Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 117

Θέμα: Από 300 cc σκούτερ σε μηχανή έως 300 cc

  1. #46
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω το voge 300 ac με μπαγκαζιέρα! Πώς σου ήρθε ότι δεν...; Αν μπεις στο νήμα voge 300 (loncin) θα βρεις φωτό που έχω βάλει....το έχω από τον Φεβρουάριο, άνετο, φουλ εξυπηρετικό!

    Ορίστε και η φωτό για να μην ψάχνεις...
    Συνημμένο 436600
    Υπέροχη μοτοσυκλέτα Δημήτρη και να την χαίρεσαι φίλε!
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω το voge 300 ac με μπαγκαζιέρα! Πώς σου ήρθε ότι δεν...; Αν μπεις στο νήμα voge 300 (loncin) θα βρεις φωτό που έχω βάλει....το έχω από τον Φεβρουάριο, άνετο, φουλ εξυπηρετικό!

    Ορίστε και η φωτό για να μην ψάχνεις...
    Συνημμένο 436600
    Πόσο σου κόστισε αυτό σαν έξτρα ;
    Ανεμοθωρακα παίρνει για να γίνει σαν cbf πχ ?

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Επίσης στην εξίσωση μπαίνει μεταχειρισμένο και benelli trkb251 και bn

  4. #49
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Sachry το κτμ 250 μπορεί να φοράει wp αναρτήσεις αλλά είναι σχεδιασμένα για σπορ οδήγηση, δηλαδή να πιέζονται στο όριο. Δεν είναι ενδοτικά για να καταπίνουν τα σαμαράκια που θέλεις (εσύ θέλεις σουμιέ για την μέση σου, οι παλιοί θα θυμάστε το πίσω μαμα αμορτισερ του xt250r '89 θα ήταν μάνα για τέτοια περίπτωση).
    Αν βρίσκεις κάποιο αντβε250 κάνε τεστ ραιντ και διαπίστωσε το

    τώρα τα περισσότερα απο αυτά που είπες δίνουν τεστ ραιντ στην αθήνα. Αν είσαι Αθήνα είναι πανέυκολο αν είσαι εκτός προγραμάτισε ενα ταξιδάκι κανε τα τεστ και γύρισε με εντυπώσεις.

    Να θυμάσαι δεν γίνεται να εκμαιεύσεις αίσθηση άνεσης, ή τι σου ταιριάζει περισσότερο, remotely. Κάντο ο ίδιος με ιδίαν εμπειρία
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #50
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Πόσο σου κόστισε αυτό σαν έξτρα ;
    Ανεμοθωρακα παίρνει για να γίνει σαν cbf πχ ?
    90 ευρώ η σχάρα διότι είναι της ίδιας της givi για αυτό το μοντέλο συγκεκριμένα. Από κει και μετά, βάζεις όποια βαλίτσα της θες. βέβαια, μην υπερβείς κάποιο όριο....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Επίσης στην εξίσωση μπαίνει μεταχειρισμένο και benelli trkb251 και bn
    Το είχα δει το μπενέλι, πανβαρο, ογκώδες για την χρήση που κάνω εγώ....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #51
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Το 200 winner της evomoto στα 3.300 ευρώ. Τσεκαρε το .

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2021
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Sachry το κτμ 250 μπορεί να φοράει wp αναρτήσεις αλλά είναι σχεδιασμένα για σπορ οδήγηση, δηλαδή να πιέζονται στο όριο. Δεν είναι ενδοτικά για να καταπίνουν τα σαμαράκια που θέλεις (εσύ θέλεις σουμιέ για την μέση σου, οι παλιοί θα θυμάστε το πίσω μαμα αμορτισερ του xt250r '89 θα ήταν μάνα για τέτοια περίπτωση).
    Αν βρίσκεις κάποιο αντβε250 κάνε τεστ ραιντ και διαπίστωσε το

    τώρα τα περισσότερα απο αυτά που είπες δίνουν τεστ ραιντ στην αθήνα. Αν είσαι Αθήνα είναι πανέυκολο αν είσαι εκτός προγραμάτισε ενα ταξιδάκι κανε τα τεστ και γύρισε με εντυπώσεις.

    Να θυμάσαι δεν γίνεται να εκμαιεύσεις αίσθηση άνεσης, ή τι σου ταιριάζει περισσότερο, remotely. Κάντο ο ίδιος με ιδίαν εμπειρία
    Καλησπέρα σε όλους.
    Κάτοχος SYM NH-T 200 από τον Οκτώβρη. 40 χρονών- το αναφέρω για να καταλάβει ο Sachry ότι δεν είμαι νεούδι να μην καταλαβαίνει τπτ η μέση μου .
    Το αντίστοιχο 300αρί απο το site της SYM φαίνεται να είναι ακριβώς το ίδιο με μόνη διαφορά τον κινητήρα. η πίσω ανάρτηση στο δικό μου κοπανάει αρκετά ειδικά σε σαμαράκια. είναι πολύ κοντή /σκληρή. με 2 άτομα είναι λίγο καλύτερα ! ειδικά στα δυτικά προάστια που κυκλοφορώ όπου οι δρόμοι είναι χάλια μετά το μισάωρο την ακούω. κάνε το test drive αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για την περίπτωση σου.
    έχω κάνει πρόσφατα το 250 adv ΚΤΜ test ride. Κλάσεις ανώτερο από το δικό μου εννοείται αλλά μου έδινε την εντύπωση πως οι αναρτήσεις "διαβάζουν το δρόμο" μονίμως και δεν μου έκανε για τόσο Easy going φάση. θέλω κ εγώ να κάνω το 300ds όποτε προλάβω τεστ γιατί την ψάχνω μέσα στο 2023 να αλλάξω.
    Επίσης σχετικά με το Dymoto 200 στο site του Motomag υπάρχει αναλυτικό τεστ ride (και όχι διαφημιστικό όπως κάνουν τα υπόλοιπα sites του χώρου) κ δεν αναφέρει θέματα με αναρτήσειες

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Το θέμα είναι ποια είναι αυτή η dy moto .
    Επίσης από όσα έχω ακούσει και διαβσασει είναι άνετο το ds στις κακοτεχνίες του δρόμου

  9. #54
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    313
    Το Voge ds έχει το καλό ότι διαθέτει μοχλικό πίσω, και φιλτράρει καλύτερα τις λακούβες.

  10. #55
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι ποια είναι αυτή η dy moto .
    Επίσης από όσα έχω ακούσει και διαβσασει είναι άνετο το ds στις κακοτεχνίες του δρόμου
    Όντως είναι άνετο λόγω μοχλικού. Χωρίς, ωστόσο, αυτό να σημαίνει ότι το ac στερείται άνεσης, κάθε άλλο. Είμαι 55 ετών και όπως καταλαβαίνεις......
    Ο όγκος και η ψιλοδυσκολία στις μανούβρες του DS στην κίνηση θα ζορίσουν την μέση ακόμα περισσότερο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Εσείς είστε ικανοποιημένοι από τις μηχανές αυτές ;;;;;;

    Δηλαδή ac και ds είναι ίδια μηχανή , μόνο που η μία είναι γυμνή και η άλλη on off ?

    To ds όμως με πιο ψηλό τιμόνι δεν είναι πιο εύκολο να περάσει ανάμεσα από αυτοκίνητα και να μην βρίσκει τους καθρέπτες συν τον ανεμοθωρακα....

  12. #57
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Με τα κιλά σου και το ύψος σου το voge 300ds είναι,αυτό που χρειάζεσαι.Εγω έχω σκούτερ aprilia scarabeo 200 ,και αν και είναι ένα θαυμάσιο μηχανάκι σε όλα του, λόγω τής κλασσικής πίσω ανάρτησης των σκούτερ,με ταλαιπωρεί στην μέση
    και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το δώσω,και να πάρω το voge300ds,το οποίο το έχω κάνει τέστ και με έχει ικανοποιήσει σε μεγάλο βαθμό για τά κυβικά του.Σημειωτεον είμαι 1,85 και 140 κιλά.

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Με τα κιλά σου και το ύψος σου το voge 300ds είναι,αυτό που χρειάζεσαι.Εγω έχω σκούτερ aprilia scarabeo 200 ,και αν και είναι ένα θαυμάσιο μηχανάκι σε όλα του, λόγω τής κλασσικής πίσω ανάρτησης των σκούτερ,με ταλαιπωρεί στην μέση
    και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το δώσω,και να πάρω το voge300ds,το οποίο το έχω κάνει τέστ και με έχει ικανοποιήσει σε μεγάλο βαθμό για τά κυβικά του.Σημειωτεον είμαι 1,85 και 140 κιλά.
    Για να σε ικανοποίησε φίλε, ειδικά στο επίπεδο των αναρτήσεων και με τα κιλά σου ( χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω) , λογικά θα με ικανοποιεί και μένα . Εγώ έχω ίδιο ύψος αλλά 90 κιλά .

    Το θέμα είναι τι παίζει με την voge . Μην ψάχνουμε ανταλλακτικά και δεν βρίσκουμε πχ

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Εσείς είστε ικανοποιημένοι από τις μηχανές αυτές ;;;;;;

    Δηλαδή ac και ds είναι ίδια μηχανή , μόνο που η μία είναι γυμνή και η άλλη on off ?

    To ds όμως με πιο ψηλό τιμόνι δεν είναι πιο εύκολο να περάσει ανάμεσα από αυτοκίνητα και να μην βρίσκει τους καθρέπτες συν τον ανεμοθωρακα....
    To τιμόνι του ds περνάει εύκολα ανάμεσα από τους καθρέφτες, για τα κάγκελα δεν είμαι σίγουρος, γιατί δείχνουν να προεξέχουν πολύ...

  15. #60
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Για να σε ικανοποίησε φίλε, ειδικά στο επίπεδο των αναρτήσεων και με τα κιλά σου ( χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω) , λογικά θα με ικανοποιεί και μένα . Εγώ έχω ίδιο ύψος αλλά 90 κιλά .

    Το θέμα είναι τι παίζει με την voge . Μην ψάχνουμε ανταλλακτικά και δεν βρίσκουμε πχ
    Δεν με προσβάλλεις καθόλου για τα κιλά μου ,τα πάχη μας τα κάλλη μας. Χαχα.Οσο για την αντιπροσωπεία η συγκεκριμένη σύμφωνα με μαρτυρίες στον τύπο,και στα φόρουμ από χρήστες (σημειωτέον ότι αντιπροσωπεύει εκτός από τα βογκ,και τα κυμκο και τα τζεμινι στην ελλαδα)είναι μαζί με την αντιπροσωπεία της cfmoto ίσως οι κορυφαίες του χώρου.Απο προσωπική μου (μικρή λόγω ολιγοωρων τεστ) στα cfmoto 650,voge 300ds,και voge 650ds,νομίζω ότι η voge είναι ένα μικρό σκαλί ποιο ποιοτική, σε απόλυτη ποιότητα ανεξαρτήτως τιμής,αλλά αν βάλουμε και την τιμή μέσα το cfmoto 650 είναι ο νικητής.Στα 300cc που θέλεις εσύ το 300ds είναι η καλύτερη εκλογή κατά την γνώμη μου,ΚΑΙ λόγω σωματότυπου.

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Από vespa 200 δίχρονη, σε μηχανή... λίγη βοήθεια;
    από Svan στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 19:21
  2. Συναγερμός από ebay σε μηχανή
    από panagath στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2011, 14:30
  3. προβλημα με τιμονι σε kymco mxu 300
    από MXU300 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2008, 12:05
  4. Κρανος απο 200 εως 300 ευρω
    από georgekostas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2008, 00:38
  5. Οι 300 Του Λεωνίδα σε ταινία;
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2006, 19:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF