικα είναι safe.
    Νομίζω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #34
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Φαντάζομαι πίνεις μόνο νερό από φίλτρο και όχι από την βρύση (αστειεύομαι). Θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί δεν έχουν - έχουμε όλοι την δυνατότητα να δίνουμε 400+ για κράνος. Τώρα θα μου πεις πόσο κοστολογώ το κεφάλι μου και δίκιο θα έχεις, αλλά δυστυχώς δεν έχω τα χρήματα πλεον για τόσο ακριβό κράνος λόγω υποχρεώσεων όπως οι περισσότεροι. Καλύτερα ένα κράνος τίμιο και να μας βολεύει παρά καθόλου ή του σωρού.

    Φιλικά πάντα!
    Παντα θα υπαρχουν προσφορες σε καλα κρανη κ ολοι μπορουν να παρουν κατι καλο.
    Δεν χρειαζεται 500+ ευρω για να παρεις καλο κρανος.
    Εδω αλλοι εχουν μοτο 7-8-9 χιλ ευρω κ φορανε κρανος lidl...(Tα νουμερα ετσι τα εβαλα)
    Ride(s) the wind of change...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Ρέ παιδιά,το μουφα κράνος το φοράω στην δουλειά.Κινουμε με 40 σε επαρχιακή πόλη,ανά 50 μέτρα σταματάω να αφήσω δέμα και βγάζω το κράνος.Ναι το φοράω για να μη με γράψουν και για να μη κρυώνω.Δεν θα πέσω,δεν θα τρακαρω,δεν θα πάθω τπτ..Δεν ζω ούτε στην Αθήνα,ούτε στην Θεσσαλονίκη που ζούσα μια δεκαετία,όπου η κατάσταση είναι ζούγκλα..Δλδ και άντε έπεσα με 40 δλδ τι θα πάθω με το κράνος από τα Λίντλ?Οδηγάω 20 χρόνια,δεν λέω ότι είμαι ο Μίστερ ανίκητος,αλλά ξέρω πολύ καλά πως να κινουμε και τι να περιμένω στους δρόμους.Αν σας φαίνεται βλακεία οκ,δλδ έπρεπε να έχω ένα κράνος των 150€,το οποίο κάθε φορά που θα πέφτει από την σέλα (2 φορές τον μήνα δλδ),να το πετάω και να περνώ καινούργιο... Μάλιστα...

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Κάνεις λάθος.τίποτα δεν είναι υποκειμενικό.
    Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ χρήση του κράνους είναι να σώζει το κεφάλι μας και από αυτό και ΜΟΝΟ κρίνεται.
    Σπαστά και τζετ κράνη είναι ΑΧΡΗΣΤΑ.-
    Το sun visor αδυνατίζει το κέλυφος στο μέτωπο(πιο συνηθισμένο σημείο πρόσκρουσης) και δημιουργεί ανισοροπία σε όλη την κατασκευή.
    Ναι μπορεί να βολεύει αλλά κάνεις εκπτώσεις στην ασφάλεια.
    Και αυτό δεν είναι πλεονέκτημα για κανέναν.
    Όπως επίσης κράνος χωρίς d-ring βολεύει αλλά και πάλι σε ενδεχόμενο δυνατό χτύπημα το πιθανότερο είναι να ψάχνεις το κράνος γύρω γύρω...
    ουτε μια προταση σου δεν ισχυει. που τα διαβασες αυτα να τα δουμε και εμεις?

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ουτε μια προταση σου δεν ισχυει. που τα διαβασες αυτα να τα δουμε και εμεις?
    τα σεμινάρια χρεώνονται.
    Αν εσύ έχει άλλη άποψη καλό θα ήταν να την καταθέσεις με επιχειρήματα.
    για να τα λέω κάτι ξέρω παραπάνω.
    και το μεγάλο γλέντι θα το δείς τώρα με τις νέες προδιαγραφές γιατί αυτές που είχαμε μέχρι τώρα είναι αστείες.
    πάρε ένα κράνος με sun visor και πίεσε το εκεί που μπαίνουν τα γυαλιά να δείς πως παραμορφώνει.επίσης έχω εμπειρία από φίλους με τζετ με σπασμένες γνάθους από ατυχήματα όπως και σπαστά που ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ γίνανε σπαστά από μόνα τους στο ατύχημα.
    όσο για το dring ακόμα και τη γιαγιά μου να ρωτήσω γνωρίζει.
    Καλό είναι όταν λέμε ότι κάτι δεν ισχύει να γνωρίζουμε.
    δεν μου είπες όμως τι δεν ισχύει από αυτά που λέω?
    τότε να πούμε στον μαρκεζ και σε ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΙΣΤΑ να πάρουν τζετ κράνος με γυαλιά και απλό κούμπωμα αφού ότι λέω δεν ισχύει και όλα τα υπόλοιπα είναι το ίδιο ασφαλή...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ρέ παιδιά,το μουφα κράνος το φοράω στην δουλειά.Κινουμε με 40 σε επαρχιακή πόλη,ανά 50 μέτρα σταματάω να αφήσω δέμα και βγάζω το κράνος.Ναι το φοράω για να μη με γράψουν και για να μη κρυώνω.Δεν θα πέσω,δεν θα τρακαρω,δεν θα πάθω τπτ..Δεν ζω ούτε στην Αθήνα,ούτε στην Θεσσαλονίκη που ζούσα μια δεκαετία,όπου η κατάσταση είναι ζούγκλα..Δλδ και άντε έπεσα με 40 δλδ τι θα πάθω με το κράνος από τα Λίντλ?Οδηγάω 20 χρόνια,δεν λέω ότι είμαι ο Μίστερ ανίκητος,αλλά ξέρω πολύ καλά πως να κινουμε και τι να περιμένω στους δρόμους.Αν σας φαίνεται βλακεία οκ,δλδ έπρεπε να έχω ένα κράνος των 150€,το οποίο κάθε φορά που θα πέφτει από την σέλα (2 φορές τον μήνα δλδ),να το πετάω και να περνώ καινούργιο... Μάλιστα...
    Αν πέσεις σε ένα κράσπεδο ας πουμε γιατί, κάποιος σε έστειλε εκεί από ένα στοπ, και τα 40 είναι πολλά. Μια φορά θα χρειαστεί και πρέπει να κάνει την δουλειά του.

    Επειδή σε διαβάζει κόσμος (νέος) καλό είναι να μην επιχειρηματολογείς έτσι. Ας μείνουμε στο ότι ο καθένας έχει το ελεύθερο να κάνει ότι θέλει, αλλά η άποψη ότι το χιλιοπεσμενο καθίκι από τα λιντλ είναι μια χαρά για μέσα στην πόλη, από 20 χρόνια αναβάτη είναι λάθος.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    τα σεμινάρια χρεώνονται.
    Αν εσύ έχει άλλη άποψη καλό θα ήταν να την καταθέσεις με επιχειρήματα.
    για να τα λέω κάτι ξέρω παραπάνω.
    και το μεγάλο γλέντι θα το δείς τώρα με τις νέες προδιαγραφές γιατί αυτές που είχαμε μέχρι τώρα είναι αστείες.
    πάρε ένα κράνος με sun visor και πίεσε το εκεί που μπαίνουν τα γυαλιά να δείς πως παραμορφώνει.επίσης έχω εμπειρία από φίλους με τζετ με σπασμένες γνάθους από ατυχήματα όπως και σπαστά που ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ γίνανε σπαστά από μόνα τους στο ατύχημα.
    όσο για το dring ακόμα και τη γιαγιά μου να ρωτήσω γνωρίζει.
    Καλό είναι όταν λέμε ότι κάτι δεν ισχύει να γνωρίζουμε.
    δεν μου είπες όμως τι δεν ισχύει από αυτά που λέω?
    τότε να πούμε στον μαρκεζ και σε ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΙΣΤΑ να πάρουν τζετ κράνος με γυαλιά και απλό κούμπωμα αφού ότι λέω δεν ισχύει και όλα τα υπόλοιπα είναι το ίδιο ασφαλή...
    τιποτα δεν ξερεις. αλλιως θα μας ελεγες που ακουσες εστω αυτες τις μπουρδες. το "για να τα λέω κατι θα ξερω παραπανω" ειναι το επιχείρημα? σιγα που θα κανεις και σεμινάρια.
    οι αστειες προδιαγραφες ειναι η 05? και ειναι τεραστια η διαφορα με την 06? ΤΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ που τα κρανη που βγάζεις αχρηστα την περνανε αερα?

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    Λίγη χαλαρότητα παίδες , συζήτηση κάνουμε μεταξύ αναβατών

    Σήμερα πάντως έριξα μια ματιά και σε modular κράνη σε ένα video που έκανε σύγκριση , Schuberth C5 και Shoei Neotec 2 ήταν απο τα καλύτερα αν και απο τα πιο βαριά.

    Σε κάτι πιο ελαφρύ , παίζει το AGV SportModular

    Όλα τους άνω των 450Ε

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τιποτα δεν ξερεις. αλλιως θα μας ελεγες που ακουσες εστω αυτες τις μπουρδες. το "για να τα λέω κατι θα ξερω παραπανω" ειναι το επιχείρημα? σιγα που θα κανεις και σεμινάρια.
    οι αστειες προδιαγραφες ειναι η 05? και ειναι τεραστια η διαφορα με την 06? ΤΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ που τα κρανη που βγάζεις αχρηστα την περνανε αερα?
    Φίλε μίλα όμορφα.Έτσι να μιλάς στα φιλαράκια σου και όχι σε μένα.Μάθε τρόπους.
    Σε άσχετους σαν εσένα δεν κάνω ούτε σεμινάριο γιατί θα χασω το χρόνο μου.
    Αν φτάνει το μυαλό σου μέχρι εκεί σκέψου γιατί τα ακριβότερα και φτιαγμένα για υψηλότερες απαιτήσεις και ταχύτητες κράνη ΔΕΝ έχουν sunvisor ΔΕΝ είναι σπαστά ΔΕΝ είναι τζετ και ΕΧΟΥΝ d-ring.ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?????
    Αφού απορείς δες τις προδιαγραφές και μετά να εκφέρεις άποψη και ειρωνία.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Φίλε μίλα όμορφα.Έτσι να μιλάς στα φιλαράκια σου και όχι σε μένα.Μάθε τρόπους.
    Σε άσχετους σαν εσένα δεν κάνω ούτε σεμινάριο γιατί θα χασω το χρόνο μου.
    Αν φτάνει το μυαλό σου μέχρι εκεί σκέψου γιατί τα ακριβότερα και φτιαγμένα για υψηλότερες απαιτήσεις και ταχύτητες κράνη ΔΕΝ έχουν sunvisor ΔΕΝ είναι σπαστά ΔΕΝ είναι τζετ και ΕΧΟΥΝ d-ring.ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?????
    Αφού απορείς δες τις προδιαγραφές και μετά να εκφέρεις άποψη και ειρωνία.
    αμα γράφεις τα σεμινάρια χρεώνονται με ύφος, να περιμένεις ανάλογες απαντησεις. δεν εχω ορεξη για καυγα αληθεια, δεν μπορω τις εξυπναδες ομως. ειδικα οταν γράφεις 5 αράδες που δεν εχουν καμια απολύτως σχεση με την πραγματικότητα και δεν μπορείς να τις τεκμηριώσεις. Μην το κάνεις, δεν εισαι υποχρεωμενος άλλωστε. Αλλα οταν λες οτι το sun visor κάνει εκπτώσεις στην ασφάλεια γιατι.... ετσι. Ε σορρυ αλλα δεν ειναι εξηγηση αυτη.
    ποιες ειναι οι υψηλότερες απαιτησεις? η πιστα? η μήπως η νέες προδιαγραφες? γιατι στην πιστα sun visor δεν θες, τσαμπα βαρος ειναι. τα τζετ κράνη που κολλάνε? λες να πρεπει να το εξηγησουν στον αγοραστη οτι το ΑΣΦΑΛΕΣ για το κεφάλι του κράνος με πιστοποίηση ΔΕΝ του προστατευει το πηγουνι? δεν ειναι αυτονόητο?

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Η κορυφαία εταιρία στον κόσμο σε ασφάλεια που υπερκαλύπτει τις προδιαγραφές και τις επόμενες είναι η αράι.Δες λοίπον τι τύπου sunvisor έχει και αν έχει σπαστό κράνος.επίσης το τζετ που έχει,δες τι πάχους ζελατίνας έχει και με τί προδιαγραφές.και η κοκακόλα ακόμα πουλάει.Άλλο μαρκετινγκ άλλο ουσία.
    Ψάξτο πριν απορρίψεις.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Η κορυφαία εταιρία στον κόσμο σε ασφάλεια που υπερκαλύπτει τις προδιαγραφές και τις επόμενες είναι η αράι.
    Ψάξτο πριν απορρίψεις.
    ΠΟΥ τα διαβάζεις αυτα?!
    για να το ψαξω δηλαδη...

    για να μην το τραβαμε. τα κράνη εχουν προδιαγραφες ασφαλείας που δεν γράφουν ΠΟΥΘΕΝΑ αυτα που γράφεις εσυ. υπαρχουν και θα υπαρχουν υπερασφαλη κράνη χωρις dring και με sun visor και με 300ευρω. Ασφαλή με πολύ λιγοτερα απο 300. Αααααν αλλάξει αυτο σε 20 χρόνια με κάποιο νεο στανταρ για κρανη δεν το ξερω και δεν το ξερεις ουτε εσυ.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ΠΟΥ τα διαβάζεις αυτα?!
    για να το ψαξω δηλαδη...

    για να μην το τραβαμε. τα κράνη εχουν προδιαγραφες ασφαλείας που δεν γράφουν ΠΟΥΘΕΝΑ αυτα που γράφεις εσυ. υπαρχουν και θα υπαρχουν υπερασφαλη κράνη χωρις dring και με sun visor και με 300ευρω. Ασφαλή με πολύ λιγοτερα απο 300. Αααααν αλλάξει αυτο σε 20 χρόνια με κάποιο νεο στανταρ για κρανη δεν το ξερω και δεν το ξερεις ουτε εσυ.
    Οκ.
    Αφού τα ξέρεις όλα πάω πάσο.
    Έχει και πολύ καλά λάστιχα με προδιαγραφές από κίνα με το 1/3 της τιμής.το ίδιο είναι μωρέ.
    Όλα καλα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνοντας για νέο κράνος,
    από Ασωτος στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2013, 08:54
  2. Νεος Vstroμας και νέο κράνος.
    από andreasp στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2010, 00:22
  3. Νέο κράνος
    από wislem στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2009, 17:20
  4. Νέο Κράνος
    από GyPsy στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2006, 09:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF