Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: BEVERLY 400s ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΕΝΑ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2022
    Μηνύματα
    4

    BEVERLY 400s ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΕΝΑ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ

    Καλησπέρα στην ομάδα,

    Κάτοχος beverly 400s 2021
    Από την πρώτη στιγμή που το αγόρασα μου κάνει κενά στο γκάζι. Ενώ του έχω κάνει χαρτογράφηση και πρώτο σέρβις συνεχίζει στις χαμηλές στροφές και μου κάνει αυτά τα κενά. Το πρόβλημα εντομεταξύ γίνεται χειρότερο όταν βρίσκομαι σε κίνηση και το έχω παρατηρήσει και στις ανηφόρες.

    Και θέλω να ρωτήσω τώρα. Μήπως όλο αυτό οφείλεται στην αντλία βενζίνης; Γιατί προς τα εκεί πάει το μυαλό μου. Κ αν οφείλεται εκεί, πώς μπορώ να το αναφέρω στο συνεργείο να το τσεκάρουν; γιατί όσες φορές το έχω πει μου απαντάνε πως δεν είναι κάτι και πως είναι φυσιολογικό. ( το συνεργείο που το πάω έχει πολύ καλές κριτικές και είναι γνωστό )

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Φιλε μου. Ειχα παει την προγουμενη εβδομαδα για σερβις 5000χλμ το δικο μου medley και σε κουβεντα με καταχο του 300s 2021 μου ανεφερε το ιδιο προβλημα στο δικο του και ενος φιλου του.( κι αυτος ηταν εκει για τα 5000χλμ)
    Επισης ο αδερφος του εχει το 400ς του 2021 και εχει το ιδιο προβλημα.
    Λογικα θα το ξερουν στην piaggio και θα ξερουν πλεον τι πρεπει να κανουν.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    243
    Κάτι έπαιζε με την τροφοδοσία.
    Είσαι στην εγγύηση οπότε όλα οκ.
    Μόνο μην σου πουν ότι όλα κάνουν έτσι γιατί δεν κάνουν.
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2022
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HULK22 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην ομάδα,

    Κάτοχος beverly 400s 2021
    Από την πρώτη στιγμή που το αγόρασα μου κάνει κενά στο γκάζι. Ενώ του έχω κάνει χαρτογράφηση και πρώτο σέρβις συνεχίζει στις χαμηλές στροφές και μου κάνει αυτά τα κενά. Το πρόβλημα εντομεταξύ γίνεται χειρότερο όταν βρίσκομαι σε κίνηση και το έχω παρατηρήσει και στις ανηφόρες.

    Και θέλω να ρωτήσω τώρα. Μήπως όλο αυτό οφείλεται στην αντλία βενζίνης; Γιατί προς τα εκεί πάει το μυαλό μου. Κ αν οφείλεται εκεί, πώς μπορώ να το αναφέρω στο συνεργείο να το τσεκάρουν; γιατί όσες φορές το έχω πει μου απαντάνε πως δεν είναι κάτι και πως είναι φυσιολογικό. ( το συνεργείο που το πάω έχει πολύ καλές κριτικές και είναι γνωστό )

    Καλησπερα.Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα σε μεντλει 150 του 21 μοντελο.παντα το παθαινω οταν ειναι να ξεκινησω απο καποιο φαναρι σταματημενος και γενικα οταν εχει χαληλες στροφες το μηχανακι.σημερα που το ξαναεπαθα νομιζω οτι ακουσα κατι σαν σκασιματα απο την μερια της εξατμισης αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.Εχεις βρει καποια λυση ως τωρα;Ευχαριστω

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nwndas Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα.Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα σε μεντλει 150 του 21 μοντελο.παντα το παθαινω οταν ειναι να ξεκινησω απο καποιο φαναρι σταματημενος και γενικα οταν εχει χαληλες στροφες το μηχανακι.σημερα που το ξαναεπαθα νομιζω οτι ακουσα κατι σαν σκασιματα απο την μερια της εξατμισης αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.Εχεις βρει καποια λυση ως τωρα;Ευχαριστω
    Έχεις εγγύηση. Πήγαινε το συνεργειο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα φλας στο Beverly 250
    από bourcos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2015, 08:46
  2. ΤΜ 400 Πρόβλημα στό σασμαν
    από imitrelos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2012, 20:05
  3. Μεγάλη διαδρομή στο γκάζι στο Κ6
    από DrIoannis στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2009, 09:33
  4. Πρόβλημα στο γκάζι.
    από jimgeo στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2008, 12:28
  5. Πρόβλημα Surfing στο Forum?????
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2005, 15:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF