Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Λουκετο με συνεγαρμο η οχι;

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896

    Λουκετο με συνεγαρμο η οχι;

    Οτι λεει ο τιτλος...ερωτω αυτους που εχουν με συνεγαρμο...σε ποσο χρονο αναγκαζονται σε αλλαγη μπαταριων;κανενα μοντελο λουκετου που να αξιζει;
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  2. #2
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Εγώ έχω αυτό το disk lock κ είμαι ευχαριστημένος..
    Φίλος το έχει 1 χρόνο κ ακόμα έχει την μπαταρία που έχει όταν το αγοράζεις!

    https://www.motomarket-shop.gr/eksop...277a-r-kokkino

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Εγώ έχω αυτήν εδώ και 6 μήνες. Το καλό με το συναγερμό είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το ξεχάσεις και να γ@μθει το δισκόφρενο. Με το που κάτσεις στη μηχανή βαράει. Αν ξαναπαιρνα με Συναγερμό θα ξαναπαιρνα. Την μπαταρία δεν την έχω αλλάξει ακόμα. Φαίνεται και είναι στιβαρό πράγμα. Τερατακι

    Να αναφέρω ότι η συγκεκριμένη κόστιζε παντού 179 όταν την πήρα εγώ. Για 2 ακόμα μέρες το σιτε που στέλνω την έχει 136.

    https://www.motocard.com/en/lock/abu...caAgBEEALw_wcB

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω αυτήν εδώ και 6 μήνες. Το καλό με το συναγερμό είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το ξεχάσεις και να γ@μθει το δισκόφρενο. Με το που κάτσεις στη μηχανή βαράει. Αν ξαναπαιρνα με Συναγερμό θα ξαναπαιρνα. Την μπαταρία δεν την έχω αλλάξει ακόμα. Φαίνεται και είναι στιβαρό πράγμα. Τερατακι

    Να αναφέρω ότι η συγκεκριμένη κόστιζε παντού 179 όταν την πήρα εγώ. Για 2 ακόμα μέρες το σιτε που στέλνω την έχει 136.

    https://www.motocard.com/en/lock/abu...caAgBEEALw_wcB
    Έχω κι εγώ το ABUS GRANIT DETECTO X-PLUS 8077 YELLOW εδώ και 9 μήνες και συμφωνώ σε όλα με τον κύριο. Βαράει με το παραμικρό άγγιγμα της μηχανής έτσι και οπλίσει.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Σορρυ που σπαμαρω το θέμα απλα να ρωτησω κτ ήθελα. Ο συναγερμός απενεργοποιείται με το ξεκλειδωμα έτσι? Θέλω να πω οτι αν χτυπήσει πρεπει να βάλεις το κλειδί δεν έχει πανω το κλειδί κανένα κουμπί για να το κανεις απομακρυσμένα?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Απενεργοποιείται με το ξεκλειδωμα. Υπάρχει δυνατότητα και πλήρους απενεργοποίησης αφαιρώντας τις μπαταρίες.

    Τη διαφορά στα λουκέτα αυτά δεν την κάνει ο συναγερμός αλλά το υλικό κατασκευής. Εγώ έχω ένα σχετικά φτηνιάρικο λουκέτο που κι αυτό βαράει με το παραμικρό και δυνατά. Τι να το κάνεις όμως άμα ο κλέφτης το σπάει σε λίγα δευτερόλεπτα...

  7. #7
    Καλώς τα παιδιά Το avatar του/της liospi
    Εγγραφή
    18/10/2004
    Μηνύματα
    261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω αυτήν εδώ και 6 μήνες. Το καλό με το συναγερμό είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το ξεχάσεις και να γ@μθει το δισκόφρενο. Με το που κάτσεις στη μηχανή βαράει. Αν ξαναπαιρνα με Συναγερμό θα ξαναπαιρνα. Την μπαταρία δεν την έχω αλλάξει ακόμα. Φαίνεται και είναι στιβαρό πράγμα. Τερατακι

    Να αναφέρω ότι η συγκεκριμένη κόστιζε παντού 179 όταν την πήρα εγώ. Για 2 ακόμα μέρες το σιτε που στέλνω την έχει 136.

    https://www.motocard.com/en/lock/abu...caAgBEEALw_wcB
    Αυτό έχω και εγώ περίπου 6 μήνες. Αυτό που σε εκπλήσσει είναι η στιβαρότητα. Για τον κλέφτη δεν ξέρω αν παίζει ρόλο

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    134
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turogalos Προβολή μηνύματος
    Έχω κι εγώ το ABUS GRANIT DETECTO X-PLUS 8077 YELLOW εδώ και 9 μήνες και συμφωνώ σε όλα με τον κύριο. Βαράει με το παραμικρό άγγιγμα της μηχανής έτσι και οπλίσει.
    Αυτο εχω και γω. Αν δεις σε διαφορα reviews του σκρουτζ το κραζουν γιατι σε καποιο χρονικο σημειο τους σκορπισαν καποια εξαρτηματα απο το συστημα κλειδωματος και κατέστη αχρηστο. Συνεβη και σε μενα και κατι μπιλιες που σκορπισαν τις αντικατεστησα με μπιλιες ρουλεμαν 8.5 mm και δουλευει αψογα, παρ ολα αυτα μου αφησε μια ξενερα για τετοιας τιμης και επωνυμιας συναγερμο.
    Αν επαιρνα παλι,θα ηταν σιγουρα με συναγερμο, τοσο για να μην το ξεχασω και ξεκινησω, οσο και γιατι θεωρω πως παρεχει μια μικρή εξτρα προστασια.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Επειδή και εγώ το σκεφτόμουν να το πάρω, μετά τα σχόλιά σας μόλις το αγόρασα από εδώ https://www.quickshop.gr/el/product/...nRhZ3MiOiIifV0

    Θα παραλάβω από το κατάστημα και λογικά μέχρι την άλλη εβδομάδα θα το έχω!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Πολύ καλή επιλογή. Δεν ξέρω πόση προστασία προσφέρει, αλλά είναι νταμάρι και δεν μοιάζει φτηνόπραγμα

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Θα γράψω εντυπώσεις μόλις το παραλάβω. Και εμένα μου φαίνεται για στιβαρό λουκέτο. Το ήθελα περισσότερο για όταν αφήνω την μηχανή έξω σε καμιά έξοδο, οπότε μαζί με τον συναγερμό που έχω στην μηχανή, να κάνει και αυτό την δουλειά του.
    Τελευταία τροποποίηση από ioannispar; 13/06/2022 στις 09:25.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turogalos Προβολή μηνύματος
    Έχω κι εγώ το ABUS GRANIT DETECTO X-PLUS 8077 YELLOW εδώ και 9 μήνες και συμφωνώ σε όλα με τον κύριο. Βαράει με το παραμικρό άγγιγμα της μηχανής έτσι και οπλίσει.
    και εγώ 4 χρόνια αν θυμαμαι καλά. 3 φορές μπαταρίες. Κάπου μια φορά το χρόνο. Η ασφάλεια κλοπής τις έχει σαν απαιτούμενο. Γενικά μ έχει βολέψει και μου φαίνεται καλύτερη από την απλή abus που ειχα πριν.
    done.

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    189
    Κάτοχος του ABUS GRANIT Detecto XPlus 8077 εδώ και 1 χρόνο. Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα ενώ χρησιμοποιώ ακόμα τις μπαταρίες με τις οποίες ήρθε. Είναι στιβαρή κατασκευή και ενεργοποιείται εύκολα ο συναγερμός αν σηκωθεί η μοτοσυκλέτα ή σε ενδεχόμενους κραδασμούς. Μια φορά είχα ξεχάσει να το βγάλω, έβαλα μπροστά και ενεργοποιήθηκε από τους κραδασμούς του κινητήρα. Πριν το αγοράσω στη σχετική έρευνα που έκανα βρήκα βιντεάκια στο youtube που έκαναν τρια λεπτά περίπου να το κόψουν με τροχό, πιο πιθανό είναι να κόψουν το δίσκο αν θέλουν οπωσδήποτε να το κλέψουν Προσωπικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα, δεν υπάρχει λόγος να πάρει κανείς το 8008, εκτός αν το βρει προσφορά σε εφάμιλλη ή λίγο υψηλότερη τιμή.

  14. #14
    έχω το προηγούμενο μοντέλο abus χωρίς συναγερμό και σε συνδυασμό με τον συναγερμό της μότο.
    Αν το βάλουνε στο μάτι δεν σε γλυτώνει τίποτα ...........

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Εμενα μου είχε τύχει σε δύο μηχανές να τις βάλουν στο μάτι και τελικά με γλύτωσε ο σναγερμός αλλά το παράξενο ήταν ότι δεν είχαν πειράξει σε καμία από τις δύο το λουκέτο! Είχαν αρχίσει να λύνουν το μούτρο όταν βάρεσε ο συναγερμός. Μιλάω για εποχές 10 χρόνια πρίν και παρκαρισμένες και οι δύο πάνω στο πεζοδρόμιο.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Vfr με Abs ή όχι?
    από kostasdirt στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 22:06
  2. Παπάς (με ανεμιστήρα ή όχι;)
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2006, 13:21
  3. Σχετικα με χαρτες (και οχι μονο)
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2006, 14:14
  4. Φιλτροχοάνη με βροχή ή όχι;
    από Nikoskazer2000 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2005, 01:06
  5. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 12:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF