Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Αναζήτηση ξενοδοχείων με κλειστο παρκινγκ στην Ναπολι στην Ρώμη και στην Φλωρεντία

  1. #1

    Αναζήτηση ξενοδοχείων με κλειστο παρκινγκ στην Ναπολι στην Ρώμη και στην Φλωρεντία

    Την καλησπέρα μου στην παρέα. Στις 3 Ιουλίου φεύγω για Ιταλία. Νάπολι , Ρώμη και Φλωρεντία. Ψάχνω για ξενοδοχεία που να έχουν φυλασσόμενο πάρκινγκ. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    202
    Δεν γνωρίζω να σου προτείνω ξενοδοχεία αλλά όσες φορές έχω χρειαστεί και εγώ κάτι αντίστοιχο δεν βρήκα ή βρήκα μόνο ξενοδοχεία πανάκριβα. Έχεις κοιτάξει μέσω booking? Μπορείς να βάλεις στα φίλτρα ξενοδοχεία με πάρκινγκ και έπειτα από τη σελίδα του ξενοδοχείου βλέπεις αν είναι κλειστό ή ανοιχτό ή αν συνεργάζονται με κάποιο. Εγώ πάντως 2-3 φορές που χρειάστηκε βρήκα μόνος μου ανεξάρτητο κλειστό πάρκινγκ κοντά στο ξενοδοχείο.

  3. #3
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Στη Ναπολη μπορεις να αφησεις το μηχανακι με τα κλειδια επανω, οπου γουσταρεις..!!

    (εκτος αν εχεις την παραλογη απαιτηση να το ξαναβρεις..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #4
    υπάρχουν δλδ ιδιωτικά φυλασομενα παρκινγκ? Δλδ δεν ψαχνω πρωτα ξενοδοχειο. Ψαχνω πρωτα παρκινγκ και μετα ενα ξενοδοχειο κοντα σε αυτο. Ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις. Καλο καλοκαιρι
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    202
    Τι ακριβώς εννοείς φυλασσόμενα? 24ωρη φύλαξη από προσωπικό? Σίγουρα θα υπάρχουν και από αυτά αλλά θα είναι η εξαίρεση. Υπόψιν ότι κάποια πάρκινγκ κλείνουν τη νύχτα και δεν μπορείς να πάρεις το όχημα σου. Τελευταία μου εμπειρία ήταν πέρσι το καλοκαίρι στην Ανκόνα όπου εντελώς τυχαία είχε κλειστό πάρκινγκ σχεδόν κολλητά στο ξενοδοχείο. Έκλεινε στις 23.00 και άνοιγε ξανά στις 5.00. Φυσικά τις συγκεκριμένες ώρες δεν μπορούσες να πάρεις το όχημα σου.

  6. #6
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giovani64 Προβολή μηνύματος
    υπάρχουν δλδ ιδιωτικά φυλασομενα παρκινγκ? Δλδ δεν ψαχνω πρωτα ξενοδοχειο. Ψαχνω πρωτα παρκινγκ και μετα ενα ξενοδοχειο κοντα σε αυτο. Ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις. Καλο καλοκαιρι
    μαστορα, αν ψάχνεις για παράδειγμα μεσω booking για να κλείσεις ξενοδοχείο, τικάρεις την επιλογή να έχει ιδιωτικό παρκινκ το ξενοδοχείο, έτσι θα σου βγάλει μονο τα ξενοδοχεία με πάρκινκ, τοσο απλό.
    η διαδρομή που επελεξες είναι κλασσική ιταλία. Ψαξε καλά τι πρέπει να δεις μη χάσεις κάτι που θα μετανώσεις.

    εγω αντί για νάπολι έμενα pozzuoli και πήγαινα με προαστιακό (15' αποσταση).

    Στην επιστροφή αν φεύγεις μέσω Μπάρι, αφιέρωσε 1-2 μέρες στο Alberobello
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #7
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    551
    καλημερα,
    καταρχην καλο σου ταξιδι και χωρις αγχος.... οτι σου λενε απο πανω εχουν δικιο...φιλτρο στο booking για ιδιωτικο χωρο σταθμευσης. συνηθως στην ιταλια παιζει πολυ το παρκινγκ μπροστα απο το χωρο του ξενοδοχειου με 24ωρη reception. ειναι safe..εγω παντα οταν κλεινω στελνω μηνυμα στο καταλυμμα και συνενοουμαι... συνηθως απαντανε αμεσως...μεχρι και φωτο απο το παρκινγκ στελνουν...
    ..without engineers, science is just philosophy..

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Φλωρεντία έμεινα σε ένα κλασικό ξενοδοχείο δίπλα στα βασιλικά ανάκτορα πάρκινγκ απαγορεύεται στους δρόμους μόνο φορτώνεις ξεφορτωθείς...πας σε γκαράζ. Τσούζουν όμως...εκτός αν μείνεις εκτός πολης

  9. #9
    Στην Ρώμη έχω μείνει στο Mercure Rome Piazza Bologna το οποίο αν θυμάμαι καλά έχει κλειστό υπόγειο πάρκινγκ. Πολύ καλό ξενοδοχείο. Υπέροχη και ασφαλής αστική περιοχή (μου θύμισε το Παγκράτι) 5 λεπτά από το μετρό και 10 λεπτά από Carrefour σούπερ μάρκετ. Στον κεντρικό δρόμο από πίσω έχει φοβερό ζαχαροπλαστείο και πάφθηνο φαγάδικο πίτσα με το μέτρο.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2011
    Μηνύματα
    12
    καλημέρα , προτείνω Nilhotel στη Φλωρεντία . Έχω μείνει 2 φορές και είμαι πολύ ευχαριστημένος . 100 έως 150 Ευρω . 2 -3 χλμ από το κέντρο με υπόγειο και ανοικτό χώρο στάθμευσης και οι 2 χώροι είναι εύχρηστοι και ασφαλείς . To booking σου δίνει απάντηση σε όλα και κυρίως οι κριτικές .

  11. #11
    Στη Φλωρεντία περισυ μείναμε στο hotel orcagna https://www.google.com/aclk?sa=L&ai=...BAgDEAE&adurl=

    Σχετικά κοντά στο κέντρο, μέσης κατηγορίας με καλή τιμή, το parking είναι κλειστό ένα στενό δίπλα στο ξενοδοχειο απλά πρέπει να ζητάς το χειριστήριο από τη reception

  12. #12
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.501
    έψαχνα ακριβώς το ίδιο μέσα στο σκ.

    στο booking έβαλα στα φίλτρα να έχει το ξενοδοχείο πάρκινγκ και από αυτά που μου έβγαλε ελάχιστα είχαν δικό τους πάρκινγκ.
    τα περισσότερα που εμφάνιζε και έλεγαν ότι παρέχουν πάρκινγκ εννοούσαν επί πληρωμή κάποιο κλειστό κοντά τους. οι τιμές ήταν από 15 έως 25 για μια μέρα (μάλλον για αμάξι ).
    επικοινώνησα τηλεφωνικός με κάποιο που μου άρεσε και έμαθα ότι υπάρχει πάρκινγκ κλειστό στα 2 λεπτά απόσταση με κόστος 7 ευρό ανά μέρα.
    βοηθός είναι και το google maps όπου εμφανίζει τα πάρκινγκ στην περιοχή που σε ενδιαφέρει.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  13. #13
    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. Έκλεισα ξενοδοχεία ακολουθώντας τις συμβουλές σας. Καλό καλοκαίρι σε όλους
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  14. #14
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Από απορία και μόνο γιατί είναι ένα από τα μελλοντικά μου ταξίδια.
    Θα πας οδικώς ή με πλοίο?
    Και αν επιτρέπεται τι κοστολόγιο έχεις υπολογίσει ότι θα σου βγει το ταξίδι στο σύνολο(Διόδια-βενζίνες-ακτοπλοικά-διαμονή)?
    Επίσης καλά και ασφαλή χιλιόμετρα εύχομαι !
    Να περάσετε τέλεια!
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  15. #15
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Από απορία και μόνο γιατί είναι ένα από τα μελλοντικά μου ταξίδια.
    Θα πας οδικώς ή με πλοίο?
    Και αν επιτρέπεται τι κοστολόγιο έχεις υπολογίσει ότι θα σου βγει το ταξίδι στο σύνολο(Διόδια-βενζίνες-ακτοπλοικά-διαμονή)?
    Επίσης καλά και ασφαλή χιλιόμετρα εύχομαι !
    Να περάσετε τέλεια!

    δεν ξέρω αν ρωτάς έμενα ή τον δημιουργό του θέματος άλλα θα απαντήσω εγώ.

    360 ευρώ από Πάτρα Μπάρι με επιστροφή. δυο άτομα σε αεροπορικές θέσεις και η μηχανή.
    διαμονή έχει με όσα γουστάρεις να δόσεις. εμείς παίζουμε στα 70 με 90 την βράδια.
    βενζίνες.....προσωπικά έβγαλα χωρίς το Αθηνά Πάτρα Αθηνά περίπου 3500 χιλιόμετρα!!!!!
    φαΐ και ποτά (λίγα θα είναι όμως)
    περίπου 1500 το άτομο πλούσια υπολογισμένα.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζώδια και... "στην πέφτω" ή "σε χωρίζω"
    από Nostra στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2008, 16:07
  2. Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2007, 11:33
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 14:53
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 13:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF