Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 88

Θέμα: Για αθηνα..honda 500x η sh350i?

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stathis78
    Εγγραφή
    13/10/2013
    Μηνύματα
    107
    Εγώ για μέσα στη πόλη θα έπαιρνα ένα μεταχειρισμένο NC700X με DCT. οικονομική κατανάλωση, δεν έχει συμπλέκτη, αποθηκευτικό χώρο στο τεπόζιτο, ροπές, αξιόπιστο και οικονομικά σέρβις. το CB500X δεν είναι συγκρίσιμο με το σκούτερ, δεν βγάζεις συμπέρασμα.
    Live to ride, ride to live

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2006
    Μηνύματα
    164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ....Αν ομως εχεις ανησυχιες,παγαινε χοντα ζητα τα για τεστ,και μετα αποφασιζεις να παρεις το σκουτερ φυσικά.
    Έτσι ΑΚΡΙΒΏΣ έχουν τα πράγματα .

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Εγώ (που είμαι Αθήνα) έφυγα από μηχανές που είχα πάρα πολλά χρόνια και πήγα σε σκούτερ. Στην αρχή μου άρεσε η άνεση το εύκολο πήγαινε έλα όπου γουστάρεις η οικονομία κτλ. Με τον καιρό με χάλασε όμως αυτό που φοβόμουν από την αρχή... Είναι βαρετά τα ρημάδια. Μου λείπει η αίσθηση.. μηχανής. Και γι αυτό πάλι τρώγομαι.. Θέλει σκέψη το δίλημμα και όποιος μπορεί να έχει και σκούτερ και μηχανή είναι τυχερός.. Εγώ έχω δύο μηχανάκια μεν αλλά το ένα είναι για όλα και το άλλο μόνο για βουνό.. Οποτε το για όλα μετά από πολύ σκέψη θέλω να είναι μηχανή. Το cb δείχνει καλή λύση για κάποιον που δεν κοιτάει καθόλου τις κινεζικές προτάσεις.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Εγώ (που είμαι Αθήνα) έφυγα από μηχανές που είχα πάρα πολλά χρόνια και πήγα σε σκούτερ. Στην αρχή μου άρεσε η άνεση το εύκολο πήγαινε έλα όπου γουστάρεις η οικονομία κτλ. Με τον καιρό με χάλασε όμως αυτό που φοβόμουν από την αρχή... Είναι βαρετά τα ρημάδια. Μου λείπει η αίσθηση.. μηχανής. Και γι αυτό πάλι τρώγομαι.. Θέλει σκέψη το δίλημμα και όποιος μπορεί να έχει και σκούτερ και μηχανή είναι τυχερός.. Εγώ έχω δύο μηχανάκια μεν αλλά το ένα είναι για όλα και το άλλο μόνο για βουνό.. Οποτε το για όλα μετά από πολύ σκέψη θέλω να είναι μηχανή. Το cb δείχνει καλή λύση για κάποιον που δεν κοιτάει καθόλου τις κινεζικές προτάσεις.
    Συμφωνώ το σκούτερ είναι ένας γρήγορος βολικός άνετος (από την άποψη ότι δεν χρειάζεται να σε απασχολεί τι κάνει ο κινητήρας ή η μετάδοση απλά ρυθμίζεις την ταχύτητα με το γκάζι και το φρένο) τρόπος μετακίνησης,
    αλλά τελικά όλο αυτό είναι πολύ μονότονο και πολύ βαρετό.

  5. #35
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Για μενα που δεν ειχα ποτε σκουτερ θεωρω οτι καλη περίπτωση ειναι "το σκουτερακι" αυτο που θεωρούταν παλια...οπως η σειρα typhoon της piaggio, 50-125, και βαρος ταβανι ως 130kg γεματο.
    12" λαστιχα φουλ μανιτζεβελο Θα εχει την φαση του και θα σε κρατα ξεκούραστο και στεγνο το χειμώνα απο καιρικές συνθηκες.
    Ενω αν θες να το μετακινήσεις το πιάνεις με τα χερια και το μετακινεις ευκολα.

    Και θα κοστισει κουτα λιγα λεφτα
    Κατι σαν το παρακάτω για παραδειγμα
    https://sym.gr/model/fiddle-125-top-box-new/
    το εχεις κανεις την δουλεια σου αλλα παραλληλα σου επιτρέπει να εχεις καί μια πολιτική μοτοσυκλέτα(εκτος της χωματινης), για τις νοσταλγίκες μοτοσυκλετιστές βολτες ασκώντας γυροσκοπικο παιζοντας με το σειριακό μηχανικό κιβώτιο.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Το μυαλο μου λεει σκουτερ, η καρδια 500χ και οποτε ακουσα την καρδια μου την εχω παθει αγρια, χε,χε..θα εξηγησω ομως πως την επαθα με μεταχειρισμενο σκουτερ μηπως και σωσω και κανενα αλλο εδω μεσα...
    Πηρα λοιπον ενα χαλασμενο στην ουσια σκουτερ με σκοπο να το φτιαξω, ειπα οτι ο 9 χρονια μηχανικος που εμπιστευομουνα για το βαραντερο θα με βοηθουσε(big mistake)..εξουσιοδοτημενος χοντα και φιλος(υποτιθεται) πηρε 800 ευρω και αποδειτηκε στον επομενο οτι δεν ειχε κανει τιποτα...φευγω πικραμενος παω συστημενος στο επομενο στο πολυγωνο...μου φερνει αποδειξη αγορας γνησιων ανταλλακτικων χοντα(μπιελα, μπιστονι κλπ) 1200 ευρω ολα και εργασια 400...το σκουτερ συνεχιζε να καιει 1 λιτρο, παω σε αλλους για αλκα προβληματα(ψυγεια κλπ) και εφθασε σε σημειο συνεργειο στην ζησιμοπουλου π.φαληρο να μου κλεψει τις σιαγωνες φυγοκεντρικου που ειχα αλλαξει παρων μου σε αλλο εξουσιοδοτημενο...μην τα πολυλογω ολοι σπατεωνες, ολοι σου φτθαχνουν κατι ενω βλεπουν βλαβες και σε περιμενουν να σε απομηζουν συνεχεια..ετσι η αγορα ενος μεταχειρισμενου σκουτερ καταντησε εφιαλτης...προσφατα μου κοπηκε η ντιζα γκαζιου, πηγα λογω κοντινης εγκυτητας σε εξουσιοδοτημενο στην μιχαλακοπουλου, το αφηνω...το παιρνω καιχθες κολλησε το γκαζι και πηγα να σκοτωθω...ειχε βαλει ιμιτασιον ντιζα και την ειχε περασει λαθος ετσι οποτε αστριβα το σκουτερ πιεζα τη ντιζα οπου κοπηκε...
    Το ανακαλυψα οταν τελικα το πηγα χθες σε εναν πολυ καλο ανθρωπο μηχανικο που γνωρισα τυχαια, οπου 3 ωρες μαζι λυσαμε το μισι σκουτερ και ειδαμε την καταντια...
    Που θελω να καταληξω...τα σκουτερ καταπονουνται και οι περθσσοτεροι μηχανικοι που εθναι καραγκιοζηδες εχουν βρει πεδιο λαμπρο να σε εχουν συνεχομενο ενοικιο....η κοπελια μου εδωσε 400 ευρω σε εξουσιοδοτημενο piaggio στην μηχαλακοπουλου και στον καλο αυτο μαστορακο ανακαλυψαμε οτι ουτε καν ειχε ανοιξει αυτος την μηχανη και για αυτο που πληρωθηκε...
    Ποτε λοιπον, η γνωμη μου, δεν αγοραζουμε μεταχειρισμενο ειδικα σκουτερ που ειναι επιρρεπη σε καθε ειδους βλαβες, ειδικα σκουτερ που εχουν φαει τα ψωμια τους αν δεν γνωριζουμε οτι οντως ο μηχανικος που ξερουμε ειναι ενταξει..εμπιστευτηκα μηχανικο που τον ηξερα 9 χρονια και την επαθα...εδω ειναι το συμπερασμα: αποκλειεται να ειμαι ο μοναδικος που την επαθε, απλως πολλα παιδια δεν τα γραφουν...
    Εγω τα μοιραζομαι μαζι σας μηπως και βοηθησω καποιον εδω μεσα ειδικα σε οσους δεν τους βγαινουν τα λεφτα και πανε σε μεταχειρισμενο...ειδθκα σκουτερ μονο καινουργιο πιστεψτε με θα γλιτωσετε πολλους μπελαδες οικονομικους και μη...
    Οποτε οταν θα βγουν του 2023 τα νεα μοντελα θα παω τεστ ντραιβ και εκει θα αποφασισω...σορρυ για τον ποταμο λεξεων αολα ελπιζω να μην υοαρξει αλλος που να περασε αυτα που περασα εγω για αυτο και ο λογος που τα γραφω...ευχαριστω...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  7. #37
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Το μυαλο μου λεει σκουτερ, η καρδια 500χ και οποτε ακουσα την καρδια μου την εχω παθει αγρια, χε,χε..θα εξηγησω ομως πως την επαθα με μεταχειρισμενο σκουτερ μηπως και σωσω και κανενα αλλο εδω μεσα...
    Πηρα λοιπον ενα χαλασμενο στην ουσια σκουτερ με σκοπο να το φτιαξω, ειπα οτι ο 9 χρονια μηχανικος που εμπιστευομουνα για το βαραντερο θα με βοηθουσε(big mistake)..εξουσιοδοτημενος χοντα και φιλος(υποτιθεται) πηρε 800 ευρω και αποδειτηκε στον επομενο οτι δεν ειχε κανει τιποτα...φευγω πικραμενος παω συστημενος στο επομενο στο πολυγωνο...μου φερνει αποδειξη αγορας γνησιων ανταλλακτικων χοντα(μπιελα, μπιστονι κλπ) 1200 ευρω ολα και εργασια 400...το σκουτερ συνεχιζε να καιει 1 λιτρο, παω σε αλλους για αλκα προβληματα(ψυγεια κλπ) και εφθασε σε σημειο συνεργειο στην ζησιμοπουλου π.φαληρο να μου κλεψει τις σιαγωνες φυγοκεντρικου που ειχα αλλαξει παρων μου σε αλλο εξουσιοδοτημενο...μην τα πολυλογω ολοι σπατεωνες, ολοι σου φτθαχνουν κατι ενω βλεπουν βλαβες και σε περιμενουν να σε απομηζουν συνεχεια..ετσι η αγορα ενος μεταχειρισμενου σκουτερ καταντησε εφιαλτης...προσφατα μου κοπηκε η ντιζα γκαζιου, πηγα λογω κοντινης εγκυτητας σε εξουσιοδοτημενο στην μιχαλακοπουλου, το αφηνω...το παιρνω καιχθες κολλησε το γκαζι και πηγα να σκοτωθω...ειχε βαλει ιμιτασιον ντιζα και την ειχε περασει λαθος ετσι οποτε αστριβα το σκουτερ πιεζα τη ντιζα οπου κοπηκε...
    Το ανακαλυψα οταν τελικα το πηγα χθες σε εναν πολυ καλο ανθρωπο μηχανικο που γνωρισα τυχαια, οπου 3 ωρες μαζι λυσαμε το μισι σκουτερ και ειδαμε την καταντια...
    Που θελω να καταληξω...τα σκουτερ καταπονουνται και οι περθσσοτεροι μηχανικοι που εθναι καραγκιοζηδες εχουν βρει πεδιο λαμπρο να σε εχουν συνεχομενο ενοικιο....η κοπελια μου εδωσε 400 ευρω σε εξουσιοδοτημενο piaggio στην μηχαλακοπουλου και στον καλο αυτο μαστορακο ανακαλυψαμε οτι ουτε καν ειχε ανοιξει αυτος την μηχανη και για αυτο που πληρωθηκε...
    Ποτε λοιπον, η γνωμη μου, δεν αγοραζουμε μεταχειρισμενο ειδικα σκουτερ που ειναι επιρρεπη σε καθε ειδους βλαβες, ειδικα σκουτερ που εχουν φαει τα ψωμια τους αν δεν γνωριζουμε οτι οντως ο μηχανικος που ξερουμε ειναι ενταξει..εμπιστευτηκα μηχανικο που τον ηξερα 9 χρονια και την επαθα...εδω ειναι το συμπερασμα: αποκλειεται να ειμαι ο μοναδικος που την επαθε, απλως πολλα παιδια δεν τα γραφουν...
    Εγω τα μοιραζομαι μαζι σας μηπως και βοηθησω καποιον εδω μεσα ειδικα σε οσους δεν τους βγαινουν τα λεφτα και πανε σε μεταχειρισμενο...ειδθκα σκουτερ μονο καινουργιο πιστεψτε με θα γλιτωσετε πολλους μπελαδες οικονομικους και μη...
    Οποτε οταν θα βγουν του 2023 τα νεα μοντελα θα παω τεστ ντραιβ και εκει θα αποφασισω...σορρυ για τον ποταμο λεξεων αολα ελπιζω να μην υοαρξει αλλος που να περασε αυτα που περασα εγω για αυτο και ο λογος που τα γραφω...ευχαριστω...
    Τα σκούτερ λόγω περισσότερης εργασίας βάλε βγάλε στα πλαστικά, κοστίζουν σε εργατωρες τα διπλάσια και πάνω από τις μηχανές.Εγω που έχω Απρίλια σκαραβαίο 200 όσες φορές το πήγα για σέρβις η για βλάβη,το πήγα σε γνωστά εξουσιοδοτημένα που έχουν πολλές ράμπες στον χώρο του συνεργείου και ΔΕΝ περιμένεις ,η δουλειά γίνεται επί τόπου,και ΔΕΝ αφήνεις το σκούτερ απ' τα μάτια σου , διότι έχουν και χώρο δίπλα που βλέπεις τον μηχανικό την ώρα που δουλεύει.Πληρωνεις παραπάνω απ' τον συνοικιακό,μπάρμπα μάστορα,αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο,και έχεις και εγγύηση επισκευής.ΠΟΤΕ δεν αφήνουμε τον μάστορα μόνο του με το μηχανάκι μας, εκτός αν του έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη.ΝΟΜΟΣ.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Το μυαλο μου λεει σκουτερ, η καρδια 500χ και οποτε ακουσα την καρδια μου την εχω παθει αγρια, χε,χε..θα εξηγησω ομως πως την επαθα με μεταχειρισμενο σκουτερ μηπως και σωσω και κανενα αλλο εδω μεσα...
    Πηρα λοιπον ενα χαλασμενο στην ουσια σκουτερ με σκοπο να το φτιαξω, ειπα οτι ο 9 χρονια μηχανικος που εμπιστευομουνα για το βαραντερο θα με βοηθουσε(big mistake)..εξουσιοδοτημενος χοντα και φιλος(υποτιθεται) πηρε 800 ευρω και αποδειτηκε στον επομενο οτι δεν ειχε κανει τιποτα...φευγω πικραμενος παω συστημενος στο επομενο στο πολυγωνο...μου φερνει αποδειξη αγορας γνησιων ανταλλακτικων χοντα(μπιελα, μπιστονι κλπ) 1200 ευρω ολα και εργασια 400...το σκουτερ συνεχιζε να καιει 1 λιτρο, παω σε αλλους για αλκα προβληματα(ψυγεια κλπ) και εφθασε σε σημειο συνεργειο στην ζησιμοπουλου π.φαληρο να μου κλεψει τις σιαγωνες φυγοκεντρικου που ειχα αλλαξει παρων μου σε αλλο εξουσιοδοτημενο...μην τα πολυλογω ολοι σπατεωνες, ολοι σου φτθαχνουν κατι ενω βλεπουν βλαβες και σε περιμενουν να σε απομηζουν συνεχεια..ετσι η αγορα ενος μεταχειρισμενου σκουτερ καταντησε εφιαλτης...προσφατα μου κοπηκε η ντιζα γκαζιου, πηγα λογω κοντινης εγκυτητας σε εξουσιοδοτημενο στην μιχαλακοπουλου, το αφηνω...το παιρνω καιχθες κολλησε το γκαζι και πηγα να σκοτωθω...ειχε βαλει ιμιτασιον ντιζα και την ειχε περασει λαθος ετσι οποτε αστριβα το σκουτερ πιεζα τη ντιζα οπου κοπηκε...
    Το ανακαλυψα οταν τελικα το πηγα χθες σε εναν πολυ καλο ανθρωπο μηχανικο που γνωρισα τυχαια, οπου 3 ωρες μαζι λυσαμε το μισι σκουτερ και ειδαμε την καταντια...
    Που θελω να καταληξω...τα σκουτερ καταπονουνται και οι περθσσοτεροι μηχανικοι που εθναι καραγκιοζηδες εχουν βρει πεδιο λαμπρο να σε εχουν συνεχομενο ενοικιο....η κοπελια μου εδωσε 400 ευρω σε εξουσιοδοτημενο piaggio στην μηχαλακοπουλου και στον καλο αυτο μαστορακο ανακαλυψαμε οτι ουτε καν ειχε ανοιξει αυτος την μηχανη και για αυτο που πληρωθηκε...
    Ποτε λοιπον, η γνωμη μου, δεν αγοραζουμε μεταχειρισμενο ειδικα σκουτερ που ειναι επιρρεπη σε καθε ειδους βλαβες, ειδικα σκουτερ που εχουν φαει τα ψωμια τους αν δεν γνωριζουμε οτι οντως ο μηχανικος που ξερουμε ειναι ενταξει..εμπιστευτηκα μηχανικο που τον ηξερα 9 χρονια και την επαθα...εδω ειναι το συμπερασμα: αποκλειεται να ειμαι ο μοναδικος που την επαθε, απλως πολλα παιδια δεν τα γραφουν...
    Εγω τα μοιραζομαι μαζι σας μηπως και βοηθησω καποιον εδω μεσα ειδικα σε οσους δεν τους βγαινουν τα λεφτα και πανε σε μεταχειρισμενο...ειδθκα σκουτερ μονο καινουργιο πιστεψτε με θα γλιτωσετε πολλους μπελαδες οικονομικους και μη...
    Οποτε οταν θα βγουν του 2023 τα νεα μοντελα θα παω τεστ ντραιβ και εκει θα αποφασισω...σορρυ για τον ποταμο λεξεων αολα ελπιζω να μην υοαρξει αλλος που να περασε αυτα που περασα εγω για αυτο και ο λογος που τα γραφω...ευχαριστω...
    Το ίδιο θα γινόταν με οτιδήποτε είχε τα χιλιόμετρα που έχει το σκούτερ σου.
    Δεν είναι θέμα καρδιάς η μυαλού. Το δικού μου έχει τώρα 106κ χιλ και καίει 600ml στα 4000χιλ.
    Το να ρίξω 1,5 χιλιάρικο και να του αλλάξω κυλινδροπίστονο και μπιέλα και δεν ξέρω τι άλλο, δεν το κάνει καινούργιο.
    Θέλει και συμπλέκτη και καμπάνα και όλο το σετ του ιμάντα και πίσω δισκόπλακα και τα σινεμπλόκ στην έδραση του ψαλιδιού και όλα τα άλλα που θα τα ανακαλύψω αν και όταν το κάνω μπίλιες.
    Αλλιώς θα πάει χαμένο το 1,5 χιλιάρικο σε ένα μηχανάκι που όλο και κάτι θα χαλάει, γιατί η ντίζα του γκαζιού και οι λάμπες και όλα τα υπόλοιπα θα εξακολουθούν να είναι 13 χρονών.
    Η σωστή τακτική για κάποιον που χρησιμοποιεί μηχανάκι καθημερινά, είναι όταν αρχίσει το μηχανάκι να ζητάει σε αυτό το βαθμό να πηγαίνει στο επόμενο.
    Ευχαριστώ λοιπόν τον κ. Honda που μου πούλησε 13 χρόνια και 100+ χιλιάδες χιλιόμετρα απροβλημάτιστης μετακίνησης και κάνω κομπόδεμα για το μηχανάκι της επόμενης δεκαετίας μου.
    Και μένουν και οι φίλοι μηχανικοί να πίνουμε μπύρες.
    Απατεώνες παντού σε όλα τα επαγγέλματα.
    Χρειάζεται να επενδύουμε λίγο σε γνώση και αν υπάρχει δυνατότητα και σε εργαλεία ,για να μην μας κοροϊδεύουν.
    Και να αντιλαμβανόμαστε ότι οι άνθρωποι βιοπορίζουν από αυτό το επάγγελμα.

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Φιλε αυτο το λαθος που << τρωμε ολοι>> οτι και καλα τα scooters εχκυν πολλα πλαστικα να βγαλει ο μηχανικος για να κανει την εργασια του(αρα εργατοωρες) αυξανουν το κοστος ειναι Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΟΥΡΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ.
    οι βεσπες δεν εχουν πλαστικα.
    Κατω απο την σελα βγαζουν το καλαθι το οποιο δεν εχει βιδες και ελεγχουν μηχανη.
    Και ζητουν τα ιδια εργατικα.
    Αλητεία
    Με την λογικη αυτη , το να αλλαξεις αλυσιδογραναζα σε honda translap θα επρεπε ειναι πιο φθηνο απο ιμαντα σε beverly 300.
    Αλλα ειναι σχεδον τα ιδια.
    Απλα τα scooter με την παραπανω παπαρια που λενε αυξησαν τις τιμες και στις μοτο.
    Οσο μας λλεβουν τοσο πρεπει να τους κανουμε να πονανε.
    Γι αυτο πολυ πιο πανω εγραψα.
    Παρε παπι
    Ο πόνος των συνεργειων
    Οι αυτοι ή εμεις
    Με τους αχρηστους που μπλεξαμε και μας κλεβουν.
    Αυτα!!

  10. #40
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Και εγω λεω ενας δε θα το πει.
    Με δυο βιδες βγαινει στα περισσοτερα το καλαθι(χωρος κατω απο την σελα) και εχεις πρόσβαση σε ολο το μοτερ μεταδοση.

  11. #41
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Και εγω λεω ενας δε θα το πει.
    Με δυο βιδες βγαινει στα περισσοτερα το καλαθι(χωρος κατω απο την σελα) και εχεις πρόσβαση σε ολο το μοτερ μεταδοση.
    ναι αλλα ΔΕΝ ειναι μονο ο κινητηρας στο σκουτερ.για προσπαθησε να αλλαξεις αμορτισερ,να βγαλεις ροδα πισω,να αλλαξεις ντιζες,να αλλαξεις ντιζα ανοιγματος σελλας,να αλλαξεις μασκα,να αλλαξεις λαμπα,η ζελατινα μπρος?.Εκει ειναι οι εργατωρες.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Για σερβις μεγαλο μιλαμε μονο.
    Που μαζι μ αυτα των scoiters ανεβαζουν τις τιμες και στις μοτο.
    Βρηκανε παπά να θαψουνε οτι μπορουν.
    Μαυραγοριτες μηχανικοι

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Δεν ειναι πόλεμος παιδιά, ή εμείς ή αυτοί.

    Δεν πάει έτσι.

  14. #44
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι πόλεμος παιδιά, ή εμείς ή αυτοί.

    Δεν πάει έτσι.
    Δεν ειπαμε οτι ειναι πολεμος,αλλα 42 ευρω η εργατωρα με φπα,ειναι πλεον 1,4 μεροκαματα για μια ωρα δουλειας,συνεργειου.Επισημες τιμες Απριλια.Και υποτιθεται ειμαστε σε μνημονιο και κριση.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Στα φθηνα αυτοκινητα ζητανε τα διπλασια

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόταση για υποκατηγορία Honda NX 650 Dominator
    από Uriah Heep στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2009, 22:39
  2. Τι λέτε για το Honda CB 500;
    από Wheelie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF