Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 117

Θέμα: Από 300 cc σκούτερ σε μηχανή έως 300 cc

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.080
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    ΣΟΒΑΡΑ????? Εισαι δυνατος!!!! Ειχες ακουσει για την προσφορά? Εγω τυχαια την ειδα. Ποιο χρώμα? Πηρες το ds ή dsx?
    ΕΣΥ με εβαλες στην πριζα με την αναρτηση σου,πηγα το ξανακανα τεστ,και πηρα το DS με τις χυτες ζαντες.Μου πηρε και το σκουτερ τον σκαραβαιο 200 ανταλλαγη και το παρηγγειλα σε γκριζακι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.293
    Και εγώ πάντα ήμουν υπέρ του καινούριου αν γίνεται. Τα μισά μηχανάκια των αγγελιών πιστεύω την έχουν φάει τη σαβουρδα τους με ο,τι αυτό μπορεί να σημαίνει (από έναν καθρέφτη μέχρι πλαισιο).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #93
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Βρε ένας καθρέπτης δεν πειράζει !!!!

    Και σκούτερ που είχα και αμάξι μεταχειρισμένα ήταν γιατί δεν υπήρχε το χρήμα για καινούργιο. Βέβαια τα προσέχω όλα τόσο πολύ , όχι πχ να το πλύνω μην δεν φανεί ωραίο αλλά να το κάνω σέρβις κτλ .

    Οπότε ακόμη και τα μεταχειρισμένα άντεχαν στα χέρια μου !!!!

    Η παραγγελία έγινε και από μένα !!!

    300 ds
    Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή πρόταση!!!!
    Προσφέρει όσα θέλω .
    Είναι ίσως η πιο φθηνή πρόταση της αγοράς , ούτε σκούτερ 300 δεν βρίσκεις σε αυτή την τιμή .
    Μακάρι όλα να πάνε καλά

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.080
    καλοριζικο και ''ορθια'' χιλιομετρα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #95
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Βρε ένας καθρέπτης δεν πειράζει !!!!

    Και σκούτερ που είχα και αμάξι μεταχειρισμένα ήταν γιατί δεν υπήρχε το χρήμα για καινούργιο. Βέβαια τα προσέχω όλα τόσο πολύ , όχι πχ να το πλύνω μην δεν φανεί ωραίο αλλά να το κάνω σέρβις κτλ .

    Οπότε ακόμη και τα μεταχειρισμένα άντεχαν στα χέρια μου !!!!

    Η παραγγελία έγινε και από μένα !!!

    300 ds
    Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή πρόταση!!!!
    Προσφέρει όσα θέλω .
    Είναι ίσως η πιο φθηνή πρόταση της αγοράς , ούτε σκούτερ 300 δεν βρίσκεις σε αυτή την τιμή .
    Μακάρι όλα να πάνε καλά
    Καιρός ήταν.... Μας έβγαλες την πίστη ανάποδα
    Καλά χιλιόμετρα!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #96
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    460
    Μπράβο ρε Sachry! Καλα χιλιομετρα και στους δυο!

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Μπράβο ρε Sachry! Καλα χιλιομετρα και στους δυο!
    Το φτιάχνεις το club voge σιγά σιγά γιατρέ

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.293
    Καλορίζικα και στους δύο!

    Θέλω να πω ότι θέλει ψάξιμο το μτχ ενώ με το καινούργιο ξενοιάζεις από πολλές απόψεις.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #99
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.456
    Καλοριζικα και στους 2 και αναμενουμε φωτο!

    *Παναβουρη ωρα να αλλαξεις μότο, "απο το ολοι σκουτερ θα παρετε μια μερα"...

    **Sachry,
    Για το θεμα κοπανηματος με την μεση σου, πριν απογοητευτείς, η βγαλεις βιαστικα συμπερασματα, κανε τα ακόλουθα:
    Στρωσε το, εκτος απο το μοτερ πρεπει να κατσουν τακακια και ανάρτηση το τελευταίο ειναι το κυριως θεμα για σενα.
    Οταν τελειώσεις με στρώσιμο
    Θα βαλεις εργοστασιακές πιέσεις στα λαστιχα.
    θα πας σε ανάρτησαδικο και θα ζητήσεις να σου ρυθμίσουν το στατικό και δυναμικό sag στο βαρος σου (φορώντας ολο τον εξοπλισμό αναβατη και κρανος).
    Απο εκει και μετα, δε νομίζω να έχει αλλη ρύθμιση οπως επαναφορας.
    Συνεπώς οτι αλλαγη θελεις να κανεις ως προς την ανεση θα ειναι με τις πιεσεις των ελαστικων. Μπορεις να τις ρίξεις ως 5psi λιγότερο μπρος-πισω

    Μετα απο ολα αυτα αν τα ακολουθήσεις με αυτη την σειρα, πιστευω θα καλυφθείς..
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 27/06/2022 στις 23:28.

  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καλοριζικα και στους 2 και αναμενουμε φωτο!

    *Παναβουρη ωρα να αλλαξεις μότο, "απο το ολοι σκουτερ θα παρετε μια μερα"...

    **Sachry,
    Για το θεμα κοπανηματος με την μεση σου, πριν απογοητευτείς, η βγαλεις βιαστικα συμπερασματα, κανε τα ακόλουθα:
    Στρωσε το, εκτος απο το μοτερ πρεπει να κατσουν τακακια και ανάρτηση το τελευταίο ειναι το κυριως θεμα για σενα.
    Οταν τελειώσεις με στρώσιμο
    Θα βαλεις εργοστασιακές πιέσεις στα λαστιχα.
    θα πας σε ανάρτησαδικο και θα ζητήσεις να σου ρυθμίσουν το στατικό και δυναμικό sag στο βαρος σου (φορώντας ολο τον εξοπλισμό αναβατη και κρανος).
    Απο εκει και μετα, δε νομίζω να έχει αλλη ρύθμιση οπως επαναφορας.
    Συνεπώς οτι αλλαγη θελεις να κανεις ως προς την ανεση θα ειναι με τις πιεσεις των ελαστικων. Μπορεις να τις ρίξεις ως 5psi λιγότερο μπρος-πισω

    Μετα απο ολα αυτα αν τα ακολουθήσεις με αυτη την σειρα, πιστευω θα καλυφθείς..
    Εργοστασιακές πιέσεις στα ελαστικά δεν θα έχω έτσι κι αλλιώς ;
    Δεν τα ήξερα όλα αυτά που μου είπες. Βέβαια θέλω να ελπίζω ότι ακόμη και από την πρώτη μέρα θα έχει διαφορά από το σκούτερ!

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    862
    καλοτάξιδα αμφοτεροι...και μην...χαθούμε. Να δίνετε κατα καιρούς κανα ρεπορταζ πως πάμε απο άποψη λειτουργίας μοτέρ, φθοράς πλαστικών, εικόνα σε πλαίσιο βίδες ενώσεις κτλ.

    Αυτά δλδ που μας προβληματιζουν ολους και στεκομαστε σκεπτικοί απέναντι στις κινεζικές προτάσεις...

    Μέσα από άπειρο νυχτερινό διάβασμα και μελέτη βίντεο, πιστεύω από όλους τους κινέζους η voge το πάει σωστά το γράμμα και άμα συνεχίσει στον ίσιο δρόμο θα πάρει μεγάλο μερίδιο στις ευρωπαϊκές ταξινομήσεις.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  12. #102
    Μέλος Το avatar του/της kotlos
    Εγγραφή
    16/06/2022
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Μέσα από άπειρο νυχτερινό διάβασμα και μελέτη βίντεο, πιστεύω από όλους τους κινέζους η voge το πάει σωστά το γράμμα και άμα συνεχίσει στον ίσιο δρόμο θα πάρει μεγάλο μερίδιο στις ευρωπαϊκές ταξινομήσεις.
    Και 'γώ στο ίδιο κατέληξα. Αν και πολύ επιφυλακτικός στα κινέζικα αρχικά φαίνεται η voge να προσπαθεί να ανεβάσει ποιότητα αρκετά. Δοκίμασα το xsr125 της yamaha και το voge 300acx και το δεύτερο μου φάνηκε πολύ πιο προσεγμένο. Βέβαια καινούργια εταιρεία και πολλά μπορεί να πάνε στραβά στο χρόνο αλλά θα δούμε.

    Καλοτάξιδο!

  13. #103
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2021
    Μηνύματα
    9
    Καλημέρα. Καλοτάξιδα σε όλους.
    Μόνο να επισημάνω πως για το 300ds στην δοκιμή που έκανε το περιοδικό moto, ο Μεντής είπε τα χειρότερα για τα λάστιχα πρώτης τοποθέτησης. Έως κ επικίνδυνα όταν είναι κρύα. Κατά τα άλλα το έβγαζαν σούπερ το μηχανάκι χωρίς αλλά θέματα.
    Οπότε το αναφέρω για να το έχετε υπόψιν. Εγώ αν θα το πάρω θα τα αλλάξω την ίδια μέρα. Δεν είναι να παίζουμε με αυτά..

  14. #104
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.456
    η voge δομικά-κατασκευαστικά φαίνεται να είναι πιο κοντά στους ιάπωνες συγκριτικά με τους υπόλοιπους κινέζους, μετά η cfmoto, μετά η benelli και οι έπονται οι υπόλοιποι και μικρότεροι εμπορικά

    Επειδή ειναι θυγατρική της loncin, με την loncin να μεσουρανεί εμπορικά, θα έχει μέλλον.

    Το αν τα μέταλλα που χρησιμοποιούν στα πατρόν αντίγραφα klx300 / cb500x ειναι εφάμιλλης ποιότητας/πιστότητας θα διαπιστωθεί απο την αγορά μέσα στα επόμενα 2 χρόνια
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #105
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    325
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dilliger Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα. Καλοτάξιδα σε όλους.
    Μόνο να επισημάνω πως για το 300ds στην δοκιμή που έκανε το περιοδικό moto, ο Μεντής είπε τα χειρότερα για τα λάστιχα πρώτης τοποθέτησης. Έως κ επικίνδυνα όταν είναι κρύα. Κατά τα άλλα το έβγαζαν σούπερ το μηχανάκι χωρίς αλλά θέματα.
    Οπότε το αναφέρω για να το έχετε υπόψιν. Εγώ αν θα το πάρω θα τα αλλάξω την ίδια μέρα. Δεν είναι να παίζουμε με αυτά..
    Έχω το ACX και τα λάστιχα είναι μια χαρά, δοκιμασμένα και σε φρεναρίσματα πανικού. Σε βρεγμένο δεν έχω άποψη. Καλύτερα να μεταφέρουμε την συζήτηση στο ανάλογο θέμα για συγκεντρωμένη πληροφόρηση. https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=160070 Με το καλό να παραλάβετε.

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Από vespa 200 δίχρονη, σε μηχανή... λίγη βοήθεια;
    από Svan στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 18:21
  2. Συναγερμός από ebay σε μηχανή
    από panagath στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2011, 13:30
  3. προβλημα με τιμονι σε kymco mxu 300
    από MXU300 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2008, 11:05
  4. Κρανος απο 200 εως 300 ευρω
    από georgekostas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2008, 23:38
  5. Οι 300 Του Λεωνίδα σε ταινία;
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2006, 18:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF