Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 48

Θέμα: Μια βοηθεια περι υδραυλικων

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Αν από μέσα έχει τουμποραμα θα λιώσει με το ζεσταμα,αν έχει χαλκό θα λιώσει η κόλληση με το ζεσταμα.. Γενικά το ζεσταμα δεν ενδείκνυται..Βρες κάποιο άλλο τρόπο..Αν και το αποτέλεσμα αναφέρθηκε, πιστεύω να έχεις κάνα πλακάκι..Μακάρι να γλιτώσεις το μερμετη,εγώ όταν αλλάζω βρύση μετράω την απόσταση κ κοιτάω να είναι ίδια γιατί αν είναι χρόνια η παλιά κ πας να ξεβιδωσεις η ζημιά καραδοκεί..

  2. #17
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Κλέφτες θα γίνουν ο υδραυλικοί;
    Ναι ρεε.. Τον Φωτη περίμεναν για να σταματησουν να ειναι κλεφτες..!!

    Υ.Γ.
    Για να μην προσβληθει κανεις φιλος της συμπαθους συνομοσπονδιας, δηλωνω ευθαρσως και κατηγορηματικώς οτι αναγνωριζω πως υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις στην δουλεια τους που δεν πληρώνονται με τπτ..!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #18
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ναι ρεε.. Τον Φωτη περίμεναν για να σταματησουν να ειναι κλεφτες..!!

    Υ.Γ.
    Για να μην προσβληθει κανεις φιλος της συμπαθους συνομοσπονδιας, δηλωνω ευθαρσως και κατηγορηματικώς οτι αναγνωριζω πως υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις στην δουλεια τους που δεν πληρώνονται με τπτ..!!!
    Όντως.... Αλλά 8 στις 10 η πιασοκωλίαση πάει σύννεφο...
    2 φορές χρέωσαν την μάνα μου δουλειά του 10αρικου, από 100 παρακαλώ.. φυσικά πήγα από τα μαγαζιά τους και....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #19
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Μητσε, δουλειες του 10ρικου ΔΕΝ υπαρχουν..

    Ελευθερος επαγγελματιας με παροχή υπηρεσιων απλα δεν επιβιωνει με τετοιες χρεωσεις....
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Μητσε, δουλειες του 10ρικου ΔΕΝ υπαρχουν..

    Ελευθερος επαγγελματιας με παροχή υπηρεσιων απλα δεν επιβιωνει με τετοιες χρεωσεις....
    Υπαρχουν. Αν το μερεμετι ειναι στο διπλανο σπιτι και χρειαζεται μια αλλαγη φουσκας μηχανισμου αερος, ποσα θες να χρεωσει δηλαδη; Και μαυρα ολα αυτα...
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    απο την τελευταια συζητηση που ειχα με υδραυλικο μου εμεινε οτι δεν εκοβε αποδειξη κι οτι ο γιος του σπουδαζει στην αγγλια

  7. #22
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Μαλλον παρεξηγησατε τα λεχθεντα μου..

    Οι τιμες εργατωρας διαμορφωνονται ΜΟΝΟ οταν υπαρχει ΠΛΗΡΗΣ 8ωρη απασχοληση..
    (αν π.χ. χρειαζομαι 100€ την μερα για εξοδα και κερδος και κανω 2 επισκευες, μεσο ορο, ποσο θα χρεωσω την καθε μια..??)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #23
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όντως.... Αλλά 8 στις 10 η πιασοκωλίαση πάει σύννεφο...
    2 φορές χρέωσαν την μάνα μου δουλειά του 10αρικου, από 100 παρακαλώ.. φυσικά πήγα από τα μαγαζιά τους και....
    Και πως θα στειλει ρε μετα την κορη στο λονδινο να σπουδασει Ιστορια της τεχνης(ασχετως αν δηλωνει ετησιο εισοδημα 6000 ευρω)αν σου χρεωσει εσενανε 10 ευρω?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #24
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    @panavour: Αστο ρε λεβεντη μου..
    (και για το υφος σου - προσπερναω την διπλη μουντζα - και για την "εκτιμηση" που εχεις σε καποιες επιστημες..)

    Υ.Γ.
    Δικαιωμα σας να θεωρειτε, ακοπα, κλεφτες και απατεωνες καποιους..
    Υποχρεωση τους να σας δικαιωσουν..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Μητσε, δουλειες του 10ρικου ΔΕΝ υπαρχουν..

    Ελευθερος επαγγελματιας με παροχή υπηρεσιων απλα δεν επιβιωνει με τετοιες χρεωσεις....
    Ρε Αντώνη, τρόπος του λέγειν....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #26
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Μητσε, δεν διαφωνουμε..

    Ψαχνουμε να βρουμε το ΠΩΣ οριζονται οι τιμες..
    (χωρις να κανουμε χρηματοοικονομικη αναλυση επιχειρήσεων - γιατι αν κανουμε, θα χτυπαμε το κεφαλι μας με τα επιτομα εργα του Μαρξ..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    @panavour: Αστο ρε λεβεντη μου..
    (και για το υφος σου - προσπερναω την διπλη μουντζα - και για την "εκτιμηση" που εχεις σε καποιες επιστημες..)

    Υ.Γ.
    Δικαιωμα σας να θεωρειτε, ακοπα, κλεφτες και απατεωνες καποιους..
    Υποχρεωση τους να σας δικαιωσουν..
    Οι επιστημες ειδικα αυτες που σπουδαζονται απο χομπυ με τα λεφτα του μπαμπα και συνηθως δεν εχουν και καμμια οικονομικη εξασφαλιση ,μια χαρα ειναι.Η μουντζα δεν ηταν γι αυτες, αλλα για τον μπολενο χαριτολογωντας,τα υπολοιπα δεν ειναι δικα μου αλλα της στατιστικης υπηρεσιας της Ελλαδος οσον αφορα την χαμηλη-μεση φορολογικη δηλωση του μεσου ελευθερου επαγγελματια.Οσον αφορα αν σ αρεσει ή οχι το υφος μου, ταχουμε πει και παλαιοτερα μην τα ξαναλεμε γιατι γινομαστε κουραστικοι.Οσον αφορα την τελευταια παραγραφο σιγουρα ΔΕΝ τα θεωρουμε ΑΚΟΠΑ.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 06/05/2022 στις 16:21.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    προσωπικα δεν εχω θεμα με το υψος των αμοιβων αλλα με το υψος των φορολογικων δηλωσεων
    δε με πειραζει να βγαζει ο χ τεχνιτης τριπλασιο μεροκαματο απο μενα .....θα ηθελα απλα να πληρωναμε εφορια με τους ιδιους ορους

  14. #29
    Οταν το συστημα ειναι με το μερος του πελατη, μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση γιατι ο "μαστορας" (ο καθε μαστορας) ειναι ο φταιχτης.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    προσωπικα δεν εχω θεμα με το υψος των αμοιβων αλλα με το υψος των φορολογικων δηλωσεων
    δε με πειραζει να βγαζει ο χ τεχνιτης τριπλασιο μεροκαματο απο μενα .....θα ηθελα απλα να πληρωναμε εφορια με τους ιδιους ορους
    Παρισι παραμονη πρωτοχρονιας 2003. Παρατηρω διαρροη στο σπιτι συγγενη που με φιλοξενουσε και του ζητησα εργαλεια ομως δεν ειχε τιποτα. Ειπε να φωναξει υδραυλικο οχι ομως απο εταιριεια αλλα καποιον που δουλευει και "μαυρα" για φθηνοτερα.

    Ερχεται ο μαστορας 7μιση το βραδυ και εχει να φτιαξει 3 δουλειες. Να αλλαξει λαστιχακια στα ρακορ απο τις σωληνες 1/2 της ιντσας που εχει το δικτυο. Εστειλε εμενα να κλεισω τον γενικο του νερου και να τον ανοιξω αφου τελειωσε.

    Πριν καν ξεκινησει ζητησε 80€ την καθε βλαβη!!!!!!!!! Στο τελος επειδη ηταν παραμονη πηρε 200€ και εφυγε με Μπον Αννε.

    200€ για 20 λεπτα δουλειας, συν το πηγαινε - ελα αλλα ο συγγενης μου ειπε οτι μενει κοντα, πες μια ωρα ολο μαζι!!!!


    Τον ιδιο δεν τον πειραξε το κοστος ηταν μαλιστα χαρουμενος που ξεμπερδεψε γρηγορα και μου ειπε οτι "δεν πληρωσα την ωρα που εκανε, πληρωσα την γνωση, τα εργαλεια, την διαθεσιμοτητα του και την ταχυτητα".
    Εγω παλι σκεφτομουν να μαθω γαλλικα και να φυγω μεταναστης, πραγμα που θα ειχα κανει αν ηξερα τι ερχοταν λιγα χρονια μετα

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια περι ποδηλατου...
    από karv1982 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2012, 12:59
  2. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2010, 20:54
  3. Μια Βοηθεια Για Επιλογη Service
    από slaybas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2007, 11:57
  4. ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.......
    από iannis στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2006, 09:30
  5. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 15:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF