Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: Για αθηνα..honda 500x η sh350i?

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Αρχηγε μου οι περισσοτεροι ουτε περιοδικα διαβαζουν, ουτε εχουν καποια εμπειρια στις μοτο...οι λιγοι που η μοτοσυκλετα ειναι η ζωη τους ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Αρχηγε μου οι περισσοτεροι ουτε περιοδικα διαβαζουν, ουτε εχουν καποια εμπειρια στις μοτο...οι λιγοι που η μοτοσυκλετα ειναι η ζωη τους ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας...
    Aκομα κι ετσι δεν μιλαμε για μια μικρη μοτοσυκλετα που ενδεχομενως το κοστος καποιων ανταλλακτικων να απατρεψει την αγορα της. Η Αφρικα 1100 κοστιζει απο 16 μεχρι 20+ χιλιαδες ευρω.
    Επισης λογω ηλεκτρονικων ολες οι μεγαλες εχουν ακριβες μπαταριες πια. Αρα και GS να κοιταξεις ή ΚΤΜ ή οποιο αλλο παρομοια κοστη εχουν.

    Τωρα στο CB που ειναι το θεμα σιγουρα υπαρχουν τακακια αλλων κατασκευαστων με χαμηλοτερη τιμη, παιζει να βρεις ακομα και Νissin εκτος Σαρακακη φυσικα. Εβρισκα για το παλιο Αφρικα το 2006.

  3. #78
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Aκομα κι ετσι δεν μιλαμε για μια μικρη μοτοσυκλετα που ενδεχομενως το κοστος καποιων ανταλλακτικων να απατρεψει την αγορα της. Η Αφρικα 1100 κοστιζει απο 16 μεχρι 20+ χιλιαδες ευρω.
    Επισης λογω ηλεκτρονικων ολες οι μεγαλες εχουν ακριβες μπαταριες πια. Αρα και GS να κοιταξεις ή ΚΤΜ ή οποιο αλλο παρομοια κοστη εχουν.

    Τωρα στο CB που ειναι το θεμα σιγουρα υπαρχουν τακακια αλλων κατασκευαστων με χαμηλοτερη τιμη, παιζει να βρεις ακομα και Νissin εκτος Σαρακακη φυσικα. Εβρισκα για το παλιο Αφρικα το 2006.
    επι της ουσιας λοιπον τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κωλ...............ς.Δεν μπορεις να εχεις πορσε και να ζητας τιμες ανταλλακτικων ζασταβα.Βεβαια τα τακακια του σε-μπε 500 να κανουν το ζευγος 77 ευρω καπως μου καθεται,ευτυχως υπαρχουν το ιδιο καλα με τα μισα και λιγωτερα λεφτα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #79
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    επι της ουσιας λοιπον τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κωλ...............ς.Δεν μπορεις να εχεις πορσε και να ζητας τιμες ανταλλακτικων ζασταβα.Βεβαια τα τακακια του σε-μπε 500 να κανουν το ζευγος 77 ευρω καπως μου καθεται,ευτυχως υπαρχουν το ιδιο καλα με τα μισα και λιγωτερα λεφτα.
    Έχω την αίσθηση ότι η τιμή αναφερόταν σε τιμή πλήρους σετ για το μπροστινό, δηλαδή δυο ζεύγη,

  5. #80
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Έχω την αίσθηση ότι η τιμή αναφερόταν σε τιμή πλήρους σετ για το μπροστινό, δηλαδή δυο ζεύγη,
    δεν νομιζω,αλλα αν ειναι ετσι,θα τα προτιμουσα απο αφτερ μαρκετ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #81
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    δεν νομιζω,αλλα αν ειναι ετσι,θα τα προτιμουσα απο αφτερ μαρκετ.
    Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά το νούμερο όσο ακριβή και να είναι η Honda μου φαίνεται εξωπραγματικό. Επίσης το CB500X δεν κατασκευάζεται στη Ιαπωνία και θεωρώ πως έχει και αυτό τη σημασία του συγκριτικά με άλλα μοντέλα της. Όπως έγραψα όμως, είναι λίγο περίεργο όπως αναφέρεται δεν είναι σαφές.

  7. #82
    Νέο μέλος Το avatar του/της GoFigure
    Εγγραφή
    22/06/2016
    Μηνύματα
    11
    Στα ~70€ είχαν τα τακάκια στο MY2014 το δικό μου με τον μονό δίσκο. Άρα πάει μάλλον Χ2 στο νέο μοντέλο με τον διπλό. Προσωπικά στα 55Κ km που βρίσκομαι έχω αλλάξει μόνο το μπροστά, δύο φορές, με EBC στα 35€. Η δισκόπλακα απο άποψη φθοράς δεν έχει επηρεαστεί, μου φαίνονται ελάχιστα πιο θορυβώδη απο τα γνήσια αλλά και με καλύτερη αίσθηση.

  8. #83
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Τράτζικ...

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    759
    Δηλαδή αν πάει κάποιος με ένα CRF1100DCT,να αλλάξει τακάκια, μπαταρία και δίσκους συμπλέκτη θέλει 2000€;

  10. #85
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν πάει κάποιος με ένα CRF1100DCT,να αλλάξει τακάκια, μπαταρία και δίσκους συμπλέκτη θέλει 2000€;
    NAI.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #86
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2020
    Μηνύματα
    36
    Μακράν SH 350i για οτι ζητάς
    (Οσο νωριτερα , θα ανεβουν κ αλλο ολα )

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Ποσο καιει ρε παιδια το 350i στην αθηνα; χοντα γενικευει σε 3,5/100χλμ, αλλου εχω διαβασει καιει μεχρι και 5 λιτρα..καποιος που το εχει και ξερει;
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  13. #88
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Ποσο καιει ρε παιδια το 350i στην αθηνα; χοντα γενικευει σε 3,5/100χλμ, αλλου εχω διαβασει καιει μεχρι και 5 λιτρα..καποιος που το εχει και ξερει;
    Αναλογως ποσο κουνας τον καρπο σου.
    Αν εισαι απο αυτους που πανε μεχρι 80 λογικα εκει θα ειναι.
    Αν το στριβεις το γκριπ το 5αρι οριακα θα το πιασεις.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόταση για υποκατηγορία Honda NX 650 Dominator
    από Uriah Heep στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2009, 22:39
  2. Τι λέτε για το Honda CB 500;
    από Wheelie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF