Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 71

Θέμα: Πρώτο service 1000χλμ

  1. #46
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Aν κάνεις πλάκα πες το, είναι πετυχημένη σίγουρα.
    Μήπως είχε περφορέ η σελίδα και την κόβει η αντιπροσωπεία; δεν το έχω συναντήσει αλλά αν είναι έτσι..

    Έσκισε το δικό σου το βιβλίο που αγόρασες μαζί με την μοτό;
    Γιατί δεν το έγραφε σε ένα άλλο; έχουν σειριακό οι σελίδες;

    Εγώ που θα αγοράσω απο εσένα, τι θα σκεφτώ όταν δω την πρώτη σελίδα service σκισμένη;
    Δεν ξέρω, όσο το σκέφτομαι τόσο μεγαλύτερη μλκ μου φαίνεται..
    Όντως είναι περφορέ (αν καταλαβαίνω σωστά). Δηλαδή η σελίδα του βιβλίου που αφορά στο πρώτο σέρβις των 1.000χλμ, χωρίζεται σε δυο τμήματα. Από το συνεργείο σφραγίζονται και υπογράφονται και τα δύο μέρη.

  2. #47
    Για οσους δεν γνωριζετε στη συμ εχει ηλεκτρονικο συστημα καταγραφης των εργασιων....
    Το καθε σερβις καταγραφεται και ο επισημος σκιζει το χαρτακι.Εσυ μενεις με την ημερομηνια του επομενου ή κατι τετοιο.πρεπει να το τσεκαρω
    Οπως και να χει αυτο ειναι το προβλεπε...Εχω την αισθηση πως ο φιλος μας ομως θα πρεπει να ξανατσεκαρει τι εχει παιξει γιατι απο αυτα που εχει πει ,δεν το θεωρω παραλογο να μην εχει γινει κατι προβλεπε.

    Ομως δυσκολευομαι ακομα να συνηδειτοποιησω αν όντως υπαρχουν τετοιες απισημες αντ/πειες.

  3. #48
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Αυτό είναι το απόκομμα. Θυμάμαι έγραψε τον αριθμό πλαισίου κ την εργασία. Το έσκισε κ το κράτησε. Ξέρω ότι τα περνάνε ηλεκτρονικά το τι κάνουν


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	s20220518_070821.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	35,6 KB 
ID:	435896

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Πρώτη φορά ακούω να μην έχεις στα χέρια σου ένα βιβλιαράκι με σφραγίδα που να λέει τις εργασίες και τα χιλιόμετρα. Αν είναι έτσι όλα μπορούν να αποδειχθούν από το σύστημά τους online οπότε δε θα έχεις πρόβλημα με το ιστορικό service και χιλιομέτρων. Βέβαια δεν ξέρουμε τί καταγράφει ο καθένας, μπορεί να έχει τικάρει ότι έκανε όλους τους τυπικούς ελέγχους σε σφιξίματα κλπ.

  5. #50
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Πρώτη φορά ακούω να μην έχεις στα χέρια σου ένα βιβλιαράκι με σφραγίδα που να λέει τις εργασίες και τα χιλιόμετρα. Αν είναι έτσι όλα μπορούν να αποδειχθούν από το σύστημά τους online οπότε δε θα έχεις πρόβλημα με το ιστορικό service και χιλιομέτρων. Βέβαια δεν ξέρουμε τί καταγράφει ο καθένας, μπορεί να έχει τικάρει ότι έκανε όλους τους τυπικούς ελέγχους σε σφιξίματα κλπ.
    Τι να σε πω φίλε. Αυτό πρώτη φόρα το βλέπω κ γω. Απ' όσο ξέρω στα αυτοκίνητα έχεις το book service σου με την σφραγίδα της αντιπροσωπείας κ το τι έχει αλλάξει κ είσαι καλυμμένος.
    Είναι το πρώτο μου μηχανάκι κ θέλω όλα να είναι άψογα. Ένας φίλος μου λέει ότι πολύ τα ψειρίζω..

  6. #51
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Μπορεί όντως να το ψυριζεις πολύ αλλά δεν είναι πολύ σοβαρό ή/και νορμάλ, επίσημος αντιπρόσωπος να μη σου αφήνει κανένα έντυπο αποδεικτικό των εργασιών που εκτελούνται στο -εντος εγγύησης- όχημα σου.
    Έτσι όπως τα περιγράφεις, η φάση βρωμάει. Εγώ, δεν θα έμενα ήσυχος αν κάπως δεν είχα απτές αποδείξεις στα χέρια μου.
    Τοκ ιζ τσηπ λένε οι κουτοφραγκοι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #52
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Τι να πω. Να φαίνεται στο on line σύστημά τους ότι έχει ακόμα εγγύηση κ το τι έχουν αλλαχτεί? Δεν ξέρω.

  8. #53
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Συγνωμη ρε φιλε...αλλα εκει στον Γκοργκολη που πηρες τηλεφωνο δεν τον ρωτησες αν αυτη η διαδικασια με τα σκισιματα κλπ κλπ ειναι η νορμαλ που πρεπει να ακολουθει το καθε επισημο συνεργειο?
    Ενα απλο τηλφωνο ειναι κ θα σου λυθουν οι αποριες.
    Εδω μεσα απ οτι καταλαβες δεν γραφει κανενας επισημος αντιπροσωπος για να σου δωσει μια καθαρη απαντηση.
    Πιστευω οτι μονος σου εχεις μπερδευτει ενω η λυση ειναι διπλα σου (τηλεφωνο=Γκοργκολης).&-
    Ride(s) the wind of change...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    ΑΣΕ τα αποκόμματα που κόβει ο μάστουρας και πηγαινε στο τελος του βιβλιου...αν δεν κανω λαθος εκει εχει καποια σελιδα που γραφονται τα σερβις το ενα κατω απο το αλλο και μπαινει και σχετικη σφραγιδα-υπογραφη του συνεργειου...αν δεν κανω λαθος ετσι ειναι το δικο μου βιβλιο (εχω citycom απο καινουργιο και τον ιουνιο κλεινει δυο ετη στους δρομους)

    το βραδυ που θα παω σπιτι απο τη δουλεια θα το κοιταξω για σιγουρα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  10. #55
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Συγνωμη ρε φιλε...αλλα εκει στον Γκοργκολη που πηρες τηλεφωνο δεν τον ρωτησες αν αυτη η διαδικασια με τα σκισιματα κλπ κλπ ειναι η νορμαλ που πρεπει να ακολουθει το καθε επισημο συνεργειο?
    Ενα απλο τηλφωνο ειναι κ θα σου λυθουν οι αποριες.
    Εδω μεσα απ οτι καταλαβες δεν γραφει κανενας επισημος αντιπροσωπος για να σου δωσει μια καθαρη απαντηση.
    Πιστευω οτι μονος σου εχεις μπερδευτει ενω η λυση ειναι διπλα σου (τηλεφωνο=Γκοργκολης).&-
    Δεν ρώτησα γτ γίνονταν λίγο χαμός. Με περνούσαν από άτομο σε άτομο στο τηλέφωνο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    ΑΣΕ τα αποκόμματα που κόβει ο μάστουρας και πηγαινε στο τελος του βιβλιου...αν δεν κανω λαθος εκει εχει καποια σελιδα που γραφονται τα σερβις το ενα κατω απο το αλλο και μπαινει και σχετικη σφραγιδα-υπογραφη του συνεργειου...αν δεν κανω λαθος ετσι ειναι το δικο μου βιβλιο (εχω citycom απο καινουργιο και τον ιουνιο κλεινει δυο ετη στους δρομους)

    το βραδυ που θα παω σπιτι απο τη δουλεια θα το κοιταξω για σιγουρα.
    Να πω την αλήθεια την τελευταία δεν την είδα.. Θα το δω το απόγευμα όταν σχολάσω!

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    επισης ο καθε μαστορας οφειλει να κοβει αποδειξη για τα χρηματα που εισπρατει οπου αναφερονται τα ανταλλακτικα και τα εργατικα
    εξουσιοδοτημενος δεν μπορει να μην το κανει αυτο

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    επισης ο καθε μαστορας οφειλει να κοβει αποδειξη για τα χρηματα που εισπρατει οπου αναφερονται τα ανταλλακτικα και τα εργατικα
    εξουσιοδοτημενος δεν μπορει να μην το κανει αυτο
    Σιγα βρε ,ολοι ετσι κανουν στα μαυρα σου λενε αν θες.
    Αλλιως καπελο το φπα
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  13. #58
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    ΑΣΕ τα αποκόμματα που κόβει ο μάστουρας και πηγαινε στο τελος του βιβλιου...αν δεν κανω λαθος εκει εχει καποια σελιδα που γραφονται τα σερβις το ενα κατω απο το αλλο και μπαινει και σχετικη σφραγιδα-υπογραφη του συνεργειου...αν δεν κανω λαθος ετσι ειναι το δικο μου βιβλιο (εχω citycom απο καινουργιο και τον ιουνιο κλεινει δυο ετη στους δρομους)

    το βραδυ που θα παω σπιτι απο τη δουλεια θα το κοιταξω για σιγουρα.
    Έχεις δίκιο. Η τελευταία σελίδα είναι η μόνη που δεν είδα. Γράφει στα 1000χλμ κ ημερομηνία τα λάδια 10/40.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    επισης ο καθε μαστορας οφειλει να κοβει αποδειξη για τα χρηματα που εισπρατει οπου αναφερονται τα ανταλλακτικα και τα εργατικα
    εξουσιοδοτημενος δεν μπορει να μην το κανει αυτο
    Όπως είπε κ ο φίλος.. Όλα μαύρα. Αλλιώς βάζει κ τον Φ.Π.Α

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο για αυτοκινητο δεν μπαινεις χωρις να σε καταγραψουν και δε βγαινεις αν δεν κοπει παραστατικο εστω μειωμενο η δωρεαν
    ειδικα τα τυπικα σερβις και ειδικα μεσα στην εγγυηση δε γινονται μαυρα γιατι οι εργασιες και τα ανταλλακτικα ειναι συγκεκριμενα

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.855
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chris_symphony Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο. Η τελευταία σελίδα είναι η μόνη που δεν είδα. Γράφει στα 1000χλμ κ ημερομηνία τα λάδια 10/40.
    Σφραγίδα;

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πρωτο service και πρωτα αξεσουαρ
    από table920 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2008, 23:59
  2. ΠΡΩΤΟ Service V-strom(help)
    από vector_bruce στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 17:17
  3. Πρώτο Service σε ER6n.
    από looperx στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2006, 23:25
  4. Πρώτο Service
    από esousdes στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 12:13
  5. Πρώτο service για CBF-500 75 ευρώ!
    από psionic στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2006, 15:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF