Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 71

Θέμα: R1 05/06 ή k5/k6?

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα.
    Αν θελεις βαλε και στην εξισωση και το CBR1000.
    Αρκετα καλο και πιο προσιτο στο γκαζι.
    Καλησπέρα! Ίσως πρέπει να το βάλω όντως στην εξίσωση. Εάν βρω κάτι καθαρό με λιγότερα χρήματα σίγουρα. Καθώς ακόμα κυνηγάω αυτά τα κ5 κ6. Δηλαδή με 5 χιλιάρικα τη περισσοτερη δυναμη. Είναι όντως όμως καλο μηχανακι και πρεπει να τα κοιταω περισσοτερο

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    ουτε σε μπρελοκ δεν επερνα κ5 στην κρητη.
    γενικα ειναι πιο φιλικο το r1. το κ εχει υπερβολικα πολυ ροπη παντου. επισης ειναι πιο επικινδυνο γιαυτο το λογο. κανει πολυ καλυτερο ταξιδι, στριβουν το ιδιο, ισως λιγο καλυτερα το R1. το κ ειναι πραγματικα αλεξισφαιρο μηχανακι. ρ1 μονο πηνια και μια άλλη μαλακια (tps?) εβγαζε. το κ εχει σιγουρα πολυ καλα φωτα, το αλλο δεν ξερω. καινε και τα 2 τον πατο τους, σε φαση που θελεις χορηγο τετοια εποχη για να τα κουνας. παρε ενα 600 να γουσταρεις, η κρητη δεν ειναι ουτε γιαυτο βεβαια. θα σε μαθει να οδηγας κιολας.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ουτε σε μπρελοκ δεν επερνα κ5 στην κρητη.
    γενικα ειναι πιο φιλικο το r1. το κ εχει υπερβολικα πολυ ροπη παντου. επισης ειναι πιο επικινδυνο γιαυτο το λογο. κανει πολυ καλυτερο ταξιδι, στριβουν το ιδιο, ισως λιγο καλυτερα το R1. το κ ειναι πραγματικα αλεξισφαιρο μηχανακι. ρ1 μονο πηνια και μια άλλη μαλακια (tps?) εβγαζε. το κ εχει σιγουρα πολυ καλα φωτα, το αλλο δεν ξερω. καινε και τα 2 τον πατο τους, σε φαση που θελεις χορηγο τετοια εποχη για να τα κουνας. παρε ενα 600 να γουσταρεις, η κρητη δεν ειναι ουτε γιαυτο βεβαια. θα σε μαθει να οδηγας κιολας.
    Καλημερα καταλαβαινω τι λες. Αλλα τελικα κατεληξα στο Κ6. Απλα δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου. Την ροπη του και τη δυναμη σε ολες τις στροφες, η αυτο το ατιμο μπλε ασπρο.... Βρηκα ακομα ενα καθαρο προσεγμενο οποτε αυτη τη φορα δεν το αφηνω. Το πολυ μεχρι Τριτη θα το εχω τσιμπησει και ο Θεος μαζι μας. Εχω πιασει αρκετα μηχανακια στα χερια μου και απλα το Κ6 φαινεται να εχει ολα οσα ψαχνω. Ακομα και εργονομικα μου αρεσει η θεση μου καθεσαι. Απλα δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου τελικα

  4. #19
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Καλημέρα .
    Δεν το συζητάμε πως η μηχανή είναι κ@υλα,εννοώ το Κ6 όπως και τα άλλα χιλιάρια φυσικά.
    Μια ερώτηση,έτσι για την κουβέντα,δεν το παίζω έξυπνος ή δάσκαλος ,το έχεις οδηγήσει;
    Ρωτάω γιατί το τελευταίο χιλιάρι που οδήγησα ήταν ένα μαύρο Κ6,πανέμορφο αλλά δεν το ευχαριστήθηκα ρε παιδί μου.
    Λόγο του γκαζιού του.Μπαντιλίκια,σούζες,μου φάνηκε πολύ δύστροπο , που να το σπάσεις ή να ανοίξεις τα γκάζια εκτός από δρόμο σαν Εγνατία,Α.Ο κτλ;
    Καμία σχέση με το πως βγάζει τα γκάζια μία hayabusa π.χ.
    Άποψη μου βέβαια τα παραπάνω και κουβέντα μόνο, καλά γούστα με το εργαλείο όταν το πάρεις με το καλό !!!!!

    edit Υποψιάζομαι βέβαια πως και τα άλλα ss του λίτρου κάπως έτσι θα είναι.
    porca miseria.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα .
    Δεν το συζητάμε πως η μηχανή είναι κ@υλα,εννοώ το Κ6 όπως και τα άλλα χιλιάρια φυσικά.
    Μια ερώτηση,έτσι για την κουβέντα,δεν το παίζω έξυπνος ή δάσκαλος ,το έχεις οδηγήσει;
    Ρωτάω γιατί το τελευταίο χιλιάρι που οδήγησα ήταν ένα μαύρο Κ6,πανέμορφο αλλά δεν το ευχαριστήθηκα ρε παιδί μου.
    Λόγο του γκαζιού του.Μπαντιλίκια,σούζες,μου φάνηκε πολύ δύστροπο , που να το σπάσεις ή να ανοίξεις τα γκάζια εκτός από δρόμο σαν Εγνατία,Α.Ο κτλ;
    Καμία σχέση με το πως βγάζει τα γκάζια μία hayabusa π.χ.
    Άποψη μου βέβαια τα παραπάνω και κουβέντα μόνο, καλά γούστα με το εργαλείο όταν το πάρεις με το καλό !!!!!

    edit Υποψιάζομαι βέβαια πως και τα άλλα ss του λίτρου κάπως έτσι θα είναι.
    Καλα κανεις και ρωτας. Οχι δεν το εχω οδηγησει. Απλα επειδη εχω οδηγησει πολλα μηχανακια και πλεον δεν με ευχαριστει το γκαζι τους καθολου, ξεκαθαρα αυτο που ψαχνω ειναι ενα μηχανακι το οποιο πριν να ανεβω επανω του να λεω 'ωχ παναγια μου'' και να εχω 200 παλμους. Γιαυτο το τζιξερ μας, φαινεται οτι μου κανει. Επισης δεν θελω να σκασω ενα καρο λεφτα και μαλιστα σχεδον τα ιδια και να παρω 600 και μετα απο 5-6 μηνες να το πεταξω επειδη δεν μου κανει. Προτιμω να παρω το 1000 και καθε βολτα να ειναι και μια εμπειρια, παντα με σεβασμο να μαθαινω το μηχανακι σιγα σιγα και να βελτιωνω τα ορια μου. Βασικα να καταλαβεις ολη μερα χθες μετα τη δουλεια πχ δεν εκανα τπτ απτο να κοιταω μηχανακια ως που πηγε 12 το βραδυ και ουτε που το καταλαβα. Απλα θα το παρω χαχαχα γιατι αλλιως δεν θα ησυχασω με τιποτα!!

    Ολα τα 1000 ειναι πανω κατω τα ιδια. Απλα αυτα που ψαχνω εγω πανε χερι χερι με το Κ. Ροπη,δυναμη σε ολες τις στροφες, θεση οδηγησης. Ειναι πολλα τα λεφτα και δεν θελω να παρω κατι και να λεω ''Αχ αμα ειχα παρει το Κ6 μηπως θα ηταν ακομη πιο brutal η εμπειρια'

    Περι σουζων μπαντιλικιων κτλ... Αυτα θα πρεπει να σου πω αφοτου ανεβω στο μηχανακι και τα διαπιστωσω αυτοπροσωπος. Τοτε αν θες θα σου πω κι εγω την εμπειρια μου και αν ευχαριστιεμαι η οχι. Αν και το κτμ το καημενο μονο που δεν το εχω σπασει τωρα

  6. #21
    Όποιο βρεις στην καλύτερη κατάσταση.-
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Τα 600 με τα 1000 δεν έχουν 2 χιλιάρικα διάφορα;

    Επίσης από ktm 640 ακόμα κ αν έκανες 50-100.000 χιλιόμετρα είναι τέλειος άλλο πράγμα,. Εκτός του ότι το street στρίβει,φρενάρει,συμπεριφέρεται διαφορετικά από motard θα πας από 50 άλογα τροχό στα 160+ και από 180 τελική κοντά στα 300...

    Το 600αρι θα έχει τα διπλά άλογα του ktm κ τελική 250+ αλλά ποιο φτηνό σε όλα. Μέχρι και στο ποσό γρήγορα θα τρώει το λάστιχο,σέρβις,κατανάλωση,ασφάλιση,τελοι κυκλοφορίας, ανταλλακτικά κτλ . Και αν μένεις Αθήνα τι θα κάνεις, θα ανοίγεις μόνο πρώτες δεύτερες κ μπάντες σουζες; Η Δευτέρα του gsxr τέρμα βγάζει 170+ km/h

  8. #23
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Τα 600 με τα 1000 δεν έχουν 2 χιλιάρικα διάφορα;

    Επίσης από ktm 640 ακόμα κ αν έκανες 50-100.000 χιλιόμετρα είναι τέλειος άλλο πράγμα,. Εκτός του ότι το street στρίβει,φρενάρει,συμπεριφέρεται διαφορετικά από motard θα πας από 50 άλογα τροχό στα 160+ και από 180 τελική κοντά στα 300...

    Το 600αρι θα έχει τα διπλά άλογα του ktm κ τελική 250+ αλλά ποιο φτηνό σε όλα. Μέχρι και στο ποσό γρήγορα θα τρώει το λάστιχο,σέρβις,κατανάλωση,ασφάλιση,τελοι κυκλοφορίας, ανταλλακτικά κτλ . Και αν μένεις Αθήνα τι θα κάνεις, θα ανοίγεις μόνο πρώτες δεύτερες κ μπάντες σουζες; Η Δευτέρα του gsxr τέρμα βγάζει 170+ km/h
    Κρήτη μένει.
    Η 2α βγάζει 209 στον κόφτη με μαμά γρανάζια.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Να ρωτησω και εγω κατι ασχετο/σχετικο?Εισαι κατω απο 25?

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Τα 600 με τα 1000 δεν έχουν 2 χιλιάρικα διάφορα;

    Επίσης από ktm 640 ακόμα κ αν έκανες 50-100.000 χιλιόμετρα είναι τέλειος άλλο πράγμα,. Εκτός του ότι το street στρίβει,φρενάρει,συμπεριφέρεται διαφορετικά από motard θα πας από 50 άλογα τροχό στα 160+ και από 180 τελική κοντά στα 300...

    Το 600αρι θα έχει τα διπλά άλογα του ktm κ τελική 250+ αλλά ποιο φτηνό σε όλα. Μέχρι και στο ποσό γρήγορα θα τρώει το λάστιχο,σέρβις,κατανάλωση,ασφάλιση,τελοι κυκλοφορίας, ανταλλακτικά κτλ . Και αν μένεις Αθήνα τι θα κάνεις, θα ανοίγεις μόνο πρώτες δεύτερες κ μπάντες σουζες; Η Δευτέρα του gsxr τέρμα βγάζει 170+ km/h
    Κρήτη ειμαι αδερφε οπως ειπε και παρακατω ο συναδελφος. Και δεν νομιζω οτι προκειται να αλλαξω γνωμη δεν παιρνω 600 με την καμια. Αυριο μαλιστα θα το κλεισω και με τα λεφτα και τελειωσε η υποθεση αν ολα πανε καλα.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Να ρωτησω και εγω κατι ασχετο/σχετικο?Εισαι κατω απο 25?
    οχι ειμαι 25 και σε ενα μηνα 26

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    https://www.youtube.com/watch?v=ht50HSRuOu0
    Πολλά νίκελα απάνω

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από handofgod Προβολή μηνύματος
    οχι ειμαι 25 και σε ενα μηνα 26
    Παρε το 1000 .
    Οχι σε ημιμετρα.

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Παρε το 1000 .
    Οχι σε ημιμετρα.
    Μ'αρέσεις πολύ. Συμφωνούμε

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=ht50HSRuOu0
    Πολλά νίκελα απάνω
    xaxaxaxaxa τα γιοσομουρια

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πολυεστερικά R1 04 05 06
    από Da.Vintage στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2006, 13:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF