Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: GP800 η Tmax?

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48

    GP800 η Tmax?

    Καλησπερα, μπορειτε να με βοηθησετε να επιλεξω; Θελω να μαθω τις διαφορες τους σε ολα, σερβις καταναλωση τυχον προβληματα και γκαζι. Το gp800 κανει απο 4.000 μεχρι 5.500, το τμαξ 500 το οποιο το θεωρω ψιλοασχημο κανει 5-6000 και το τμαξ 530 απο 7 και πανω και ειναι αρκετα ομορφο. Το θελω για καθε μερα και για μεγαλες αποστασεις που και που, υπαρχει και μικρο μηχανακι πολης ομως.

    Αν παρω το GP παιζει να μη μπορω να το δωσω μετα; Γενικα το σκεφτομαι γιατι ειναι ομορφο, γρηγορο και φθηνο στην αγορα του, και μαλλον λιγοτερο κανιβαλισμενο..

  2. #2
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14-40-17-wat-lady-wat.jpg 
Προβολές:	236 
Μέγεθος:	29,0 KB 
ID:	435701

    Υπάρχει μηχανάκι πόλης αλλά θέλεις να πάρεις κι άλλο σκούτερ και θες βοήθεια στο να σε ξεμπερδεψουμε;;;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14-40-17-wat-lady-wat.jpg 
Προβολές:	236 
Μέγεθος:	29,0 KB 
ID:	435701


    Υπάρχει μηχανάκι πόλης αλλά θέλεις να πάρεις κι άλλο σκούτερ και θες βοήθεια στο να σε ξεμπερδεψουμε;;;
    Θα πηγαινοερχομαι χαλκιδικη 3 φορες την εβδομαδα βασικα, και εχω πουλησει το αυτοκινητο μου.

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Φίλε, δεν έγραψα για να σε ειρωνευτω.
    Πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω για το ερώτημα σου.
    Απλά μου έκανε φοβερή εντύπωση η προσέγγιση "εχω σκούτερ,αλλά θέλω ένα ακόμα μεγαλύτερο σκούτερ για..."
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Φίλε, δεν έγραψα για να σε ειρωνευτω.
    Πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω για το ερώτημα σου.
    Απλά μου έκανε φοβερή εντύπωση η προσέγγιση "εχω σκούτερ,αλλά θέλω ένα ακόμα μεγαλύτερο σκούτερ για..."
    Οχι κανενα θεμα, δε θελω μηχανη βασικα, θα βαζω κοπελα πισω και θελω κατι πιο ανετο, και δε θελω συμπλεκτη κιολας τωρα.

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Απριλια καλυτερο κρατημα φρενα,με τον κινητηρα του απριλια μανα,ΑΛΛΑ απριλια με ολα τα κουσουρια των ιταλικων που κατα καιρους εχουν αναφερθει.(αξιοπιστια,διαθεσιμοτητα αν/κων,μικρη εμπορικοτητα κλπ. )
    Θετικο οτι ΔΕΝ κλεβεται σαν το Τ ΜΑΞ ,και δεν ειναι οι ιδιοκτητες του (ελαχιστοι ) τοσο ΑΡΚΟΥΔΟ-ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ οσο του Τ ΜΑΞ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Απριλια καλυτερο κρατημα φρενα,με τον κινητηρα του απριλια μανα,ΑΛΛΑ απριλια με ολα τα κουσουρια των ιταλικων που κατα καιρους εχουν αναφερθει.(αξιοπιστια,διαθεσιμοτητα αν/κων,μικρη εμπορικοτητα κλπ. )
    Θετικο οτι ΔΕΝ κλεβεται σαν το Τ ΜΑΞ ,και δεν ειναι οι ιδιοκτητες του (ελαχιστοι ) τοσο ΑΡΚΟΥΔΟ-ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ οσο του Τ ΜΑΞ.
    Το απριλια ειναι ακριβο νομιζω, θα το δω λιγο. Το απριλια 850 ιδιο μοτερ με το gp800 δε φοραει;

  8. #8
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Traveler01 Προβολή μηνύματος
    Το απριλια ειναι ακριβο νομιζω, θα το δω λιγο. Το απριλια 850 ιδιο μοτερ με το gp800 δε φοραει;
    ΝΑΙ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    στο gp800 έχουν πάρει 2 μπλοκ από το 500ρι μοτέρ της πιατζιο και το χουν υποκυβίσει. οπότε με πολύ φθηνό τρόπο πετάς στο απρίλια 2 σετ κυλινδροπίστονα από 500 και το κάνεις 1000, συν βαριατόρ και εξάτμιση φυσικά.

    οπότε άμα θες το πιο γρήγορο το απρίλια. είχα ανοιξει για πλάκα με χιλιάρι tuono v2 και από στάση ήταν άπιαστο. απλά κλαις τις καταναλώσεις, την αξιοπιστία και την αξία μεταπώλησης. από διαθεσιμότητα ανταλλακτικών τόσο παλιό μοντέλο δεν ξέρω.

    Τώρα άμα θες ποιότητα κατασκευής με αντοχή στο χρόνο (έχω δει τμαχ500 με 160.000 χλμ) , επάρκεια ανταλλακτικών, αξία και ευκολία μεταπώλησης πάρε το yamaha.

    Αν σε παίρνει πάρε το 530 πιο όμορφο και γρήγορο από το 500 (έχει πιο στενό ιμάντα), και μια χαρά κράτημα και φρένα έχουν τα yamaha, ο οδηγός κάνει τη διαφορά.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο; Με τι ταχύτητα θες να ταξιδεύεις; Το 300 της Yamaha δε σε καλύπτει; Θα κάνεις και λίγη οικονομία παραπάνω στο καύσιμο και σε ταχύτητες νόμιμες σε καλύπτει απολύτως και με δεύτερο άτομο. Και στα λεφτά σου θα πάρεις φρέσκο μηχανάκι.

    Επίσης το integra δε σου κάνει κλικ;
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 07/05/2022 στις 19:51.

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο; Με τι ταχύτητα θες να ταξιδεύεις; Το 300 της Yamaha δε σε καλύπτει; Θα κάνεις και λίγη οικονομία παραπάνω στο καύσιμο και σε ταχύτητες νόμιμες σε καλύπτει απολύτως και με δεύτερο άτομο. Και στα λεφτά σου θα πάρεις φρέσκο μηχανάκι.

    Επίσης το integra δε σου κάνει κλικ;
    Καλησπερα, οχι δε θελω 300 ειναι πολυ λιγα τα αλογα. Θελω σκουτερ με γκαζι μηχανης, το ιντεγκρα ειναι πολυ ασχημο. Ειδανικα τμαξ 530 απλα ειναι πολυ ακριβο, για αυτο ελεγα να δω προς 800αρη που ειναι και στα γουστα μου. Ξερουμε τυχον προβληματα; Ειδα και το απριλια, 5500-6500 παιζει αλλα ειναι λιγο πιο ασχημο απ το gp800 για μενα, και προσεξα οτι εχουβ πααααρα πολλα χιλιομετρα, λογικα τα αγορασαν ταξιδιαρηδες..

  12. #12
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Κοίτα και το Απρίλια mana 850 .

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2017
    Μηνύματα
    48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Κοίτα και το Απρίλια mana 850 .
    Αν παω για μηχανη θα παρω κατι φουλ καγκουρικο, λεω να μεινω σε σκουτερ για την ωρα.

Παρόμοια θέματα

  1. tdm 900 vs tmax 500.
    από scorpione στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2008, 18:20
  2. Gilera GP800
    από takis1964 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF