Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Μπουφαν και προστατευτικά

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2015
    Μηνύματα
    23

    Μπουφαν και προστατευτικά

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν εσείς βγάζετε τα προστατευτικά των μπουφαν για καθημερινή χρήση. Είτε είναι χειμερινό είτε καλοκαιρινό.
    Προσωπικά για καθημερινή χρήση (δουλειά, βόλτα..) τα έχω αφαιρέσει.
    Κάτι φίλοι κάνουν το ίδιο, είναι πιο άνετα.
    Θα τα τοποθετήσω μόνο αν πάω κανένα ταξίδι,εκδρομή
    Τώρα θα μου πείτε τι τα πήρες αν τα χρησιμοποιείς μόνο μια στο τόσο, η στραβή μπορεί να γίνει και 10 μέτρα από το σπίτι, άλλο θέμα αυτό. Το θέμα είναι τι κάνετε

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Ποιος ο λόγος να φοράς καλοκαιρινό μπουφάν αν όχι οι προστασιες;;;

    Προφανώς και έχω τις προστασίες πάνω, ακόμα και όταν πηγαίνω στο περίπτερο.
    Με την ίδια λογική που φοράω το κράνος, φοράω και μπουφάν, γάντια και μποτάκια μηχανής.
    Δεν καβαλαω ποτέ χωρίς αυτά και πάντα με τις προστασίες πάνω.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Γιατι να φορας μπουφαν μηχανης χωρις προστασιες. φορα ενα τζιν.
    δεν βγαζει νοημα αυτο...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Έχω βγάλει μόνο την πλάτη για να διπλώνει πιο εύκολα το μπουφάν όταν δεν το φοράω αλλά και να μην δυσκολευομαι με το backpack.
    Οι υπολοιπες προστασίες δεν με ενοχλουν.

    Για τις εντός πολης μετακινήσεις.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από packman Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν εσείς βγάζετε τα προστατευτικά των μπουφαν για καθημερινή χρήση. Είτε είναι χειμερινό είτε καλοκαιρινό.
    Προσωπικά για καθημερινή χρήση (δουλειά, βόλτα..) τα έχω αφαιρέσει.
    Κάτι φίλοι κάνουν το ίδιο, είναι πιο άνετα.
    Θα τα τοποθετήσω μόνο αν πάω κανένα ταξίδι,εκδρομή
    Τώρα θα μου πείτε τι τα πήρες αν τα χρησιμοποιείς μόνο μια στο τόσο, η στραβή μπορεί να γίνει και 10 μέτρα από το σπίτι, άλλο θέμα αυτό. Το θέμα είναι τι κάνετε
    Ναι , κανονικά οι προστασίες. Στο παντελόνι μπορεί να τις βγάλω , άμα έχει περπάτημα στο μέρος που έχω φτάσει, μετά τις ξαναβάζω.

    Ακουγεσαι να μη βολευεσαι , θα πρότεινα να δοκιμάσεις κ άλλες προτάσεις πχ η Revit έχει ιδιαίτερα λεπτή Seesoft προστασία που παρέχει εφάμιλλη των υπολοίπων κάλυψη , λένε

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από packman Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν εσείς βγάζετε τα προστατευτικά των μπουφαν για καθημερινή χρήση. Είτε είναι χειμερινό είτε καλοκαιρινό.
    Προσωπικά για καθημερινή χρήση (δουλειά, βόλτα..) τα έχω αφαιρέσει.
    Κάτι φίλοι κάνουν το ίδιο, είναι πιο άνετα.
    Θα τα τοποθετήσω μόνο αν πάω κανένα ταξίδι,εκδρομή
    Τώρα θα μου πείτε τι τα πήρες αν τα χρησιμοποιείς μόνο μια στο τόσο, η στραβή μπορεί να γίνει και 10 μέτρα από το σπίτι, άλλο θέμα αυτό. Το θέμα είναι τι κάνετε
    Οχι.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Οι προστασίες βγαίνουν μόνο όταν πρόκειται να πλυθεί το μπουφάν. Χωρίς αυτές είναι σαν να μη φοράς τίποτα. Δεν προσφέρει προστασία το ύφασμα του μπουφάν.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #8
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Δεν υπάρχει νόημα να φοράς μπουφάν μηχανής αν είναι να βγάζεις τις προστασίες. Θα έπρεπε να είναι θεμελιώδες τώρα πια.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2015
    Μηνύματα
    23
    Μου κάνει εντύπωση πως στο ιντερνετ οι απαντήσεις είναι αυτές που είναι (οι σωστές) αλλά στην πράξη βλέπω άλλα. Σε σχέση με γνωστούς και φίλους εννοώ.

  10. #10
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    στο ιντερνετ απαντήσαν 4-5 νοματαίοι. είναι αυτό επαρκές δείγμα του τι γίνεται έξω;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2015
    Μηνύματα
    23
    θα περιμένουμε να μαζευτούνε κι άλλοι νοματαίοι χωρίς να σημαίνει ότι αν εμφανιστούν 10 εδώ αυτό γίνεται κι έξω. Εξάλλου όλοι κράζουν τις διάφορες ταρζανιές αλλά στο δρόμο δε προλαβαίνεις να μετράς ταρζανιές

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Εγω χωρις κρανος γάντια και μπουφαν δεν μπορω να καβαλήσω τη μηχανή ουτε σβηστή. Και αυτο γιατι μεγάλωσα μέσα στο φόρουμ πολυ πριν παρω μηχανη. Νομιζα οτι επειδη απαντανε 2-3 σοβαροι ανθρωποι για τον εξοπλισμο εδω μεσα, οτι ετσι ειναι και στον έξω κόσμο.
    Πλέον τους παρατηρω όλους εκει εξω. Ειναι τρομερά μικρο το ποσοστο που φοράει μπουφαν και γάντια. Απτην άλλη, το κράνος θεωρω ότι σε πολυ μεγάλο βαθμο χρησιμοποιείται

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2015
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Εγω χωρις κρανος γάντια και μπουφαν δεν μπορω να καβαλήσω τη μηχανή ουτε σβηστή. Και αυτο γιατι μεγάλωσα μέσα στο φόρουμ πολυ πριν παρω μηχανη. Νομιζα οτι επειδη απαντανε 2-3 σοβαροι ανθρωποι για τον εξοπλισμο εδω μεσα, οτι ετσι ειναι και στον έξω κόσμο.
    Πλέον τους παρατηρω όλους εκει εξω. Ειναι τρομερά μικρο το ποσοστο που φοράει μπουφαν και γάντια. Απτην άλλη, το κράνος θεωρω ότι σε πολυ μεγάλο βαθμο χρησιμοποιείται
    καμία σχέση. μέτρα τώρα το καλοκαίρι πόσους θα δεις σε μηχανή με μαγιο-σορτς και σαγιονάρες. Για γάντια, σε αστικό περιβάλλον και λίγο πιο έξω δε θα δεις κανέναν. Μόνο αν βγεις εθνική. Μπουφαν μια από τα ίδια. Αυτά τα βλέπουμε όλοι, δεν είναι κάτι κρυφό.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από packman Προβολή μηνύματος
    καμία σχέση. μέτρα τώρα το καλοκαίρι πόσους θα δεις σε μηχανή με μαγιο-σορτς και σαγιονάρες. Για γάντια, σε αστικό περιβάλλον και λίγο πιο έξω δε θα δεις κανέναν. Μόνο αν βγεις εθνική. Μπουφαν μια από τα ίδια. Αυτά τα βλέπουμε όλοι, δεν είναι κάτι κρυφό.
    ξερω εναν που φοραει μπουφαν μηχανης χωρις πλαστικα γιατι δεν εχει αλλο μπουφαν προχειρο.
    εγω δεν φοραω μπουφαν μηχανης σε πολλες διαδρομες, αλλα να βγαλω τις προστασιες και να το φορεσω γιατι?

    εξω οι μισοι και βαλε δεν φορανε κρανος. στα μοτοφορουμ μπαινουν αυτοι που εχουν χομπυ τη μηχανη, οχι για μετακινηση. λογικο να παιρνεις πιο σωστες απαντησεις.

  15. #15
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από packman Προβολή μηνύματος
    θα περιμένουμε να μαζευτούνε κι άλλοι νοματαίοι χωρίς να σημαίνει ότι αν εμφανιστούν 10 εδώ αυτό γίνεται κι έξω. Εξάλλου όλοι κράζουν τις διάφορες ταρζανιές αλλά στο δρόμο δε προλαβαίνεις να μετράς ταρζανιές
    Ταρζανια είναι να μη φοράς κράνος, να περνάς κάνα κόκκινο, να πηγαίνεις ανάποδα σε μονόδρομους κλπ
    Το να φοράς ένα εξ’ορισμού άβολο και άκομψο ρούχο χωρίς να καρπώνεσαι το όποιο όφελος μπορεί να σου προσφέρει, δεν το λες ταρζανια, μάλλον μαλακια το λες

    Και εγώ πχ γήπεδο χειμώνα πάω με πολιτικό μπουφάν, γιατί νιώθω άβολα να κάθομαι 3 ώρες με το μπουφάν της μηχανής

    Αλλά δε βρίσκω τον παραμικρό λόγο να μπω στη διαδικασία βάλε βγάλε επενδύσεις, δε βλέπω κανέναν νόημα

    Εκτός και αν δεν έχεις άλλο ρούχο να βάλεις οποτε πάω πάσο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 23:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF