Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ 35KW

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    21

    ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ 35KW

    Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι για αγορά μοτοσυκλέτας και τα Α2 (35kw όπως honda cb500x, benelli trk 502κλπ)που έχω οδηγήσει δεν μου αρέσουν καθόλου. Έχω δει οτι βγαίνουν περιορισμένες εκδόσεις στα 35kw απο μοτοσυκλέτες όπως το mt07 ή το tracer 700 αντίστοιχα. Η ερώτηση μου ειναι εαν υπάρχει τρόπος να περιοριστεί μια μοτοσυκλέτα αφότου αγοραστεί(να μην είναι απτο εργοστάσιο δηλαδή ο περιορισμός) και να πάρεις κάποια βεβαίωση για να σε καλύπτει νόμιμα στην άδεια. Προφανώς και ο σκοπός είναι να βγεί ο περιορισμός και να οδηγειται η μοτοσυκλέτα νόμιμα στα χαρτιά. Επίσης θα το εκτιμούσα αν ξέρατε καποιο άλλο αξιόλογο μοντέλο που βγαίνει στα 35kw για να το έχω υπόψιν μου.Το budget έχει ταβάνι τα 10k.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Καλησπέρα,
    Θα πάρεις την περιορισμένη έκδοση και όταν με το καλό πάρεις το Α ,θα στο ξεφιμώσουν

  3. #3
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Ο περιορισμός έχει ισχύ μόνο ο εργοστασιακός, δεν μπορείς να φιμωσεις ένα μοτερ εκ των υστέρων και φυσικά δεν αναγνωρίζεται τέτοιο κιτ after market.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Έχω ένα NC750X 2018 full extra & full power με άδεια Α2.

    Με 10.000 δικό σου.

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα NC750X 2018 full extra & full power με άδεια Α2.

    Με 10.000 δικό σου.
    οχι ρε,το ξεπουλας,βαλε λιγο ακομα και σε πληρωνει το παραπανω με γραμματια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα NC750X 2018 full extra & full power με άδεια Α2.

    Με 10.000 δικό σου.
    Κοιτάω μονο για σοβαρά εργαλεία

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,
    Θα πάρεις την περιορισμένη έκδοση και όταν με το καλό πάρεις το Α ,θα στο ξεφιμώσουν
    Έχω βρεί ήδη εξουσιοδοτημένα άτομα να μου βγάλουν τον περιορισμό απο tracer ή mt χωρίς καμία ερώτηση και με σύντομη διαδικασία. Δεν χρειάζεται να πάρω το Α

  8. #8
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    22 δεν εισαι? Σαν πολυ δε βιαζεσαι να μεγαλώσεις?

    Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι υπαρχουν μοντελα που τα αγοραζεις φιμωμενα, Α2 το γραφει στην αδεια εισαι νομιμος με νομο και ασφαλεια που θα σε καλυψει.
    Οταν παρεις το Α, τοτε εχεις την δυνατότητα (σε συγκεκριμένα μοντελα το τονίζω) να ξε-φιμωθει με την ανανεωση της αδειας.

    Οτιδήποτε αλλο κανεις περαν τούτο, εισαι παράνομος, σε περιπτωση εμπλοκής σου σε ατύχημα δε θα σε καλύψει καν η ασφαλεια σου.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2021
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    22 δεν εισαι? Σαν πολυ δε βιαζεσαι να μεγαλώσεις?

    Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι υπαρχουν μοντελα που τα αγοραζεις φιμωμενα, Α2 το γραφει στην αδεια εισαι νομιμος με νομο και ασφαλεια που θα σε καλυψει.
    Οταν παρεις το Α, τοτε εχεις την δυνατότητα (σε συγκεκριμένα μοντελα το τονίζω) να ξε-φιμωθει με την ανανεωση της αδειας.

    Οτιδήποτε αλλο κανεις περαν τούτο, εισαι παράνομος, σε περιπτωση εμπλοκής σου σε ατύχημα δε θα σε καλύψει καν η ασφαλεια σου.
    Στην πόλη μου μόνο έχουν υπάρξει 2 περιστατικά με ένα mt07 και ενα ducati scrambler και τα 2 περιορισμένα στην άδεια αλλα χωρίς περιορισμό στην πραγματικότητα.Στο ένα μάλιστα υπήρχαν και σωματικές βλάβες και η ασφάλεια παρείχε κάλυψη κανονικά.Έχω ρωτήσει παντού για το αν θα έχω θεμα και όλες οι απαντήσεις που πήρα ηταν οτι δεν θα έχω σε καμία περίπτωση.Ο λόγος που θέλω να πάρω ένα περιορισμένο που να βγάζει κάποια άλογα παραπάνω είναι γιατί βρίσκομαι σε επαρχεία και λόγω γνωριμιών μπορώ και έχω σβήσει κλήσεις. Λόγω δουλείας μετακομίζω Αθήνα και συνεπώς δεν γίνεται κάτι τέτοιο. 1 χρόνο τωρα έχω ενα fazer600 και όταν κατεβαίνω στα 47 άλογα είναι απλά βαρετό.Και δεν είμαι καν 22 ακόμα για να πάρω το Α θέλω 2 χρόνια οπότε προσπαθώ να κάνω ο,τι πιο νόμιμο μπορώ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Και δεν ειναι καν Παρασκευή κατσε να μπει ο γέρος να σε στρώσει

  11. #11
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_pitsakis Προβολή μηνύματος
    Ο λόγος που θέλω να πάρω ένα περιορισμένο που να βγάζει κάποια άλογα παραπάνω είναι γιατί βρίσκομαι σε επαρχεία και λόγω γνωριμιών μπορώ και έχω σβήσει κλήσεις.

    Δεν νομίζεις φίλε μου οτι αυτό μας έφαγε ως πολίτες αυτής της χώρας??

    Anyway να κάνεις οτι νομίζεις και καλή σου τύχη



    +φωνώ με τον προλαλήσαντα ας καθαρίσει όποιος μοντερειτορ για τους μελλοντικούς αναγνώστες
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_pitsakis Προβολή μηνύματος
    Στην πόλη μου μόνο έχουν υπάρξει 2 περιστατικά με ένα mt07 και ενα ducati scrambler και τα 2 περιορισμένα στην άδεια αλλα χωρίς περιορισμό στην πραγματικότητα.Στο ένα μάλιστα υπήρχαν και σωματικές βλάβες και η ασφάλεια παρείχε κάλυψη κανονικά.Έχω ρωτήσει παντού για το αν θα έχω θεμα και όλες οι απαντήσεις που πήρα ηταν οτι δεν θα έχω σε καμία περίπτωση.Ο λόγος που θέλω να πάρω ένα περιορισμένο που να βγάζει κάποια άλογα παραπάνω είναι γιατί βρίσκομαι σε επαρχεία και λόγω γνωριμιών μπορώ και έχω σβήσει κλήσεις. Λόγω δουλείας μετακομίζω Αθήνα και συνεπώς δεν γίνεται κάτι τέτοιο. 1 χρόνο τωρα έχω ενα fazer600 και όταν κατεβαίνω στα 47 άλογα είναι απλά βαρετό.Και δεν είμαι καν 22 ακόμα για να πάρω το Α θέλω 2 χρόνια οπότε προσπαθώ να κάνω ο,τι πιο νόμιμο μπορώ
    Στην πόλη σου, που έγιναν τα περιστατικά που αναφέρεις, σβήνουν ακόμα κλίσεις. Τωρα θα εισαι Αθήνα. Αν γινει μαλακια και πρεπει να πληρωνεις για καποιον 4Κ/day (την εντατική του), να εισαι σιγουρος οτι αυτοι που σε διαβεβαιωσαν οτι δεν θα έχεις προβλημα, δεν θα τσοντάρουν στο λογαριασμο. Κατέβα στα 47 και κάτσε δυο χρόνια. Είναι πολυ μεγάλο το ρίσκο. (Το οποιο βάσικα το εχεις παρει ήδη για να οδηγάς fazer600.)

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_pitsakis Προβολή μηνύματος
    Κοιτάω μονο για σοβαρά εργαλεία
    Κι αυτό για σοβαρούς ιδιοκτήτες .

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_pitsakis Προβολή μηνύματος
    ............... οπότε προσπαθώ να κάνω ο,τι πιο νόμιμο μπορώ
    Νταξει για δυνατους λυτες... Μεχρι στιγμης δεν εχω βρει τι εχεις κανει νομιμο απο οτι περιγραφεις αλλα και ποιος χεστηκε...

    Εκει που σου σερβιρουν το fazer, δεν ειναι κανενας μαστορας να σου πει τι παιζει?
    Quod me nutrit... me destruit.....

  15. #15
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Αθανατη ελληνικη επαρχια,αθανατη ελληνικη παρανομια.Ο ορισμος του φαρ-ουεστ.Ο καθεις κανει οτι γουσταρει γιατι εχει γνωστο τον σεριφη.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 16/06/2022 στις 15:47.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ Α2
    από nikos_pitsakis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2022, 13:54
  2. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΔΙΠΛΩΜΑ Α1
    από Pizzakis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2021, 00:14
  3. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από dopelakos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2019, 00:51
  4. ΑΓΟΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ On Line. Help!
    από giannisf στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2008, 15:37
  5. ΑΓΟΡΑ ΝΕΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
    από steliosret στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2008, 16:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF